Измиване на двигател

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13429
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Измиване на двигател

Мнениеот kris11 » Чет 15 юни 2017 9:14


Вчера реших да го измия ./на 1.05 сменях гарнитура на капака на клапаните ,че таеше и цапаше/ Напръсках с обезмаслител ,изчаках 5-10 мин. и напръсках с маркуча.След това повторих процедурата. Беше горещо и слънчево.След измиването смених възд. ф-р, капачка и палец /капачката и палеца са сменяни в Германия преди да купя вана/ След това запалих без проблем. На капачката щифтовете си имаха добър прорязан канал и опушено м/у тях от вътрешната страна на капачката/




Потребителски аватар
vanesto
Мнения: 6176
Регистриран на: Пон 23 фев 2009 16:14
Автомобил: Octavia 3 FL+Golf 4 Variant
Двигател: DGTE 2018+AHF 1999
Местоположение: Varna

Re: Измиване на двигател

Мнениеот vanesto » Чет 15 юни 2017 9:23


Аз преди няколко месеца го пръсках с обезмаслител и после вода, ама само отпред, понеже сваляхме ГНП-то за смяна на уплътнения, и съответно го измихме и него. Не върви едното да е мръсно, другото чисто :icon_lol . Отзад всичко е в масло от капака на клапаните и от ЕГР-а, ама то не се вижда :icon_lol . Така че моя е наполовина чист.


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6059
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Измиване на двигател

Мнениеот DoH_KuXoT » Чет 15 юни 2017 9:48


разреждам меглио с гореща вода, пръскам с пулверизатора, търкам с четка за боядисване , отмивам с шише с пробита капачка и гореща вода, всичко светва, преди имах теч от гарнитура и надолу всичко беше омазано, откакто я смених не съм мил, леко е прашасал но не му обръщам внимание. Ползвал съм и спрей за почистване на спирачки без ацетон, пръскаш отмива и изсъхва за секунди, но бързо заминава и не е оправдано за миене на ДВГ. А свален мръсен детайл мия с смес 50/50% нафта и бензин и отмивам с гореща вода, сваля всичко и не е агресивно към метали, пластмаси и гумени съединения.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13429
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Измиване на двигател

Мнениеот kris11 » Нед 18 юни 2017 16:07


[quote="DoH_KuXoT"] търкам с четка за боядисване , quote]
Как успяваш ? При мен е голяма гъчканица, за да бръкна трябва демонтаж на нещо


krisaliks
Мнения: 76
Регистриран на: Пон 27 май 2013 16:13
Автомобил: Range Rover
Двигател: m51
Местоположение: Варна

Re: Измиване на двигател

Мнениеот krisaliks » Нед 18 юни 2017 17:31


Мене понеже ме мързи да търкам с четка и обезмаслител. Отивам на самообслужването 1лев за безконтактно, чакам 2/3/5мин и изплаквам обилно без да жаля нищо. И нямам оплаквания от прекъсвания, придръпвания, непалене и тн, а съм с ke- jetronic. Това миналата година го практикувах всяка седмица, сега по рядко, че мотора си е чист и не тече (вече :D)


Потребителски аватар
$100
Мнения: 942
Регистриран на: Нед 18 мар 2012 20:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Измиване на двигател

Мнениеот $100 » Нед 18 юни 2017 17:58


krisaliks написа:Това миналата година го практикувах всяка седмица

Явно страдаш от липса и на работа и на въображение. Или вманиачаване на тема коли. Имам един съсед, който всяка събота си мие колата с голямо старание, после стои вътре почти цял следобед да ѝ се възхищава. И това вече поне 2 години.


krisaliks
Мнения: 76
Регистриран на: Пон 27 май 2013 16:13
Автомобил: Range Rover
Двигател: m51
Местоположение: Варна

Re: Измиване на двигател

Мнениеот krisaliks » Нед 18 юни 2017 18:12


Като си миех колата първо пръсках мотора защото имаше много масло и прахоляк, после измивах колата.

ПП- Спокойно има и по зле от съседа ти, където живеех преди има един с някакъв Форд. Завит е под найлон, не се кара, всяка седмица се мие и 1 път в месеца с жена му се "возят" (на място) по 3/4 часа.


