NGK LPG 6 Laserline свещи специално за газ, някой ползвал ли ги е?

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6152
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: NGK LPG 6 Laserline свещи специално за газ, някой ползвал ли ги е?

Мнениеот ktamen » Чет 29 юни 2017 22:17


Тези, които изхвърлих преди 2 години бяха Беру, сегашните не ги помня. Ако наистина ти пука кви са ми свещите ще проверя и ще ти пиша.




Потребителски аватар
Voluminer
Мнения: 342
Регистриран на: Сря 03 авг 2016 14:00
Автомобил: Vw Passat B3
Двигател: 2e
Местоположение: Ловеч

Re: NGK LPG 6 Laserline свещи специално за газ, някой ползвал ли ги е?

Мнениеот Voluminer » Чет 29 юни 2017 23:53


Не вярвам да има такава разлика във вървене или разход че да си заслужават цената тия свещи.Аз ползвам евтинки триполюсни NGK каквито са по каталог за колата и вече 30к километри няма проблеми.Откакто съм ги сложил не са махани.


Потребителски аватар
beuchat
Мнения: 1934
Регистриран на: Вто 20 май 2008 21:01
Автомобил: 1990 Golf 2
Двигател: 1.6 EZ
Местоположение: Ямбол

Re: NGK LPG 6 Laserline свещи специално за газ, някой ползвал ли ги е?

Мнениеот beuchat » Пет 30 юни 2017 0:47


Сложи си предписаните от производителя свещи,всяка друга измислица специална за газ,с не знам си какви космически съставки и тем подобни я подмини.С парите,които ще дадеш за тия свещи от части ще си обслужиш запалителната система и съм сигурен,че ще има по-осезаем ефект.


Потребителски аватар
KOKO ГЕОРГИЕВ
Мнения: 1110
Регистриран на: Вто 25 яну 2005 15:38
Автомобил: AUDI A8 4.2 Quattro + FORD Galaxy
Двигател: AUW 2001
Местоположение: София

Re: NGK LPG 6 Laserline свещи специално за газ, някой ползвал ли ги е?

Мнениеот KOKO ГЕОРГИЕВ » Пет 30 юни 2017 6:24


beuchat написа:Сложи си предписаните от производителя свещи,всяка друга измислица специална за газ,с не знам си какви космически съставки и тем подобни я подмини.

Те и други си мислят същото, но при някои двигатели точно чисто оригиналните свещи на газ дават много бързо фира. :c020
Към колегата автор на темата: Много собственици на най-различни марки автомибили са доволни от специалните свещи за газ на чешката фирма BRISK, които са на достъпни цени, но конкретно за твоя двигател нямат такива.
Говоря за реални отзиви, а не за халюцинациите на някои индивиди - драскачи. Конкретно става въпрос за топ мотори на Аudi, VW, Volvo и др. Единствено не съм чувал отзиви за азиатските автомобили.
За твоя двигател единствено БОШ предлага свещи за газ.
Нали свещите, които смяташ да поставиш са NGK 1565?


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13434
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: NGK LPG 6 Laserline свещи специално за газ, някой ползвал ли ги е?

Мнениеот kris11 » Пет 30 юни 2017 8:56


forski написа:Аз карам на газ вече 15 000км с NGK по 6лв. бройката, проблеми няма. А 200лв. за свещи, айде нема нужда, не се лови на такива въдички!

:th_up
Off като взех колата и проверих свещите - NGK BKUR6ET-10 ,германеца беше ги сменял скоро, както капачка и палец. И ей така на газ над 60 к км .Смених ги пак с такива /около7-7,50 лв лв /бр/


Потребителски аватар
Darkbound
Мнения: 257
Регистриран на: Сря 02 сеп 2015 13:10
Автомобил: Golf 4 V6 204HP 4Motion
Двигател: BDE

Re: NGK LPG 6 Laserline свещи специално за газ, някой ползвал ли ги е?

Мнениеот Darkbound » Пет 30 юни 2017 9:32


KOKO ГЕОРГИЕВ написа:
beuchat написа:Сложи си предписаните от производителя свещи,всяка друга измислица специална за газ,с не знам си какви космически съставки и тем подобни я подмини.

Те и други си мислят същото, но при някои двигатели точно чисто оригиналните свещи на газ дават много бързо фира. :c020
Към колегата автор на темата: Много собственици на най-различни марки автомибили са доволни от специалните свещи за газ на чешката фирма BRISK, които са на достъпни цени, но конкретно за твоя двигател нямат такива.
Говоря за реални отзиви, а не за халюцинациите на някои индивиди - драскачи. Конкретно става въпрос за топ мотори на Аudi, VW, Volvo и др. Единствено не съм чувал отзиви за азиатските автомобили.
За твоя двигател единствено БОШ предлага свещи за газ.
Нали свещите, които смяташ да поставиш са NGK 1565?


