Марешки в София

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
i.stojanov
Мнения: 552
Регистриран на: Пон 02 май 2011 15:46
Автомобил: Golf 5 TDI
Двигател: BXE 2007
Местоположение: София

Re: Марешки в София

Мнениеот i.stojanov » Пет 31 мар 2017 11:00


Един изревал нямам от Варна от горива, от която и да е верига. Търсим под вола - теле...




Потребителски аватар
dafi
Мнения: 150
Регистриран на: Сря 06 май 2009 13:39
Автомобил:
Двигател:

Re: Марешки в София

Мнениеот dafi » Пет 31 мар 2017 11:17


На един приятел, баща му държи лаборатория и ми е давал инфо за всички бензиностанции как са като качество.
За марешки каза, че е правил 3 проби и не е имало отклонения в показателите.
Каза, че за да е такава цената, има някаква игра с акциза, но както написа колега по-горе, нас това като крайни потребители не ни интересува.
Аз лично не съм ходил да зареждам, въпреки че не ми е далече. Живея в Надежда.
Обаче преди седмица, както си карах из Младост ми направи впечатление, че бензина там беше 2,10-2,11 на някой бензиностанции, а на запад, като съм гледал из Надежда, Левски, Обеля, Хаджи Димитър, все си беше 2,08 бензина. Някой да му е направило подобно впечатление?


Потребителски аватар
Snuupy
Мнения: 471
Регистриран на: Пон 26 яну 2015 0:15
Автомобил:
Двигател:

Re: Марешки в София

Мнениеот Snuupy » Пет 31 мар 2017 14:17


dafi написа:На един приятел, баща му държи лаборатория и ми е давал инфо за всички бензиностанции как са като качество.
За марешки каза, че е правил 3 проби и не е имало отклонения в показателите.
Каза, че за да е такава цената, има някаква игра с акциза, но както написа колега по-горе, нас това като крайни потребители не ни интересува.
Аз лично не съм ходил да зареждам, въпреки че не ми е далече. Живея в Надежда.
Обаче преди седмица, както си карах из Младост ми направи впечатление, че бензина там беше 2,10-2,11 на някой бензиностанции, а на запад, като съм гледал из Надежда, Левски, Обеля, Хаджи Димитър, все си беше 2,08 бензина. Някой да му е направило подобно впечатление?

Да и аз го забелязах, иначе няма картел...


Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1612
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Марешки в София

Мнениеот MMX » Пет 31 мар 2017 14:22


То е вярно, че няма картел. Има мафия. Минават някакви "хора" по бензиностанциите и казват: Гледайте да не обявявате цена под Х.ХХ лв на таблото. С разни отстъпки смъкват по-ниски цени на доста места, но на табло всички са около масовата цена.


barutchiev
Мнения: 561
Регистриран на: Пет 29 май 2015 18:12
Автомобил: VW BORA
Двигател: AUS 2000

Re: Марешки в София

Мнениеот barutchiev » Пет 31 мар 2017 20:37


Да споделя и аз мнение от веригата. Налях половин резервоар бензин за проба от новоизлезлата в Пловдив бензиностанция.Втори път няма да повторя.Въобще не ми хареса работата на колата и вървежа.Колега зареди дизел и каза,че не бил лош.


DundyTheCroc
Мнения: 811
Регистриран на: Сря 11 юли 2007 15:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София Nissan Primera GT, Passat 5.5 TDI, Mondeo MK4

Re: Марешки в София

Мнениеот DundyTheCroc » Нед 02 апр 2017 14:18


Днес минах и заредих догоре на VM Люлин в името на експеримента, проблеми с вървежа и разхода няма, обаче...
Зареждал съм два пъти на Марешки (един път в Сливен и днес), и двата пъти на празен резервоар (борд компа тъкмо е показал 0 километра оставащи), и двата пъти количеството беше 67-68 литра. Това упражнение съм го правил и на други вериги, обикновено побира 64, мах 65 литра. По каталог резервоара ми е 70 литра, а стрелката и борд компа са изключително точни. Личното ми мнение е, че бензина е ОК, обаче удрят в кантара с едни 3-4 литра на 65 или към 6 процента. Като се отчете факта, че другите вериги дават 5-7 стотинки отстъпка излиза, че далаверата да се зареди от Марешки бензин клони към 2 лева на пълен резервоар, ама остава едно неприятно чувство, че са те избомбили. Повече на Марешки не спирам дори за кафе!


Потребителски аватар
w_smith
Мнения: 2182
Регистриран на: Сря 27 апр 2005 15:31
Автомобил: Skoda Octavia 1U_Golf 3
Двигател: ALH 2005_AHU 1997
Местоположение: София
Контакти:

Re: Марешки в София

Мнениеот w_smith » Нед 02 апр 2017 14:40


Твърдиш, че при празен резервоар с обем 70 литра и борд комп показващ 0 оставащи километри, са ти сипали 67-8 литра и са те излъгали ?!? Нещо не схващам?

