За наглостта на пешеходците

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12793
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: За наглостта на пешеходците

Мнениеот Zdravko Zankov » Пет 24 мар 2017 10:27


Вчера привечер "нахраних" една млада майка.
Детето пресича на 10м от пътеката. Естествено спрях и го пуснах, като обърнах внимание на майката, че така не е редно.
Ти пък ще ми кажеш!
Теглих и една от нашите....




Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: За наглостта на пешеходците

Мнениеот Водния дух1 » Пет 24 мар 2017 18:01


А, някои майки с колички-седи и чака автомобилите да минат,а същевременно количката на платното,а тя на тротоара...-овча работа.


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: За наглостта на пешеходците

Мнениеот muns61 » Пет 24 мар 2017 19:56


Kaквито пешеходците, такива и шофьорите.


kiril_kirilow2
Мнения: 41
Регистриран на: Съб 14 апр 2012 21:30
Автомобил: VW Sharan
Двигател: TDI ASZ 2003
Местоположение: Хасково

Re: За наглостта на пешеходците

Мнениеот kiril_kirilow2 » Пет 24 мар 2017 21:32


Благовест написа:.........
Трима пенсионера пресичат,пресякоха и са точно до джама ми.Свалям и им викам-"Това не е пешеходна пътека,ве!" :beat_butt2
Отговора беше-"Я си гледай работата!" :screwy
........ :rolleyes

Обикновено в такива моменти ги питам дали така си учат внуците ?


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8114
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: За наглостта на пешеходците

Мнениеот Bai Sando » Пет 24 мар 2017 23:10


А когато има пешеходна пътека с бутон и светофар и някоя лелка право на бутона,все едно си вика асансьора?
И това при положение,че на улицата има 3-4 коли на кръст :mad Не и се чака да минат колите и направо натиска.


Потребителски аватар
Krasi
Мнения: 670
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 12:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ПЛЕВЕН

Re: За наглостта на пешеходците

Мнениеот Krasi » Пет 24 мар 2017 23:14


gergeto написа:Изпадна ли в ролята на пешвходец-винаги уважавам и самия шофьoр,дето е спрял заради "моя милост"-оглеждам ситуацията и ако самия шофьор има минута да се измъкне ,поради липса на коли на пътя-винаги му махам енергично с ръка-демек отстъпвам си предимството ,за да не стане задръстване...Но ,един мъж или млад човек да се влачи като глист по "зебрата" ,гледайки си телефона- не мога да го разбера... :no


Да ме извиниш колега, но това е най голямата глупост дето може да я свършиш на пешеходна пътека като пешеходец. Ти така объркваш цялото движение. Щом веднъж заради теб някой е спрял и ти дава предимство, което си е твое по правилник, по добре благодари му и премини. Същото бих казал и за всяка случка, в която безсмислено имащия предимство се опитва да го даде, на този който няма предимство и вече е спрял и го чака.
Та ти така объркваш цялото движение и създаваш предпоставки за ПТП!-Да не говорим за безсмисленото бавене.
Тези изпълнения винаги са ме дразнили, защото имащия предимство, като спре безсмислено да го даде на неимащия и в нашите по малки градове настава смут в уличното движение.


Потребителски аватар
$100
Мнения: 942
Регистриран на: Нед 18 мар 2012 20:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: За наглостта на пешеходците

Мнениеот $100 » Пет 24 мар 2017 23:28


И при нас се намират подобни тъпаци. Спира да си даде предимството да не "чакаш", нищо че зад него няма други коли. Реално докато разбереш, че ти отстъпва предимството си и тръгнеш да завиваш е минало повече време отколкото да си кара без да спира. Криворазбрана цивилизация. Подобно на махането за "благодарене" при пресичане на пешеходна пътека, което взе да става популярно. Какво има да ми благодари някой, след като съм спрял, защото предимството е негово.


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7821
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: За наглостта на пешеходците

Мнениеот hooligan_sk » Съб 25 мар 2017 0:24


muns61 написа:Kaквито пешеходците, такива и шофьорите.


Те това е истината. Пък и не останаха професионални пешеходци вече, всеки е паркирал нейде бричката и по изключение го засичаш пеш. :mhihi


Потребителски аватар
gergeto
Мнения: 3344
Регистриран на: Нед 10 апр 2011 18:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: За наглостта на пешеходците

Мнениеот gergeto » Съб 25 мар 2017 21:04


Krasi написа:Да ме извиниш колега, но това е най голямата глупост дето може да я свършиш на пешеходна пътека като пешеходец. Ти така объркваш цялото движение.


Извинен си,няма проблем.Аз не съм обяснил правилно явно- искам да кажа ,че когато наближавам като пешеходец пътеката,но още не съм стъпил на нея,виждам че колата намалява -просто му махам да не спира,при положение че на кръстовището пак трябва да спре и да даде предимство на идващите автомобили.При положение че виждам че главния път е празен или идващия по него автомобил е по-далеч,защо да се "лигавя" и да карам някой да спира заради мен,при положение че въобще не съм стъпил на платното.
М/у другото лично мен най-ме дразнят пешеходците на паркингите на големите супермаркети-тръгвам на задна,виждaт светлините за задна скорост,но минава с количката с покупките непосредствено зад колата ми,и като се случи една поредица от такива блейки и аз съм на полусъединител-е направо побеснявам.Като "коне с капаци" са некои хора.


