Golf 4 - Спирачните дискове се кривят?

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
cekoman
Мнения: 402
Регистриран на: Чет 07 юли 2011 15:18
Автомобил: Opel Astra G
Двигател: DTI
Местоположение: Видин
Контакти:

Re: Проблем със спирачни дискове голф 4

Мнениеот cekoman » Сря 17 май 2017 17:37


При мен е същото!Тресеше ужасно при спиране!Смених дискове Бош и накладки Феродо-меки и пак си тресе,даже повече от преди!Да си тресе,не мога да давам пак пари,а няма гаранция че ще е по различно!




Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7820
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Проблем със спирачни дискове голф 4

Мнениеот hooligan_sk » Сря 17 май 2017 18:23


Някой Голф 4ки с 280мм дискове и FSIII апарати имат хроничен проблем с кривене на дискове и няма никакво значение какви дискове ще сложиш. Повечето хора обвиняват FSIII апаратите и правят конверсия към 288мм, като за целта се сменят съпорти, шенкели, апарати, лагери и естествено дискове + накладки. Лично според мен проблема не е в апарата, а в някой от другите компоненти, които също ги подменяш при конверсията и за това се оправя.

Чети:
viewtopic.php?f=5&t=221003
viewtopic.php?f=5&t=337242


buhata84
Мнения: 217
Регистриран на: Нед 01 дек 2013 20:29
Автомобил: vw golf4 tdi и vw golf5 tdi
Двигател: AHL 90HP и BMM 140HP
Местоположение: Чирпан

Re: Проблем със спирачни дискове голф 4

Мнениеот buhata84 » Съб 15 юли 2017 21:30


Все още не съм оправил проблема(щото не ми се харчат пари),но нещата по спирачките станаха нетърпими.Натисна ли педала при скорост над100,така почва да тресе,че ще изтърва волана!И повече няма на къде-трябва да се изръся някой лев!Но в нета попаднах на обява за изправяне на спирачни дискове с няква машина Procut,че я има и близо до мен в Богомилово до Ст.Загора.Някой чувал ли е за подобна машинария и има ли мнение за нея?Дали има смисъл от тая работа или без нови дискове няма да стане или ще е временно?С тази техника изправянето на един диск излизало 25-40лв.


barutchiev
Мнения: 561
Регистриран на: Пет 29 май 2015 18:12
Автомобил: VW BORA
Двигател: AUS 2000

Re: Проблем със спирачни дискове голф 4

Мнениеот barutchiev » Нед 16 юли 2017 8:39


Колега, според мен,не се занимавай с тези неща. Щом толкова много тресе, означава много големи кривини, което означава - много материал за отнемане. Нямам си и идея от тази машина, но от името и разбирам, че работи на принципа на струга(отнема). Парите за ремонта, също не са малко. Вземи си едни нови дискове и не оставяй безопастността на едно доплащане. Знам, че паричките са кът, машините са стари и постоянно излизат непредвидими плащания по тях, но това си е нещо, за което човек не трябва да рискува. Дори и да ги дадеш за изправяне, надали ще изкараш голям пробег и пак ще стигнеш до смяната им. Само ще дадеш два пъти пари.


Потребителски аватар
nikolay_ss
Мнения: 1002
Регистриран на: Чет 02 яну 2014 7:02
Автомобил: [W211] [Touareg 7P6]
Двигател: [OM646 06] [CVWA 16]

Re: Проблем със спирачни дискове голф 4

Мнениеот nikolay_ss » Нед 16 юли 2017 9:14


buhata84 написа:Все още не съм оправил проблема(щото не ми се харчат пари),но нещата по спирачките станаха нетърпими.Натисна ли педала при скорост над100,така почва да тресе,че ще изтърва волана!И повече няма на къде-трябва да се изръся някой лев!Но в нета попаднах на обява за изправяне на спирачни дискове с няква машина Procut,че я има и близо до мен в Богомилово до Ст.Загора.Някой чувал ли е за подобна машинария и има ли мнение за нея?Дали има смисъл от тая работа или без нови дискове няма да стане или ще е временно?С тази техника изправянето на един диск излизало 25-40лв.


