Как се формират цените на горивата на бензиностанциите?

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
KOKO ГЕОРГИЕВ
Мнения: 1110
Регистриран на: Вто 25 яну 2005 15:38
Автомобил: AUDI A8 4.2 Quattro + FORD Galaxy
Двигател: AUW 2001
Местоположение: София

Re: Как се формират цените на горивата на бензиностанциите?

Мнениеот KOKO ГЕОРГИЕВ » Сря 29 мар 2017 23:52


Без да политизирам въпроса Ви напомням, че следизборно ще има още "приятни" вести - нови цени на газ, ток, вода и пр. За посоката сами се досещате! :horror
Що касае КЗК въобще не виждам смисъл да се харчат парите на данъкоплатците за хрантутене на малко стадо корумпирани и политически зависими питекантропи. :thumb_down
Не се учудвайте от нищо защото наистина сме "страната на чудесата". Държавата, в която дори опитен съдия предпочита да не издаде наказателна присъда за явна и доказана от кадърен следовател измама.




Потребителски аватар
vanesto
Мнения: 6175
Регистриран на: Пон 23 фев 2009 16:14
Автомобил: Octavia 3 FL+Golf 4 Variant
Двигател: DGTE 2018+AHF 1999
Местоположение: Varna

Re: Как се формират цените на горивата на бензиностанциите?

Мнениеот vanesto » Пет 31 мар 2017 10:46




Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19676
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Как се формират цените на горивата на бензиностанциите?

Мнениеот Vlad777 » Вто 04 апр 2017 16:29


Доста отдавна Мартин Димитров, Петър Славов и Трайчо Трайков поискаха от Министерство на финансите по закона за достъп до информация да съобщят официално кой притежава данъчните складове, през които минават всички горива в България.

Министерство на финансите незаконно отказа да разкрие тази информация, след което беше заведено и спечелено дело срещу тях.

След като вече няма накъде да увъртат бяха принудени пак от тези хора да си признаят! Това са хората, които наистина се борят срещу картелите, за разлика от популиста Марешки.

Ето я и истината: „Лукойл“ държи 92% от складовете за бензин и 82% от складовете за дизел!

Бях го написал това в темата преди доста време, но сега вече е официално. Разкрита е една доста старателно пазена "тайна" от държавата.

Ето какво написа Трайчо Трайков в профила си във Facebook:
92% от капацитета на акцизните складове за бензин и 82% за дизела в България са на Лукойл. Това е информацията, която в Нова република получихме от МФ, след като съдът ги задължи да го направят. Този почти монопол води до картела, който КЗК първо видя, а после каза, че няма. Това е причината България да има от най-скъпите горива в ЕС (преди данъци), за които българските граждани и бизнес надплащат всяка година между стотици милиони и два милиарда лева. Ще търсим съдействие от ЕК, след като българските институции са неспособни да ни защитят, за разлика от съседна Румъния, където законът се прилага. Глобата за компаниите-нарушители може да бъде 10% от годишния оборот или 600 млн лв. Настояваме правителството да се намеси и да използва правата си, дадени му от Закона за защита на конкуренцията.
Между другото, г-н Румен Овчаров все още е представителят на държавата в Лукойл Нефтохим.


Най-жалкото за нас българите е, че всеки е готов да протестира заради винетка от 96 лв или щото спрели шоуто на слави, но когато грабят милиарди, всеки го боли у-я. Малък, древен и много прост народ.

:arrow Ето още информация по тенмата


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7820
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Как се формират цените на горивата на бензиностанциите?

Мнениеот hooligan_sk » Вто 04 апр 2017 20:49


Лъч надежда е че все още има съдебна институция, която може да отсъди срещу МФ... В други новини - ЕК е взела на мушка руските енергиини монополи, които по смисъла на европейското право са незаконни. И Газпром и Лукойл биват изритвани от развития свят, докато ние си амортизираме клавиатурите. Сега е момента за истински претенции от българска страна. Уви Нефтохима и складовете най-вероятно ще бъдат продадени на фирма от сорта на Роснефт и всичко по старо му. :stumm


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8289
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Как се формират цените на горивата на бензиностанциите?

