Марешки в София

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6115
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Марешки в София

Мнениеот ktamen » Сря 21 сеп 2016 5:55


Публикувано във факти.бг:

Днес в столичния квартал "Люлин" започват строителните работи на първата бензиностанция на варненския бизнесмен Веселин Марешки в София. С 24-те си колонки за зареждане комплексът на VM Petroleum, разположен в локалното платно на Околовръстния път, ще кандидатства за вписване в Книгата на рекордите "Гинес".

На церемонията по освещаването на обекта стана ясно, че мегабензиностанцията няма да бъде единствената в София и ще бъде последвана от още две или три. Целта на Веселин Марешки е тя да бъде готова до президентските избори на 6 ноември, на които бизнесменът ще участва като независим кандидат.

Горивата на новия обект ще се продават на цените, утвърдени от VM Petroleum в цялата страна. Към днешна дата те са 1.71 лв. за литър дизел, 1.78 лв. за литър А95, 1.98 лв. за литър А100, 0.74 лв. за литър газ и 0.79 лв. за килограм метан. VM Petroleum има 11 работещи бензиностанции в градовете Варна, Разград, Горна Оряховица, Свищов, Силистра, Павликени, Габрово, Айтос, Сливен и Добрич, където появата им предизвика драстичен спад в цените по обектите на конкуренцията.

http://fakti.bg/avto/202719-zapochva-st ... =firstpage




Потребителски аватар
hvp800
Мнения: 4611
Регистриран на: Вто 29 яну 2013 19:46
Автомобил: VW Bora
Двигател: ASZ

Re: Марешки в София

Мнениеот hvp800 » Сря 21 сеп 2016 7:07


:11 айде де, откога го чакам!
Първо тази, пък после може и в Младост :mhihi


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6115
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Марешки в София

Мнениеот ktamen » Сря 21 сеп 2016 10:08


В коментарите под статията, един е направил сметка, че зареждането при Марешки ще му спести 300лв годишно. Толкова са гражданската, винетката и прегледа. По моите сметки и аз ще спестявам същото число.
Само се притеснявам, че 24 колонки :eek ще са малко.


Потребителски аватар
Rat Fink
Мнения: 387
Регистриран на: Пет 04 юли 2014 11:15
Автомобил:
Двигател: 1 8t AUM 2 3DISI
Местоположение: София

Re: Марешки в София

Мнениеот Rat Fink » Сря 21 сеп 2016 10:21


Аз съм на около 5км от там и не ми е на път, но ще ходя да зареждам при него :beer То до ноември останаха 2 месеца :11


Потребителски аватар
vucata
Мнения: 3610
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 8:38
Автомобил: Ford Mondeo MK2
Двигател: 1.8TD 2000
Местоположение: Bulgaria- Sofia
Контакти:

Re: Марешки в София

Мнениеот vucata » Сря 21 сеп 2016 10:42


Не знам, ама ще се видят в голям ЗОР поне 1 месец, докато софиянци се изредят. Радвам се, че ще се предлага горивото на такава цена, защото много гъзари особено в Люлин ще намалят цените... Аз само още не мога да разбера в тая държава нещо нормално съществува ли??? Ама нека им сега на всички ( Лукойл, Еко, ОМВ, Шел, Ромпетрол, Петрол и всички останали грозници)


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8288
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Марешки в София

Мнениеот Stivi » Сря 21 сеп 2016 12:03


Ами така ще е като народа не реагира ! Аз много бих се израдвал на един национален призив да не се зарежда на бензиностанции Лукойл /лично отдавна не зареждам там ако не съм съвсем със светеща лампа/,така и така са винаги на загуба /както и Нефтохима/ що да ги караме да работят залУдо :twisted Поне печалбата на дребно да не прибират тези боклуци,като така или иначе 90% от тази на едро е тяхна :death Как после оня руски депутат няма да каже че България ще я купят цялата, като даже могат да го направят с нашите собствени пари дето изтичат за техния газ,петрол а сега и за реакторите ! :censored2


m135
Мнения: 226
Регистриран на: Нед 24 юли 2011 22:05
Автомобил: vw polo 1.4mpi
Двигател: AUD 2000
Местоположение: svishtov

Re: Марешки в София

Мнениеот m135 » Сря 21 сеп 2016 19:33


Впечатленията ми от Свищовската: заредих 2 пъти и не потретих, не ми хареса работата на двигателя, ускорението, обикновено смесвам от двата 95 и 98, но при нас така и не пуснаха 98 или техния 100. Познати дизелджии пък се оплакват от нафтата, не знам в София може и да вкара по качествени горива, но аз определено предпочитам да плащам няколко стотинки отгоре, но да си карам колата нормално. Преди да купи бензиностанцията, беше на LB и зареждах само там,сега я заобикалям.


