Въпрос за Мерцедес 307Д лоша работа на мотора?!Бял пушек!? Липса на мощност?!

Технически раздел за всички марки автомобили, които не са VAG
Потребителски аватар
Golfan_93
Мнения: 330
Регистриран на: Пон 26 сеп 2011 20:08
Автомобил: Golf MK III
Двигател: ABD 1992
Местоположение: София

Re: Въпрос за Мерцедес 307Д лоша работа на мотора?!Бял пушек!? Липса на мощност?!

Мнениеот Golfan_93 » Вто 08 ное 2016 10:58


Не знам как с целия си ъкъл пускам тема в vwcluba за Мерцедес, но реално аз като цяло само немското от автомобилите го уважавам смятам че това е колата за наще условия и реших че няма да не ми позволят да си доразвия темата тук и да кажа какво съм свършил за да отстраня проблема.
Аз също уважавам тези Мерцедеси защото знам че бетона не държи колкото тия машинки буквално железни са ..
Искам да го запазя да си работи харесва ми ..
Колегата на който искаше да му го продам обадих му се да го уведомя за буса не дигна преди 2 дни за 2 дни още не ми е звъннал чакам го още 3 дни ако не звънне буса за него отпада.. и си остава мой. :)




Потребителски аватар
Golfan_93
Мнения: 330
Регистриран на: Пон 26 сеп 2011 20:08
Автомобил: Golf MK III
Двигател: ABD 1992
Местоположение: София

Re: Въпрос за Мерцедес 307Д лоша работа на мотора?!Бял пушек!? Липса на мощност?!

Мнениеот Golfan_93 » Чет 10 ное 2016 10:47


Благодарности на помогналите в темата за всичките жокери които дадохте, в крайна буса си го правих само аз не съм викал майстори.
Всичко беше от мойта обща култура относно дизелите и вашите насоки.
Благодарен съм на Админите и Модераторите че ме оставихте да пусна тази тема.
:love.vwclub ГОЛЕМИ СМЕ, СИЛНИ СМЕ!
:lock :lock :lock или Изтриване.

МЕРСИ ПАК!


Потребителски аватар
Golfan_93
Мнения: 330
Регистриран на: Пон 26 сеп 2011 20:08
Автомобил: Golf MK III
Двигател: ABD 1992
Местоположение: София

Re: Въпрос за Мерцедес 307Д лоша работа на мотора?!Бял пушек!? Липса на мощност?!

Мнениеот Golfan_93 » Пет 07 апр 2017 14:53


Здравейте отново ред колегията, от една страна първо искам да кажа че се извинявам че продължавам да поддържам темата за Мерцедес в Volkswagen форум но смятам че ви е интересно да четете и участвате с идеи по-мойте дерзания, ако не е уместна темата и дразна някой нека бъде изтрита и да има мир.

По същество, мина време Мерцедеса продължи да служи вярно и безспирно.. (нищо очудващо)..
Днешните дерзания, не знам как да ги оправя защото реално ми се получи доста кофти ситуация, от която не виждам изход или поне не лесен.
И така прилагам снимка на първия проблем, и съвети относно въпросите под снимката:
Изображение
и така идеята ми е тъй като, Мерцедеса е с верига, и се чудя как мога да сваля тази демпферна шайба и да заменя течащия семеринг, и ако отвия средния болт ще прецакам ли цялата история на ангренажа..
Изображение
Някакви идеи как да процедирам.

Също така ако има майстор дизелджия който разбира от тези мерцедеси, и наистина знае какво да прави и как, да ми извади нафтовата помпа, да сменя една тапа на мотора и след което да я постави, нека ми драсне едно ЛС.
Че точно тапата под нафтовата сдаде, и нямам идея как да я набия като има 3 санта просвет между блока и помпата, направо съм шах и мат.
:love.vwclub


Потребителски аватар
vucata
Мнения: 3610
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 8:38
Автомобил: Ford Mondeo MK2
Двигател: 1.8TD 2000
Местоположение: Bulgaria- Sofia
Контакти:

Re: Въпрос за Мерцедес 307Д лоша работа на мотора?!Бял пушек!? Липса на мощност?!

Мнениеот vucata » Пет 07 апр 2017 20:20


Развиват се първо малките болтчета. Там ще береш ядове, защото са шестограми и аа клеясали със всякаква гняс. Може да заоблиш главите и става много сложно след това. За централния болт на шайбата, не мисля, че ше има грижи с веригата.


Потребителски аватар
Golfan_93
Мнения: 330
Регистриран на: Пон 26 сеп 2011 20:08
Автомобил: Golf MK III
Двигател: ABD 1992
Местоположение: София

Re: Въпрос за Мерцедес 307Д лоша работа на мотора?!Бял пушек!? Липса на мощност?!

