Двигателно масло Лотос

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
cekoman
Мнения: 402
Регистриран на: Чет 07 юли 2011 15:18
Автомобил: Opel Astra G
Двигател: DTI
Местоположение: Видин
Контакти:

Re: Двигателно масло Лотос

Мнениеот cekoman » Сря 03 май 2017 3:24


Манол съм сипвал на първата ми кола голф 3 газ/бенз и на 1000 км му стана нещо почерня и двигателя работеше мн шумно,сменихме го с някакво наливно и после нямаше проблеми!




Потребителски аватар
beuchat
Мнения: 1931
Регистриран на: Вто 20 май 2008 21:01
Автомобил: 1990 Golf 2
Двигател: 1.6 EZ
Местоположение: Ямбол

Re: Двигателно масло Лотос

Мнениеот beuchat » Чет 04 май 2017 22:28


Пробвайте Granville.На мен с отстъпките ми стъпва на 33 лева за 5 литра.2ра смяна карам вече с такова,нито ми тракат повдигачи,нито го гори,1.6 карбуратор.


cekoman
Мнения: 402
Регистриран на: Чет 07 юли 2011 15:18
Автомобил: Opel Astra G
Двигател: DTI
Местоположение: Видин
Контакти:

Двигателно масло Lotos-отзиви

Мнениеот cekoman » Вто 27 юни 2017 14:03


Здравейте колеги,реших да пусна тема за въпросното масло Lotos,поради това,че в българските форуми почти няма информация за това масло!От скоро карам с въпросното масло 10/40 минал съм 1500 км и впечатленията ми за сега са много добри-двигателя работи много тихо!Преди карах с Wolf и от смяна до смяна не о гореше грам,само дето беше по Шумен двигателя!Та маслото Лотос се произвежда в Полша,ползва се предимно в страните от източна Европа като коментарите 90% са положителни по руските сайтове!Фирмените магазини ги дават два в Бг -София и Благоевград!Моето го взех от Благоевград 5л 10w40 на цена от 30лв на промоция ,Иначе 4л е 37 лв!Нека някой,който го е ползвал да сподели впечатления,както и аз ще пиша как се държи маслото за напред!


Потребителски аватар
Tipsy
Мнения: 1073
Регистриран на: Сря 13 окт 2010 21:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: НЕ СЪМ ОТ СОФИЯ

Re: Двигателно масло Lotos-отзиви

Мнениеот Tipsy » Вто 27 юни 2017 14:23


Това по цена изглежда бие orlen oil, което също е полско, но чувам смесени мнения. Ще ми е интересно да споделиш мнение след повече пробег и евентуално ако имаш уреди за температура и налагяне някакви данни по тях.


cekoman
Мнения: 402
Регистриран на: Чет 07 юли 2011 15:18
Автомобил: Opel Astra G
Двигател: DTI
Местоположение: Видин
Контакти:

Re: Двигателно масло Lotos-отзиви

Мнениеот cekoman » Вто 27 юни 2017 14:40


Ами намерих им сайта,превеждах и от доста време произвеждат масла,както и други консумативи-антифриз,течност за чистачки,добавки за масла!Също така ако напишеш в utube lotos oil и излизат няколко теста,на които измерват течливост при ниски температури,както и при високи температури!И лотоса се справя по добре от мобила,тотала и почти наравно по показатели с Кастрол!Реших да го пробвам понеже има по класни масла,които са по скъпи с 15-20 лв но е пълно с ментета!Колата ми не е първа Младост и предпочитам нещо по евтино!Задължително ще пиша как е занапред,именно това целя ,ако някой след време реши да го ползва да добие информация и да прецени!


cekoman
Мнения: 402
Регистриран на: Чет 07 юли 2011 15:18
Автомобил: Opel Astra G
Двигател: DTI
Местоположение: Видин
Контакти:

Re: Двигателно масло Lotos-отзиви

Мнениеот cekoman » Пон 07 авг 2017 0:26


Вече изминах 3000 км ,двигателя работи нормално и не съм доливал!Ще пиша как са нещата занапред!


cekoman
Мнения: 402
Регистриран на: Чет 07 юли 2011 15:18
Автомобил: Opel Astra G
Двигател: DTI
Местоположение: Видин
Контакти:

Re: Двигателно масло Lotos-отзиви

Мнениеот cekoman » Пон 18 сеп 2017 13:56


4000 км никакви проблеми и не е мръднало на щеката


cekoman
Мнения: 402
Регистриран на: Чет 07 юли 2011 15:18
Автомобил: Opel Astra G
Двигател: DTI
Местоположение: Видин
Контакти:

Re: Двигателно масло Lotos-отзиви

Мнениеот cekoman » Чет 21 дек 2017 19:45


6000 км двигателя работи идеално и не съм доливал


Потребителски аватар
Tipsy
Мнения: 1073
Регистриран на: Сря 13 окт 2010 21:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: НЕ СЪМ ОТ СОФИЯ

