Отказ щета

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
Netasq
Мнения: 336
Регистриран на: Сря 05 сеп 2012 10:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Отказ щета

Мнениеот Netasq » Съб 21 яну 2017 7:46


Привет. Имам на мой близък следният казус. Случва се щета на паркниг, при което след завеждането й в Армеец отказват да я удовлетворят поради липса на протокол от КАТ. Как може да се процедира или направо да се търси правна помощ?




Mishonti
Мнения: 1834
Регистриран на: Пон 21 ное 2011 15:14
Автомобил: C220
Двигател: CDI 2007
Местоположение: Бургассс

Re: Отказ щета

Мнениеот Mishonti » Съб 21 яну 2017 12:22


Ами то всичко зависи какво е самото споразумение за каското. Моето например - имам право на до 2 щети на паркинг. Другите нямат лимит, ако имам протокол от КАТ. Та ако твоя човек си е изразходил тези 2 щети нормално е да му откажат. Или ако е от тези евтините за по 100-200лв не знам дали покриват щета без протокол.


Потребителски аватар
VW_passatOR
Мнения: 229
Регистриран на: Пон 19 яну 2015 21:43
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: 2.0 TDI 2005 BMP

Re: Отказ щета

Мнениеот VW_passatOR » Съб 21 яну 2017 12:29


Преди няколко дни попаднах и на друга клауза относно щетите без протокол, а именно че покрива щети на стойност 1500 лв за година без значение колко на брой ще са. А за твоя случай може да пробва да уведоми 112 за произшествието, от където да ми дадат номер, с който в КАТ да си изкара протокол (поне такива бяха съветите на застрахователя ми, ако няма възможност при щета да се разправям с КАТ).


Stif
Мнения: 699
Регистриран на: Пон 09 яну 2006 15:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Отказ щета

Мнениеот Stif » Съб 21 яну 2017 13:45


Значи последователността е следната:
Твоят приятел първо да си прочете внимателно Общите условията по каско на дружеството където се е застраховал и по специално какво пише по отношение на условията за завеждане на щети без протокол на КАТ.След това прочита какви са покритие рискове по сключената от него полица.Ако установи,че има основание /записано е като покрит риск в полицата му/ да заяви щета и ако застрахователят му откаже /писмено/ може да подаде жалба до изп,директор на застрахователя и /или/ Комисията по финансов надзор.Ако пак получи отказ завежда дело в съда.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 231 госта