Марешки в София

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12751
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Марешки в София

Мнениеот Zdravko Zankov » Нед 02 апр 2017 22:46


hooligan_sk написа:Колега, 70 литровите резероари които се вграждат в Пасат Б3 и няколко други мидела на ВАГ, събират до 90 литра заедно с тръбите и гърловините

100 литра, имах един такъв прекрасен момент.
Но само един.




Svetlix
Мнения: 1192
Регистриран на: Вто 08 авг 2006 19:30
Автомобил: Passat B5 1999
Двигател: 1.9 TDI AFN
Местоположение: Плевен

Re: Марешки в София

Мнениеот Svetlix » Вто 04 апр 2017 11:31


В София не знам как е, но в Горна Оряховица и Свищов винаги ме питат дали да обезвъздушават. В Габрово никога не са ме питали. Аз лично винаги пълня до капачката и нямам случай с разминавания на количеството вече 1 година. Аз съм от прецаканите с малък резервоар. От лампа до капачка винаги ми сипват 54-55 литра.


Потребителски аватар
vanesto
Мнения: 6175
Регистриран на: Пон 23 фев 2009 16:14
Автомобил: Octavia 3 FL+Golf 4 Variant
Двигател: DGTE 2018+AHF 1999
Местоположение: Varna

Re: Марешки в София

Мнениеот vanesto » Вто 04 апр 2017 11:41


Само веднъж ми го напълниха, както трябва, и стрелката не мръдна около 100км след това. Иначе си ги мързи момчета, и аз забравям да им кажа, и после като видя стрелката се сещам.


lyubomir minev
Мнения: 75
Регистриран на: Нед 02 мар 2014 12:47
Автомобил: VW Bora 1.9 TDI
Двигател: AGR 1998

Re: Марешки в София

Мнениеот lyubomir minev » Сря 05 апр 2017 22:06


Svetlix написа:В София не знам как е, но в Горна Оряховица и Свищов винаги ме питат дали да обезвъздушават. В Габрово никога не са ме питали. Аз лично винаги пълня до капачката и нямам случай с разминавания на количеството вече 1 година. Аз съм от прецаканите с малък резервоар. От лампа до капачка винаги ми сипват 54-55 литра.

В Габрово,когато пълня на Марешки догоре,винаги е с обезвъздушаване,и без да ме питат.А за това колко наливат един пример-вчера и днес пълнихме в метална туба,20 литрова и събра и двата пъти 19 литра и нещо.


Потребителски аватар
Vasseto
Мнения: 2634
Регистриран на: Вто 06 сеп 2005 17:09
Автомобил: Passat B7 Passat B5_5 Jetta V
Двигател: CFFB AVF BXE
Местоположение: Пловдив

Re: Марешки в София

Мнениеот Vasseto » Пет 20 окт 2017 6:56


Миналия петък заредих на Марешки в Пловдив. Повече никога там. Лъжат в количеството. Засичам си колата как гори и все ми дава около 7,5л., като зареждам на Ромпетрол. На тази бензиностанция ми даде разход 11л. Аз се учудих защо няма опашка, а то закакво било.


Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1612
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Марешки в София

Мнениеот MMX » Пет 20 окт 2017 10:10


Марешки си купи имунитет и известност, а хората продължават да си въобразяват, че е Робин Худ.


Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4218
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: Марешки в София

Мнениеот tdi fen » Пет 20 окт 2017 13:29


аз зареждам откакто отвори в София съм много доволен от разход и вървеж колата върви много добре цена/качество съм доволен


Потребителски аватар
joro_kem
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3923
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 7:11
Автомобил: Octavia I Tour Octavia III FL
Двигател: AXR DFFA
Местоположение: Пловдив

