MICHELIN CrossClimate - Какво мислите?

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
владислав
Мнения: 668
Регистриран на: Чет 05 мар 2009 10:58
Автомобил: Seat Leon ST
Двигател: CAXC 2015 - TDI CRB
Местоположение: София

Re: MICHELIN CrossClimate - Какво мислите?

Мнениеот владислав » Пон 13 ное 2017 16:08


Аз също сложих този модел, очаквам да видя колко съм се прецакал, за момента на дъжд и топло време не видях разлика от лятната (bf goodrich) освен по ниският шум- сложени началото на октомври размер 205/55/16.




владислав
Мнения: 668
Регистриран на: Чет 05 мар 2009 10:58
Автомобил: Seat Leon ST
Двигател: CAXC 2015 - TDI CRB
Местоположение: София

Re: MICHELIN CrossClimate - Какво мислите?

Мнениеот владислав » Сря 29 ное 2017 8:59


Update от днес 29-11-2017 г. на лед и кишав сняг - без проблем, сравнявам със старите гуми goodyear ultra grip 9/ на старата кола Леон МК1, но пък и колата е по-нова.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6148
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: MICHELIN CrossClimate - Какво мислите?

Мнениеот VWGT » Сря 29 ное 2017 9:48


казвайте и на колко км са гумите
за чисто нови ясно, но дали държат 2-3 години каране


Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: MICHELIN CrossClimate - Какво мислите?

Мнениеот silent » Чет 30 ное 2017 7:42


НАЙ-ЛОШАТА ВСЕСЕЗОННА ГУМА която някога съм карал.
Изключително дебалансирана.
Отлично поведение на сухо и мокро и пълен провал на мокър сняг предполагам и на лед.
Като цяло е шумна гума.
А това не е идеята на една всесезонна гума. Идеята е без да е блястяща при някои пътни условия да е задоволително добра при всички пътни условия.
Твърдението на Мишлен че това е първата сертифицирана всесезонна гума е вероятно вярно, но този който им е дал сертификат явно е бил сляп и глух а може и сакат.
Силно са манипулирани и класациите. Компенсират липсата на сцепление на сняг с второстепенни показатели като износоустойчивост шум съпротивление на триене които лесно могат да се манипулират и от там да доведът до желания краен резултат, а именно първа или втора по качества в различните класации.
Явно са и силно манипулирани рекламните клипове като гумите да поставени в идеални за тях условия за да изглеждат подходящи за зимен сезон.
Не си купувайте тези гуми освен ако колата ви спира да излиза от гаража при първата снежинка.
Гумите са на половин година. За сравнение на другата ми кола са Барум (зимни) карани четири години като всесезонни. Няма никаква база за сравнение. Мишлена се проваля тотално спрямо тях на мокър сняг.

Последна промяна от silent на Чет 30 ное 2017 9:13, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19111
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: MICHELIN CrossClimate - Какво мислите?

Мнениеот stefan4o » Чет 30 ное 2017 9:12


Бях сложил снимки по-напред в темата и бях направил преразказ по картинка (понеже съм карал само с един от посочените на картинките модел). То взе, че се оказа вярно (а ти даже ми се подигра леко) :Mr Green Fun
В интерес на истината преди няколко години ми попаднаха едни Мишлен, американско производство, които пак бяха алл-сийзън (един приятел на баща ми ги беше оставил да ги продадем). Не бяха много по-различни от КросКлимат като концепция, освен това на пипане си бяха направо като летни (бяха нови гумите с етикети) - разбирай почти пластмасови.

Последна промяна от stefan4o на Чет 30 ное 2017 9:17, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: MICHELIN CrossClimate - Какво мислите?

Мнениеот silent » Чет 30 ное 2017 9:17


Без искам да ониждам хората във форума..отчитам че голяма част от тях искат да помогнат...но 90 процента от мненята са ако не пълни глупости .... глупости...така че е абсурдно да вярвеам на 100% на написаното камо ли пък на преразкази на картика....


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19111
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: MICHELIN CrossClimate - Какво мислите?

Мнениеот stefan4o » Чет 30 ное 2017 9:25


Няма смисъл да се обиждаме, аз лично го направих с добро чувство (мнението ми по темата). Всеки има правото да вярва и прави това, което му харесва. Освен да ти честитя, друго не мога да сторя :beer Пък ти щом смяташ мнението ми за 100% глупост, аз няма да ти се бъркам :th_up


ronnie72
Мнения: 32
Регистриран на: Пон 16 ное 2015 20:32
Автомобил:
Двигател:

Re: MICHELIN CrossClimate - Какво мислите?

Мнениеот ronnie72 » Чет 30 ное 2017 23:14


И аз като колегата silent ще споделя лично мнение, което обаче не съвпада с неговото. За поведение на сняг не мога да кажа нищо за сега. Все още чакам първия за тази зима, както и минусови температури. Шум? Много тиха гума! По-тиха от всички зимни които съм ползвал и от "Goodyear Vector 4Seasons" с които бях миналата година. Колко изобщо може да е шумна една гума с показател 68dB?
Много меко преминава през неравностите и дупките по пътя, стабилна в завоите. Засега съм доволен. С това НЕ агитирам никой да купува въпросната гума. Нека всеки прецени за себе си. Конкретно пиша за варианта 205/55/16 94V.


Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: MICHELIN CrossClimate - Какво мислите?

Мнениеот silent » Съб 30 дек 2017 15:04


И след вторият сняг ще препотвърдя ....не си купувайте тази гума....гумата е пълно недоразумение....може би би ставала само иединствено там където има ниски температури но няма сняг....тази гума НЕ Е ЗА СНЯГ...сега ще си ги карам само когато няма сняг ...но втори път не бих купил такива гуми...


ttip
Мнения: 139
Регистриран на: Вто 20 сеп 2016 18:24
Автомобил: GOLF
Двигател: CAXA

Re: MICHELIN CrossClimate - Какво мислите?

Мнениеот ttip » Съб 06 яну 2018 13:06


Michelin CrossClimate + плюс
лятна гума със зимни възможности

https://4gumi.com/index.php?route=blog/ ... icle_id=47


Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: MICHELIN CrossClimate - Какво мислите?

Мнениеот silent » Съб 06 яну 2018 18:38


Цитат от линка "В теста за сцепление на сняг, Auto Bild установи, че гумите на Michelin постигат "постоянно сцепление" при намаляване на протектора, докато в зимния слалом те нямат почти никакви загуби на характеристиките си при намаляваща дълбочина на протектора". И когато се стигна до зимното управление, "само Michelin осигурява безопасна работа дори и при два милиметра дълбочина на протектора"
Първото ми мнение потвърждава колко йезутски увъртат и заобикалят истината за представяне на сняг....ми естествено че няма промяна ...те и с фабричен грайфер са толкова зле че няма накъде .... нормално е и с износен протектор да са пак толкова зле....


Потребителски аватар
lyudmilnikov
Мнения: 2
Регистриран на: Сря 19 ное 2014 15:16
Автомобил: Golf Plus 1.6 FSI
Двигател: BLF 2006
Местоположение: Бургас

Re: MICHELIN CrossClimate - Какво мислите?

Мнениеот lyudmilnikov » Сря 11 апр 2018 16:40


Колега silent,оставам с впечатлението,че някой ти плаща да оплюваш тези гуми.Аз ги карам вече две години и половина и не мога да кажа НИЩО лошо за тях.


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12752
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: MICHELIN CrossClimate - Какво мислите?

Мнениеот Zdravko Zankov » Сря 11 апр 2018 17:37


Гледам,че пише че си от Бургас.
Това обяснява всичко.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 67 госта