Спират служебно колата от движение ако нямаш гражданска !

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8290
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Спират служебно колата от движение ако нямаш гражданска !

Мнениеот Stivi » Сря 09 дек 2015 14:12


Снощи го казаха в новините,а тук има малко текст по въпроса ! На мен ми звучи добре,но съм сигурен че ако го приемат ще се вдигне голям вой....като с винетките :) http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=5162396

Последна промяна от Stivi на Сря 09 дек 2015 14:42, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
dermeister
Мнения: 805
Регистриран на: Пет 15 сеп 2006 16:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Пререгистрация в КАТ ако нямаш гражданска повече от месе

Мнениеот dermeister » Сря 09 дек 2015 14:41


За МПС или само за автомобил иде реч?


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6055
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Спират служебно колата от движение ако нямаш гражданска

Мнениеот DoH_KuXoT » Сря 09 дек 2015 14:58


-караш мотор 5 месеца плащаш цяла година
-реставрираш автомобил 3 години в гараж, плащаш 3 години гражданска
-притежаваш олд таймер, който излиза два пъти на изложение и плащаш цяла година

не знам по-голяма глупост да бяха измислили, вместо да вземат да разлепят лепенки на изоставените автомобили и след 2 месеца ако са още там да ги съберат за скрап, те тръгнали с някакъв недомислен закон да го правят...


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6151
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Спират служебно колата от движение ако нямаш гражданска

Мнениеот VWGT » Сря 09 дек 2015 15:05


е ти още малко ще поискаш да не плащаш гражданска за през тъмната част на денонощието, щото тогава спиш. ГО-то за МПС в цяла Европа е годишна застраховка, спиш, караш, правиш - плаща се на годишна база, ако ще 1 час да караш колата. И това не зависи от бг, а от ЕС.

За съжаление по "новините" рядко има новини, та по-скоро и това с е поредната бг партенка.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8290
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Спират служебно колата от движение ако нямаш гражданска

Мнениеот Stivi » Сря 09 дек 2015 15:30


Специално в случая мисля че партенката съвсем скоро ще е приета в парламента и от догодина ще стане интересно за доста хора :wink
DoH_KuXoT написа:не знам по-голяма глупост да бяха измислили, вместо да вземат да разлепят лепенки на изоставените автомобили и след 2 месеца ако са още там да ги съберат за скрап, те тръгнали с някакъв недомислен закон да го правят...

Това е последното което се цели с тази промяна, да не кажа че изобщо няма връзка с изоставените трошки,на тях регистрация не им трябва и без това никога няма да тръгнат пак !

Последна промяна от Stivi на Сря 09 дек 2015 15:35, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19114
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Спират служебно колата от движение ако нямаш гражданска

Мнениеот stefan4o » Сря 09 дек 2015 15:33


Предполагам ще се измисли начин да се компенсират и хора, участници в ПТП, които са имали досег с МПС без ГО.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8290
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Спират служебно колата от движение ако нямаш гражданска

Мнениеот Stivi » Сря 09 дек 2015 15:39


То и сега си има такъв начин,нарича се Гаранционен фонд :a045 Една от основните причини която споменаха е,че се продават български коли в чужбина /предполагам визират предимно Румъния/ на който като им изтече гражданската не се подновява /естествено колите се карат с БГ номерата/ и при участие в ПТП нашия гаранционен фонд плаща парите за обезщетения,но покрай сухото ще изгори и мокрото :exclaim


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19114
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Спират служебно колата от движение ако нямаш гражданска

Мнениеот stefan4o » Сря 09 дек 2015 15:41


Останал съм с впечатление, че тоя гаранционен фонд е горе-долу като арменския поп. :gruebel


Потребителски аватар
vanesto
Мнения: 6175
Регистриран на: Пон 23 фев 2009 16:14
Автомобил: Octavia 3 FL+Golf 4 Variant
Двигател: DGTE 2018+AHF 1999
Местоположение: Varna

Re: Спират служебно колата от движение ако нямаш гражданска

Мнениеот vanesto » Сря 09 дек 2015 15:51


VWGT написа:е ти още малко ще поискаш да не плащаш гражданска за през тъмната част на денонощието, щото тогава спиш. ГО-то за МПС в цяла Европа е годишна застраховка, спиш, караш, правиш - плаща се на годишна база, ако ще 1 час да караш колата. И това не зависи от бг, а от ЕС.

За съжаление по "новините" рядко има новини, та по-скоро и това с е поредната бг партенка.

Тя и сега ГО е за срок от 1г, просто много хора се изтарикатиха и като не карат колата целогодишно, плащат примерно само първа вноска или първа и втора и след това се прекратява полицата. Просто в момента Боко и дебелото Лили се чудят от къде да ни оскубят още повече, и си измислят нови видоде данъци или увеличават старите. Румънци, италианци и бля бля, катастрофирали в чужбина, колко % са от общите, че ги използват за претекст? Мен лично не ме бърка, винаги съм си плащал наведнъж ГО, хем по-евтино излиза, ама защо ни вземат за мезе...


