Разширение на зелената зона.

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
vucata
Мнения: 3610
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 8:38
Автомобил: Ford Mondeo MK2
Двигател: 1.8TD 2000
Местоположение: Bulgaria- Sofia
Контакти:

Re: Разширение на зелената зона.

Мнениеот vucata » Нед 31 яну 2016 4:21


Естествено, че е по-добре. Да не говорим за хилядите, които си оставят тоалетните и се качват на метрото. Ще се облекчи много селянията на паркиращите по тротоарите и тревните площи.




Потребителски аватар
KOKO ГЕОРГИЕВ
Мнения: 1110
Регистриран на: Вто 25 яну 2005 15:38
Автомобил: AUDI A8 4.2 Quattro + FORD Galaxy
Двигател: AUW 2001
Местоположение: София

Re: Разширение на зелената зона.

Мнениеот KOKO ГЕОРГИЕВ » Нед 31 яну 2016 18:53


hooligan_sk написа: видимо работещите създаваме проблеми на живущите. Но ако беше зона се обзалагам че поне половината ми колеги щяха да си оставят колите в Люлин. :th_up

:th_up :bowdown
Прави ти огромна чест написаното защото на нас ни се саздават същите проблеми и то далеч от центъра на София, много близко до НИМ.
Касае се за една много висока административна сграда с огромен персонал, чиито служители тероризират с паркираните си коли поне в радиус от 300 метра живущите наоколо през деня.
В интервала между 8.30 и 17.45 ч е ад! Издействаха си даже затварянето на част от улица и независимо от това паркират нагло и на паралелната, като по цял ден предизвикват задръствания и сложно маневриране. Майките с дечица са принудени да ходят по улицата и има простаци, които минават покрай тях с бясна скорост.
Не знам какво е нужно - трагичен инцидент или граждански протест за да се вземат мерки и да се въведе зона за паркиране.


IRRITATING
Мнения: 2102
Регистриран на: Чет 29 ное 2012 15:32
Автомобил: VW Passat
Двигател: AVF
Местоположение: София

Re: Разширение на зелената зона.

Мнениеот IRRITATING » Нед 31 яну 2016 18:58


Като толкова ти се иска зона си плати за служебен абонамент и ще имаш гарантирано място. Всичките тези които работят и паркират там имат точно толкова права колкото и живеещите в района.


Потребителски аватар
KOKO ГЕОРГИЕВ
Мнения: 1110
Регистриран на: Вто 25 яну 2005 15:38
Автомобил: AUDI A8 4.2 Quattro + FORD Galaxy
Двигател: AUW 2001
Местоположение: София

Re: Разширение на зелената зона.

Мнениеот KOKO ГЕОРГИЕВ » Нед 31 яну 2016 20:02


IRRITATING написа:Като толкова ти се иска зона си плати за служебен абонамент и ще имаш гарантирано място. Всичките тези които работят и паркират там имат точно толкова права колкото и живеещите в района.

За мен проблем няма драго ми умниче! Проблемът е на хората, които искат да си качат багаж, да посрещнат посетители и др.
Имам двор, имам и подземен гараж.
Освен това собствениците на съседната сграда са заградили паркоместата си от тези натрапници и казаха, че имат справка за частна собственост.
Попрочете ли за майките с децата и за уличката (да уточня това по-скоро е алея), която блокират всекидневно тези нахалници. Горе на НИМ е пълно с места, но нали трябва да сме на метри от входната врата на местоработата и вечер с изнасянето си да предизвикваме задръствания в квартала..
Тогава ще си смениш тона.
Ако не съм се изказал подробно и ясно се извинявам, но не ти пожелавам съседство с такова учреждение защото веднага ще изпищите ти и съседите ти! :gruebel


dreadx
Мнения: 315
Регистриран на: Нед 03 апр 2011 15:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Разширение на зелената зона.

