Проблем с парно на Фокус

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
vanko_VW
Мнения: 2380
Регистриран на: Сря 03 окт 2007 11:36
Автомобил: Ford Focus
Двигател:
Местоположение: Враца/из България и чужбина

Проблем с парно на Фокус

Мнениеот vanko_VW » Вто 31 яну 2017 19:27


Здравейте,
имам проблеми с парното на Форда, Фокус 1.8тдди, писах в форд форума ама нещо не са активни та да се посъветвам и с вас.

Здравейте,
Историята при моя Фокус 1.8 тдди започна от слабо парно, след доста четене реших да опитам да промия радиаторчето без да го свалям, направих тази процедура и излезе доста кал и боклук от него, но парно нямаше пак.Реших, да изчакам пролетта и да смъквам табло за смяна на парно, но все си имах съмнения, че по системата има въздух и нещо не е наред с циркулацията и днес реших да надуя някой друг маркуч да видя дали нещо не е запушено.Започнах с двата тънки който излизат от казанчето, единя отива към термостата(мисля, че не греша) там всичко беше ОК, но другия който отива в радиатора не искаше да мине нито вода нито въздух(при надуване с уста) при което започнах да бъркам с стара щека за масло, но стигаше до някъде и край, при което го надух на компресора с въздух и от маркуча излезе една пластмаса която имаше дупка колкото дебелината на кламер.Наредих всичко по-обратния път и парното се появи.

Сега въпросите са ми.
1.Това с цел ли е сложено там?
2.На колко градуса отваря термостата, за да съм сигурен че няма още въздух в системата?
3.Пи градско каране вдигана 88градуса и неможа повече, това ли е нормалната работна температура?


Здравейте пак, от вчера се боря с моето парно и днес успях да го накарам да тръгне

1.Върнах блендата в тънкия маркуч, който идва от радиатора и отива в казанчето.
2.Смених радиаторчето на парното и резултат нямаше.
3.Масления охладител беше запушен и не можеше да циркулира през него, за сега охладителя на функционира(направих му байпас), просто нямах канал и ми беше по лесно така, но да се освободи канала ще го сваля и ще се опитам да го изчистя и да го вкарам пак в действие.

Сега парното се появява минути след паленето на колата.



Копирал съм си постовете от форд форума, само да поясня, че проблема не е в масления охладител защото парното пак изчезна.
Онзи ден пътувах от Враца за Смолян, при тръгването усетих, че парното не е наред пак, преди София спрях и надух двата тънки маркуча който съм описал по-горе и парното се появи, това всичко в събота, в неделя сутрин на около -17 градуса Форда запали :mhihi и след около 5мин започна да се появява парното.След обяд си тръгвам обратно за Враца и парно пак имаше до момента в който не спрях след тунела Траянови врата да си измия малко светлините, че бяха доста мръсни.Също така да спомена, че не бях загасил колата и перките/та се беше включила(може би причината беше, че от Пловдив подържах скорост от 130-140км), след като се качих в колата парно нямаше.

Вчера смених капачката на разширителния съд, надух маркучите и парно пак имам, до кога не знам и аз

Друго не се сещам




Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем с парно на Фокус

Мнениеот инжектопляктор » Вто 31 яну 2017 20:57


Сигурно в радиатора се мотаят още боклуци..


petrushkov
Мнения: 318
Регистриран на: Вто 27 окт 2009 21:41
Автомобил: VW T4 1996
Двигател: AET
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Проблем с парно на Фокус

Мнениеот petrushkov » Вто 31 яну 2017 21:02


Антифриз губи ли, в смисъл доливате ли антифриз отвреме на време ?? И ако да по колко и за какъв период от време ?


Потребителски аватар
vanko_VW
Мнения: 2380
Регистриран на: Сря 03 окт 2007 11:36
Автомобил: Ford Focus
Двигател:
Местоположение: Враца/из България и чужбина

Re: Проблем с парно на Фокус

Мнениеот vanko_VW » Вто 31 яну 2017 22:17


Антифриза е ок, няма загуба. В кой радиатор? На парното е нов.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13433
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Проблем с парно на Фокус

Мнениеот kris11 » Сря 01 фев 2017 18:58


помпа сменял ли си ?


Потребителски аватар
vanko_VW
Мнения: 2380
Регистриран на: Сря 03 окт 2007 11:36
Автомобил: Ford Focus
Двигател:
Местоположение: Враца/из България и чужбина

Re: Проблем с парно на Фокус

Мнениеот vanko_VW » Сря 01 фев 2017 20:40


Не, но дебита е достатъчно добър за да е помпа, а и не мисля че е тя при положение, че в момента парното е отлично. Интересно е, че парното се появява веднага след като надуя(с уста) двата маркуча който влизат в разширителя. Другата причина поради която изключвам помпата е че колата не загрява, няма бордкомп. но този модел има опция за електронно следене на температурата(нас мястото на малкия(дневния) километраж) и там тя не ми надвишава 91 градуса, даже там някъде отваря термостат.Също така лятото при включен климатик пак няма проблем с температурата.
Сега се сещам и за друго, по-принцип колата я карам 3-та година и никога не е имала добро парно, но винаги е било едно и също, този проблем се появи след като се опитах да промия вече смененото радиаторче.
Другото нещо което ми се върти в главата, са боклуци в охл. система, защото според мен колата е с отварян мотор заради смесване на вода и масло(казанчето е доста мръсно по вътрешните стени), ще промия системата, но изчаквам да се позатопли малко.

