Почистване на гараж

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
dodo2000
Мнения: 178
Регистриран на: Вто 07 апр 2009 9:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Почистване на гараж

Мнениеот dodo2000 » Чет 22 юни 2017 11:16


Здравейте колеги. На скоро се сдобих с гараж, който обаче не е бил особено поддържан от предния собственик.
Въпреки, че гаража е на партерно ниво в блок - т.е. не е подземен и е доста топъл по стените е тръгнала влага, като в ъглите мирише доста осезаемо на мухъл, а по пода има големи петна най-вероятно от масло. Бихте ли дали съвети с какво да се почисти маслото така, че да не мирише поне от него. Стените смятам да шпакловам, обаче преди това не знам дали трябва да пръскам с нещо за мухъла или направо да пристъпя към шпакловка, която би трябвало да скрие мизериите по стените.
Приемам всякакви съвети. :)
И малко снимки за да онагледя ситуацията
Изображение
Изображение




Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6144
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Почистване на гараж

Мнениеот ktamen » Чет 22 юни 2017 11:27


Мухъл се образува при едновременно присъствие на топлина, влага и застоял въздух. Ако премахнеш едно от тези 3 условия мухълът ще изчезне, а с него и миризмата.
Аз бих сложил малък вентилатор и ще го оставя да работи постоянно, ще се изключва само ако е много студено.
Мазните петна се чистят с парцал и бензин, доколкото е възможно и с време, демек с времето си изчезват, ако се опиташ да ги замажеш с нещо се съмнявам, че нещо ще залепне добре върху тях и няма да се отлепи след месец.


dodo2000
Мнения: 178
Регистриран на: Вто 07 апр 2009 9:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Re: Почистване на гараж

Мнениеот dodo2000 » Чет 22 юни 2017 11:29


Мина ми през акъла да направя една фина замазка отгоре но точно това се зачудих дали ще се задържи върху петната. Значи ще пробвам с бензин и няколко кофи с веро и вода след това да видя какъв ще е резултата.


Volkswangel
Мнения: 611
Регистриран на: Пет 12 окт 2007 7:07
Автомобил: VW GOLF 7 SPORTSVAN
Двигател: 2015
Местоположение: Plovdiv

Re: Почистване на гараж

Мнениеот Volkswangel » Чет 22 юни 2017 11:35


Мухъла ше го ликвидираш, пръскайки го с белина, поне за известно време докато решиш проблема с влагата....


Потребителски аватар
Pet_rov
Мнения: 4414
Регистриран на: Сря 08 май 2013 16:16
Автомобил: Passat Variant B4
Двигател: ADZ 1996
Местоположение: Шумен

Re: Почистване на гараж

Мнениеот Pet_rov » Чет 22 юни 2017 11:48


Щом си решил да шпакловаш, след като изсъхне, мини преди шпакловката с някакъв контактен грунд да уеднаквиш повърхността.


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6144
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Почистване на гараж

Мнениеот ktamen » Чет 22 юни 2017 13:04


dodo2000 написа:Мина ми през акъла да направя една фина замазка отгоре но точно това се зачудих дали ще се задържи върху петната. Значи ще пробвам с бензин и няколко кофи с веро и вода след това да видя какъв ще е резултата.

Тази замазка не звучи скъпо, като се изрони ще направиш друга. Първата замазка ще почисти петната.
Аз не бих ползвал Веро, то е ПАВ, а ПАВ пречат на цимента.


dodo2000
Мнения: 178
Регистриран на: Вто 07 апр 2009 9:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Re: Почистване на гараж

Мнениеот dodo2000 » Пет 23 юни 2017 11:24


Колеги благодаря за отговорите. Снощи шпакловах половината стени и вече започна да придобива друго нещо гаража. Остана само пода с петната да почистя. Днес ще пробвам с бензин, ако не стане след това и с коресилин. От съседи по гараж разбрах, че преди в този, който взех са гледани кучета и е било голяма мизерия. Надявам се след цялостното освежаване нещата да се променят коренно. Сложил съм и десетина висящи ароматизатори да тушират малко миризмата на смрад която се усеща влизайки в гаража.


DundyTheCroc
Мнения: 811
Регистриран на: Сря 11 юли 2007 15:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София Nissan Primera GT, Passat 5.5 TDI, Mondeo MK4

Re: Почистване на гараж

Мнениеот DundyTheCroc » Пет 23 юни 2017 20:51


Ще е добре преди шпакловката да минеш с дълбокопроникващ груд, да не вземе да пада после ако не стане спойката, отгоре пак грунд и дишаща боя. Пода не знам, нахвърляй дървени стърготини и ги сменяй като почнат да поемат маслото.


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6144
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Почистване на гараж

Мнениеот ktamen » Съб 24 юни 2017 0:47


Маслото е попило дълбоко и единственият начин да се изчисти е да мине една година. Коресилина няма да свърши нищо.


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: Почистване на гараж

Мнениеот Водния дух1 » Съб 24 юни 2017 5:32


Миризмата от куче,ликвидирах с хидрантна вар-тя е прахообразна.Посипах пода и след 10тина дена я изметох и умих пода.Аз през студените месеци също гледах песа от село в гаража и се беше умирисало адски.Изчезнаха всякакви петна от урина,масла и т.н.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: @nTon, alpinab и 89 госта