Електронни винетки сменят хартиените стикери

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
110afn
Мнения: 1894
Регистриран на: Нед 25 окт 2009 13:55
Автомобил: Audi A6
Двигател: AFN
Местоположение: Враца

Re: Електронни винетки сменят хартиените стикери

Мнениеот 110afn » Пет 01 фев 2019 12:51


tomata написа:Баща ми е инвалид. има право на безплатна винетка, подал си е документите. В сайта на агенцията на социално подпомагане като провериш има винетка валидна до 28.01.2020г., в сайта бг толл като провериш ти дава, че колата му няма винетка.... реалната Бг действителност, всеки си работи сам за себе си. Разпечатах му лист от системата на социално подпомагане, където пише, че има винетка, да си го носи с документите на колата ако го спрат толл куките. Нз вече дали спирта тези ченгета или деректно ти пращат глоба(ако е така ще има да си се разправя с администрация и обжалваници). Преди малко направих запитване през сайта бг толл, ще чакам отговор.

Днес спрях и говорих с тол-полицията. Щом имаш валидна винетка на сайта на социалните караш спокойно Те следят и там




Потребителски аватар
nikson85
Мнения: 1721
Регистриран на: Пет 07 май 2010 20:02
Автомобил:
Двигател:

Re: Електронни винетки сменят хартиените стикери

Мнениеот nikson85 » Пет 01 фев 2019 15:02


В изипей също може да се закупи е-винетка. А проверката в интернет е детска игра. :mhihi


Потребителски аватар
polovera_9n3
Мнения: 1916
Регистриран на: Съб 17 авг 2013 22:39
Автомобил: VW POLO TDI
Двигател: BNM 2007
Местоположение: Кърджали

Re: Електронни винетки сменят хартиените стикери

Мнениеот polovera_9n3 » Пет 01 фев 2019 23:32


А някой знае ли как стои въпроса, ако си купя кола с платена годишна е-винетка, и после сменям регистрацията??? Какво правим? Дали има шанс в КАТ да ги прехвърлят заедно с новата регистрация?


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: Електронни винетки сменят хартиените стикери

Мнениеот Водния дух1 » Съб 02 фев 2019 6:32


А дано,ама надали... Държавата няма сметка да прави това.


Потребителски аватар
Asko VW
Мнения: 818
Регистриран на: Вто 29 ное 2011 14:04
Автомобил: VW Passat-B6 Variant
Двигател: 2-0 TDI BMP 2006
Местоположение: Sofia

Re: Електронни винетки сменят хартиените стикери

Мнениеот Asko VW » Съб 02 фев 2019 12:42


НАРЕДБА за условията, реда и правилата за изграждане и функциониране на смесена система за таксуване на различните категории пътни превозни средства на база време и на база изминато разстояние
чл. 5, ал. 4 : При промяна в регистрационния номер на пътното превозно средство собственикът или ползвателят следва в срок до 3 работни дни да заяви тази промяна в централното управление или в областните управления на Агенция „Пътна инфраструктура“ или по електронен път, като съответните длъжностни лица отразяват новите данни относно регистрационния номер на пътното превозно средство в електронната система за издадените електронни винетки след справка в Националния регистър на пътните превозни средства в срок до два работни дни от получаването на съответното заявление.
http://dv.parliament.bg/DVWeb/showMater ... Mat=132921
По-подробно на стр. 9 от настоящата тема, последния коментар на страницата (от колегата VWGT)

Зз мен това е поредната недомислица, вместо инфото да се подава директно по електронен път от КАТ към АПИ и да се отразява автоматично и моментално, хората трябва да се разкарват, да подават заявления и в НАЙ-ДОБРИЯ СЛУЧАЙ с колата не може да се излиза извън града ПОНЕ 2 дни , а я си представи, че си пререгистрирал и подал заявлението в петък или преди поредица празнични дни .... отиде. (освен ако не си купиш друга, временна винетка разбира се :c020 )


Pinto_mm
Мнения: 298
Регистриран на: Пон 06 дек 2010 15:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Qgoda

Re: Електронни винетки сменят хартиените стикери

Мнениеот Pinto_mm » Чет 07 фев 2019 9:11


110afn написа:
tomata написа:Баща ми е инвалид. има право на безплатна винетка, подал си е документите. В сайта на агенцията на социално подпомагане като провериш има винетка валидна до 28.01.2020г., в сайта бг толл като провериш ти дава, че колата му няма винетка.... реалната Бг действителност, всеки си работи сам за себе си. Разпечатах му лист от системата на социално подпомагане, където пише, че има винетка, да си го носи с документите на колата ако го спрат толл куките. Нз вече дали спирта тези ченгета или деректно ти пращат глоба(ако е така ще има да си се разправя с администрация и обжалваници). Преди малко направих запитване през сайта бг толл, ще чакам отговор.

Днес спрях и говорих с тол-полицията. Щом имаш валидна винетка на сайта на социалните караш спокойно Те следят и там


Аз също получих безплатна винетка от Агенцията за социална помощ (АСП) и на техния сайт излиза като активна, а на сайта на ТОЛ не излиза. Проверката на сайта на АСП става по ЕГН и номер на кола. Не знам ченгетата как ще проверят като не ми знаят ЕГН-то и ме снимат с камера. Има нещо недомислено или нямаме достатъчно информация. От bgtoll.bg не получих никакъв отговор и сега не знам нарушител ли съм или съм си напълно редовен за пътуване по пътищата на страната.


