Почистване на двигателя с водород?

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Почистване на двигателя с водород?

Мнениеот icoico » Нед 23 окт 2016 22:03


stefan_panayotov написа:По принцип HHO газа ускорява горенето и в цилиндъра изгаря повече гориво ефективно и темепературата се вдига. Нормално е и газовете които излизат да са с по-висока температура но са с по завършено горене а следователно и без сажди...


Чакай сега. Предното ти твърдение беше, цитирам:

stefan_panayotov написа:...Чувал ли сте че DPF филтъра се чисти когато карате извън града на високи обороти. Знаете ли защо - защото горенето когато ДВГ е в режим е добре и в газовете няма сажди. Това се случва когато HHO или Газа на Браун се подава на ДВГ в стационарен режим. Имаме подобрено горене и няма сажди - газовете които минават през DPF филтъра са чисти от карбон, въглерод нагар или сажди - както искате го наречете и резултата е почистване...


Не мога да не отбележа, че дума няма за някаква роля на температурата?

П.С. Признавам си без бой, че всяко споменаване на словосъчетанието "Браун газ" ме кара да се сещам за Ричард Файнман и неговата Cargo cult sciencе :rolleyes




stefan_panayotov
Мнения: 6
Регистриран на: Пет 21 окт 2016 9:09
Автомобил:
Двигател:

Re: Почистване на двигателя с водород?

Мнениеот stefan_panayotov » Пон 24 окт 2016 11:44


Колега аз нищо не твърдя. Възможно е някъде да не съм се изказал добре. В един горивен процес температурата я има и е много важна- няма какво да коментираме. Аз не съм химик и съм доста скаран въобще с химията но за всеки един процес са необходими определени условия и едно от тях винаги е температура. Горивните процеси са много сложни - протичат няколко реакции една след друга или съвместно. Борбата при всеки горивен процес е да получим чисто горене. Имаме ли чисто горене имам високо КПД. DPF или FAP ако се не лъжа филтри до колкото знам имат разни начини и функции за самопочистване. В някой коли има течност която при определено задръстване на филтъра се пали гаси или един господ знае какво там прави и колата трябва да се кара с определни обороти оределено време по време на процедурата, други просто препоръчват на определен период време колата да се издухва на извън градско. При товарните автомобили се ползва Ad blue и неговата цел пак е да се изгорят саждите. Начините са много и най-различни. В случая почистването с газа на Браун това е още една технология която за съжаление сега навлиза в БГ. В щатите и западна Европа и Азия особено хората отдавна прилагат този метод. Ако ние българите сме мошеници и американци, европейци и азиатци и те ли. Аз ви препоръчвам преди да приказвате теоретично за работи които не сте видели отиде пробвайте услугата и тогава коментирайте. Вече има доста апарати в БГ. Аз до момента не съм прочел отрицателно мнение за процедурата Водородно почистване или Почистване на нагари от ДВГ Газ на Браун или както искате го наречете от човек ползвал услугата.
icoico написа:
stefan_panayotov написа:По принцип HHO газа ускорява горенето и в цилиндъра изгаря повече гориво ефективно и темепературата се вдига. Нормално е и газовете които излизат да са с по-висока температура но са с по завършено горене а следователно и без сажди...


Чакай сега. Предното ти твърдение беше, цитирам:

stefan_panayotov написа:...Чувал ли сте че DPF филтъра се чисти когато карате извън града на високи обороти. Знаете ли защо - защото горенето когато ДВГ е в режим е добре и в газовете няма сажди. Това се случва когато HHO или Газа на Браун се подава на ДВГ в стационарен режим. Имаме подобрено горене и няма сажди - газовете които минават през DPF филтъра са чисти от карбон, въглерод нагар или сажди - както искате го наречете и резултата е почистване...


Не мога да не отбележа, че дума няма за някаква роля на температурата?


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6115
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Почистване на двигателя с водород?