Мнениеот dreadx » Сря 10 май 2017 19:19


Темата е стара, ама те така ги пробутват нещата у нас -> анонсират някоя тъпотия, после чакат да се вдигне врявата и да отшуми. И след като
въпросът добре отлежи и се забрави от всички, на другата година ви сервират: - Ама нали говорихме така ще направим, и никой не каза, че е против?
И сега, докато всички сме били заети с Великденските празници, ето какво са натворили: http://avtomoto.bg/?p=9997

около 5 000 нови паркоместа в района около ул. „Иван Асен II” в жк. „Яворов”, както и в долната част на „Лозенец” до бул. „Джеймс Баучър”. Много от живеещите там от години настояват да бъде въведена зелена зона, тъй като в момента паркирането в квартала е кошмарно, а местните хора няма къде да спират колите си. За разширение на зоната настоява и районният кмет Любомир Деков, но окончателното решение ще бъде взето от Столичния общински съвет, след като се направят и обществени обсъждания.
При нас разбрах, че тези, дето настоявали за зона, се броят на пръстите на едната ръка, но ако стане зона, щели да вземат някакви пари за "театрото". - майната им! - а това, дето спекулират с "обществени обсъждания" ми е много интересно някой от живущите в тези квартали да каже дали е чувал за подобно обсъждане.
Също ми е интересно, някой познава ли човек, който да иска зона? - да иска да си плаща за паркиране пред блока? (И този човек да е запознат с всичките плюсове и минуси - как може да ти се наложи да си обикаляш по цяла вечер и да не намериш къде да паркираш, защото имаш зона, а винетният стикер ти дава право да паркираш -само- на отсечката пред блока, не и на съседната пряка?
Познавате ли информиран човек, който би искал в квартала си зона?
(не такъв, дето да са го излъгали, че едва ли не ще си има лично негово паркомясто пред блока. Не ми се търси точно да цитирам, ама четох и за един такъв активен борец за въвеждането на зоните - после като зоната станала факт, разбрал за какво става въпрос, ама вече било късно.)

И не случайно търся отговор на тези въпроси, защото подозирам, че 99.9% не искат зони, а по медиите се лъже яко: "въпросът е подложен на обществено обсъждане и всички искат зона." Някой чувал ли е за такова обсъждане? Някой участвал ли е в такова обсъждане?


IRRITATING
Мнения: 2102
Регистриран на: Чет 29 ное 2012 15:32
Автомобил: VW Passat
Двигател: AVF
Местоположение: София

Re: Разширение на зелената зона.

Мнениеот IRRITATING » Сря 10 май 2017 19:29


Слагат една обява пред общината и както можеш да се сетиш обсъждане няма.


Потребителски аватар
tomata
Мнения: 483
Регистриран на: Нед 11 юни 2006 18:21
Автомобил: VW Passat B5 Alhambra
Двигател: AWT AWC
Местоположение: Пазарджик

Re: Разширение на зелената зона.

Мнениеот tomata » Сря 10 май 2017 20:23


Аз съм от хората, които искам разширяване. Неможе тая простотия с паркирането да продължава вечно. Имам си гараж, плащам данък 280лв, такса смет 360лв на година не ми е приятно постоянно някой "само за 5мин спрял". Особено в долният лозенец е ужасно, всеки спира където му падне. Аз съм роден в пазарджик. 4 г живея в тоя квартал, по рано бях в слатина ама ми писна от пришълци :biggrin софия е голям град, има доста добре развит градски транспорт. Като бях в слатина 5г съм ходил с автобус 9 на работа и не съм умрял


fighter-interceptor
Мнения: 317
Регистриран на: Пон 09 дек 2013 20:57
Автомобил: Golf 4
Двигател: AHW 2000
Местоположение: София

Re: Разширение на зелената зона.

Мнениеот fighter-interceptor » Сря 10 май 2017 21:09


Искаш зона защото имаш гараж,ако трябва да плащаш по 150 лева едва ли ще искаш.


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7821
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Разширение на зелената зона.

Мнениеот hooligan_sk » Сря 10 май 2017 21:42


А тоя гараж да не са му го подарили на колегата? Какво значи "имаш", от въздуха ли е дошъл че го сравняваш с цената на абонамента за зелена зона.. :gruebel


fighter-interceptor
Мнения: 317
Регистриран на: Пон 09 дек 2013 20:57
Автомобил: Golf 4
Двигател: AHW 2000
Местоположение: София

Re: Разширение на зелената зона.