Аз си бях купил чисто нови дискове АТЕ(280мм за фс3 апарати) и накладки АТЕ и след има няма 5000км се изкривиха, ходих после на такава машина прокът по 20лв на диск ми взеха и дисковете се изправиха, ама тая машина оряза сигурно 1мм за да ги изправи, след има няма пак 5000км пак се изкривиха дисковете и си казах че така няма да стане... и сега съм с апарати ате54 и няма никакви проблеми. Цялата процедура горе 2та нови диска + накладки ате + изправяне 40лв ми стъпи 250лв - за същите пари си взех и два шенкела с всичко на тях с дискове брембо макс чисто нови с накладки текстар чисто нови... Така че си помисли дали да инвестираш пари само в дискове и накладки или да дадеш още някой лев и да потърсиш оферта за ъпгрейд на спирачките, хем ще спира по-добре хем ще забравиш за кривите дискове.


cekoman
Мнения: 402
Регистриран на: Чет 07 юли 2011 15:18
Автомобил: Opel Astra G
Двигател: DTI
Местоположение: Видин
Контакти:

Re: Проблем със спирачни дискове голф 4

Мнениеот cekoman » Нед 16 юли 2017 11:00


Купи си нови дискове по 40 лв са!Но пак ще се кривят!Аз карам така и избягвам да спирам рязко от високи скорости!Караме бръкми на по 20 г.с менте части и сме нещастни!Марката си е марка,ама след 15 тата година заминава,освен ако не се направи пълна реставрация!


buhata84
Мнения: 217
Регистриран на: Нед 01 дек 2013 20:29
Автомобил: vw golf4 tdi и vw golf5 tdi
Двигател: AHL 90HP и BMM 140HP
Местоположение: Чирпан

Re: Проблем със спирачни дискове голф 4

Мнениеот buhata84 » Нед 16 юли 2017 11:25


Никой май не харесва тия апарати FSIII?Но мисля,че не е толкова в тях проблема,колкото в качеството на новите части.Аз като купих колата всичко си беше наред с тях,а тя не беше никак млада.С тези апарати е вървяла 15години без грешка и сега като смених дисковете с турско Феродо,изведнъж апаратите станаха виновни...?


Потребителски аватар
dostoevski
Мнения: 109
Регистриран на: Вто 17 фев 2015 22:34
Автомобил: audi
Двигател: BKE 2005

Re: Проблем със спирачни дискове голф 4

Мнениеот dostoevski » Нед 16 юли 2017 13:24


Няколко колеги по-горе го казаха - решението е да си купиш отново дискове (препоръчвам най-вече АТЕ или ТРВ) ,също и нови накладки (пак АТЕ или ТРВ)!Трябваше тези така наречени "майстори" да ти кажат,че при смяна на дискове - задължително се сменят накладки,но както обикновено "ние" българите си правим тънки сметки,които никога не ни излизат.Другото което мога да кажа е: НИКОГА да не жалиш пари за спирачки (дискове,накладки) и гуми,защото една кола колкото и много да върви - трябва да може да спира!
Аз миналата година смених всички дискове и накладки и не съжалявам,не забравяй,че на никой не му се дават много пари :) но животът и сигурността не са ли ти по-ценни ?! :))


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8287
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Проблем със спирачни дискове голф 4

Мнениеот Stivi » Нед 16 юли 2017 13:52


Целия проблем е че се продават пълни боклуци /за уж са скъпи и маркови/ и после хората реват че тресе та се не трае :a045 Баджанака даде куп пари за спирачки на BMW 530D 2011г и не се оправиха нещата /тресене при спиране/ , докато не му уредиха едни оригинални износени на 30% свалени в официалния сервиз понеже клиента бил паралия и си ги сменил icon_idea


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12751
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Проблем със спирачни дискове голф 4

Мнениеот Zdravko Zankov » Нед 16 юли 2017 17:21


buhata84 написа:Никой май не харесва тия апарати FSIII?

Ако беше такъв боклук нямаше да го слагат и на Голф7.


Потребителски аватар
vasko__2
Мнения: 995
Регистриран на: Чет 19 фев 2009 0:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Golf 4 - Спирачните дискове се кривят?