Мнениеот ktamen » Пон 24 окт 2016 12:46


stefan_panayotov написа:Аз не съм химик и съм доста скаран въобще с химията

Това е очевидно. И защо тогава се опитваш да развиваш теории в област, за която сам признаваш, че никак не ти е ясна. Ад Блу заради саждите и прочее глупости :mhihi

stefan_panayotov написа:преди да приказвате теоретично за работи които не сте видели отиде пробвайте услугата и тогава коментирайте.

Това пък е любимия аргумент на продавачите на въздух под налягане. Демек ти си го купи, пък после върви доказвай, че водата е мокра :screwy :screwy
Ти знаеш ли какво ще стане, ако скочиш от 16тия етаж? Ама само теоретично ли знаеш? А пробвал ли си да скочиш за да си провериш знанията на практика?


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Почистване на двигателя с водород?

Мнениеот icoico » Пон 24 окт 2016 13:52


stefan_panayotov написа:... DPF или FAP ако се не лъжа филтри до колкото знам имат разни начини и функции за самопочистване. В някой коли има течност която при определено задръстване на филтъра се пали гаси или един господ знае какво там прави и колата трябва да се кара с определни обороти оределено време по време на процедурата, други просто препоръчват на определен период време колата да се издухва на извън градско. При товарните автомобили се ползва Ad blue и неговата цел пак е да се изгорят саждите...


Оле- мале :horror След този пост не съм сигурен дали има смисъл да задавам повече технически въпроси :gruebel


stefan_panayotov написа:...Начините са много и най-различни. В случая почистването с газа на Браун това е още една технология която за съжаление сега навлиза в БГ. В щатите и западна Европа и Азия особено хората отдавна прилагат този метод. Ако ние българите сме мошеници и американци, европейци и азиатци и те ли...


Ние, българите съвсем не сме топмошениците на планетата (макар, че в точно тази област се водим първопроходци, доколкото Илия Вълков, той същият Юл Браун е бил българин :mhihi )




stefan_panayotov написа:...Аз ви препоръчвам преди да приказвате теоретично за работи които не сте видели отиде пробвайте услугата и тогава коментирайте. Вече има доста апарати в БГ. Аз до момента не съм прочел отрицателно мнение за процедурата Водородно почистване или Почистване на нагари от ДВГ...


Можеш ли да покажеш как изглежда ДПФ, турбина или смукателен колектор преди и след процедурата на почистване, ако не те затруднява? Щото положителните мнения до момента са вариации на "...май, като, че ли колата върви по- добре след почистването" :rolleyes


Потребителски аватар
gergeto
Мнения: 3344
Регистриран на: Нед 10 апр 2011 18:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Почистване на двигателя с водород?

Мнениеот gergeto » Пон 24 окт 2016 21:20


Дано този метод не се окаже наследник на "всемогъщия' ултразвук ,дето досега се ползваше от диагностициране на заболявания и бременност ,през изглаждане на бръчки до прогонване на комари,къртици ,сляпо куче и тем подобни.
Интересна тема -нека кажат хората ,компетентни по химия.И аз навремето завърших техникум по химия,ама като ми връчваха дипломата,директора най-учтиво ме помоли никога да не се занимавам с химия-имало куп други интересни професии :mhihi


Потребителски аватар
Dimitrov88nz
Мнения: 8
Регистриран на: Нед 13 сеп 2015 20:10
Автомобил: Vw Passat b5.5 1.9 TDI
Двигател: AVF
Местоположение: Нова Загора

Re: Почистване на двигателя с водород?

Мнениеот Dimitrov88nz » Пон 19 дек 2016 14:42


Здравейте колеги! Направих почистване с Carbon Cleaner (водородно почистване) в Стара Загора. Ами има си ефект процедурката, все пак не е чип тунинг но колата си стана по отзивчива от към ряз и звук на двигателя. Ще покарам още ще видя разхода как е и пак ще пиша.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8287
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Почистване на двигателя с водород?

Мнениеот Stivi » Пон 19 дек 2016 15:10


Мдаааа,след почистването с водород боцваш една от онези светкалки в запалката дето смъкват разхода с 30%,сипваш една добавка дето прави извънземен филм на триещите се части ,и вече имаш перпетум мобиле :mhihi


Потребителски аватар
gergeto
Мнения: 3344
Регистриран на: Нед 10 апр 2011 18:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Почистване на двигателя с водород?