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: Измиване на двигател

Мнениеот Водния дух1 » Нед 18 юни 2017 19:07


Еее,то явно навсякъде има такива''возещи се'' комшии.И ние тук си имаме един дето си мие ладата (и двигателя) и после ''кара'' по 2-3 часа. :rolleyes


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6059
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Измиване на двигател

Мнениеот DoH_KuXoT » Пон 19 юни 2017 9:15


kris11 написа:
DoH_KuXoT написа: търкам с четка за боядисване , quote]
Как успяваш ? При мен е голяма гъчканица, за да бръкна трябва демонтаж на нещо

където стигнеш , то ако не стигаш с четката значи не се и вижда :c020


Потребителски аватар
Snuupy
Мнения: 471
Регистриран на: Пон 26 яну 2015 0:15
Автомобил:
Двигател:

Re: Измиване на двигател

Мнениеот Snuupy » Пон 26 юни 2017 6:56


Аз моят го мия на безконтактно, както каза колега по-горе, ако нямаш огошени жици и побългаряване, не би трябвало да имаш пробшем, говоря за TDI. Миналата ми кола беше бензинка, бобина, кабели, делко, нищо не съм покривал, миене и газ.... никви грижи.


Потребителски аватар
stypkata
Мнения: 1223
Регистриран на: Пет 15 дек 2006 2:56
Автомобил: Golf 3AEK+BMW318i 143ps+ Jumper
Двигател: AEK
Местоположение: Бургас

Re: Измиване на двигател

Мнениеот stypkata » Чет 06 юли 2017 8:58


Аз съм малко маниак на тема чистота и си мия двигателя целогодишно с обезмаслител от Лидл (оранжево шише с помпичка).Преди ползвах "Мафразол" ,но свърши и е много по-скъп от лидълския.Напръсквам двигателя обилно от предния ден и мия с водоструйка на автомивките на самообслужване като гледам да избягвам областа около свещите,защото кабелите ми се свалят трудно (под всм.колектор са),а на левчетата няма компресори.После я избутвам колата отстрани и свалям задължително капачката на делкото ,забърсвам я и я оставям няколко мин да изсъхне (ако има слънце още по-добре).До сега проблеми не съм имал,а съм го мил поне 20 пъти за 9 години и двигателя ми не може да се каже,че няма електроника (АЕК).
Преди десетина години като хлапе работих на автомивката на една автокъща.Там що двигатели се миеше не ми се говори.Поне по 20 двигателя месечно ми минаваха през ръцете ,като задължително след измиването се правеше 20мин щателно продухване с компресор на всички букси,до които имам достъп,сваляха се кабели на свещи ,продухваха се лулите с въздух,както и кабела от бобината.Капачката на делкото се измиваше отвътре с коресилин.Колите с газови уредби се гасяха на бензин преди миене и после се палеха на бензин.Проблеми с повредени коли от миене не сме имали с изключение на Пежо 406 дизел.Teзи коли ги отказвахме,защото масово им гореше някаква електроника и се вкарвахме в беля.

Имам рибарска лодка с двигател от VW Polo 1.4D 1W 93г. Хващало ме е лошо време в морето с огромни вълни ,изливащи се върху двигателя и отворен капак ,защото имах проблеми с охлаждането и щеше да прегрее.На този двигател му се е изсипвало по 1 кофа солена,морска вода през 5 секунди в продължение на часове и си работеше без да гъкне.Но там няма грам елекроника и всичко е механичко :)
1w.jpg


virus_2005
Мнения: 256
Регистриран на: Чет 04 яну 2007 22:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Измиване на двигател

Мнениеот virus_2005 » Пон 05 апр 2021 9:34


Вдигам темата, за да не пускам нова.

Налага ми се да измия двигателя след теч на гориво (нафта).
Може ли да препоръчате място в София, където не само предлагат тази услуга, но и знаят какво правят.


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8376
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Измиване на двигател

Мнениеот samo_pechka » Пон 05 апр 2021 10:02


На леко топъл мотор излей с градинска лейка ( или градинка пръскачка ) топла вода по мотора и напръскай проблемните зони с меглио. Изчакай десетина минути и обилно с лейка ( топла вода ) измий всичко. Не ти трябва пароструйка за целта


virus_2005
Мнения: 256
Регистриран на: Чет 04 яну 2007 22:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Измиване на двигател

Мнениеот virus_2005 » Вто 06 апр 2021 10:08


Благодаря за коментара, доста е опръскан двигателния отсек и предпочитам друг да го свърши. Отделно там където живея не е удобно да го направя.


thanis
Мнения: 1334
Регистриран на: Пет 21 юли 2017 9:36
Автомобил: Polo 9N
Двигател: BBY 2004

Re: Измиване на двигател

Мнениеот thanis » Вто 06 апр 2021 10:27


Колега, предполагам най-запознати с тази "услуга" са джамбазите, та ако имаш познат или приятел да те насочи, най-добре. На автомивка недей да ходиш, освен ако някой изрично не я препоръчва за точно тази услуга, защото има идиоти и пръскат с водоструйката по кабелите и може да се счупят конектори и да се разпаднат кабели. Ако имаш време и желание, можем да те насочим как да свършиш всичко сам. Не е сложно, просто си трябва време и търпение.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 172 госта