Мнениеот vasko__2 » Нед 16 юли 2017 19:22


Сменяйте и главините.


Потребителски аватар
KOKO ГЕОРГИЕВ
Мнения: 1110
Регистриран на: Вто 25 яну 2005 15:38
Автомобил: AUDI A8 4.2 Quattro + FORD Galaxy
Двигател: AUW 2001
Местоположение: София

Re: Golf 4 - Спирачните дискове се кривят?

Мнениеот KOKO ГЕОРГИЕВ » Пон 17 юли 2017 0:53


Преди месец попаднах на тази много интересна статия. Дано разбираш какво е написано на руски, а снимките са много красноречиви.

ЕТО СТАТИЯТА


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6115
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Проблем със спирачни дискове голф 4

Мнениеот ktamen » Пон 17 юли 2017 8:02


petar_a написа:Основната причина за изкривяване на спирачни дискове е натрупване на вътрешни напрежения след рязко охлаждане.Рязко охлаждане се получава при минаване през локва,изпръскване с вода от преминаващ наблизо друг автомобил,екстремно спиране от много висока скорост последвано от движение отново с висока скорост,задържащи апарати и т. н. Вече изкривен диск се самоизкривява от нормална експлоатация защото се нагрява предимно в кривината,където контактува с накладката.Изправянето на струг или специални машини е безполезно-отнема се метал основно от зоната на изкривяване,тоест получават се неравномерни изтънявания. Това води до дебалансиране и тресене при високи скорости. Отделно изтънената част се нагрява по-бързо,съответно и се охлажда по-бързо,което води до нови изкривявания...
Основната причина за кривенето наистина са вътрешните напрежения :exclaim Тези напрежения възникват още при втвърдяването на отливката.
Затова преди окончателната обработка дисковете трябва да се оставят да остареят. Понеже това е много бавен процес, обикновено се прилага изкуствено стареене - демек вибриране. Следва изкривяване и спадане на вътрешните напрежения, при финалната обработка дисковете се изправят на струга и едва тогава напускат завода.
Подобни подробности много слабо вълнуват гаражните производители, затова дисковете или са вече криви, като се извадят от кутията, щото за няколко години по складовете са имали възможност да остареят естествено, или се изкривяват когато започнат да вибрират при експлоатацията им.
Накладките не си представям как могат да са причина за изкривяване.
"Специалните машини" за струговане на място са само за баломосване на лековерни клиенти, които виждат, че диска става лъскав и блестящ и това ги прави щастливи, ама струговане без стабилността на тежкия струг е копирен процес, демек копира се и кривината и дискът си остава крив.
Едит:
Очень полезная статья! Спасибо автору, что разложили все по полочкам. Никогда не надо стесняться и все проверять на месте, реально берешь линейку и прикладываешь. Это же не обивка сидений какая, это тормоза, твоя ж безопасность! Жаль только не нашел ничего про диски Blitz. Давно хочу почитать о них дельный материал

Това е първият коментар под статията от горния линк, повечето потребители са с подобни разбирания и това е основната причина за процъфтяването на ментетата.


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: Golf 4 - Спирачните дискове се кривят?

Мнениеот Водния дух1 » Пон 17 юли 2017 20:56


Аз също съм кривил дискове на 4-5 месеца.Отидох на стругар и ми ги оправи човека.Поразпитах го и ми каза ,че сега повечето евтинки дискове се кривели така защото материала им бил ''суров''-какво значи това не разбрах точно.Обаче след това нямах повече проблеми.


buhata84
Мнения: 217
Регистриран на: Нед 01 дек 2013 20:29
Автомобил: vw golf4 tdi и vw golf5 tdi
Двигател: AHL 90HP и BMM 140HP
Местоположение: Чирпан

Re: Golf 4 - Спирачните дискове се кривят?

Мнениеот buhata84 » Вто 18 юли 2017 17:22


И аз ходих да ги стържа,ама човека дето работи на машината бил в болнични.Не съм им звънял пак,щото се двоумя.Нямам надежда,че ще изкарат дълго с тва струговане,а ми искат по 25лева на диск.Направо си е за хубави нови с накладки,ама пустите пари...



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 35 госта