Мнениеот gergeto » Пон 19 дек 2016 15:16


A ако не е тайна колко ти излязоха тия "спа процедури" на колата в Стара Загора?


Потребителски аватар
IceHeart
Мнения: 369
Регистриран на: Пон 28 мар 2011 20:43
Автомобил: Golf IV
Двигател: 1.8 AGN
Местоположение: ๏̯͡๏

Re: Почистване на двигателя с водород?

Мнениеот IceHeart » Пон 19 дек 2016 15:43


60 лева е стандартно, до 8 цилидрови двигатели!


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8287
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Почистване на двигателя с водород?

Мнениеот Stivi » Пон 19 дек 2016 15:57


На места е 20лв на цилндър,но като гледам машинките се множат,клиентите ще намаляват, и скоро ще са по 20лв или кой колкото даде :wink Всяко чудо за три дни !


Потребителски аватар
Dimitrov88nz
Мнения: 8
Регистриран на: Нед 13 сеп 2015 20:10
Автомобил: Vw Passat b5.5 1.9 TDI
Двигател: AVF
Местоположение: Нова Загора

Re: Почистване на двигателя с водород?

Мнениеот Dimitrov88nz » Пон 19 дек 2016 17:27


Тия "спа процедури" ми излязоха 66 лв. А и всичко е пожелание.....който иска да пробва и тогава да коментира! Не съм казал, че ще стане самолет....казвам че реагира по добре от ниските!


Потребителски аватар
gergeto
Мнения: 3344
Регистриран на: Нед 10 апр 2011 18:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Почистване на двигателя с водород?

Мнениеот gergeto » Пон 19 дек 2016 17:47


Не го приемай като подигравка,както виждаш не изразявам мнение за ефекта(нещо,което не съм пробвал не мога да го коментирам),но информативно питам за цената."Спа процедурите" съм ги сложил в кръга на шегата и нямат за цел да изразят положително или отрицателно мнение по темата. :th_up


Потребителски аватар
Dimitrov88nz
Мнения: 8
Регистриран на: Нед 13 сеп 2015 20:10
Автомобил: Vw Passat b5.5 1.9 TDI
Двигател: AVF
Местоположение: Нова Загора

Re: Почистване на двигателя с водород?

Мнениеот Dimitrov88nz » Пон 19 дек 2016 18:03


Разбирам колега...аз също го приех в кръга на шегата а отностно ефекта отговора ми беше насочен към Stivi. Живи и здрави и весели празници!


ipipbg
Мнения: 183
Регистриран на: Съб 17 мар 2012 21:09
Автомобил: SEAT CORDOBA 6k2
Двигател: AGR

Re: Почистване на двигателя с водород?

Мнениеот ipipbg » Сря 01 мар 2017 13:26


в крайна сметка не можах да разбера заслужава ли си или НЕ :rolleyes


Потребителски аватар
yms
Мнения: 277
Регистриран на: Чет 19 яну 2006 15:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Почистване на двигателя с водород?

Мнениеот yms » Сря 01 мар 2017 17:43


stefan_panayotov написа:И по-висока температура и по завършено горене благодарение на Газа на Браун.
Подобен ефект може да има с прегрята пара. При нея връзките са доста разхлабени и кислорода и водорода лесно влизат в реакция с въглеводородите. Има и системи за директно впръскаване на вода които вършат подобна работа. Виждал съм системи за изгаряне на въглеводороди разбирай боклук в които ползват и Газ на Браун и вместо въздух вкарват прегрята пара. Там вече говорят за синтез газ. Борбата е въглеводородите да се разградят на прости газове и да изгорят чисто. С подаването на HHO в двг се постига точно това.


Газ на Браун не съществува .

Ако обаче парата изстине , връзките се стягат , благодарение на вградените термо - гайковерти във водната молекула .

С впръскване на вода се постига нещо съвсем друго .

Има такива системи . Наричат се - Системи за гасене с пара .

Постига се единствено обогатяване за сметка на незапознатите и наивниците .



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 53 госта