MICHELIN CrossClimate - Какво мислите?

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: MICHELIN CrossClimate - Какво мислите?

Мнениеот silent » Съб 07 окт 2017 11:18


Гледам големи полемики се водят. Карал съм със зимни, летни. всесезонни гуми през зима и лете . За зимата летните не са оферта, но всесезонните са си много добър избор. Казвам го като човек с над 30г опит и ежедневно пътуване. Преди време сменях зимни с летни, после карах с всесезонни, сега карам само със зимни целогодишно. В интерес на истината не съм имал проблеми през зимата със зимни и всесезонни гуми, а и начина ми на каране е такъв, че не мога хвана съществена разлика като цялостно поведение. Да вероятно има някакви 10% разлика, но стигне ли се те да те вадят от ситуация то рано или късно и те няма да ти помогнат. Та по въпроса според мен всесезонните са си идеален избор за не рацерите...а за рацерите все още няма измислени читави гуми. По темата лятото сложих крос климат и не съм имал проблеми на сухо и мокро. Срува ми се, че са по-шумнички а сега зимата ще ги сравня с всесезонните ми зимни гуми.
Силно се съмнявам, че тези всесезонни гуми ще отстъпват на евтините зимни Дебици, Марангонита и тем подобни особено на няколко сезона.
Да добавя че карам основно в София и околностите.




Потребителски аватар
110afn
Мнения: 1893
Регистриран на: Нед 25 окт 2009 13:55
Автомобил: Audi A6
Двигател: AFN
Местоположение: Враца

Re: MICHELIN CrossClimate - Какво мислите?

Мнениеот 110afn » Съб 07 окт 2017 16:04


Всесезонната гума си е компромис както и да я погледнеш.
Нито имаш за зимата, нито за лятото. По-скоро като твърдост на каучука е лятна. Зимата става на кокал, ама нали е нов Мишлен....а и няма как да е по-добър от нова зимна гума, колкото и евтина да е


Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: MICHELIN CrossClimate - Какво мислите?

Мнениеот silent » Съб 07 окт 2017 21:11


Има хиляди теми за гуми където всеки да си искаже мнението...в случая колега говорим за конкретен модел гуми...радвам се че ни разясни какви гуми има и няма и какво имат какво нямат кои са по-добри и по-лоши ,но си извън темата...при положение че даже не споделяш конкретен опит с марка гуми....тук става въпрос за Мишелин Крос Климат..така че си пълен оф от всякъде...


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19111
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: MICHELIN CrossClimate - Какво мислите?

Мнениеот stefan4o » Нед 08 окт 2017 7:42


Аз преди години съм карал отзад с всесезонни Ханкук, купувани нови. Каучукът им не ставаше на кокал зимата. Бяха си много адекватни гуми бих казал за град като нашия - Стара Загора.


Потребителски аватар
110afn
Мнения: 1893
Регистриран на: Нед 25 окт 2009 13:55
Автомобил: Audi A6
Двигател: AFN
Местоположение: Враца

Re: MICHELIN CrossClimate - Какво мислите?

Мнениеот 110afn » Нед 08 окт 2017 9:07


Нямам нищо против.
Само да попитам. Знаете ли зимната гума кое и как я самопочиства като се напълни грайфера?
И ако знаете, тогава ще си отговорите защо има летни и зимни гуми
Ключът от бараката не е толкова в самата дълбочина на грайфера, а в способността да не остава сняг в гумата

А към колегата silent... всички в темата са ОФФ. За две години сте само двама прекарали се
Заглавието на темата е MICHELIN CrossClimate - Какво мислите?


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19111
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: MICHELIN CrossClimate - Какво мислите?

Мнениеот stefan4o » Нед 08 окт 2017 10:04


Въпросният Ханкук имаше ламели като на зимните гуми. Само че на зимните бяха с по три, а той имаше по две, ако не ме лъже паметта :wink
Ето с тая гума карах:
https://www.youtube.com/watch?v=RzlDGRULvi8
Иначе на Мишлен концепцията му е малко по-различна - докато Ханкук изглежда по-скоро като зимна, Кросклимат изглежда по-скоро като лятна :gruebel Имаше и на Вредщайн един модел и той като Мишлен изглеждаше като протектор. Ако трябва сега да избирам всесезонна гума за автомобила си - бих избрал или Hankook 4S или Good Year Vector 4 Seasons.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение


Потребителски аватар
Кайзен
Мнения: 1507
Регистриран на: Съб 28 май 2011 10:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Германия

Re: MICHELIN CrossClimate - Какво мислите?

Мнениеот Кайзен » Нед 08 окт 2017 15:50


Единия автомобил в семейството започва пореден зимен сезон с Nokian Weatherproof. Когато избирах с какви гуми да бъде колата се спрях на всесезонни, защото за 10 000км/год не си заслужава поддържането на два комплекта гуми и джанти. Тогава се спрях на Nokian, защото във всички класации, които бях чел (на английски, немски и руски) показваха по-добри резултати от CrossClimate. Същи така цената на MICHELIN CrossClimate е неоправдано висока.
И така семейния съвет реши, че вместо да се инвестират 850€ за втори комплект гуми и джанти е по-добре колата да се конфигурира с пакет за сигурност (предна камера, задна камера, аварийно спиране и т.н.) и да се оборудва с всесезонни гуми. Планирана употреба на гумите - 4-5 години.


Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: MICHELIN CrossClimate - Какво мислите?