Да точно 1565 гледам мога да ги взема на 28 лв бройката, както казах по рано свещи за моя двигател под 20 лв няма или поне аз не намира аконтези свещи изкарят 40 50к за мен е повече от добре, и не търся конкретно повече вървеж а просто по добра рябота на мотора на газ. Не съм експерт но от това което четох на газта и трябва по силна искра т.е. по голямо напрежение за свещите което пък натовярва бобиниъе повече а трзи свещи уж решават този проблем. За това и съм се насочил към тях ценятя не е фактор, правих основен ремонт на двигателя и на фона на останалите неща 180 лв за свещи са нищо :mhihi та в крайна сметка ще гинвзема просто заради здравето на двигателя, така да кажем. :)


Потребителски аватар
zografski
Мнения: 2589
Регистриран на: Сря 25 мар 2009 18:10
Автомобил: Golf IV V6 4Motion
Двигател: AUE 2001
Местоположение: Sofia

Re: NGK LPG 6 Laserline свещи специално за газ, някой ползвал ли ги е?

Мнениеот zografski » Пет 30 юни 2017 9:41


аз карам точно с тези NGK LPG 6 Laserline, вече 20к няма никви ядове, на газ колата е въртолет, на бензин не мога да ти кажа как са, понеже карам без ламбда сонди и работата на бензин не е както трябва. По принцип може и някоя от бобините вече да не дава добър контакт. Трябва през VCDS да се гледа, или да ти закачат кабелите на 1 машина дет им показва тока, от там може да хванеш дали изобщо е от кабели, свещи или бобини.
Както и да е де, като цяло свещите са супер имаш един + от мен, колата се държи перфектно на газ, не че с оригиналните свещи не работеше добре, но някак си не съжалявам, че купих тези и според мен ще изкарат тия километри дето ги дават да изкарат ако останалата запалителна система е в изправност.


Потребителски аватар
Darkbound
Мнения: 257
Регистриран на: Сря 02 сеп 2015 13:10
Автомобил: Golf 4 V6 204HP 4Motion
Двигател: BDE

Re: NGK LPG 6 Laserline свещи специално за газ, някой ползвал ли ги е?

Мнениеот Darkbound » Пет 30 юни 2017 11:57


Това исках да разбера :)


Потребителски аватар
Чудомир
Мнения: 2846
Регистриран на: Вто 18 юли 2006 0:37
Автомобил: Passat 5.5 + Caravelle T4
Двигател: 03 V6 AMX + 97 VR6 AES
Местоположение: Нейде из Швабско или под тепетата

Re: NGK LPG 6 Laserline свещи специално за газ, някой ползвал ли ги е?

Мнениеот Чудомир » Пет 30 юни 2017 20:08


Преди години тези свещи имаха друго обозначение ...еди-кво-си EIX накрая, тогава ги карах на пасата от аватара. Еми смених ги след 90 000 км, защото бях забравил, че трябва да се сменят и се сетих, защото колата почна да "сеца". Оттогава съм купил 3 или 4 пъти такъв комплект и не съм имал грешка. В директно сравнение на един и същ автомобил спрямо Brisk имат осезаема разлика.


Потребителски аватар
KOKO ГЕОРГИЕВ
Мнения: 1110
Регистриран на: Вто 25 яну 2005 15:38
Автомобил: AUDI A8 4.2 Quattro + FORD Galaxy
Двигател: AUW 2001
Местоположение: София

Re: NGK LPG 6 Laserline свещи специално за газ, някой ползвал ли ги е?

Мнениеот KOKO ГЕОРГИЕВ » Пет 30 юни 2017 23:47


Чудомир написа: В директно сравнение на един и същ автомобил спрямо Brisk имат осезаема разлика.

Това е точно така и посочих Brisk, като евтина алтернатива. :c020
Харесват чешките свещи най-вече защото не "изгарят". Останалото и вид компромис.


barutchiev
Мнения: 561
Регистриран на: Пет 29 май 2015 18:12
Автомобил: VW BORA
Двигател: AUS 2000

Re: NGK LPG 6 Laserline свещи специално за газ, някой ползвал ли ги е?

Мнениеот barutchiev » Съб 01 юли 2017 8:54


Аз купих колата с НЖК. Навъртях около 60 000 км преди да ги сменя отново със същите. Струват около 11 лв едната. Надали жабарят ги е сменял скоро преди да я махне, като съдя и какъв мондар е бил в обслужването. До смяната им не съм имал и грам проблеми. Смених си ги просто профилактично.
Смятам, че чак толкова скъпи не е нужно. По-добре да ги сменя след 40 000 км. примерно пак, отколкото да взимам толкова скъпи.


Потребителски аватар
Darkbound
Мнения: 257
Регистриран на: Сря 02 сеп 2015 13:10
Автомобил: Golf 4 V6 204HP 4Motion
Двигател: BDE

Re: NGK LPG 6 Laserline свещи специално за газ, някой ползвал ли ги е?

Мнениеот Darkbound » Съб 01 юли 2017 15:56


barutchiev написа:Аз купих колата с НЖК. Навъртях около 60 000 км преди да ги сменя отново със същите. Струват около 11 лв едната. Надали жабарят ги е сменял скоро преди да я махне, като съдя и какъв мондар е бил в обслужването. До смяната им не съм имал и грам проблеми. Смених си ги просто профилактично.
Смятам, че чак толкова скъпи не е нужно. По-добре да ги сменя след 40 000 км. примерно пак, отколкото да взимам толкова скъпи.


:th_up съгласен съм, но както казах, при мен почват от 20 лв бройката каквито и да са



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 213 госта