Мнениеот Stivi » Сря 05 апр 2017 12:57


А защо не се организира един масов протест като всички започнат да спазват знака icon_idea Ясно е,че печалбата на едро си я прибират,поне надценката на дребно да не им плащаме !
Прикачени файлове
17264306_1475293762504288_7167577376372348562_n.jpg


golfmk1
Low rider
Мнения: 5546
Регистриран на: Сря 12 ное 2008 8:31
Автомобил: OLD
Двигател: OTO
Местоположение: СТАРА ЗАГОРА

Re: Как се формират цените на горивата на бензиностанциите?

Мнениеот golfmk1 » Сря 05 апр 2017 13:02


И къде ще зареждаш?


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12769
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Как се формират цените на горивата на бензиностанциите?

Мнениеот Zdravko Zankov » Сря 05 апр 2017 13:26


golfmk1 написа:И къде ще зареждаш?

При волята.
Дайте да разчепкаме и природния газ.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8289
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Как се формират цените на горивата на бензиностанциите?

Мнениеот Stivi » Сря 05 апр 2017 16:54


golfmk1 написа:И къде ще зареждаш?

Аз от години не зареждам на Лукойл пък не съм закъсвал на пътя заради свършило гориво,все си мисля, че има и други бензиностанции из страната :a045 А за скъпата им нафта не искам да споменавам,цената е такава все едно има златни прашинки вътре,пък после се опитват да зарибяват глупаци с някакъв Кайен... :thumb_down


golfmk1
Low rider
Мнения: 5546
Регистриран на: Сря 12 ное 2008 8:31
Автомобил: OLD
Двигател: OTO
Местоположение: СТАРА ЗАГОРА

Re: Как се формират цените на горивата на бензиностанциите?

Мнениеот golfmk1 » Сря 05 апр 2017 16:58


Четеш май между редовете.Никой не конкретизира конкретно бензиностанциите на LUK OIL а за самата рафинерия :a045


Потребителски аватар
gergeto
Мнения: 3344
Регистриран на: Нед 10 апр 2011 18:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Как се формират цените на горивата на бензиностанциите?

Мнениеот gergeto » Сря 05 апр 2017 17:19


Stivi написа:А защо не се организира един масов протест като всички започнат да спазват знака icon_idea Ясно е,че печалбата на едро си я прибират,поне надценката на дребно да не им плащаме !


Не е лошо като идея,но е невъзможно за изпълнение...Не виждаш ли че имаше ентусиасти,дето протестираха пред енергииното министерство и кво? "Публиката" и журналистите превъзхождаха числено ,поне два пъти,протестиращите. Докато не си изградим гражданско мислене,т.е. не да чакаме да ни "управляват",а самите управляващи да се съобразяват с хората ,които са ги избрали...нема да има оправия.Ние не сме стадо овце бе хора,за да чакаме "овчаря",който сме си избрали,да ни управлява. :no
Отделно,че докато има хора с разсъждения от рода на :Аз съм на газ,боли ме х.я за тиа дето са на нафта и обратно-нема да стане.
п.с.Подчертавам дебело че това мое мнение не визира нито политика,нито конкретни политици, а
бездушието ни и принципа на който лежи "икономиката" ни-Докато има амсалаци,ще има и тарикати. :thumb_down


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19676
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Как се формират цените на горивата на бензиностанциите?

Мнениеот Vlad777 » Сря 05 апр 2017 17:53


Писал съм много пъти. Пиша пак: Няма значение от къде зареждаш!