Мнениеот Golfan_93 » Нед 09 апр 2017 12:59


Идеята е да съм сигурен че няма да имам за да знам да разбъзиквам ли, колелото долу или не.
Смятам че долното зъбато колело влиза като на некакъв водач така да се изкажа, и ако не лангъркам много болта насам натам, то няма да мръдне изобщо и аз на спокойствие ще мога да си сменя семеринга.
Нека някой който е сигурен да ми сподели дали е така защото ако ще прееба центровката на мотора да си го направи професионалист..


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11917
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Въпрос за Мерцедес 307Д лоша работа на мотора?!Бял пушек!? Липса на мощност?!

Мнениеот К.Одаджийски » Вто 11 апр 2017 19:46


Демпферната шайба ще излезе само с развиването на малките болтчета. За тях взимаш един шестограм и яко бой с чука да наместиш ръждата по резбата, ако можеш да ги развиеш с ударен винтоверт, развиват се лесно, но ще тръгнат и с тресчотка, ама първо трябва хубаво да ги биеш с чука. Ако все пак някой превърти, набиваш торкс с подходящ размер вътре в него и ще се отвие. За да смениш семеринга обаче, ще трябва да отвиеш и централния болт и да извадиш колелото, обаче дали то държи колелото на веригата не мога да ти кажа. Обикновено тоя болт държи колелото дето върти ангренажния ремък, но в случая си с верига и не знам какво точно държи, но семеринга е зад него. Това колело е захванато към вала с шпонка за да не се върти


Потребителски аватар
Golfan_93
Мнения: 330
Регистриран на: Пон 26 сеп 2011 20:08
Автомобил: Golf MK III
Двигател: ABD 1992
Местоположение: София

Re: Въпрос за Мерцедес 307Д лоша работа на мотора?!Бял пушек!? Липса на мощност?!

Мнениеот Golfan_93 » Сря 12 апр 2017 8:25


Точно това е че не знам дали ще направя поразия на ангренажа в случай на отвиване. Аз иначе другата работа нататък си я знам .. ама това не знам как стоят нещата .. да не стане веселко като сваля средния болт .. и сме за надин после кой ше ми го центрова тоя мерцедес.. той ще стане златен после ..


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11917
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Въпрос за Мерцедес 307Д лоша работа на мотора?!Бял пушек!? Липса на мощност?!

Мнениеот К.Одаджийски » Чет 13 апр 2017 19:59


Не съм запознат добре с устройството на точно тоя мотор, но принципно на нормалните коли, тоя централния болт държи зъбното колело за ангренажния ремък, тук може да държи колелото за веригата, но пък семеринга, може да е някакъв по голям. Ако свалиш шайбата, ще се разбере какво има отзад и как да процедираш по нататък. Не вярвам обаче да са го направили да трябва да разкачиш ангренажната верига за смяна на семеринг


lion_heart002
Мнения: 2312
Регистриран на: Чет 18 фев 2010 13:45
Автомобил: Rio UB Corolla E110 GS450H
Двигател: D4FC 4ZZFE 2GR-FSE

Re: Въпрос за Мерцедес 307Д лоша работа на мотора?!Бял пушек!? Липса на мощност?!

Мнениеот lion_heart002 » Чет 13 апр 2017 20:34


Няма страшно, спокойно сменявай, няма достъп до веригата и нищо няма да се размести.


Потребителски аватар
vucata
Мнения: 3610
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 8:38
Автомобил: Ford Mondeo MK2
Двигател: 1.8TD 2000
Местоположение: Bulgaria- Sofia
Контакти:

Re: Въпрос за Мерцедес 307Д лоша работа на мотора?!Бял пушек!? Липса на мощност?!

Мнениеот vucata » Чет 13 апр 2017 21:25


Не би трябвало да има проблеми. Все пак там е и капака, който също пази. Колелото е с 3 винта поне още хванато вътре зад капака. Както каза колегата, тоя болт е навит във шпонка. Сваляй смело всичко без притеснения.


Потребителски аватар
Golfan_93
Мнения: 330
Регистриран на: Пон 26 сеп 2011 20:08
Автомобил: Golf MK III
Двигател: ABD 1992
Местоположение: София

Re: Въпрос за Мерцедес 307Д лоша работа на мотора?!Бял пушек!? Липса на мощност?!

Мнениеот Golfan_93 » Чет 04 май 2017 10:15


Тъй като напоследък нямах особено време, и все пак мерца реши че след 32 години ще му протече радиаторчето на парното, го смених..
Много елементарна задачка, отнемаща около 2 часа без да си давам изобщо зор.
Изображение
Е смених го!
Парно и преди си имаше доволно обаче сега не се търпи!
Та за онзи ден толкоз, в най скоро време ще се постарая да оправя и останалия проблем ..
Не мога да го спра и него да работи че като го спра, знаете как всички се обаждат точно тогава :D:D:D
Ама какво да се прави, ще ви информирам при промяна :)
Поздравиии. :love.vwclub



Върни се в “Технически раздел за други марки автомобили”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 129 госта