Нагъл опит за измама по телефона - от името на м_0_б_и_л.беге

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
plamikcho
Мнения: 775
Регистриран на: Чет 11 юни 2009 15:25
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: BLS 2007
Местоположение: Sofia

Нагъл опит за измама по телефона - от името на м_0_б_и_л.беге

Мнениеот plamikcho » Чет 23 мар 2017 16:00


Колеги, днес бях потресен от наглото поведение и опит за измама и може би нещо повече от човек, занимаващ се вероятно с покупко-продажба на автомобили. Пуснах обява за Голфчето ми (има и тук във форума) в карс.бг първоначално. Дотук добре. След няколко часа ми се обадиха от мобиле.бг и ми пратиха промокод за ВИП обява със срок една седмица - за да пусна и в техния сайт. Хубаво, аз и без това мислех да пусна по-натам, макар че и един сайт е достатъчен. Пуснал съм ниска цена предвид кусурите, които има колата и мисля, че ще се намери купувач. Днес реших да пусна и в мобиле, за да използвам вип кода. 2 мин след като пуснах обявата, ми звънна човек. С изключително нагло поведение и рязък тон ме накара да изтрия обявата. Обяснението му (даже не успях да кажа нещо, той си говореше без да спира) беше, че той е служител на мобиле.бг и тяхната политика е първо те да отидат на място да огледат колата и след това можело да се пуска обява. Почти паднал от стола и невярващ на ушите си, слушах около 30 секунди как човека си повтаряше - изтрий обявата, отваряш избираш "изтриване", веднага, изтрий обявата и т.н. Звучеше подобно на тези от филмите на ужасите, които говорят с гаден глас и после нещо лошо ти се случва :twisted Естествено, след като се отърсих от изненадата, му теглих една майна и затворих. След което веднага се обадих на истинското мобиле.бг и докладвах случая заедно с телефона на истински техен служител. Не че нещо ще направят, но поне по телефона могат да проверят дали е пускал обяви примерно... Обаче историята не свършва дотук - след 15 мин пак получих позвъняване от друг номер. Реших да вдигна - все пак може да е някой купувач. За съжаление беше същия човек, разпознах го по гласа. Този път започна с въпроси - къде се намира колата, в какво състояние е и т.н. Затворих веднага. Звъня няколко пъти в продължение на около 5 мин. Реших, че днес и може би и утре няма да отговарям на непознати номера - по-добре да изпусна купувач, отколкото да ми нагласят някоя постановка с лош край. Ще пусна и телефоните в леко ескейпнат вид да не излизат на търсачката - откъде да знам дали няма да ме издирва и да продължи с плана си, какъвто и да е той.

нула осем 3 седмици петдесет и осем, петстотин 63
нула осем 2 седмици петдесет и седем, 0 двеста 58

Пиша тук, за да предупредя, че вече и това са почнали да правят - автомафия или не знам как да ги нарека. Изникнаха ми някои въпроси:
- Какво иска този човек? (да изтрия обявата, да разбере къде живея, да достигне до колата?)
- С какво му преча (конкуренция заради ниската цена?)
- Какво е намислил (отстраняване на колата, кражба, опит за посегателство?)
- Сам ли действа или организирано (по-скоро второто, предвид сравнително бързите и планирани действия от негова страна)
- Как да се предпазим от такива хора (полиция, да го докладвам и там като опит за измама по телефона)

Всичко добро и бъдете нащрек - измамниците дебнат отвсякъде и действат светкавично :a045

П.С. Коригирах заглавието, за да не изглежда, все едно м.бг са измамниците




Потребителски аватар
nikolay_ss
Мнения: 1011
Регистриран на: Чет 02 яну 2014 7:02
Автомобил: Touareg 7P6
Двигател:

Re: Нагъл опит за измама по телефона - от името на м_0_б_и_л.беге

Мнениеот nikolay_ss » Чет 23 мар 2017 16:44


Колега, като напишеш първият номер в гугъл обаче с цифри и излизат обяви на някакъв който изкупува автомобили и т.н. Явно е някакъв джамбаз който си е измислил някаква схема, така че да плаши хората и да си трият обявите за да може той да си продава бараките.


phantom_
Мнения: 2205
Регистриран на: Нед 25 сеп 2011 11:53
Автомобил: VW passat+BMW X3+Honda St1300
Двигател: avf+m47
Местоположение: shabla

Re: Нагъл опит за измама по телефона - от името на м_0_б_и_л.беге

Мнениеот phantom_ » Чет 23 мар 2017 16:52


Всякакви боклуци има...На каква цена ти е колата че е толкова примамлива?


golfmk1
Low rider
Мнения: 5548
Регистриран на: Сря 12 ное 2008 8:31
Автомобил: OLD
Двигател: OTO
Местоположение: СТАРА ЗАГОРА

Re: Нагъл опит за измама по телефона - от името на м_0_б_и_л.беге

Мнениеот golfmk1 » Чет 23 мар 2017 16:53


Или по-скоро да ги купува само и единствено той :wink


Потребителски аватар
plamikcho
Мнения: 775
Регистриран на: Чет 11 юни 2009 15:25
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: BLS 2007
Местоположение: Sofia