Вариант 1: Зареждаш от Лукойл - горивата идват от Лукойл.
Вариант 2: Зареждаш от друго място - горивата идват от Лукойл.
Вариант 3: Зареждаш от друго място - горивата не идват от Лукойл, но минават през техните складове.
Вариант 4: Зареждаш от останалите 4-5% на пазара, които продават горива, които не се контролират от Лукойл.

Надявам се се изясни, че Лукойл контролира 95% от горивата в България.

Съответно ако аз съм XXX-ойл и искам да продавам - или купувам от Лукойл, или складирам в Лукойл. И съответно ако те решат, че цените ми не ги устройват, защото им бутам рахатлъка много бързо могат да ме изхвърлят от пазара, защото просто няма да има как да доставям бензин до бензиностанциите си. Физически няма как да го купя и внеса в България, без да ползвам техните услуги.

А Марешки как продава тогава?
Вариант 1: Не минава през данъчни складове, не зависи от Лукойл и печели на гърба на държавата и балъчетата, наречени български грждани;
Вариант 2: Прави дъмпинг, но Лукойл не го закача, защото са се разбрали, че ще подкрепя Бойко, който пък е аверче със Златев;
Вариант 3: Прави и двете.

Незареждането на Лукойл никого не може да бутне в цялата схема. Всичко продължава както си е било.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8289
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Как се формират цените на горивата на бензиностанциите?

Мнениеот Stivi » Сря 05 апр 2017 18:00


Stivi написа:А защо не се организира един масов протест като всички започнат да спазват знака icon_idea Ясно е,че печалбата на едро си я прибират,поне надценката на дребно да не им плащаме !

Ей това с червеното е важното което исках да кажа,защо всички се хванаха за това ,че така или иначе всички зареждат на едро от Нефтохим ! Или мислите че печалбите от продажби на дребно са малки и не ги интересуват !?


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7820
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Как се формират цените на горивата на бензиностанциите?

Мнениеот hooligan_sk » Сря 05 апр 2017 20:09


Печалбата на дребно е в порядъка на 10-15ст на литър, не е малко. Аз лично не зареждам от обекти на Лукойл.


Потребителски аватар
Snuupy
Мнения: 471
Регистриран на: Пон 26 яну 2015 0:15
Автомобил:
Двигател:

Re: Как се формират цените на горивата на бензиностанциите?

Мнениеот Snuupy » Сря 05 апр 2017 20:23


Значи Марешки не зарежда от Лукойл, 100%. Доста хора познавам и аз самия пробвах горивото му, колата ми изкарва повече километри с неговото гориво. Освен това, сигурно прави някви схеми с акциза, ама какво го интересува крайния потребител? Лукойл мислите, че са сълза ли? Глупости. Всички правят схеми, просто при Марешки печели и крайния потребител, не само компанията. Дойдоха ГЕРБ на власт и веднага КЗК дадоха решение, което мотаеха месеци, иначе ГЕРБ са зад гърба на Марешки, сигурно, хаха. Важното е народа да е доволен ! При Марешки пестим пари, държавата иначе само печели от нас, всичките тия вдигания на ток, вода, такси, данъци са с комисионни на управляващата партия, аре да не я споменаваме, ако ги нямаше комисионните нямаше да си правят каквото искат !


Потребителски аватар
gergeto
Мнения: 3344
Регистриран на: Нед 10 апр 2011 18:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Как се формират цените на горивата на бензиностанциите?

Мнениеот gergeto » Сря 05 апр 2017 20:26


hooligan_sk написа:Печалбата на дребно е в порядъка на 10-15ст на литър, не е малко. Аз лично не зареждам от обекти на Лукойл.

Аз зареждам нафта в Шумен от една местна верига бензиностанции и зареждам с карта за служители на веригата,за които отстъпката е 11ст./л..... :screwy Не вервам некой собственик на бензиностанции да е толкова широка душа ,та да продава на служителите си гориво ,под печалбата си...Според мен е доста над 10-15ст/л,печалбата на дребно, ама какви са схемите-незнам.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: petiop, Tdi03 и 72 госта