Re: Двигателно масло Lotos-отзиви

Мнениеот Tipsy » Сря 27 дек 2017 11:19


Добре се представя. Повечето им се проявява горенето от 6 до 10 000, да видим това дали ще издържи. Предполагма, че ще се справи положително. Не е масово и поне докато не се наложи би трябвало да е хубаво.


cekoman
Мнения: 402
Регистриран на: Чет 07 юли 2011 15:18
Автомобил: Opel Astra G
Двигател: DTI
Местоположение: Видин
Контакти:

Re: Двигателно масло Lotos-отзиви

Мнениеот cekoman » Сря 10 яну 2018 0:17


7000 км беше спаднало към средата(понеже го държа съвсем малко под максимума) и долях около 200 грама!Сълзи ми от една гарнитура та най вероятно е от нея!Иначе двигателя си работи отлично!


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19114
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Двигателно масло Lotos-отзиви

Мнениеот stefan4o » Сря 10 яну 2018 7:32


Не е от гарнитурата, не бой се. При мен целия мотор е в масло, а си седи на едно ниво... ха сега де :mhihi


cekoman
Мнения: 402
Регистриран на: Чет 07 юли 2011 15:18
Автомобил: Opel Astra G
Двигател: DTI
Местоположение: Видин
Контакти:

Re: Двигателно масло Lotos-отзиви

Мнениеот cekoman » Сря 10 яну 2018 8:45


Колега по принцип и при мен целия мотор е в масло откакто съм я купил 4 години!Но ако доливам максимум 200 гр за 10000 км!Горната гарнитура е бетон ,но отдолу картера и двигателя от средата надолу са целите в масло и то прясно!Майстора вика или от някакъв маркуч за Картерни газове или долна гарнитура!Не знам и аз


Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1614
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Двигателно масло Lotos-отзиви

Мнениеот MMX » Сря 10 яну 2018 17:24


cekoman написа:Здравейте колеги,реших да пусна тема за въпросното масло Lotos,поради това,че в българските форуми почти няма информация за това масло!От скоро карам с въпросното масло 10/40 минал съм 1500 км и впечатленията ми за сега са много добри-двигателя работи много тихо!Преди карах с Wolf и от смяна до смяна не о гореше грам,само дето беше по Шумен двигателя!Та маслото Лотос се произвежда в Полша,ползва се предимно в страните от източна Европа като коментарите 90% са положителни по руските сайтове!Фирмените магазини ги дават два в Бг -София и Благоевград!Моето го взех от Благоевград 5л 10w40 на цена от 30лв на промоция ,Иначе 4л е 37 лв!Нека някой,който го е ползвал да сподели впечатления,както и аз ще пиша как се държи маслото за напред!

"Много тихо" работят двигатели с много гъсто масло, доколкото знам. И извън темата - чувал ли си за какво се ползва удивителен знак ("!")? Не е за край на всяко изречение.


barutchiev
Мнения: 561
Регистриран на: Пет 29 май 2015 18:12
Автомобил: VW BORA
Двигател: AUS 2000

Re: Двигателно масло Lotos-отзиви

Мнениеот barutchiev » Сря 10 яну 2018 19:01


Съгласен съм с мнението на колегата отгоре. Не съм пробвал това масло и няма как да дам впечатлението си от него. Когато си купих Бората и сложих 10/40 от холандското Еурол. Моторът мъркаше(но и маслото си е около 50 кинта 5л.)Предишния ми Пасат не съм го гледал толкова, но и той си беше МАШИНА. След това реших да я поглеза с 5/40 Мотул от колегата АСЕ. Моторът стана по шумен, но разход нямаше. Сега съм с Мотул 10/40 от форумния магазин. Пак е по шумен, но пак нямам разход. Да добавя, че 99% ми е градско и може би затова не го и хапва. Преди няколко месеца реших да видя разликата в течливостта на Мотула и Еурола (10/40) Като време не съм засичал, но когато капката на Мотула стигна края на тестовата дъска, Еурола беше почти на половината. Визуално си е доста по-гъсто. Еееее доста по-тихо работи мотора, ама за мотора си е много по-добре по-рядкото(особенно в студеното време).
Отделно на кои стандарти отговаря това масло?


cekoman
Мнения: 402
Регистриран на: Чет 07 юли 2011 15:18
Автомобил: Opel Astra G
Двигател: DTI
Местоположение: Видин
Контакти:

Re: Двигателно масло Lotos-отзиви

Мнениеот cekoman » Сря 10 яну 2018 19:16


На въпросното масло Лотос има клипче в U tube ,точно за течливост при студено време и дали се изпарява при високи температури.На теста маслото се представи отлично,затова реших да го пробвам.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 78 госта