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8339
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Марешки в София

Мнениеот samo_pechka » Сря 21 сеп 2016 19:53


Ами освен и аз да кажа нещо за разградската :) Нафтата - никакви проблеми . Колите ми си вървят като със всяка нафта. Т.е. аз не намирам влошаване/разлика във вървеж , разход и т.н. Само в цената :)
Приятел , привърженик на бензинови коли ( и каращ такава само на бензин, без газова ). Зареди няколко пъти, сподели ми, че ще си продължи най-редовно да си зарежда там . Доволен е . Пролетта аз също ще тествам бензина как е, на моторетката си. При мотоциклетите се усеща рязко, ако горивото е зле .


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Марешки в София

Мнениеот инжектопляктор » Сря 21 сеп 2016 20:42


... Удобно заобиколи Бургас... Бензин - 2лв. Марешки е селяндур, който трупа точки за следващите избори. После ще видим дали цените на горивата ще останат такива. Направо да не повярва човек, че ще отваря в София. Обикновено многото клиенти ги избягва, да не е на загуба толкова много.


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6115
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Марешки в София

Мнениеот ktamen » Сря 21 сеп 2016 22:14


Дай боже повечко такива селяндури, дето да трупат точки по този начин :mhihi
Чудя се дали ще има метан на тази бензиностанция, 30 - 40 процента по-ниска цена от останалите, звучат много приятно.


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Марешки в София

Мнениеот инжектопляктор » Сря 21 сеп 2016 22:37


ktamen написа:Дай боже повечко такива селяндури, дето да трупат точки по този начин

Все ми е едно. Стратегията му в общият случай е да прави бензиностанции предимно далече от големите населени места. Например тази в област Бургас е в Айтос. Да отида на 30км/60км 2-те посоки/ за да сипя бензин, освен ако не напълня цял резервоар, не съм на далавера, защото само пътят е 10лв бензин. При неговите цени от 1.80 или 18 стотинки разлика от бензиностанциите в Бургас трябва да заредя 55 литра, само за да си избия пътните. :screwy
Не знам как се прекара да прави обект в София, но в Бургас се насра - територията на Лукойл.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8288
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Марешки в София

Мнениеот Stivi » Сря 21 сеп 2016 23:02


Усещам че някой има лични причини да мрази Марешки ,и по тази причина се правят някакви общи заключения и се лепят определения. Ние обаче останалите 99% стискаме палци да направи още много обекти за да пишкат газ монополистите :mhihi


Потребителски аватар
Strosner
Мнения: 295
Регистриран на: Пет 06 май 2016 11:48
Автомобил: VW - Audi - Skoda
Двигател: 2001г
Местоположение: Карлово

Re: Марешки в София

Мнениеот Strosner » Чет 22 сеп 2016 8:29


Аз много бих се израдвал на един национален призив да не се зарежда на бензиностанции Лукойл /лично отдавна не зареждам там ако не съм съвсем със светеща лампа/,така и така са винаги на загуба /както и Нефтохима/ що да ги караме да работят залУдо :twisted



Нефтохима никога не работи залудо, просто защото, всички бензиностанции се снабдяват оттам! Дали ще идеш на Лукойл, или някоя друга, все на Лукойл плащаш!


Потребителски аватар
Piqndurnik
Мнения: 561
Регистриран на: Сря 04 сеп 2013 12:01
Автомобил: Passat Variant
Двигател: CBAB 2010
Местоположение: около Мюнхен

Re: Марешки в София

Мнениеот Piqndurnik » Чет 22 сеп 2016 8:57


Преди две седмици (10.09) налях почти цял резервоар в Габрово. Разлика с тукашната нафта не усетих. При положение че всички го дебнат, едва ли би си позволил кофти гориво.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8288
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Марешки в София

Мнениеот Stivi » Чет 22 сеп 2016 9:15


Strosner написа:
Аз много бих се израдвал на един национален призив да не се зарежда на бензиностанции Лукойл /лично отдавна не зареждам там ако не съм съвсем със светеща лампа/,така и така са винаги на загуба /както и Нефтохима/ що да ги караме да работят залУдо :twisted



Нефтохима никога не работи залудо, просто защото, всички бензиностанции се снабдяват оттам! Дали ще идеш на Лукойл, или някоя друга, все на Лукойл плащаш!

Да,но на ако не зареждаш на лукойлските поне печалбата на дребно /която е огромна при тези цени / не отива при тях а остава за съответната верига. А това че те са на загуба естествено е сарказъм,печелят та пушек се вдига ,но за пред данъчните са все на загуба....направо живи да ги ожалиш :twisted



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: rld и 65 госта