Потребителски аватар
110afn
Мнения: 1894
Регистриран на: Нед 25 окт 2009 13:55
Автомобил: Audi A6
Двигател: AFN
Местоположение: Враца

Re: Електронни винетки сменят хартиените стикери

Мнениеот 110afn » Чет 07 фев 2019 12:42


единия вариант е да имат по-улеснен достъп до АСП
Другия е да те спират всеки път като нередовен и да ти искат талона на колата заради ЕГН


Pinto_mm
Мнения: 298
Регистриран на: Пон 06 дек 2010 15:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Qgoda

Re: Електронни винетки сменят хартиените стикери

Мнениеот Pinto_mm » Чет 07 фев 2019 13:30


Това да, така ще е изглежда. Четох някъде, че има вариант и да не спират, а да те снимат със специална камера и да получиш фиша направо в къщи. Ако се стигне до обжалване в съда, надали ще имам сили и желание да го направя. Уж си имам редовна и законна винетка, а не смея да карам извън града. Правих опит да звъня на обявените телефони - никой не се обажда. Писах и-мейли - никой не отговаря. Започвам да се чуствам много странно.


Zinoto
Мнения: 1873
Регистриран на: Чет 07 фев 2008 0:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Велико Търново

Re: Електронни винетки сменят хартиените стикери

Мнениеот Zinoto » Чет 07 фев 2019 14:49


polovera_9n3 написа:А някой знае ли как стои въпроса, ако си купя кола с платена годишна е-винетка, и после сменям регистрацията??? Какво правим? Дали има шанс в КАТ да ги прехвърлят заедно с новата регистрация?

Отиваш в пътното управление в областния град и се подава заявление с данните и стария регистрационен номер.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8295
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Електронни винетки сменят хартиените стикери

Мнениеот Stivi » Чет 07 фев 2019 16:35


Pinto_mm написа:Това да, така ще е изглежда. Четох някъде, че има вариант и да не спират, а да те снимат със специална камера и да получиш фиша направо в къщи. Ако се стигне до обжалване в съда, надали ще имам сили и желание да го направя. Уж си имам редовна и законна винетка, а не смея да карам извън града. Правих опит да звъня на обявените телефони - никой не се обажда. Писах и-мейли - никой не отговаря. Започвам да се чуствам много странно.

Много филми гледаш ! Карай си колата и си свиркай :a045


Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Електронни винетки сменят хартиените стикери

Мнениеот milmar » Чет 07 фев 2019 16:51


milmar написа:Вече втора съботно-неделна винетка (за сега не смея да дам 100лв) опитвам да си платя с дебитна карта през bgtoll и все ме отхвърля. Пробвам през А1 - няма никакъв проблем, става от раз, и двете поредни седмици :confused , започвам да си мисля, че има нещо нагласено .... След това проверявам в bgtoll дали имам редовна винетка - да всичко си излиза на минутата, но през техния сайт не мога да платя.


Така, забравил съм да споделя!
Признавам, че проблемът е от части при мен. Банката издала картата ми, въведе от началото на годината потвърждение на OnLine транзакцията с SMS. Аз не бях предоставил телефон, а това не може да се направи през банкирането, а трябваше да стане в офиса им. Не съм имал никакви проблеми с други плащания през интернет, включително и за винетка през А1 (пак е през Борика). Така или иначе, предоставих телефон и плащането през bgtoll мина успешно :11 . Възникват въпроси .... но край!


Потребителски аватар
Sarafov_03
Мнения: 425
Регистриран на: Съб 17 окт 2015 12:00
Автомобил:
Двигател:

Re: Електронни винетки сменят хартиените стикери

Мнениеот Sarafov_03 » Нед 24 фев 2019 9:42


Има ли значение дали с кирилица или латиница изписваме буквите в номера на колата при покупка от bgtoll.bg?


sesi85
Мнения: 81
Регистриран на: Чет 24 юни 2010 15:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: гр. София

Re: Електронни винетки сменят хартиените стикери

Мнениеот sesi85 » Нед 24 фев 2019 9:57


Не,
"Вписването на символите от регистрационния номер на пътните превозни средства в уеб сайта и мобилното приложение за купуване на електронна винетка може да бъде и на кирилица, и на латиница, но да съответства на символите в самия регистрационен номер. При изписването на номера се въвеждат само букви и цифри. В случай, че регистрационният номер съдържа тире, точка или интервал те не се въвеждат. Буквените символи от регистрационния номер се изписват с главни букви."

https://www.bgtoll.bg/vaprosi-i-otgovori


Потребителски аватар
Sarafov_03
Мнения: 425
Регистриран на: Съб 17 окт 2015 12:00
Автомобил:
Двигател:

Re: Електронни винетки сменят хартиените стикери

Мнениеот Sarafov_03 » Нед 24 фев 2019 10:00


Благодаря за бързия отговор, изобщо не бях погледнал в този раздел.


Потребителски аватар
Andonov
Мнения: 3925
Регистриран на: Вто 06 мар 2007 8:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол
Контакти:

Re: Електронни винетки сменят хартиените стикери

Мнениеот Andonov » Пон 25 фев 2019 8:33


а това от ментел ??? ....едно тире
https://www.a1.bg/e-vignette-bg/mc/buy- ... x/mo/1/c/5



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: bongoo и 269 госта