Представяне на новото гориво на ОМВ - Макс Моушън 100+

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
Spas
Модератор
Модератор
Мнения: 3690
Регистриран на: Нед 09 сеп 2007 11:51
Автомобил: VW Golf 2
Двигател: 1800 RP
Местоположение: София

Представяне на новото гориво на ОМВ - Макс Моушън 100+

Мнениеот Spas » Вто 30 май 2017 8:00


Здравейте колеги, на 21.05.2017г. присъствах на презентирането на новият бензин на ОМВ – Макс Моушън 100 Плюс.

Беше поканен Мениджърът "Автомобилни и приложни технологии" в OMV - Максимилан Щаудахер – лице от „кухнята“ на ОМВ, за да ни разкаже за новият бензин и предимствата му. С доста голям ентусиазиран разказа малко за начина на изработка, а след това той посочи още, че новото гориво отговаря на най-високите пет изисквания на автомобилните производители, зададени от Worldwide Fuel Chartеr. "Категория 5“, което означава, че горивото е с най-високото ниво на качество. За “тъмен балкански субект“ като мен това нищо не значи, тъй като съм добре запознат с машинациите, които се случват по родните бензиностанции, но светлият лъч надежда дойде, когато попитаха в директен въпрос Петър Величков - CEO на ОМВ в България – къде точно се произвежда новото гориво? Той уточни, че MaxxMotion 100plus е вече по бензиностанциите, произвежда се в рафинериите на OMV в Австрия и Румъния, а цената е същата като на досегашния бензин със 100 октана.

„Ако искаш да изцедиш максимума от своята мощна кола, се нуждаеш от гориво с висок потенциал". Това каза по повод на новото гориво на OMV, Маркус Татцер - изпълнителен директор на вносителя на Audi и Volkswagen за страната "Порше България". Той допълни, че компанията от три години си сътрудничи с веригата бензиностанции и са доволни от резултата.
Малко по-късно д-р Щаудахер поясни, че дори в по-старите автомобили бензинът дава редица предимства, като почистване на нагара по клапаните и поддържането им чисти. Тук си признавам, че като дългогодишен механик и човек, чистил доста нагари по автомобилни клапани, лека усмивка се прокрадна в мен...замислих се, дали д-р Щаудахер е чистил клапаните на 18 годишен дизел на 900 000 км., чийто нагар изключително трудно пада дори и със силен механичен натиск, но това е друга тема.  В допълнение той спомена, че "МаксМоушън 100 плюс" дава до 14% по-добро ускорение, защитава от корозия металните компоненти в двигателя, а специална добавка намалява вътрешното триене, което сваля и разходът на гориво.

За капак на цялото мероприятие, което беше подготвено доста професионално и имаше не-лоша посещаемост, разбрахме, че лице на кампанията е Захари Бахаров. Лошият „Иво Андонов“ с широка усмивка заяви, че ползва услугите на ОМВ и се чувства спокоен, когато зарежда там и цитирам: „а и кафето е на много добро ниво“. Признавам си, аз кафе не пия, но и аз им ползвам услугите вече 14 години, от както имам книжка.

В заключение ще кажа, че ще пробвам новото гориво, със сигурност, за моя радост имам и една бензинова кола, която е доста старичка, но пък там по-доброто гориво ще се усети доста и честно казано бих се зарадвал, най-накрая да има едно гориво, като ония – европейските. Ха дано... и успех на ОМВ.

захари.jpg




Потребителски аватар
Andonov
Мнения: 3925
Регистриран на: Вто 06 мар 2007 8:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол
Контакти:

Re: Представяне на новото гориво на ОМВ - Макс Моушън 100+

Мнениеот Andonov » Вто 30 май 2017 10:36


А дано, ама надали. :mhihi Ще си вземат 98 от Лукойл и ще мислим че караме със 100+


Потребителски аватар
Кайзен
Мнения: 1528
Регистриран на: Съб 28 май 2011 10:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Германия

Re: Представяне на новото гориво на ОМВ - Макс Моушън 100+

Мнениеот Кайзен » Вто 30 май 2017 20:59


И бензин (А 95 Н) от Лукойла е достатъчен.