Re: RE: Re: Марешки в София

Мнениеот joro_kem » Съб 21 окт 2017 13:36


Vasseto написа:Миналия петък заредих на Марешки в Пловдив. Повече никога там. Лъжат в количеството. Засичам си колата как гори и все ми дава около 7,5л., като зареждам на Ромпетрол. На тази бензиностанция ми даде разход 11л. Аз се учудих защо няма опашка, а то закакво било.
Откакто е отворено в Пловдив зареждам две коли само там (бензин и дизел - дизеловата кола я карам с добавка бардал bdc). Винаги пълня догоре. Разлика в разхода и вървежа не съм констатирал. Случвало ми се е на няколко пъти да напълнят и гърловината догоре.


ma_in
Мнения: 147
Регистриран на: Нед 27 апр 2008 18:27
Автомобил: Passat B2 _ Passat B5 _ Octavia 2
Двигател: JN _ ACK _ BMM
Местоположение: София

Re: Марешки в София

Мнениеот ma_in » Пон 23 окт 2017 10:20


Колкото и пъти да съм зареждал в софийската, винаги разхода и вървежа е същия, като на останалите. Не я пълня до горе никога, ако това има значение.


Потребителски аватар
Dagestan
Мнения: 958
Регистриран на: Съб 30 ное 2013 19:04
Автомобил: Toledo 1M2 и един Фокус
Двигател: AGN 2000
Местоположение: Разград

Re: Марешки в София

Мнениеот Dagestan » Пон 23 окт 2017 19:45


От бензина на Марешки съм много доволен, разлика не намирам. От газта има какво да се желае - колата не върви много добре, но така е с газ откъдето и да заредя в София. Нафта съм зареждал от Марешки в Разград и колата вървеше супер, разхода си беше нормален, но пушеше адски много, което ме накара да спра да зареждам от там. Може би трябва пак да пробвам, може да е било единичен случай.


Потребителски аватар
andreygg
Мнения: 97
Регистриран на: Нед 03 авг 2008 15:49
Автомобил: Polo 6n2
Двигател: AUA 2000
Местоположение: Кюстендил

Re: Марешки в София

Мнениеот andreygg » Пон 23 окт 2017 22:40


За колегите от София, които ходят да зареждат на Марешки, изпробвайте горивата на InterSpeed на бензиностанцията в ж.к. "Обеля", ул. "Акад. Дмитрий Лихачов", № 29. Там цените са по-евтини от Марешки, а горивата са супер /пропан-бутан и бензин/.
Марешки Интерспийд
А95 1,87 1,83
Дизел 1,85 1,76
Газ 0,89 0,83
Метан 0,93 1,19
http://interspeed.bg/?page_id=171


Потребителски аватар
vucata
Мнения: 3610
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 8:38
Автомобил: Ford Mondeo MK2
Двигател: 1.8TD 2000
Местоположение: Bulgaria- Sofia
Контакти:

Re: Марешки в София

Мнениеот vucata » Пон 23 окт 2017 23:15


Аз не съм доволен от Дизела на VM. Заредих 25 литра и Тойотата умря. Забиваше, прекъсваше, чека светна.... Един мой близък приятел с БМВ 530Д също страдаше докато изгори резервоара... От тогава не съм сипвал там Дизел, и няма да го направя със сигурност. Дизел съм зареждал на много по невзрачни бензиностанции и не съм ял такова дърво, каквото хапнах на VM.
Бензинец си сипвам всеки ден и нямам никакви драми. Както с колата, така и с пистарката.


Потребителски аватар
Asko VW
Мнения: 815
Регистриран на: Вто 29 ное 2011 14:04
Автомобил: VW Passat-B6 Variant
Двигател: 2-0 TDI BMP 2006
Местоположение: Sofia

Re: Марешки в София

Мнениеот Asko VW » Вто 24 окт 2017 12:46


Зареждам дизел на Марешки откакто отвори в София и драми не съм имал, една идея по-лошо от OMV, горе долу на нивото на Лук Ойл и Адмирал Ойл (тези нямат много бензиностанции и не са известни).

