Електронни винетки сменят хартиените стикери

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8389
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Електронни винетки сменят хартиените стикери

Мнениеот samo_pechka » Пон 25 фев 2019 12:18


За някои чужди регистрации няма как да бъде избегнато тирето . Получава се фал.
Предполагам в сайта ( не съм го чел обстойно ) става въпрос за изписването на Бг номера, там не би било проблем. Когато в началото на рег.номер следват букви и пак букви, като м/у тях принципно има тире, става едно размиване, ако се пропусне.




kurt 2
Мнения: 117
Регистриран на: Чет 01 мар 2012 8:36
Автомобил: Polo fun
Двигател: AXR 2005

Re: Електронни винетки сменят хартиените стикери

Мнениеот kurt 2 » Пон 25 фев 2019 18:31


Може и да сте го обсъждали,но 18 стр. тема...
Та въпроса ми е -как е с временните номера,има ли там проблем?Напр. купуваш си кола и искаш да се прибереш с нея.Някой "вадил" ли е винетка на временен номер?


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6155
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Електронни винетки сменят хартиените стикери

Мнениеот VWGT » Вто 26 фев 2019 7:23


два варианта:
- купуваш най-малката винетка, пререгистрираш и на новия номер купуваш вече годишна
- купуваш годишна и след пререгистрация в КАТ имаш 3 дни да обявиш в АПИ смяната на номера, за да го отразят и те в системста.

на 9та стр съм писал по въпроса


nanobanano
Мнения: 367
Регистриран на: Нед 29 апр 2012 20:30
Автомобил: Vento 1.9TDI Smart 600cc 1999
Двигател: AHU 1997
Местоположение: Asenovgrad,Plovdiv

Re: Електронни винетки сменят хартиените стикери

Мнениеот nanobanano » Сря 06 мар 2019 6:08


Дават ли някакъв документ, че съм платил винетка?


Потребителски аватар
ivuchev
Мнения: 847
Регистриран на: Чет 24 дек 2009 23:58
Автомобил: Vw polo 1 4 8v + vw sharan 1 8 T
Двигател: АКК -2000 --------АWC -2004
Местоположение: Перник

Re: Електронни винетки сменят хартиените стикери

Мнениеот ivuchev » Сря 06 мар 2019 7:49


Дават разбира се.


Потребителски аватар
georgebonev
Мнения: 3099
Регистриран на: Пет 10 май 2013 10:04
Автомобил: Golf 3 Variant
Двигател: 1.9 TD AAZ 1994
Местоположение: Търговище
Контакти:

Re: Електронни винетки сменят хартиените стикери

Мнениеот georgebonev » Сря 06 мар 2019 20:08


При плащане в брой даваме и касова бележка за платената винетка, освен разписката.


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9875
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Електронни винетки сменят хартиените стикери

Мнениеот group® » Нед 10 мар 2019 23:39


VWGT написа:... имаш 3 дни ...


Много ми е интересно какво ще стане на 5тия ден?!
Местя се в село Чепръчане, област Ямбол и съм изряден тип, който си сменя регистрации всякакви, но забравям и отивам да си променя номера към винетката на 5тия ден. Винетка, която аз съм платил, за същия автомобил. Каква е тази вътрешна наредба, която ще отмени правото ми над нещо мое, закупено от мен, платено за 1 година, но не прехвърлено в абсурден 3 дневен срок? Колко ще издържи в съд глобата, която биха ми наложили на 6тия ден, след отказ да ми прехвърлят винетката?
Чак ми идва да пробвам :twisted


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6155
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Електронни винетки сменят хартиените стикери

Мнениеот VWGT » Пон 11 мар 2019 12:37


от АПИ повече не ми върнаха отговор, иначе им бях писал разни подобни въпроси, но доколкото четох и саморазсъждавах по темата стигнах до следните предположения:
Реално погледнато АПИ знаят и пазят само номера на колата, на тази база извършват видеоконтрола. Попринцип тук би трябвало да има някаква комуникация в реално време между КАТ, които разполагат с цялата инфорамция за МПС-то (ВИН, ДКН и тн) и всички останали служби, които следва да упражняват контрол на нейна база, НО ... най-вероятно КАТ си я пази само за себе си. Споделянето ѝ не е никаква сложнотия, но тряба да се организира, а организацията в КАТ винаги е била проблем.
С подобен странен за мен срок, се опитват да вменят отговорност в заинтересованата страна (водача) и да ограничат до минимум "засечките" в системата, т.е. глоби на пререгистрани коли.


