Загубен ключ. Какво се прави в такъв случай?

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
mitev8592
Мнения: 8
Регистриран на: Съб 25 юни 2016 13:25
Автомобил:
Двигател:

Загубен ключ. Какво се прави в такъв случай?

Мнениеот mitev8592 » Пет 13 яну 2017 21:51


Колеги помогнете моля ви загубих ключа и по резервния могат да ми направят 80лв струва. Това е добре, но по ме интересува може ли да се забрави загубения ключ или да се настроят нови чипове или нещо подобно? В кои сервизи в източна България примерно Бургас, Стара Загора .. могат да се справят с този проблем ? Просто искам за по сигурно загубения ключ да не може да послужи за нищо ? Благодаря ви!




phantom_
Мнения: 2205
Регистриран на: Нед 25 сеп 2011 11:53
Автомобил: VW passat+BMW X3+Honda St1300
Двигател: avf+m47
Местоположение: shabla

Re: Загубен ключ. Какво се прави в такъв случай?

Мнениеот phantom_ » Съб 14 яну 2017 9:21


Може да се направи да не пали с изгубения :c020 Уточни колата модела и годината и от къде си за да може да те ориентираме :th_up Инъче ти трябва vag comader за да се напрви :th_up


mitev8592
Мнения: 8
Регистриран на: Съб 25 юни 2016 13:25
Автомобил:
Двигател:

Re: Загубен ключ. Какво се прави в такъв случай?

Мнениеот mitev8592 » Съб 14 яну 2017 16:42


Ами колата не е моя попринцип служебна е но няма значение аз трябва да го оправя проблема. Ауди А6 е 2005г. Намирам се в Източна българия в близост до Бургас но ако се налага и до Стара Загора някъде също мога да отскоча само да оправя този проблем. И да попитам след това с каското ще имам ли проблем ? Защото и да го изключат загубения ключ и да ми направят нов нз от застрахователните компаний как ще реагират и могат да си измият ръцете винаги ?


villystyle
Мнения: 163
Регистриран на: Сря 12 сеп 2012 16:08
Автомобил: VW Passat B6 2.0 FSI variant
Двигател: BLR 2005
Местоположение: София

Re: Загубен ключ. Какво се прави в такъв случай?

Мнениеот villystyle » Съб 14 яну 2017 17:17


При загубен ключ, АКО имаш каско на колата трябва да уведомиш застрахователя (задължително) и да отидеш в най-близкото представителство на Порше за да дезактивират ключа. Избери си от картата http://www.porschebulgaria.bg/dealers/ най-близкия уговори си час и отивай, като задължително вземи документ че си извършил това и фактура. Едни застрахователи искат да се пише след като дезактивираш единия ключ обяснение как е станало и пак оглед на колата и да ти снимат резервния ключ и документа от Порше (в този случай), за да важи каското. В противен случай при кражба на колата пиеш една студена вода, защото не можеш да представиш и 2-та ключа. Не си задължен да изкарваш пак нов ключа пред застрахователя (при 99% от тях е така).


mitev8592
Мнения: 8
Регистриран на: Съб 25 юни 2016 13:25
Автомобил:
Двигател:

Re: Загубен ключ. Какво се прави в такъв случай?

Мнениеот mitev8592 » Съб 14 яну 2017 18:01


Много ви благодаря колеги ще действам възможно най скоро. А ако от друг сервиз го направят няма да се зачете нали?


villystyle
Мнения: 163
Регистриран на: Сря 12 сеп 2012 16:08
Автомобил: VW Passat B6 2.0 FSI variant
Двигател: BLR 2005
Местоположение: София

Re: Загубен ключ. Какво се прави в такъв случай?

Мнениеот villystyle » Съб 14 яну 2017 20:38


Не става с обикновен сервиз, само в оторизиран такъв :wink


Потребителски аватар
krraynov
Мнения: 969
Регистриран на: Чет 30 сеп 2004 19:34
Автомобил: VW Passat B7 Alltrack
Двигател: CFGB 2012
Контакти:

Re: Загубен ключ. Какво се прави в такъв случай?

Мнениеот krraynov » Съб 14 яну 2017 20:50


Ами той-застрахователя - как ще разбере че ключа дето колегата ще го направи и прекодира автомобила с новите два ключа - за да си има два, е различен от оня който е загубил - ако изобщо са ги снимали двата ключа? Защо трябва да ходи при застрахователя - все едно "Виж ма мецо изяш ме..."


villystyle
Мнения: 163
Регистриран на: Сря 12 сеп 2012 16:08
Автомобил: VW Passat B6 2.0 FSI variant
Двигател: BLR 2005
Местоположение: София

Re: Загубен ключ. Какво се прави в такъв случай?