Мнениеот silent » Нед 08 окт 2017 22:04


Надявам се че двамата прекарали се ще накарат останалите поне тази вечер да заспат спокойни с усмивка на уста.......Ако може някой колега да даде впечателения за тези гуми как са се държали през последните 2 зими ще е добре...ако ли не темата да умира...
Явно не са всички класации... http://www.tyrereviews.co.uk/Article/20 ... e-Test.htm
Класациите колега дават ориентировъчна представа къде се намира една гума...това да ли е на 1ва или 3та е относително..и вероятно зависи и от други фактори...
....единствено вярната класация е на колегите дето оценяват на око и на пипане в повечето случаи даже и по снимка ... :biggrin


Потребителски аватар
Кайзен
Мнения: 1507
Регистриран на: Съб 28 май 2011 10:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Германия

Re: MICHELIN CrossClimate - Какво мислите?

Мнениеот Кайзен » Пон 09 окт 2017 19:26


Когато аз правих избора на всесезонни гуми ми е било невъзможно да прочета класация, която е била оповестена на 01.08.2017 в 10:45:44. Все пак съм написал "започва пореден зимен сезон", а не започва първи зимен сезон.

Ама то е така - всеки си хвали неговото. Това, че ти си купил CrossClimate си е лично твое решение, но моля ти се не се опитвай да го налагаш на другите.

На мен пределно ми е ясно, че Weatherproof-а не са най-добрите гуми по света. Но пък изпълняват перфектно поствените им задачи. По същия начин ми е ясно, че компютъра от който пиша не е най-добрия, но и той си върши перфектно поставените задачи.

И за мен единствената вярна класация е на моя опит и този на моите роднини, приятели и познати, които нямат "сметка" да ме подведат с информация.

А, че класациите за нищо не стават го потвърждава и твоя източник на информация - AutoBild All Season Tyre Test, където през 2015 на първо място е била Goodyear Vector 4 Seasons Gen 2 (пред CrossClimate). Как така две години по-късно местата са разменени, го оставям да го преценяват други.

Аз лично няма как да пробвам всички гуми при еднакви условия с една кола, защото докато изтъркалям един комплект, то на пазара се е появила следващата генерация.


Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: MICHELIN CrossClimate - Какво мислите?

Мнениеот silent » Вто 10 окт 2017 18:05


колега нито ги хваля нито ги налагам на някого и ми е през оная .......кой с какви гуми кара ...а относно класациите ти казваш че си ги избирал по класации...за мен дали е първа трета или пета в някоя класация ми е все тая ..важното е на мен да ми вършат работа...а и както съм написал не съм ги карал през всички сезони та да давам менение за качествата им камо ли пък да ги хваля...ти някъде видя ли хвалба?????.........и затова ми се иска някой от първа ръка да сподели дали стават или не....а не преразкази и анализи по картинка от хора дето не са ги виждали и чували още по малко пък от хора дето ми обесняват какви гуми имало и какви нямало...


Потребителски аватар
kusho
Мнения: 288
Регистриран на: Пон 07 яну 2008 20:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: MICHELIN CrossClimate - Какво мислите?

Мнениеот kusho » Нед 29 окт 2017 2:13


Колеги,
Тоя модел е обречен на успех в страни с умерен климат.
Реален пример: монтаж на 1 гума 15Е в Белгия, х 4= 60 евро.
На пролет да сложиш летните обратно още 60Е. За една година 120 евра (колкото една 17" гума ).
Затови Те (с най-високия стандарт в ЕС) си ги карат, а Ние (с най-ниския) спорим.


ronnie72
Мнения: 32
Регистриран на: Пон 16 ное 2015 20:32
Автомобил:
Двигател:

Re: MICHELIN CrossClimate - Какво мислите?

Мнениеот ronnie72 » Сря 08 ное 2017 22:06


Вчера сложих MICHELIN CrossClimate 205/55/16. За два дена търкаляне - доволно стабилни и много тихи. Очаквам влошаване на времето за повече впечатления. :)


Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: MICHELIN CrossClimate - Какво мислите?

Мнениеот silent » Нед 12 ное 2017 10:33


Станахме трима прецакали се. Тези гуми ще загробят Мишлен...Толкоз зор да ги направят и само трима сме си ги купили и сме се прецакали...


ronnie72
Мнения: 32
Регистриран на: Пон 16 ное 2015 20:32
Автомобил:
Двигател:

Re: MICHELIN CrossClimate - Какво мислите?

Мнениеот ronnie72 » Нед 12 ное 2017 12:04


Колко сме се "прецакали" ще мога да кажа приблизително догодина по същото време, когато ще имам впечатления от зимния сезон + едно лято. Silent, не сме само трима. Когато ходих да ги сменям беше около 12:30 (в обедната ми почивка). Техника каза, цитирам: "Абе, да няма промоция на тия Мишлинки, ти си втория за днес. Един клиент за смяна на четири гуми, а ти за смяна на предни. И вчера имах няколко клиента. Запомнил съм ги, понеже са интересна шарка."
П.С. Аз ги купих от Медина-Мед, почти 20 лева по-евтини от Диана.


Потребителски аватар
Re5Pec7
Мнения: 1290
Регистриран на: Чет 06 дек 2007 13:37
Автомобил: Passat B5 V6
Двигател: AQD
Местоположение: Варна

Re: MICHELIN CrossClimate - Какво мислите?

Мнениеот Re5Pec7 » Пон 13 ное 2017 14:26





Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: boichopavlov, kiko26 и 43 госта