Golf 4 - Спирачните дискове се кривят?

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19111
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Golf 4 - Спирачните дискове се кривят?

Мнениеот stefan4o » Вто 18 юли 2017 18:54


Вие като ги престържете с 1мм, те по толкоз им дават производителите. От двете страни като замине по 1мм и дискът става за смяна. А тези дискове с отстъпката са сигурно по 20-30 лева парчето :mhihi Не търсете проблема винаги в тях. Аз карам с Мейле, които не са от скъпите и проблеми нямам.
Преди време имаше тема с криви дискове, човекът си смени почти цялата кола и накрая се оказали главините !




Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Golf 4 - Спирачните дискове се кривят?

Мнениеот forski » Вто 18 юли 2017 20:00


buhata84 написа:И аз ходих да ги стържа,ама човека дето работи на машината бил в болнични.Не съм им звънял пак,щото се двоумя.Нямам надежда,че ще изкарат дълго с тва струговане,а ми искат по 25лева на диск.Направо си е за хубави нови с накладки,ама пустите пари...


Изкарват, не се притеснявай, стига този който ти ги прави да си свърши работата кадърно.
И на струг са ми стъргали, и на машина, първите изкараха почти 50000км. на вторите сега им е втора година и към 15000км. след стъргането. Като накладките на вторите които стъргах на машина вече бяха на тях няколко месеца преди стъргането. Няма да тресе, нама да свири или да скърца, спира без никакви проблеми.
Не знам кой какво и от къде купува, но хората масово ревът по-форумите от криви дискове, и от евтини и от уж маркови и скъпи.


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: Golf 4 - Спирачните дискове се кривят?

Мнениеот Водния дух1 » Сря 19 юли 2017 17:26


Към колегата stefan4o-макар и да се повтарям от други подобни теми-моите дискове не ги стъргаха там където лягат накладките,а в основата:там където диска ляга на главината.Така,че струговането нямаше нищо общо със износването на диска.


buhata84
Мнения: 217
Регистриран на: Нед 01 дек 2013 20:29
Автомобил: vw golf4 tdi и vw golf5 tdi
Двигател: AHL 90HP и BMM 140HP
Местоположение: Чирпан

Re: Golf 4 - Спирачните дискове се кривят?

Мнениеот buhata84 » Пон 24 юли 2017 20:16


Защо когато натискам спирачката и колата е на скорост тресенито е едно,а когато я натискам и колата е освободена от скорост,тресенето става зверско,направо тупти цялата предница?


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12751
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Golf 4 - Спирачните дискове се кривят?

Мнениеот Zdravko Zankov » Вто 25 юли 2017 11:41


Задните тампони на предните носачи как са?


buhata84
Мнения: 217
Регистриран на: Нед 01 дек 2013 20:29
Автомобил: vw golf4 tdi и vw golf5 tdi
Двигател: AHL 90HP и BMM 140HP
Местоположение: Чирпан

Re: Golf 4 - Спирачните дискове се кривят?

Мнениеот buhata84 » Сря 26 юли 2017 20:45


Zdravko Zankov написа:Задните тампони на предните носачи как са?

Чисто нови са,на 2 седмици!


buhata84
Мнения: 217
Регистриран на: Нед 01 дек 2013 20:29
Автомобил: vw golf4 tdi и vw golf5 tdi
Двигател: AHL 90HP и BMM 140HP
Местоположение: Чирпан

Re: Golf 4 - Спирачните дискове се кривят?

Мнениеот buhata84 » Пет 28 юли 2017 17:07


Сложих нови накладки и дисковете които зимата бях сменил(добре,че ги запазих)и колата заспа.Да не би целия проблем да е бил в накладките?Ще пробвам някой ден да видя с дисковете,които смятам за криви,как ще се държи.


Потребителски аватар
ALESYZ
Мнения: 1155
Регистриран на: Пет 27 апр 2007 19:13
Автомобил: BMW 525d
Двигател: M57D25 -01

Re: Golf 4 - Спирачните дискове се кривят?

Мнениеот ALESYZ » Пон 31 юли 2017 9:33


Дискове и накладки, само оригинални. Пресен пример, скоро сложих Textar накладки нови отпред, след няма и 1000 км се разсвириха. А старите накладки ги хвърлих след мисля 70 000, щото ги купувах с дисковете. Последните също са за смяна вече, исках да кажа, че на пазара е пълно с боклуци и ментета. Отзад сложих нови AТЕ и дискове и накладки, диска единия вече е надран от накладките.