Мнениеот fighter-interceptor » Сря 10 май 2017 21:58


Ако живееш в такава зона и нямаш гараж,или двор,плащаш таксата,която не ти осигурява нищо друго,освен дълго обикаляне вечер...ще ме разбереш какво искам да кажа.Аз живеех и в синя,после стана зелена зона,но имахме вътрешен двор,а приятели и комшии наоколо се чудеха къде да паркират,та въобще не съм чул да я иска някой тая зона.


dreadx
Мнения: 315
Регистриран на: Нед 03 апр 2011 15:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Разширение на зелената зона.

Мнениеот dreadx » Сря 10 май 2017 22:27


tomata, А теб с какво те засяга зоната, като си имаш гараж?

Паркирането пред гараж е съвсем друг вид нарушение, което се санкционира и навсякъде извън зоната.
Аз не си позволявам да паркирам "за малко" пред нечий гараж - дали в зона, дали извън зона - дали в София, или в някое село.

Забранено е и паркирането така, че да затапиш някой друг да не може да излезе.
(Но при нас понякога се налага, просто защото няма къде да спрат. Хората си оставят тел.-номерата на колите, звъня им и не се сърдя. По-добре да изчакам една минута да дойде човекът, да си премести колата и да паркира на освободеното от мен място, вместо да си измислям причини да ги мразя, да им вдигам скандали и да им обяснявам, че трябвало да идват на работа без коли. - Кой ги знае от къде пътуват! - аз ли трябва да им решавам с какво и как трябва да идват на работа? Държавни служители са все пак, а не млади меринджей в просперираща частна фирма.) Не всеки от Пазарджик може да си позволи къща с гараж в Лозенец - и да си ходи пеша на работа.

А знаеш ли, че в зоната, дори да спреш за малко пред собствения си гараж - пак ще те закопчаят? ;)

fighter-interceptor написа:Ако живееш в такава зона и нямаш гараж,или двор,плащаш таксата,която не ти осигурява нищо друго,освен дълго обикаляне вечер...
Ето това съм го чувал от много други хора, които живеят в зона. Обяснението ми е, че някои от хората, желаещи зона, си мислят, как едва ли не за тях е предвидено отделно паркомясто. А онези разчертават едни места с боя и.. оправяйте се! - Така изведнъж се оказва, че зоната не е решение, а сама по себе си голям проблем.

Аз ако не намеря място пред блока, си паркирам на съседната улица. А когато дойде човекът от съседната улица, паркира пред нашия блок и няма проблеми.
При зона това е недопустимо - ако нямаш място пред блока, ще трябва да си спиш в колата, докато се освободи място - не можеш да я оставиш на съседната улица.

Заради това ли трябва да плащаме по 100 лв? - много скъпа тази боя, дето са очертали паркоместата и казват "открити са нови 5000 паркоместа". (закрити са стари 6000..)

Хората в центъра разказват (нали има много заведения там): - прибират се от работа - пълно с коли! Платили си онези за един час, паркирали си, а в 19:00 престава да важи зоната -> кеф им след това на "пришълците" да седят и до сутринта ако искат - няма нужда да плащат повече от този един час.

А нашите пак няма къде да паркират.

Това ли е решението на ф. по проблема с паркоместата? Да каже просто, че иска да прибира по 100 лв. рекет, за "лукса" да се живее в София под управлението на едиКОИси.
Съгласен съм да си плащаме, щом станА "лукс", ама защо трябва да го отнасят шофьорите и да си обикалят с колите часове наред, заради новата организация по паркирането?

И не знам как стои въпросът, ако ви се повреди колата и ако ви се наложи за две седмици да ползвате друга кола?
Ами ако ви дойде някое гадже на гости, сутрин в 6:00 ли ще я гоните? - все нормални неща, за които не е редно да ви правят проблеми.

Заради това, че искат да си оправдаят събирането на рекет, ще възникнат хиляда затруднения от най-различно естество, които никой не подозира, докато не му дойдат на главата.

Аз предпочитам въвеждането на "Такса Софиянец = 100 лв." и ако номерът мине, другата година да я вдигнат на 200 лв.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6154
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Разширение на зелената зона.

