Ангренажен ремък Optibelt

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
cekoman
Мнения: 402
Регистриран на: Чет 07 юли 2011 15:18
Автомобил: Opel Astra G
Двигател: DTI
Местоположение: Видин
Контакти:

Ангренажен ремък Optibelt

Мнениеот cekoman » Вто 11 апр 2017 9:29


Здравейте колеги! Реших да пусна тази тема и да събера малко информация за тази марка ремъци, защото и аз карам вече 3000 км с такъв! Та това, което ме притеснява, е че вчера видях при моя майстор точно ремък Оптибелт скъсан на 20000 км на един Кадет! Бяха се изронили зъбците, а тези които бяха здрави си личеше как бяха готови да изпаднат! Интересното е че аз преди бях с ремък Дайко и като го свалихме беше като нов, а този щом го сложихме и за 100 км посивя отгоре и започнаха да се очертават зъбните колела и се появиха нещо като магистрали! Майстора каза, че е нормално , ролките или вид. помпа го цапат! Но дайкото за 40000 км беше като нов , А този Оптибелт на 3000 км изглежда като износен от външната страна(като зацапан)! Винаги сменям всичко, вод. помпа и ролки! Ще се радвам ако споделите дали и вашите ремъци изглеждат така и имате ли наблюдение върху тази марка Оптибелт имат ли ментета!Забравих да спомена ,че ремъка ми е закупен от същото място,откъдето и този скъсания,но майстора каза че ползва дази марка одавна и да не се притеснявам!




Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11917
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Ангренажен ремък Optibelt

Мнениеот К.Одаджийски » Вто 11 апр 2017 19:40


И защо не Конти ремък, цените им никак не са по високи от другите, но държат ремъците. Гейтс ги развалиха доста и не стават. Оптибелт съм го виждал като марка, ама колко кара и менте ли е или не, не мога да кажа


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Ангренажен ремък Optibelt

Мнениеот muns61 » Вто 11 апр 2017 20:14


На Кадет-а може да е заяла водната помпа, ама де да знаеш...
Я по-добре сменяй, печелят всички. Търговецът ще ти продаде ремък, майсторът ще го сложи, а ти ще спиш спокойно. Ако не го смениш и се скъса, ония двамата ще спечелят повече.


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: Ангренажен ремък Optibelt

Мнениеот Водния дух1 » Вто 11 апр 2017 20:25


Слагай Дайкото. За мен е добър като качество-цена. И аз нямам впечатления от оптибелта.


Потребителски аватар
vasko_bulgaria
Мнения: 223
Регистриран на: Нед 25 апр 2010 9:10
Автомобил: VW Passat B8 Variant_Polo 6R
Двигател:
Местоположение: София

Re: Ангренажен ремък Optibelt

Мнениеот vasko_bulgaria » Сря 12 апр 2017 8:01


Виждал съм два скъсани ремъка Оптибелт и бих препоръчал смяна.... Слагат се масово по сервизите като бюджетно решение с доста съмнително качество. Заложи на утвърдените макар и там да е божа работа.


cekoman
Мнения: 402
Регистриран на: Чет 07 юли 2011 15:18
Автомобил: Opel Astra G
Двигател: DTI
Местоположение: Видин
Контакти:

Re: Ангренажен ремък Optibelt

Мнениеот cekoman » Сря 12 апр 2017 8:39


Благодаря колеги,ще го сменя възможно най скоро с дайко или контитех!А иначе ролките паразитната е Ина,а обтяжната Оптибелт,в од.помпа Крафт!Тях мисля да не ги сменям все пак и те са на 3000 км!