Ако са ти сипвали бензинджиите и ти не си бил там, това ти е едно натискане на обезвъздушителното копче. Пробвай дали километрите, които ще минеш отговарят на сипаното количество. Ако не отговарят, едва тогава мисля, че имаш основание да ги храниш.

Последна промяна от w_smith на Нед 02 апр 2017 14:47, променено общо 1 път.


DundyTheCroc
Мнения: 811
Регистриран на: Сря 11 юли 2007 15:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София Nissan Primera GT, Passat 5.5 TDI, Mondeo MK4

Re: Марешки в София

Мнениеот DundyTheCroc » Нед 02 апр 2017 14:42


w_smith написа:Твърдиш, че при празен резервоар с обем 70 литра и борд комп показващ 0 оставащи километри, са ти сипали 67-8 литра и са те излъгали ?!? Нещо не схващам?

Да, при положение, че при същата ситуация на други вериги повече от 65 не са ми сипвали, обикновено 64.


Потребителски аватар
buller
Мнения: 2163
Регистриран на: Пет 14 апр 2006 11:33
Автомобил: VW Passat B5_5 Exclusive
Двигател: 1_8T AWT
Местоположение: София

Re: Марешки в София

Мнениеот buller » Нед 02 апр 2017 14:55


Това са догадки... Наистина - засечи какви КМ си изминал с това гориво и после го отрази в темата.
Наскоро някой се бе оплакъл, че са мъ заредили гориво, което е повече от фабрично посочения обем на резервоара, но после самият той се извини, тъй като грешката се оказа вярна.
Факт е, че цените са по-ниски, въпросът е защо околните бензиностанции (има Шел, има Еко, има Лукойл) все още държат старите цени...


DundyTheCroc
Мнения: 811
Регистриран на: Сря 11 юли 2007 15:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София Nissan Primera GT, Passat 5.5 TDI, Mondeo MK4

Re: Марешки в София

Мнениеот DundyTheCroc » Нед 02 апр 2017 14:59


Задължително ще засека, но при същото количество останал бензин само на Марешки са ми сипвали 68 литра два пъти. Не ангажирам никого с изводите си.


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7820
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Марешки в София

Мнениеот hooligan_sk » Нед 02 апр 2017 17:00


Колега, 70 литровите резероари които се вграждат в Пасат Б3 и няколко други мидела на ВАГ, събират до 90 литра заедно с тръбите и гърловините си. Никакъв проблем не виждам даден модел пистолет да ти набуха 3-4л над официалния обем на резервоара ти, какъвто и да е той . При Магаршеки както личи и от тази тема, масово клиентите пълнят до горе - може и персонала да е инструктиран да пълни с обезвъздушаване. Да не говорим че подобни измами най-лесно се хващат от дирекция „Мерки и измервателни уреди“, а в тази верига сигнали и проверки надали липсват. Изобщо аргументите ти не са стабилни за крайния извод който си правиш, но това си е твоя работа. :th_up


Потребителски аватар
Snuupy
Мнения: 471
Регистриран на: Пон 26 яну 2015 0:15
Автомобил:
Двигател:

Re: Марешки в София

Мнениеот Snuupy » Нед 02 апр 2017 17:12


Аз бях на лампа, тъкмо светна, а на резерва имам 7л. Сипаха ми 38л до горе. Тоест точно 45л, колкото ми е резервоара, явно пълнят на обезвъздушен резервоар. Като светне пак лампата , ще засека и постна тук.


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6115
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Марешки в София

Мнениеот ktamen » Нед 02 апр 2017 17:14


Ако имам съмнения за количеството, бих отишъл със старателно измерена туба. Да се вярва, че борда е с подобна точност е доста наивно.


DundyTheCroc
Мнения: 811
Регистриран на: Сря 11 юли 2007 15:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София Nissan Primera GT, Passat 5.5 TDI, Mondeo MK4

Re: Марешки в София

Мнениеот DundyTheCroc » Нед 02 апр 2017 18:07


За Пасат 3 не знам как е, в момента съм с Мондеото от подписа.
Не твърдя, че борда ми е като лаборатория, само споделям факта, че при еднакви условия 10 пъти ми е дало +-1 литър от празно на пълно, само на Марешки два пъти +4/5.
Като го изгоря пак до 0 и напълня отново ще имам точни данни и за разхода, може пък колонките им да са по-модерни, да се пени по-малко горивото и да вкарва повече.


Liminat
Мнения: 422
Регистриран на: Вто 21 окт 2008 21:54
Автомобил: VW
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Марешки в София

Мнениеот Liminat » Нед 02 апр 2017 19:06


Момчета и мен не ме кефи, че кара скъпи коли и върти милиони, на повечето софиянци сигурно изглежда и звучи като тоталния селяк, но за количества се мери с мерки. Слагаш 5 литра с мярката и ако покаже някаква разлика - каквото се прави, това правиш.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Burner_inc, padrino и 50 госта