Защо мислиш, че е помпа? Дай си мнението че направо се побърквам вече.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13433
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Проблем с парно на Фокус

Мнениеот kris11 » Чет 02 фев 2017 10:53


vanko_VW написа:Не, но дебита е достатъчно добър за да е помпа, а и не мисля че е тя при положение, че в момента парното е отлично. Интересно е, че парното се появява веднага след като надуя(с уста) двата маркуча който влизат в разширителя. Другата причина поради която изключвам помпата е че колата не загрява, няма бордкомп. но този модел има опция за електронно следене на температурата(нас мястото на малкия(дневния) километраж) и там тя не ми надвишава 91 градуса, даже там някъде отваря термостат.Също така лятото при включен климатик пак няма проблем с температурата.

Защо мислиш, че е помпа? Дай си мнението че направо се побърквам вече.

След като уточни горе тъмните букви не е помпа.


Потребителски аватар
доно
Мнения: 67
Регистриран на: Сря 25 фев 2009 10:46
Автомобил: passat B6
Двигател: BMP 2006
Местоположение: софия

Re: Проблем с парно на Фокус

Мнениеот доно » Чет 02 фев 2017 20:01


Преди година горе долу на свекър ми на Фокуса /същия като твоя/се появи същия проблем.БАСИ получих дежавю.Оказа се водната помпа,беше превъртяла турбината,и ту захапе и се появи парно ту блокира и парно йок.Взех нова помпа смених я на паркинга и всичко заспа.


Потребителски аватар
vanko_VW
Мнения: 2380
Регистриран на: Сря 03 окт 2007 11:36
Автомобил: Ford Focus
Двигател:
Местоположение: Враца/из България и чужбина

Re: Проблем с парно на Фокус

Мнениеот vanko_VW » Пет 03 фев 2017 11:24


Ок, но за цялото това време си мисля, че вече трябва да съм я прегрял или закъсал някъде ако я хвана на време, а и когато колата няма парно, дебита е доста добър.
Защо когато надуя маркучите и парното се появява? Според мен са боклуци по системата и някъде запушва.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13433
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Проблем с парно на Фокус

Мнениеот kris11 » Пет 03 фев 2017 11:36


[quote="доно"]Оказа се водната помпа,беше превъртяла турбината,и ту захапе и се появи парно ту блокира и парно йок.[ /quote]
Oбаче колегата пише по-горе ,че дори и лятно време с включен климатик не му вдига температура до прегряване.
Би трябвало поне 1-2 пъти да тръгне да прегрява.

Имал съм случай с превъртаща перка. В града нищо , извън града настъпя ли я и температурата скача бързо нагоре и расте


Потребителски аватар
доно
Мнения: 67
Регистриран на: Сря 25 фев 2009 10:46
Автомобил: passat B6
Двигател: BMP 2006
Местоположение: софия

Re: Проблем с парно на Фокус

Мнениеот доно » Съб 04 фев 2017 20:55


Ми то тъста ми си кара Фокуса с превъртаща турбина сигурно поне 20дена,като 90%от километрите му бяха извънградско.Като за това време само веднъж каза,че му е загряла колата повече, но не и прегряла.


Потребителски аватар
vanko_VW
Мнения: 2380
Регистриран на: Сря 03 окт 2007 11:36
Автомобил: Ford Focus
Двигател:
Местоположение: Враца/из България и чужбина

Re: Проблем с парно на Фокус

Мнениеот vanko_VW » Сря 08 фев 2017 20:08


Вчера, Враца-Смолян и днес обратно :arrow общо 755км, парно на 6.
Не знам какво да мисля вече, капачка или боклуци в системата?


Потребителски аватар
vanko_VW
Мнения: 2380
Регистриран на: Сря 03 окт 2007 11:36
Автомобил: Ford Focus
Двигател:
Местоположение: Враца/из България и чужбина

Re: Проблем с парно на Фокус

Мнениеот vanko_VW » Вто 21 фев 2017 13:43


Каква е възможността да е духнал гарнитура? В момента няма проблеми


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13433
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Проблем с парно на Фокус

Мнениеот kris11 » Вто 21 фев 2017 14:32


Ще го гори антифр или изчезва. Ще надува маркучи.
Най-лесно в сервиз където могат да направят тест за изгорели газове в разш. казанче.


Потребителски аватар
vanko_VW
Мнения: 2380
Регистриран на: Сря 03 окт 2007 11:36
Автомобил: Ford Focus
Двигател:
Местоположение: Враца/из България и чужбина

Re: Проблем с парно на Фокус

Мнениеот vanko_VW » Вто 21 фев 2017 14:53


Карал съм кола с духнала гарнитура(около 2-3мес и един ден рече "искам нова гарнитура" ), интересно е че този Форд от както го имам(3години) няма добро парно, което ще рече че ако е имало проблем с гарнитурата до сега да се е "опрасил".

Да колега имам си на идея какви са последствията, но вече почвам да мисля по-всякакви варианти, от 17 годишен до сега(почти 33) се чопля(не твърдя, че съм майстор) по-бараките който съм имал, но това нещо ми е много интересно, ще потърся сервиз да видим дали има газове.

Ще ви държа в течение



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 78 госта