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19687
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Ангренажен ремък Optibelt

Мнениеот Vlad777 » Сря 12 апр 2017 9:17


При цена на Optibelt 40 лв., а на Conti/Dayco 50-52 лв не виждам каква е икономията... Особено пък за консуматив, който се сменя веднъж на доста хиляди километри...


cekoman
Мнения: 402
Регистриран на: Чет 07 юли 2011 15:18
Автомобил: Opel Astra G
Двигател: DTI
Местоположение: Видин
Контакти:

Re: Ангренажен ремък Optibelt

Мнениеот cekoman » Сря 12 апр 2017 10:40


По принцип вината си е моя!Майстора просто ми предложи този вариант и аз се съгласих!Виках си така или иначе сменям ангренажа на 40000 км все ще изкара толкоз,но след като видях качеството на ремък оптибелт-не Мерси!Сега вече ще си знам!Дано обаче обтяжната ролка Оптибелт да е по читава от ремъка,че нямам финансовата възможност да сменям и нея наново!


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Ангренажен ремък Optibelt

Мнениеот инжектопляктор » Сря 12 апр 2017 10:51


Аз съм ползвал Оптибелт и съм нямал ядове. За да се изронят/откъснат зъбци вероятно нещо е блокирало.
В момента съм с SKF комплект(който си беше малко набутвация откъм цена)
Dayco биват, но свирят. Особено аксесоарните им ремъци. Колата беше с Конти - свалих го здрав.


cekoman
Мнения: 402
Регистриран на: Чет 07 юли 2011 15:18
Автомобил: Opel Astra G
Двигател: DTI
Местоположение: Видин
Контакти:

Re: Ангренажен ремък Optibelt

Мнениеот cekoman » Сря 12 апр 2017 23:43


На 3 коли досега съм слагал дайко ,ама кой ме би по главата с тоя Оптибелт!А и самия ремък изглежда доста по тънък от предишния!А иначе да попитам възможно ли е паразитната ролка или видната помпа да цапат ремъка отгоре със сив отенък и да стои на линии,защото миналия го свалих абсолютно чист!


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Ангренажен ремък Optibelt

Мнениеот инжектопляктор » Чет 13 апр 2017 18:25


Дам, може. При мен цапат обратната страна на ремъка. И старият ремък който свалих, и новият - все са така.


Потребителски аватар
mitko85
Мнения: 753
Регистриран на: Сря 16 яну 2008 23:58
Автомобил: E91
Двигател: M47
Местоположение: София

Re: Ангренажен ремък Optibelt

Мнениеот mitko85 » Чет 13 апр 2017 20:29


Оптибелт е много сериозна фирма, която произвежда ремъци и пакетира ангренажни комплекти с ролки ина, литенс, скф и т.н. Водните помпи в комплектите са HEPU. Не мисля че проблема е в ремъка, търсете го на друго място.


Потребителски аватар
vucata
Мнения: 3610
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 8:38
Автомобил: Ford Mondeo MK2
Двигател: 1.8TD 2000
Местоположение: Bulgaria- Sofia
Контакти:

Re: Ангренажен ремък Optibelt

Мнениеот vucata » Чет 13 апр 2017 21:31


Те и Гейтс са сериозна фирма, ама познавам един пич, който сдуха 4 мотора един след друг почти, на служебни автомобили с ангренажните ремъци Гейтс. Тия Оптибелт за първи път ги чувам! Когато сменявате ангренажни комплетки, поне дръжте на качеството!


Потребителски аватар
DanZki
Мнения: 201
Регистриран на: Пон 11 юни 2007 14:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Ангренажен ремък Optibelt

Мнениеот DanZki » Чет 13 апр 2017 21:34


vucata написа:Те и Гейтс са сериозна фирма, ама познавам един пич, който сдуха 4 мотора един след друг почти, на служебни автомобили с ангренажните ремъци Гейтс. Тия Оптибелт за първи път ги чувам! Когато сменявате ангренажни комплетки, поне дръжте на качеството!


И къде е качеството,че май нищо не каза.


Потребителски аватар
mitko85
Мнения: 753
Регистриран на: Сря 16 яну 2008 23:58
Автомобил: E91
Двигател: M47
Местоположение: София

Re: Ангренажен ремък Optibelt

Мнениеот mitko85 » Чет 13 апр 2017 21:56


vucata написа:Те и Гейтс са сериозна фирма

Пишеш глупости.
Можеш ли да кажеш коя фирма е патентовала ангренажното задвижване посредством ремък?
Без да отваряш гугъл.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: ZEDYCUS и 206 госта