Мнениеот villystyle » Съб 14 яну 2017 23:16


В полицата при сключването на каското в допълнителен документ се пише дали са 1 или 2 ключа. При оглед на колата по каско се снима само единия ключ (не си задължен да им показваш 2-рия, той е във вкъщи примерно), и ако си казал на застрахователя в началото, че колата има само 1, а другия си скрил като инфо да им кажеш, до тук логиката ти е ок. Да ключ може да се намери и препрограмира при кой ли не до към 100 кинта. При БМВ (няма как и при VW да не е така) всеки ключ има чип с номер (така е излезнал от завода) и АКО разбира се им се занимава и колата е по- скъпа, като ти вземат и двата ключа могат да направят проверка на място в Порше бг, дали ключовете са за тая кола (да си проверят историята дали е имало забранени и нови ключове).
Може да се рискува разбира се, но всеки си знае сам.


mitev8592
Мнения: 8
Регистриран на: Съб 25 юни 2016 13:25
Автомобил:
Двигател:

Re: Загубен ключ. Какво се прави в такъв случай?

Мнениеот mitev8592 » Съб 14 яну 2017 23:39


Да мен само това ме притеснява,че не дай си боже се случи нещо, компанията проверява по номер и там им излезе,че имало др ключ изключен е и т.н. ама пак не им пречи да си го заведът като повод за оправдание ... Но ще се прави така или иначе


Потребителски аватар
lokva
Мнения: 832
Регистриран на: Сря 07 яну 2009 20:34
Автомобил: Passat 3c
Двигател: CBAB 2008
Местоположение: Гоце Делчев Hamburg

Re: Загубен ключ. Какво се прави в такъв случай?

Мнениеот lokva » Нед 15 яну 2017 12:26


Преди 2 години Ар...... смениха бравите на една служебна кола заради изгубен ключ


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6155
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Загубен ключ. Какво се прави в такъв случай?

Мнениеот VWGT » Пон 16 яну 2017 17:38


villystyle написа:В полицата при сключването на каското в допълнителен документ се пише дали са 1 или 2 ключа. При оглед на колата по каско се снима само единия ключ (не си задължен да им показваш 2-рия, той е във вкъщи примерно), и ако си казал на застрахователя в началото, че колата има само 1, а другия си скрил като инфо да им кажеш, до тук логиката ти е ок. Да ключ може да се намери и препрограмира при кой ли не до към 100 кинта. При БМВ (няма как и при VW да не е така) всеки ключ има чип с номер (така е излезнал от завода) и АКО разбира се им се занимава и колата е по- скъпа, като ти вземат и двата ключа могат да направят проверка на място в Порше бг, дали ключовете са за тая кола (да си проверят историята дали е имало забранени и нови ключове).
Може да се рискува разбира се, но всеки си знае сам.


т.е. за да не те врътнат от застрахователя, ВИНАГИ, когато си правиш КАСКО за първи път, трябва да минеш през оторизиран сервиз да ти проверят дали ключовете са от твоята кола, за да знаеш как да ги декларираш пред застрахователя. Ако това не е направено при първоначалното застраховане на това АУДИ, няма как да се докаже, кой и кога е сменил ключа!
Освен ако компа на колата не пази в някъв log история на ключовете ...

с други думи, направи си един ключ, и прекодирай таблото
/винаги съм се чудел ако откраднат колата и ти занесеш 2 ключа, как застрахователя ще разбере дали са от тази или друга кола?/


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Загубен ключ. Какво се прави в такъв случай?

Мнениеот 777 » Пон 16 яну 2017 17:47


villystyle написа:При оглед на колата по каско се снима само единия ключ (не си задължен да им показваш 2-рия, той е във вкъщи примерно), и ако си казал на застрахователя в началото, че колата има само 1, а другия си скрил като инфо да им кажеш, до тук логиката ти е ок.

Доста години съм правил каско и точно ключ не са снимали - само пиша колко броя оригинални/дубликати имам. Може да го правят над някаква оценка или определени ЗК. Чувал съм, че и номер на двг сверяват, но пак важи за скъпи коли.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: borisfx и 196 госта