Оригинални части - качество

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
stypkata
Мнения: 1223
Регистриран на: Пет 15 дек 2006 2:56
Автомобил: Golf 3AEK+BMW318i 143ps+ Jumper
Двигател: AEK
Местоположение: Бургас

Оригинални части - качество

Мнениеот stypkata » Пет 30 юни 2017 16:07


Според вас има ли разлика в качеството на оригиналните части ,предлагани в момента от официалните дистрибутори на VW и частите ,с които колите ни са излезли от заводите преди напр.20г.? Съмнявам се да поддържат една и съща технология 20 или 30години ,а всички знаем,че съвременната политика е икономия на производствени разходи,ползване на рециклирани материали за изработка на части и т.н. в резултат на които всичко е по-трошливо и чупливо.Не ме убеждавайте ,че не е -нагледал съм се на чисто нови (2-3г) коли с изтъркани бутони по таблото (нещо,което не съм видял още на моя 20г голф ) .Та според вас има ли шанс да се купи същата част със същото качество от VW/Porsche с която колата е била фабрично и дали тази част ще издържи толкова години и км-ри колкото фабричната?




Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4244
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: Оригинални части - качество

Мнениеот tdi fen » Пет 30 юни 2017 17:32


за какви части става дума ?


Потребителски аватар
hvp800
Мнения: 4613
Регистриран на: Вто 29 яну 2013 19:46
Автомобил: VW Bora
Двигател: ASZ

Re: Оригинални части - качество

Мнениеот hvp800 » Пет 30 юни 2017 17:35


Според автора на темата, има ли разлика в цената на оригиналните части за голф 4 да речем, и голф 6/7 ?


Потребителски аватар
stypkata
Мнения: 1223
Регистриран на: Пет 15 дек 2006 2:56
Автомобил: Golf 3AEK+BMW318i 143ps+ Jumper
Двигател: AEK
Местоположение: Бургас

Re: Оригинални части - качество

Мнениеот stypkata » Пет 30 юни 2017 18:12


tdi fen написа:за какви части става дума ?

Части ли? Не знам...


hvp800 написа:Според автора на темата, има ли разлика в цената на оригиналните части за голф 4 да речем, и голф 6/7 ?


Питам за части за стари коли,не за голф 6,7,8 13 ...Например за Голф 3 частите които се продават от представителството на VW със същото качество ли са като частите,с които е излязла колата от завода? Не сравнявам цени на части между голф 2 и голф 7.Толкова неясно ли го обясних.... :neutral


barutchiev
Мнения: 561
Регистриран на: Пет 29 май 2015 18:12
Автомобил: VW BORA
Двигател: AUS 2000

Re: Оригинални части - качество

Мнениеот barutchiev » Съб 01 юли 2017 8:46


VW ползват в автомобилите си части, произвеждани в заводи в цяла Европа и Азия. Колкото и да имат контрол, не вярвам да следят качеството на всички продукти постоянно, особенно на нашите дърти автомобили. Не знам със сигурност, но също така си мисля, че за тези автомобили, единствената им печалба е по-честата смяна на части.


Потребителски аватар
hvp800
Мнения: 4613
Регистриран на: Вто 29 яну 2013 19:46
Автомобил: VW Bora
Двигател: ASZ

Re: Оригинални части - качество

Мнениеот hvp800 » Съб 01 юли 2017 12:18


stypkata написа:
Питам за части за стари коли,не за голф 6,7,8 13 ...Например за Голф 3 частите които се продават от представителството на VW със същото качество ли са като частите,с които е излязла колата от завода? Не сравнявам цени на части между голф 2 и голф 7.Толкова неясно ли го обясних.... :neutral

Дали хляба дето ядем сега е същия като хляба преди 30г.? А стоките за бита, а техниката?
Та с годините нещата се развиват , и е нормално и технологията за производство на частите да се развиват. Дали са по-добри или по-лоши, едва ли някой може да ти каже.
За цените на частите те провокирах нарочно , защото при официалния дилър почти няма разлика дали частите за Г4 или Г7. Цените са много близки, та ако ползваме тази логика, колкото са качествени едните, толкоз са качествени и другите.
ПП- за голф 3 , много малко части могат да се купят от официалния дилър, основно части останали в складовете.
- за голф 4 все още се намират, но и там има неща спрени от производство


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: Оригинални части - качество

Мнениеот Водния дух1 » Съб 01 юли 2017 13:12


Според мен има балкан разлика в качеството на частите.Колкото о да са ''оригинални '' в порше ,пак са дооста по-скапани от оригинала.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13429
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Оригинални части - качество

Мнениеот kris11 » Пет 07 юли 2017 9:29


вчера си взех поръчания десен стоп "Хела" , произведен в Испания. Няма разлика с оригиналния. Същото гумено уплътнение



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 223 госта