Re: Нагъл опит за измама по телефона - от името на м_0_б_и_л.беге

Мнениеот plamikcho » Чет 23 мар 2017 17:01


Ми цената е съвсем нормална - 2к. Увеличих я с 200 лв да видим дали ще се отсеят малко хората. Ако ми се обади нормален човек, ще се разберем после. Междувременно се включиха още 2 нови номера + един от старите пак звъня :c010


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6154
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Нагъл опит за измама по телефона - от името на м_0_б_и_л.беге

Мнениеот VWGT » Чет 23 мар 2017 17:08


давай ги тия номера, да ги видим

първия номер наистина е на джамбазин. В момента няма активни обяви, но всички кеширани са за покупко-продажба на разни трошляци. Верно си му баш в таргета :)


Потребителски аватар
plamikcho
Мнения: 775
Регистриран на: Чет 11 юни 2009 15:25
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: BLS 2007
Местоположение: Sofia

Re: Нагъл опит за измама по телефона - от името на м_0_б_и_л.беге

Мнениеот plamikcho » Чет 23 мар 2017 17:31


нула осем седем щест четиредесет и три 79 деветдесет и 4 - тук нищо не излиза

нула две осмици 6 нула триста 62 седемдесет и 3 - и този е джамбазин, даже има и ФБ профил

То сигурно може и някой нормален човек да звънне, но пред варианта пак да си говоря с тия п...али предпочитам да пропусна няколко възможности.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6154
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Нагъл опит за измама по телефона - от името на м_0_б_и_л.беге

Мнениеот VWGT » Чет 23 мар 2017 17:40


ако цената ти наистина е ниска, да знаеш много такива ще ти звъннат, кой бил студент, кой от село ... ама няма какво да те притеснява, договор и да я взимат.
Оня първия е искал да я свалиш от сайта, за да я вземе той най-вероятно. Вдигай си тела и утре ще черпиш :)

Последна промяна от VWGT на Чет 23 мар 2017 17:44, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
plamikcho
Мнения: 775
Регистриран на: Чет 11 юни 2009 15:25
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: BLS 2007
Местоположение: Sofia

Re: Нагъл опит за измама по телефона - от името на м_0_б_и_л.беге

Мнениеот plamikcho » Чет 23 мар 2017 17:44


Ясно ми е, че за тази цена едва ли всички хора ще са ми приятни, но ще си подбера купувача. Интересно, досега никога не съм попадал на такива хора, а съм продал няколко коли и то точно в този ценови диапазон. Цената не е прекалено ниска, според мен си е реална, даже има коли на близка цена. Струва ми се, че последните 4-5 години нещата доста са се сговнили - чета и тук за доста некоректни хора и измами/опити за измами...


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: Нагъл опит за измама по телефона - от името на м_0_б_и_л.беге

Мнениеот Водния дух1 » Чет 23 мар 2017 18:55


По-добре,ако имаш купувач/разглеждач/ измамник показвай колата на друго място-не където си нощува.Поне в началото .


Потребителски аватар
plamikcho
Мнения: 775
Регистриран на: Чет 11 юни 2009 15:25
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: BLS 2007
Местоположение: Sofia

Re: Нагъл опит за измама по телефона - от името на м_0_б_и_л.беге

Мнениеот plamikcho » Чет 23 мар 2017 21:41


За мястото на оглед - разбира се, че никога близо до къщи. Аз и на предни продажби се разбирах на оживени места като хипермаркети или бензиностанции. Днешните 4 номера ги блокирах. Черпенето се отлага :censored2


stefannankov
Мнения: 158
Регистриран на: Чет 19 мар 2015 5:13
Автомобил: VW Touran 19 TDI
Двигател: BKC 105 hp 2005

Re: Нагъл опит за измама по телефона - от името на м_0_б_и_л.беге

Мнениеот stefannankov » Пет 24 мар 2017 8:23


На мен ми се е случвало да ме атакуват с цена с 30% по-ниска от обявената и ако съм се съгласял да идвал да я взема, така че да не те учудва при цена на колата малко под 2 к. вече парите й могат да се избият ако я докара до около 1,200, при условие че й работи всичко и частите й са наред. Врати, стъкла, фарове, двигател, особено ако двигателя е бъгав и частите му се търсят , салон..


Потребителски аватар
plamikcho
Мнения: 775
Регистриран на: Чет 11 юни 2009 15:25
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: BLS 2007
Местоположение: Sofia

Re: Нагъл опит за измама по телефона - от името на м_0_б_и_л.беге

Мнениеот plamikcho » Пет 24 мар 2017 11:01


Не ме учудват предложения за ниска цена и покупка без оглед - и такива ми се обаждаха. На части тази кола може да се продаде на много по-висока цена, просто няма да стане веднага. Но има хора, които с това се занимават и си правят сметката. Не се интересувам какво ще прави купувача с колата, ако иска да я закара и на Луната. Този случай за мен е нагъл опит за измама по телефона, като се разчита да се стресне човек и да се излъже да изпълнява инструкциите, които се дават по телефона. Както знаем, телефонните измамници с голям успех измъкват пари от възрастни хора с подготвени сценарии и схеми. Това, което мен ме учуди в този мошеник е изключителната наглост при положение, че го разкрих и сиктирдосах - обикновено затварят телефона и не се пробват повече, докато този си продължи упорито :screwy



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 777 и 240 госта