доколко тази наредба ще издържи в съда нямам идея ...
до миналата година нарочно карах с винетки вписани на временни или нарочно сбъркани от мен номера, нищо не се случи, но сега вече с тази наредба и този видеоконтрол не ми се спори :)


Потребителски аватар
Asko VW
Мнения: 818
Регистриран на: Вто 29 ное 2011 14:04
Автомобил: VW Passat-B6 Variant
Двигател: 2-0 TDI BMP 2006
Местоположение: Sofia

Re: Електронни винетки сменят хартиените стикери

Мнениеот Asko VW » Нед 17 мар 2019 11:59


Аз не мисля, че ако отидеш да подадеш документи в АПИ за пререгистрацията на автомобила след третия ден, ще ти откажат прехвърляне на винетката. По скоро това е срока, в който няма да те глобят ако те снимат с новите номера (към които още няма зачислена винетка). Може би този път са помислили и за шофьорите, сетили са се, че на практика не винаги е възможно да пререгистрираш автомобила и да подадеш заявление до АПИ в един и същи ден. Ако излезеш от КАТ в края на работния ден няма как, а ако е и петък или преди поредица от почивни/празнични то най-рано в понеделник или който е там пръв работен ден ще можеш. Ако през това време се наложи да ползваш колата по извънградски пътища, не би трябвало да те глобят тъй като реално си нямал техническа възможност да подадеш документи, от тук вероятно и срока от 3 РАБОТНИ дни, дава време да си организираш нещата.


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9875
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Електронни винетки сменят хартиените стикери

Мнениеот group® » Нед 17 мар 2019 12:06


В това вече има логика. Дано е така.


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Електронни винетки сменят хартиените стикери

Мнениеот muns61 » Нед 17 мар 2019 19:25


Не бих разчитал на логика.


Потребителски аватар
bobocamaro
R.I.P
Мнения: 7510
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 16:21
Автомобил: Golf 3 GTI
Двигател: 2E
Местоположение: София

Re: Електронни винетки сменят хартиените стикери

Мнениеот bobocamaro » Вто 19 мар 2019 21:04


Днес, по маршрута Варна-София(Бонев, прости, приятелю. Не съм и обядвал от зорове :banghead ) на един от разклоните за Ловеч
бяха толаджии заедно с катаджии. И понеже не съм нахален и общителен, рекох си дай ще спра, да ги поразпитам. :mhihi
- Добър ден, Господа. Този автомобил има ли електронна?
Бях я купил преди дни от обект, захвърлих квитанцията в жапката - не съм я и чел. Джага-джага по някакъв лаптоп...
- Да, има.
- Добре, какво правим, ако прелетя покрай дачията и нямам? Дачията писука ли в този случай?
- Да, веднага рапортуваме номера на колата до първи възможен патрул на КАТ, по главния път, и Ви спират. :horror
- Е тя Киа-та е тук до Вас(кола до кола), говорите си и ми се хилите?
- Не се притеснявайте, обсъждаме къде да я залостят колегите по-надолу по пътя. :horror
Защо пиша всичкото това: дори да подминете Дачията "без": по-надолу куркапана е заложен вече...работата е зле. :confused
Варианти на пауза из нивите, отбивка към някое село ако има и т.н. Лошо го измислиха този път. :confused


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: Електронни винетки сменят хартиените стикери

Мнениеот Водния дух1 » Вто 19 мар 2019 21:21


Много ми е интересно,ако имаш разписка,а в електр.система не е отчетено-''ко прайм'' тогава. Аз като купих винетката от А1 ,ми казаха ,че ще получа sms,ама така и не получих.Проверих си рег.номер на разписката и вс.е вярно,но оня ''кавалчо'' от А1 ,като ми въвеждаше рег. номер ме агитираше за новите'' примоции'' на оператора.. :horror .


Потребителски аватар
georgebonev
Мнения: 3099
Регистриран на: Пет 10 май 2013 10:04
Автомобил: Golf 3 Variant
Двигател: 1.9 TD AAZ 1994
Местоположение: Търговище
Контакти:

Re: Електронни винетки сменят хартиените стикери

Мнениеот georgebonev » Вто 19 мар 2019 21:40


Бобо, те КАТ ще са някъде преди следващата отбивка по пътя, така че май само в нивата ще е спасение, но и там могат да те видят ...

Роска, щом имаш разписка, вече си в системата...
Но! Евентуално при бъдеща загуба на данни (едва ли), с разписката ще може все пак да си на чисто.
От друга страна, А1 или друг оператор, вероятно (и би трябвало) ще пазят инфо за винетката...


Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1631
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Електронни винетки сменят хартиените стикери

Мнениеот MMX » Сря 20 мар 2019 10:41


bobocamaro написа:Защо пиша всичкото това: дори да подминете Дачията "без": по-надолу куркапана е заложен вече...работата е зле. :confused
Варианти на пауза из нивите, отбивка към някое село ако има и т.н. Лошо го измислиха този път. :confused

Какъв е проблемът? Как да караме без винетка или всеки има страх дали като е платил реално има. Влизаш в bgtoll, пишеш номера, изкарва ти информация, печаташ и си носиш листа. Ако пак решат да те глобяват е нещо като да обсъждаме дали няма да участваш в челен сблъсък докато пътуваш (възможно е и последиците са повече от глоба).



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: DrugiaBliznak и 226 госта