Потребителски аватар
Traytor
Мнения: 1657
Регистриран на: Пон 24 авг 2009 3:09
Автомобил: Audi A4 B6 Avant Quattro
Двигател: AKE 2004
Местоположение: София

Re: За наглостта на пешеходците

Мнениеот Traytor » Съб 25 мар 2017 23:23


hooligan_sk написа:...всеки е паркирал нейде бричката и по изключение го засичаш пеш. :mhihi


Да ти кажа в последния месец гледам всеки ден преди работа да изляза да направя една разходка в Хаджи Димитър и Сухата река. По-малко от 10км на ден гледам да не ходя... Наглеждам се на нагли и прости пешеходци и шофьори...
Това което ми прави много лошо впечатление е, че като стоя на тротоара пред пътката и чакам някой да ме пусне.... Мога да чакам цял ден... Трябва да стъпя на платното и тогава се усещат, я да спрат, я да ме усвирят, я да настъпят да минат преди мен.
За пешеходците да не говорим... Имам чувството че им прави кеф да пресекат на 5 метра от пешеходната пътека, само и само да не е на нея. Или да ходят по улицата, когато има прекрасен, чист и широк тротоар и аз трябва да обера дупките евентуално, защото те решили да ходят къде не им е работа...
Като цяло ни шофьорите имаме култура, ни пешеходците.... Псусват пешеходците като карат, слизат от колата тръгват да пресичат и псуват шофьорите...
Затова започнах да тръгвам още 15 минути по-рано за работа, за да мога да карам максимално спокойно, без да бързам и да се нервирам.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8295
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: За наглостта на пешеходците

Мнениеот Stivi » Нед 26 мар 2017 12:52


Най-обичам някой умишлено да ми се влачи докато пресича с вид "мое си ода колкото бавно искам.." обикновено ако позволяват условията тръгвам с мръсна газ и пресвирване на гумите точно зад гърба му, и го виждам как изведнъж става много пъргав :mhihi Иначе аз като съм пешеходец винаги гледам да пресека така че най-малко да затрудня движението,например ако наближавам пешеходната и идва кола след която няма други ,спирам за момент преди да стигна до платното, за да не карам човека да скача на спирачките като ме види,и пресичам като отмине,а пресичането го правя с възможно най-бърза крачка icon_idea В общи линии,колкото по-добър шофьор си толкова си по-добър пешеходец :a045


powerade
Мнения: 1045
Регистриран на: Нед 19 сеп 2010 19:33
Автомобил: Seat Toledo 2 1M2
Двигател: AHF 2000
Местоположение: Sofia

Re: За наглостта на пешеходците

Мнениеот powerade » Нед 26 мар 2017 13:00


Колегата Стиви е прав, най-мразя млади, здрави и прави хора да ми се влачат като мърди по пътеката. Ако стъклото ми е свалено често им викам - Айде бе манекен/ка, да не ти е подиум тук. :D Или пък някой льохман, когато е 1 кола само и скочи пред нея - ми пусни го тоя 1 тон желязо да мине, после никой няма ще си пресечеш след 4-5 секунди. Ама хората са станали като овце, никаква мисъл не проявяват понякога.


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: За наглостта на пешеходците

Мнениеот Водния дух1 » Нед 26 мар 2017 14:14


Да не ви говоря,как преди около месец един скочи на платното май да ''хване'' покемон.Интересното е,че беше дръпнат жълтурко. Точно в Русе ли намерил да лови покемони?!


Потребителски аватар
Pet_rov
Мнения: 4414
Регистриран на: Сря 08 май 2013 16:16
Автомобил: Passat Variant B4
Двигател: ADZ 1996
Местоположение: Шумен

Re: За наглостта на пешеходците

Мнениеот Pet_rov » Пон 27 мар 2017 10:20


На мен пък ми прави впечатление, че в нашия град колежките-шофьорки са по-агресивни. Качили се най-често на някой лъскав "жип" и газят наред. Няколко пъти ми се случва да спра преди пътеката, защото някой пресича. В точно този момент, "жипката" карана от жена, ме заобикаля и без малко да прегази хората, които пресичат. И така няколко пъти. Сега съм взел да спирам по средата на двете ленти, да поне да предпазя някоя нещастна душа от такива джигитки. А за овцете-пешеходци спор няма, не са един и двама.


Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1629
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: За наглостта на пешеходците

Мнениеот MMX » Пон 27 мар 2017 10:38


Това го правят не само жени, а всякакви като най-опасни са бусовете дето много бързат и ги караш разни 20-годишни шоферчета. Затова смятам, че понякога не се прави добра услуга като пускаш пешеходец, поне на определени пешеходни пътеки в полу-индустриални(извънградски) зони. Ако се пуска ляв мигач в такава ситуация може да е добър начин да се спаси някой.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 88 госта