Според информационния лист за безопастност, в OMV MaxxMotion Super 100plus се съдържат:
>= 85% Бензин CAS номер 86290-81-5
<=15% 2-Ethoxy-2-methylpropan (ETBE) - антидетонатор, повишава октановото число; произвежда се най-често от растителни култури. Аналог на MTBE, но по-евтин.
<=5% (tert-Butyl)methylether (MTBE) CAS номер 216-653-1 - антидетонатор, повишава октановото число; произвежда се само от нефт.
<=1% Етанол
http://ehsweb.omv.com/ehswww/ext/e/resu ... P_RES=6102

Какво се съдържа в произведения от Лукойл автомобилен бензин А 95Н и А 98Н:
>= 85% Бензин CAS номер 86290-81-5
<=15% (tert-Butyl)methylether (MTBE) CAS номер 216-653-1
http://www.lukoil.ru/FileSystem/PressCenter/5779.pdf

Ще задам някои въпроси и ще дам моите предполагаеми отговори:
Как е възможно да се получи MaxxMotion Super 100plus?
Автомобилен бензин А 95Н от Лукойл + ETBE.

Защо на бял свят се появява ETBE (на растителна основа) след като вече за подобряване на качеството на бензина е наличен MTBE (на нефтена основа)?
1. изискване съгласно Директива 2009/28/EG
2. понижаване на разходите по производство (респективно увеличаване на печалбите) на "премиум" бензини с по-евтина добавка ETBE

В допълнение ще спомена, че употребата на MTBE и ETBE е забранена в повечето щати в САЩ.


Потребителски аватар
beuchat
Мнения: 1934
Регистриран на: Вто 20 май 2008 21:01
Автомобил: 1990 Golf 2
Двигател: 1.6 EZ
Местоположение: Ямбол

Re: Представяне на новото гориво на ОМВ - Макс Моушън 100+

Мнениеот beuchat » Вто 30 май 2017 21:16


И сигурно литъра е 2.30,че и нагоре.
Най-много да продават истински А98,само че специално за България ще е 100+ октана,че да може да се продава на стрийт рейсъри :mhihi .


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12793
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Представяне на новото гориво на ОМВ - Макс Моушън 100+

Мнениеот Zdravko Zankov » Вто 30 май 2017 22:18


Spas, това платена реклама ли е?
Щото на такова прилича.
А Петър Величков, лелеееееееее, още ли е жив бре?
Копелета търкаше горния капак на колонките, ако имаше мръсотия, а то имаше, си изтриваше пръста в дрехите на момчетата от форт корта.


Потребителски аватар
Spas
Модератор
Модератор
Мнения: 3690
Регистриран на: Нед 09 сеп 2007 11:51
Автомобил: VW Golf 2
Двигател: 1800 RP
Местоположение: София

Re: Представяне на новото гориво на ОМВ - Макс Моушън 100+

Мнениеот Spas » Сря 31 май 2017 13:27


Няма нищо платено, поканиха ни на представяне, като реномиран автомобилен клуб, редно е да напишем мнение. Жалко, че не знаех информацията от третото мнение в темата, щях да имам доста повече въпроси :)


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Представяне на новото гориво на ОМВ - Макс Моушън 100+

Мнениеот muns61 » Сря 31 май 2017 17:22


Spas написа:Здравейте колеги, на 21.05.2017г. присъствах на презентирането на новият бензин на ОМВ – Макс Моушън 100 Плюс.

 В допълнение той спомена, че "МаксМоушън 100 плюс" дава до 14% по-добро ускорение, защитава от корозия металните компоненти в двигателя, а специална добавка намалява вътрешното триене, което сваля и разходът на гориво.
[attachment=.jpg[/attachment]


Нали разбираш, че и 0% се вписва в обещанието "до 14%"?