Колега andreygg, тези InterSpeed наистина ли ги бива, гледам, че цената е близка до Марешки (вчера заредих на ВМП на 1.85, днес гледам на тези 1.86, което е никаква разлика), а бензиностанцията е на един хвърлей от нас и ако са читави горивата ще ми е по удобно там.

П.П. За тези които се оплакват, че някъде не им пълнят резервоара до капачката (с обезвъздушаване), ще спомена, че принципно не би трябвало да го правят, това е против правилата за безопасност, ако някой иска да ги пренебрегва трябва да го прави на своя отговорност, а не да го очаква автоматично от бензинджията.


Потребителски аватар
nikolay_ss
Мнения: 1002
Регистриран на: Чет 02 яну 2014 7:02
Автомобил: [W211] [Touareg 7P6]
Двигател: [OM646 06] [CVWA 16]

Re: Марешки в София

Мнениеот nikolay_ss » Вто 24 окт 2017 13:15


Да се изкажа и аз, въпреки че аз зареждам в Марешки - Варна, едва ли е по-различно от това в София.
Вече минаха 2 години от как отвори първата си бензиностанция във Варна. От тогава насам сипвам винаги при него, от към качество на нафтата съм доволен, моят мотор е роторна помпа, може би не е толкова претенциозен, но никога съм нямал проблеми с нафтата. Виждал съм и цени на други бензиностанции където за момента са били по-евтини от Марешки, но не зареждам там, защото ако не беше Марешки все още щяхме да си зареждаме дизела и бензина на 2.60... Така, че поне аз докато го има ще го подкрепям и бих сипвал при него.


atrt
Дублиран kossis
Мнения: 135
Регистриран на: Нед 08 яну 2017 16:51
Автомобил:
Двигател:

Re: Марешки в София

Мнениеот atrt » Вто 24 окт 2017 13:40


Asko VW написа:Зареждам дизел на Марешки откакто отвори в София и драми не съм имал, една идея по-лошо от OMV, горе долу на нивото на Лук Ойл и Адмирал Ойл (тези нямат много бензиностанции и не са известни).

Колега andreygg, тези InterSpeed наистина ли ги бива, гледам, че цената е близка до Марешки (вчера заредих на ВМП на 1.85, днес гледам на тези 1.86, което е никаква разлика), а бензиностанцията е на един хвърлей от нас и ако са читави горивата ще ми е по удобно там.

П.П. За тези които се оплакват, че някъде не им пълнят резервоара до капачката (с обезвъздушаване), ще спомена, че принципно не би трябвало да го правят, това е против правилата за безопасност, ако някой иска да ги пренебрегва трябва да го прави на своя отговорност, а не да го очаква автоматично от бензинджията.


Адмирал, вече няма ! :biggrin Тази в жк.Надежда, ул.Бели Дунав №47, вече е Интерспид и тя ! Прочети в сайта им даден от колегата.
Така че ако Обелската Интерспид ти е по близо примерно е безмислено да биеш път до бившата Адмирал.
https://bg.fuelo.net/gasstation/id/1701?lang=bg

На Марешки нафтата става и ако на някой колата му има проблеми с нея, то проблема е в колата. Аз поне като съм сипвал от неговата не съм имал проблеми.
Жената и е по близо Марешкият бензин и като му набоде до горе на компресорният Мергел - 98ца неможе да ме хванат по ....... попадне ли ми.

Незнам какво общо има наливането на резервоара до горе с обезвъздушаване и работата на мотора. Ако се ходи на дълго патуване, на ВАГ резервоарите имат обезвъздушители и може да се налеят до горе. Това не предизвиква никакви проблеми с взривове и други проблем.
Аз имах проблем с теч от некадърно сменена и завита гайка на помпата в резервоара. Но след като я преуплатних и завих здраво, сега дъня при желание до горе, още поне 5-10 литра.
Не съм виждал някой бензинджия да се натиска да пълни резервоара до горе с обезвъздушаване. Толкова внимание да отдели за чужда кола, трябва да зарежда на шефа си..... :smile



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 41 госта