VW Golf 1.4 проблем с номер на двигател

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Dhorian_grey
Мнения: 0
Регистриран на: Сря 06 апр 2011 19:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ruse

VW Golf 1.4 проблем с номер на двигател

Мнениеот Dhorian_grey » Пет 17 мар 2017 21:34


Здравейте на всички съфорумци!
Макар че, съм притежател на VW Golf 4 1.4, за първи път пиша във форума, тъй като попаднах на нерешим казус, по който ще искам вашите мнения. Макар да изчетох доста теми, никъде не срещнах подобен проблем. В общи линии, през 2011 закупих въпросната кола, като я регистрирах в КАТ Разград. Оказва се, че при регистрацията, са записали вместо правилния номер на двигател, някаква поредица от 9 цифри завършващи с буква (лично мое предположение е, че са записали някакъв номер на детайл от двигателя). Досега никъде съм имал проблеми, докато не реших да продам колата. Новият купувач е от област Шумен. При опит да пререгистрира колата, на канала са му казали, че номерът, който виждат, няма нищо общо с номера вписан в големият талон, който е издаден от КАТ Разград. Номерът, който са видели е AKQ последван от 6 цифри. Отказали са да пререгистрират колата, като са им обяснили, че бившият собственик, тоест аз, да отиде в КАТ Разград, за да признаят грешката си и да поправят талона. Когато става това нещо, аз вече се бях отписал в КАТ Разград, тоест нямам никакви права върху автомобила. И като капак от скоро съм с постоянен адрес в Русе, тоест не знам, как ще ми преиздадат талона, при положение, че съм регистриран в друга област. Освен това в КАТ Шумен са казали на продавача да си извади удостоверение от официален представител на Volkswagen, с което се показва връзката между VIN номера и номера на двигателя. Реших да спестя ходенето на купувача до Варна, тъй като в Шумен нямат представителство, и отидох до Hobby Cars в Русе- официалният дистрибутор и представител на Volkswagen в града. В представителството ми издадоха документ, в който единствено се показва, че на съответния VIN номер, съответства двигател с код AKQ. Попитах, че трябва да има още шест цифри, но ми обясниха, че останалите 6 цифри са уникален код на двигателя, който не се въвежда в тяхната база данни, тъй като двигателя е консуматив, и като такъв може да се смени по-всяко време и то не само в сервизите на VW. Случвало ли ви се е да вадите такъв документ- в какъв формат са ви го давали, и смятате ли че само трите букви ще бъдат достатъчни на КАТ Разград или Шумен, да признаят, че двигателят е автентичен? Моля за препоръки, как да процедирам, защото както върви, ще се окаже, че колата няма да може да се пререгистрира. Извинете ме, ако твърде обширно описах темата.




Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12788
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Проблем с номер на двигател на VW Golf 1.4

Мнениеот Zdravko Zankov » Пет 17 мар 2017 21:42


Поредния български абсурд.
По белия свят двигателя е без номер, просто е резервна част.


Потребителски аватар
Stoyanov_Vw
Мнения: 528
Регистриран на: Вто 06 дек 2011 1:31
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: 1.9 TDI AHF
Местоположение: Bourgas

Re: Проблем с номер на двигател на VW Golf 1.4

Мнениеот Stoyanov_Vw » Пет 17 мар 2017 22:40


Българските абсурди за жалост са твърде много. В момента от кат Бургас се опитват да обедят мой познат, че закупеният от него камион MAN на стойност х лева не може да се прехвърли или едвали не е за бракуване по сходни причини. На въпросните модели камиони номера на двигателя не се набива върху блока, а се набива на тебелка, която се хваща към мотора посредством нитове. Въпросната табелка естествено е изпаднала някъде (вижда се къде е била, нитовете седят) и се стига до тази ситуация :eek


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Проблем с номер на двигател на VW Golf 1.4

Мнениеот Iezekil » Съб 18 мар 2017 7:36


Сякаш аз их отишъл при шефа на кат Разград,проблема е техен.


sashko_bg
Мнения: 148
Регистриран на: Вто 22 юни 2010 20:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Проблем с номер на двигател на VW Golf 1.4

Мнениеот sashko_bg » Нед 19 мар 2017 16:20


Колата трябва да отиде в оторизиран сервиз, оттам да издадат декларация че номера на двигателя на това шаси е ХХХХХХХХ, след като направят визуален контрол. КАТ ги интересува да имат някакъв документ-декларация от вносителя за номера на двигателя, който съхраняват в архива.


Потребителски аватар
Stoyanov_Vw
Мнения: 528
Регистриран на: Вто 06 дек 2011 1:31
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: 1.9 TDI AHF
Местоположение: Bourgas

Re: VW Golf 1.4 проблем с номер на двигател

Мнениеот Stoyanov_Vw » Нед 30 апр 2017 17:54


Колега, какво стана? Оправи ли проблема?


dreadx
Мнения: 315
Регистриран на: Нед 03 апр 2011 15:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: VW Golf 1.4 проблем с номер на двигател

Мнениеот dreadx » Пон 01 май 2017 22:38


Мисля, че трябва да се разправяш с КАТ-Разград, но пиши до шефа им, за да ги питаш дали ще искат удостоверение, че поредицата от цифри с буква на края не е никакъв номер на двигател, или знаят как се номерират двигателите на VW и веднага ще си признаят грешката.
А колата от България ли е закупена, или е била внос? Има ли предишни документи с номер на двигател?


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: VW Golf 1.4 проблем с номер на двигател

Мнениеот Iezekil » Вто 02 май 2017 9:37


Сега с някои промени,обещани от правителството...би трябвало самите КАТ да си изясняват казуса помежду си,вместо да разкарват човека.Кво е виновен точно той?



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: chriss, kamaza11, Piqndurnik и 226 госта