Мнениеот VWGT » Сря 10 май 2017 23:38


Абе аз също съм ЗА зона.
Когато съм писал старите си мнения в тая тема живеех в зона, сега живея извън зона. Въпреки, че зоната си има кусури и ограничения е 100 пъти по-добре от стреса и анархията по кварталните улици.
За съжаление само тя може да вкара някъв ред. Не е толкова страшно или скъпо, НО органите да си вършат работата, а не да се оправдават, че нямат достатъчно паяци.
Зоната ще е само по улиците, муждублоковите паркинги не са зона.


Потребителски аватар
tomata
Мнения: 483
Регистриран на: Нед 11 юни 2006 18:21
Автомобил: VW Passat B5 Alhambra
Двигател: AWT AWC
Местоположение: Пазарджик

Re: Разширение на зелената зона.

Мнениеот tomata » Чет 11 май 2017 8:34


Аз искам да има зона, защото тогава ще има по-голям контрол от общината и от полицията. Тогава някой който спира където му падне ще има по-голям шанс да бъде глобен и така ще си вземе поука. Тогава също ще изчезнат и хитреците, защото имам съсед с два гаража дава си ги под наем и се катери с една тойота рав 4 по всички възможни тротоари, ще изчезнат и другите хитреци с разни конусчета, столове, пънове където си пазят места за паркиране по тротоарите. Не е нормално това паркиране по тротоарите и да правиш 10 маневри да си излезеш от гаража. Тъста ми също е в тази махала и няма гараж, има карта за метрото и нещо си доплаща за да спира на паркинга на баучер, имало още 7, 8 като него.


dreadx
Мнения: 315
Регистриран на: Нед 03 апр 2011 15:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Разширение на зелената зона.

Мнениеот dreadx » Чет 11 май 2017 19:13


Аха, и каква му е ползата на тъста ти, като колата не му е пред тях, а на паркинг някъде си? - такова паркиране върши работа ако си караш колата само в събота и неделя, за да си пътуваш до село.

Такива хитреци с конусчета, столове, пънове да си пазят места не съм виждал скоро. Ама то е ясно какво ще им се случи, като си махнат конусчето и си паркират колата - нали после няма да спят в нея, за да я пазят.. ;)

А може би при нас няма такива хитреци, за другите квартали не знам. - ти да не си в Горни Лозенец? - там се напълни с разни новодошли мутри от село, на които може да им хрумне да си "пазят" така място за паркиране, при все че е незаконно. Ами премествайте/прибирайте им колчетата - ебаси и нахалниците.

VWGT, аз не искам да се случва това, което съм цитирал в по-горния си пост. И сега има проблем с паркирането, днес ми се наложи да изчакам 5 мин. докато си намеря място. Но нещата някак се саморегулират - като се препълни с коли, по-трудно се намират места, но се намират. Не е нужно някой да ми взима 100 лв. за да коли и беси, да ми казва, че имам право да паркирам само от тук до там и т.н. Аз съм ПРОТИВ зона.

А когато навремето комунистите са въвели синята зона, мисля, че изобщо е нямало проблеми с паркирането (в случай, че сте забравили това време - поне всички сте гледали онези стари филми, където на една пряка има по 1-2 коли най-много. - айде, в центъра трябва да са били малко повече колите, предвид високата концентрация на административни сгради.) Но целта е била да се насърчат хората да отиват на работа с градския транспорт, а не да си оставят колите за цял ден по улиците в центъра. Тогава улиците са били свободни, проблеми с намирането на места за паркиране е нямало. Зоната не решава проблеми, свързани с липсата на места за паркиране - това би трябвало много добре да го знаеш.

VWGT написа:Докато другите са по-скоро жилищни зони и зелената зона няма да им донесе подобрение.
- ха сега, носи ли подобрение платеното паркиране в жилищните зони - или ще е поредният повод да се изпокарат съседите?
VWGT написа:Зоната ще е само по улиците, муждублоковите паркинги не са зона.
С нищо не ме успокояваш, след като при нас се паркира на улиците - междублокови паркинги има в Младост.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6154
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Разширение на зелената зона.

Мнениеот VWGT » Чет 11 май 2017 22:36


Както казах след като се преместих от зона в незона си смених мнението и съм за зониране. От моя челен опит плюсовете са повече от минусите, пълно щастие няма.

Синята зона в Сф е от 10тина години. В началото нямаше такси и стикери, а оставяхме копие на големия талон по стъклата.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: kamaza11, ktamen и 201 госта