Марешки в София

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
andreygg
Мнения: 97
Регистриран на: Нед 03 авг 2008 15:49
Автомобил: Polo 6n2
Двигател: AUA 2000
Местоположение: Кюстендил

Re: Марешки в София

Мнениеот andreygg » Вто 24 окт 2017 15:34


Asko VW написа: Колега andreygg, тези InterSpeed наистина ли ги бива, гледам, че цената е близка до Марешки (вчера заредих на ВМП на 1.85, днес гледам на тези 1.86, което е никаква разлика), а бензиностанцията е на един хвърлей от нас и ако са читави горивата ще ми е по удобно там.


Газ на БМВ е36 318i 1998 г. и бензин на Поло 6н2 1.4 16v 75 к.с. 2000 г. съм зареждал много пъти и няма ядове. За другите горива нямам наблюдения. На Марешки нещо не ми допаднаха /БМВ-то не вървеше както трябва, а Полото прекъсваше на моменти/.




Потребителски аватар
Dagestan
Мнения: 958
Регистриран на: Съб 30 ное 2013 19:04
Автомобил: Toledo 1M2 и един Фокус
Двигател: AGN 2000
Местоположение: Разград

Re: Марешки в София

Мнениеот Dagestan » Вто 24 окт 2017 15:55


atrt написа:
На Марешки нафтата става и ако на някой колата му има проблеми с нея, то проблема е в колата.


Това как го реши? Ако караш предкамерен Мерцедес 124-ка, много ясно че няма да имаш проблеми, но по-новите комън-рейли са капризни.


atrt
Дублиран kossis
Мнения: 135
Регистриран на: Нед 08 яну 2017 16:51
Автомобил:
Двигател:

Re: Марешки в София

Мнениеот atrt » Вто 24 окт 2017 16:07


Ами на ПД, която е още по капризна според мене от Комън рейла не съм имал проблем с нафтата на Аптекаря.
Сипвал съм в прованса неведнъж пълен резервоар от нея и навървява нормално. Тук в София ми е далече.
Така го реших.
Жената кара Москвич, но е компресорен и го глези с Аптекарската 98ца, че и е на път. И той е сравнително по нов от моята ретро ПД. Та неможе да влезе в пътя като се изключи ЕСПто. То и с включено пак се посуква това задно.......с ти Москивичи. :biggrin


Потребителски аватар
Asko VW
Мнения: 815
Регистриран на: Вто 29 ное 2011 14:04
Автомобил: VW Passat-B6 Variant
Двигател: 2-0 TDI BMP 2006
Местоположение: Sofia

Re: Марешки в София

Мнениеот Asko VW » Сря 25 окт 2017 13:56


Двете бензиностанции на Адмирал не съм ги ползвал от както отвори аптеката, за това и не съм разбрал,че са променени (явно ще трябва да разкарам картата за отстъпка от портфейла :icon_lol ), иначе на тази в Обеля ще пробвам дизела да видя как са нещата.

Пълненото на резервоара до капачката, с обезвъздушаване няма връзка с двигателя и неговата работа, а най-вече с пожарна безопасност. Всеки резервоар (съоръжение за съхранение) на флуиди задължително трябва да има свободен обем за термично разширение на флуида, за да се избегне превишаване на допустимото налягане в него. В случая с автомобилния резервоар, ако го напълниш до горе (през топлите месеци от годината) , може да прелее когато се напече, а ако няма такава възможност дори да се спука. И в двата случая се получава разлив на гориво и предпоставки за пожар.


atrt
Дублиран kossis
Мнения: 135
Регистриран на: Нед 08 яну 2017 16:51
Автомобил:
Двигател:

Re: Марешки в София

Мнениеот atrt » Сря 25 окт 2017 14:10


Сега установих че цените на бившият Адмирал все още са по високи от тези на Интерспид. Явно няма да ги изравнят скоро.

Специално за ВАГ резервоарите не мисля че може да стане подобен проблем при наливане до капачката. Направени са със система от външни тръбички и одушници. В кухините които се образуват високо горе на разлатите резервоари има доста место и точно там се долива чрез обезвъздушаване допълнителното гориво. Точно за това са и направени тези бутончета в гърловините. Едва ли не са предвидили разширението на горивото от околната температура. Особено на бензина. Лятото бях оставил една туба пълна с бензин почти до горе в гаража. Беше се издула доста. Но не се беше пръснала. Можеби ще я държа в мазето. Като се охлади се свива-вакуумира.
Абе като се налива до горе гориво, то не се сипва за да седи там за дълго....



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: gopa80 и 91 госта