Потребителски аватар
lokva
Мнения: 832
Регистриран на: Сря 07 яну 2009 20:34
Автомобил: Passat 3c
Двигател: CBAB 2008
Местоположение: Гоце Делчев Hamburg

Re: Представяне на новото гориво на ОМВ - Макс Моушън 100+

Мнениеот lokva » Сря 31 май 2017 17:33


всяка бензиностанция вече има собствена марка гориво...
поредният рекламен трик.....
със стари ку..и
нов бардак :bishop
за по добра печалба


Потребителски аватар
Spas
Модератор
Модератор
Мнения: 3690
Регистриран на: Нед 09 сеп 2007 11:51
Автомобил: VW Golf 2
Двигател: 1800 RP
Местоположение: София

Re: Представяне на новото гориво на ОМВ - Макс Моушън 100+

Мнениеот Spas » Сря 31 май 2017 20:57


muns61 написа:
Spas написа:Здравейте колеги, на 21.05.2017г. присъствах на презентирането на новият бензин на ОМВ – Макс Моушън 100 Плюс.

 В допълнение той спомена, че "МаксМоушън 100 плюс" дава до 14% по-добро ускорение, защитава от корозия металните компоненти в двигателя, а специална добавка намалява вътрешното триене, което сваля и разходът на гориво.
[attachment=.jpg[/attachment]


Нали разбираш, че и 0% се вписва в обещанието "до 14%"?


Аз изрично попитах, а и ми беше много интересно на какви автомобили е тествано горивото....казаха ми, че е тайна :)


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Представяне на новото гориво на ОМВ - Макс Моушън 100+

Мнениеот muns61 » Сря 31 май 2017 21:31


Колкото повече пари се влагат в реклама на продукт, толкова по-сигурно е, че не са вложени в продукта.


Потребителски аватар
hvp800
Мнения: 4614
Регистриран на: Вто 29 яну 2013 19:46
Автомобил: VW Bora
Двигател: ASZ

Re: Представяне на новото гориво на ОМВ - Макс Моушън 100+

Мнениеот hvp800 » Чет 01 юни 2017 6:35


Spas написа:

Аз изрично попитах, а и ми беше много интересно на какви автомобили е тествано горивото....казаха ми, че е тайна :)

:mhihi :mhihi :mhihi
За следващото им гориво, супер-мега-гига моушън 110+ октана, ще ти кажат тайната......


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Представяне на новото гориво на ОМВ - Макс Моушън 100+

Мнениеот forski » Чет 01 юни 2017 7:02


Тайната е мижи да те лажем ... :smile


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12793
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Представяне на новото гориво на ОМВ - Макс Моушън 100+

Мнениеот Zdravko Zankov » Чет 01 юни 2017 10:34


hvp800 написа: :mhihi :mhihi :mhihi
За следващото им гориво, супер-мега-гига моушън 110+ октана, ще ти кажат тайната......

Брей,то прескочи пропан-бутана.


Потребителски аватар
Spas
Модератор
Модератор
Мнения: 3690
Регистриран на: Нед 09 сеп 2007 11:51
Автомобил: VW Golf 2
Двигател: 1800 RP
Местоположение: София

Re: Представяне на новото гориво на ОМВ - Макс Моушън 100+

Мнениеот Spas » Чет 01 юни 2017 11:01


hvp800 написа:
Spas написа:

Аз изрично попитах, а и ми беше много интересно на какви автомобили е тествано горивото....казаха ми, че е тайна :)

:mhihi :mhihi :mhihi
За следващото им гориво, супер-мега-гига моушън 110+ октана, ще ти кажат тайната......


Съмнявам се, че ще кажат. И то само по една причина - тествано е на автомобили, които не са основата на националният ни автопарк, дори не се и доближават. Но това са само предположения.

п.п. Моля без излишен спам!



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 84 госта