Потребителски аватар
Skruji
Мнения: 1146
Регистриран на: Пет 11 май 2007 16:40
Автомобил: Golf 6 Variant
Двигател:
Местоположение: София

Re: Golf 4 - Спирачните дискове се кривят?

Мнениеот Skruji » Пон 31 юли 2017 10:06


Трети път сменям накладки, все през горе долу 10000 км и тресенето изчезва. Аз си го обяснявам с проблем някъде по спирачните апарати и затова се износват неравномерно накладките. Цилиндърчетата си се движат, водачите са почистени и смазани, апаратите не задържат, явно някъде има минимално износване по апаратите или шенкелите и се получава този проблем с накладките.

buhata84 написа:Сложих нови накладки и дисковете които зимата бях сменил(добре,че ги запазих)и колата заспа.Да не би целия проблем да е бил в накладките?Ще пробвам някой ден да видя с дисковете,които смятам за криви,как ще се държи.


Потребителски аватар
joker
Мнения: 5889
Регистриран на: Вто 21 ное 2006 10:38
Автомобил: Golf 3 Variant _Golf4 Variant
Двигател: 1800 ABS _1900 TDI AHF
Местоположение: Варна

Re: Golf 4 - Спирачните дискове се кривят?

Мнениеот joker » Вто 01 авг 2017 17:19


В повечето случаи не се касае за криви дискове,а за неправилно подгряване на дисковете.Задължително след монтажа правиш 10 бързи спирания от 80-100 км /ч като в нито един от случаите на завършваш спирането докрай...т.е малко преди колата да спре пускаш спирачката и оставяш диска да се охлади от бавното движени.През първите няколко дни избягвай спиране и задържане на спирачката върху горещия диск....докато не направи твърд филм феродото залепва и се отлага на диска....после се усеща тресене и създава впечатление за крив диск.


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6115
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Golf 4 - Спирачните дискове се кривят?

Мнениеот ktamen » Вто 01 авг 2017 22:30


И един мармот.........


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Golf 4 - Спирачните дискове се кривят?

Мнениеот forski » Сря 02 авг 2017 14:01


В повечето случеи става въпрос или за калпави части, или за неизправна спирачна система, или другите му там сбирщайн изпълнения.
Далеч съм от мисълта че обикновенния ползвател на нещото автомобил, след като му сменят дисковете и накладките, една седмица чинно ще спазва процедурата по-подгряване на дискове/накладки за да може всичко да легне и да се намести както трябва. И в крайна сметка след 5000км. това да е причината диска да се изкриви :stumm


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7820
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Golf 4 - Спирачните дискове се кривят?

Мнениеот hooligan_sk » Нед 06 авг 2017 18:23


joker написа:В повечето случаи не се касае за криви дискове,а за неправилно подгряване на дисковете.Задължително след монтажа правиш 10 бързи спирания от 80-100 км /ч като в нито един от случаите на завършваш спирането докрай...т.е малко преди колата да спре пускаш спирачката и оставяш диска да се охлади от бавното движени.През първите няколко дни избягвай спиране и задържане на спирачката върху горещия диск....докато не направи твърд филм феродото залепва и се отлага на диска....после се усеща тресене и създава впечатление за крив диск.


Цитираш Шелби ли? Нещо от 60те години беше със сигурност. Това е решение за тогавашните спирачни системи, нещата сега са доста по user friendly. А новите накладки ще започват все повече да свирят и все по-зле да обират дребните вибрации, защото с всяка година се намалява допустимото съдържание на мед в тях. Това важи и за ОЕМ и за частите заместители. :th_up


Потребителски аватар
ALESYZ
Мнения: 1155
Регистриран на: Пет 27 апр 2007 19:13
Автомобил: BMW 525d
Двигател: M57D25 -01

Re: Golf 4 - Спирачните дискове се кривят?

Мнениеот ALESYZ » Вто 15 авг 2017 9:16


Аз какво ще кажете за следното: Първите 500-600 км по-леко със спирачката, без екстремни спирания от висока скорост и след тия километри вече, както може. Аз по едно време следвах тази процедура и дисковете пак се кривяха и ги хвърлях.


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6115
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Golf 4 - Спирачните дискове се кривят?

Мнениеот ktamen » Вто 15 авг 2017 9:50


Първите 500км газиш хлапета и други препятствия, пък после вече може и да спираш своевременно.
Преди няколко дни си купих нови гуми, още на първото ми пътуване се наложи да скоча на спирачките с двата крака, заради един цървул, дето не спря на стоп. Суркането по асвалта никак не е полезно за гумите и знам, че вече не са кръгли. Май трябваше да го блъсна за да си запазя гумите :gruebel



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: tdi fen и 42 госта