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6055
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Спират служебно колата от движение ако нямаш гражданска

Мнениеот DoH_KuXoT » Сря 09 дек 2015 16:22


VWGT написа:е ти още малко ще поискаш да не плащаш гражданска за през тъмната част на денонощието, щото тогава спиш. ГО-то за МПС в цяла Европа е годишна застраховка, спиш, караш, правиш - плаща се на годишна база, ако ще 1 час да караш колата. И това не зависи от бг, а от ЕС.

За съжаление по "новините" рядко има новини, та по-скоро и това с е поредната бг партенка.


не , имам мотор и го карам точно 3 месеца и сега се въползвам от плащането на ГО за половин година, имам проект който, едва ли още 1-2 години ще стъпи на колела и се намира в частен имот и определно не би ощетил някой , че да се налага да има гражданска отговорност, имам познат с 12 олд таймера, които стоят в подземен гараж и не излизат от там, не виждам смисъл да имат гражданска.
Трябва да има по строг контрол, като те прат без ГО да те глобят стабилно. Да може на участник в ПТП без да има ГО да се запорират сметките до изчистване на дълга, да му се отнема имущество и т.н.
А идеята е много куха, имало 20-30% разминаване между автомобилите, които се водят на отчет и сключените ГО. Този процент идва точно от автомобилите , които висят пред блоковете и пречат на всички, имат си номера, не са се движили и няма и да се движат, нямат ГО, та целта им била процента да е по-малък. Но способа е глупав. И засяга пряко горепосочените случаи, което не е честно. Не виждам смисъл в това да давам още 200лв ей така, защото така им е хрумнало, а не защото автомобила МПС-то ми като стои в гаража представлява опасност. Плащам си данък за цяла година. По-добре да реализират тази идея да важи за автомобилите на , които не се плаща данък.

Последна промяна от DoH_KuXoT на Сря 09 дек 2015 16:29, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
gergeto
Мнения: 3344
Регистриран на: Нед 10 апр 2011 18:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Спират служебно колата от движение ако нямаш гражданска

Мнениеот gergeto » Сря 09 дек 2015 16:28


Според мен застраховка на всяко МПС на пътя трябва да има.Верно че моторите не се карат целогодишно,ама ето тази година все още няма зима и мотористите още си "бръмчат".Съвсем друг е въпроса за стойността на застраховката и застрахователната премия,която се изплаща ако не дай боже се наложи,ама това е друга тема по която вече се карахме.
На никой няма да му е приятно да го изпука един без застраховка и да си поема сам разходите за ремонта на колата или мотора си и да чака съдебно решение за виновния водач,което се "точи" с години.Аз съм за санкции ако няма застраховка.Щом е задължителна, значи е такава за всички.


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6055
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Спират служебно колата от движение ако нямаш гражданска

Мнениеот DoH_KuXoT » Сря 09 дек 2015 16:59


gergeto написа:Според мен застраховка на всяко МПС на пътя трябва да има.Верно че моторите не се карат целогодишно,ама ето тази година все още няма зима и мотористите още си "бръмчат"

това , че си бръмчат, не означава , че си бръмчат без ГО, аз съм на същото мнение, че всеки който се движи по пътя трябва да има ГО, тънкия момент са тези, които не се движат защо да имат ГО.


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Спират служебно колата от движение ако нямаш гражданска

Мнениеот muns61 » Сря 09 дек 2015 17:31


Основната причина е, че пада процента на застрахованите МПС под определена стойност и подлежим на санкции от ЕК. Една от причините за падане на процента са колите, които не се карат, но не са спрени от движение, или бракувани, а се водят на отчет.


Потребителски аватар
gergeto
Мнения: 3344
Регистриран на: Нед 10 апр 2011 18:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Спират служебно колата от движение ако нямаш гражданска

Мнениеот gergeto » Сря 09 дек 2015 17:58


DoH_KuXoT написа:това , че си бръмчат, не означава , че си бръмчат без ГО, аз съм на същото мнение, че всеки който се движи по пътя трябва да има ГО, тънкия момент са тези, които не се движат защо да имат ГО.

Далеч съм от мисълта,че мотористите в момента нямат ГО.Давам пример че никой не може да каже :Ето моята кола или мотор ще ги карам от май до септември примерно.И оттам някой трябва да следи дали тази кола или мотор наистин не се карат ли?
Според мен прекратяване на регистрацията е доста крайно,но би могло да се мисли вариант за временно спиране от движение по желание на собственика.Примерно би могло да се обмисли въвеждане на стикери за временно спиране от д-е.Нещо като винетните или за сезонно движение по пътищата.Говоря за МПС,които не се карат активно през цялата година.Друг вариант е по-сериозни санкции за шофиране без застраховка,аналогични или равни по тежест както шофиране след употрба на алкохол и упойващи в-ства.
Има разни варианти,ама чак " автоматично" прекратяване на регистрация малко крайно ми се струва. :rolleyes


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6119
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Спират служебно колата от движение ако нямаш гражданска

Мнениеот ktamen » Сря 09 дек 2015 18:04


Вероятно ще има някакъв срок преди крайната мярка. Сега "съществуват" много МПСта само на хартия. Те от годи са претопени и само объркват статистиката и някои хора, като автора на темата примерно, трябва да им плащат данъците.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 76 госта