Акумулатори"Енерджи бокс"-мнение

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
niki_k
Мнения: 249
Регистриран на: Съб 25 окт 2014 6:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Самоков

Акумулатори"Енерджи бокс"-мнение

Мнениеот niki_k » Пон 31 окт 2016 9:10


Здравейте,колеги.Имате ли някакво наблюдение върху тези акумулатори.Това,което прочетох в интернет е доста противоречиво като информация-има 50на 50 процента положително и отрицателно мнение.Пише,че са калциеви,произведени в Украйна ,среден клас и това е.Някой карал ли е такъв акумулатор и заслужава ли си?

Последна промяна от niki_k на Сря 29 ное 2017 9:28, променено общо 1 път.




niki_k
Мнения: 249
Регистриран на: Съб 25 окт 2014 6:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Самоков

Re: Акумулатори"Енерджи бокс"-мнение

Мнениеот niki_k » Сря 29 ное 2017 8:11


Колеги,да Ви споделя мнението си за въпросия украински акумулатор.Произведен е 2015 г.,каран 1 год.на малка бензинова кола,след което попадна при мен.На него пише,че има гаранция 3 год.,/а най-вероятно и толкова му е живота/.През първата год.-никакъв проблем.В един момент не се използваше около няколко месеца/стоял е на топло/,и при слагане пак на малка бензинова кола/акумулатора е 44 а./ едва светнаха лампичките на контакт,камо ли да завърти и запали.Свалих отгоре лепенките и акомулатора се оказа обслужваем/клетките са достъпни/Отвих капачките,вътре киселината се бе изпарила и се виждаха плочите,налях готова киселина/закупена от магазин за авточасти/,заредих го и от тогава никакъв проблем.Ще видя как се държи сега през студените дни,надявам се да си изкара гаранцията.Та,ако я изкара,според мен ще се окаже добър за цената си от 80 лв. нов.

Последна промяна от niki_k на Сря 29 ное 2017 9:29, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11902
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Акомулатори"Енерджи бокс"-мнение

Мнениеот К.Одаджийски » Сря 29 ное 2017 8:18


Колега, пише се акумУлатор.
Дано ти изкара акумулаторът, че ми е малко странно това с наливането на киселина. Какво киселина си налял, той с какъв електролит е бил и т.н.т


Потребителски аватар
polovera_9n3
Мнения: 1916
Регистриран на: Съб 17 авг 2013 22:39
Автомобил: VW POLO TDI
Двигател: BNM 2007
Местоположение: Кърджали

Re: Акомулатори"Енерджи бокс"-мнение

Мнениеот polovera_9n3 » Сря 29 ное 2017 8:22


Баща ми си кара с такъв таксито 2ра година, няма ядове.


niki_k
Мнения: 249
Регистриран на: Съб 25 окт 2014 6:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Самоков

Re: Акумулатори"Енерджи бокс"-мнение

Мнениеот niki_k » Сря 29 ное 2017 9:32


Благодаря,колега за забележката,поправих си правописната грешка!Нямам представа,каква е киселината/електролита/,просто взех готова 1л. от магазина/,налях и това е.


Потребителски аватар
ABSOLUT
Мнения: 4426
Регистриран на: Пет 20 яну 2006 1:14
Автомобил: Passat B4+B7+Golf Mk1+Mk2 Country
Двигател: 1Z + CFGC + JB + 1P
Местоположение: София
Контакти:

Re: Акумулатори"Енерджи бокс"-мнение

Мнениеот ABSOLUT » Сря 29 ное 2017 10:12


Киселина е малко трудно да си вземеш от магазина, според мен си си взел дестилирана вода.
При обслужваемите акумулатори (тези, чийто капачки отгоре на клетките се отварят) с времето от презареждане, може да се изпари част от електролита и горната част на клетките да остане на сухо. В такъв случай тази част, която е на сухо, просто не предава ток и капацитета на акумулатора пада. Тогава се долива дестлирана вода, така че клетките отново да са потопени изцяло, но пък не може да се долива вечно, защото киселината се разрежда.
При необслужваемите акумулатори (тези, които отгоре не се отварят) не се налива нищо, те са си запечатани. При тях има едно прозрачно "око", през което се гледа какъв цвят е вътре и според него става ясно дали акуто си е заминало или е тръгнало.


Потребителски аватар
tomata
Мнения: 483
Регистриран на: Нед 11 юни 2006 18:21
Автомобил: VW Passat B5 Alhambra
Двигател: AWT AWC
Местоположение: Пазарджик

Re: Акумулатори"Енерджи бокс"-мнение

Мнениеот tomata » Сря 29 ное 2017 10:18


Моят Golf plus 1.6 102 к.с. го купих с такъв акумулатор 62а. Беше на 6м джамбазина ми даде и някаква гаранция 2г. Сега е на 2г и 4м и ако не карам колата 1 ден умира на нула, даже таблото не ми светва. Иначе колата се караше всеки ден минимум 10км. Моето мнение е ефтини акумулатори за закърпване на положението и продажба на колата


HITMANBG
Мнения: 3
Регистриран на: Вто 19 мар 2013 10:30
Автомобил:
Двигател:

Re: Акумулатори"Енерджи бокс"-мнение

Мнениеот HITMANBG » Чет 28 дек 2017 11:07


Това при теб е умряла клетка/и.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: tdi fen и 91 госта