Фиш за превишена скорост.Виновен без вина

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
golfmaniak666
Мнения: 1147
Регистриран на: Вто 25 яну 2011 1:35
Автомобил: Golf 4 TDI
Двигател: AHL
Местоположение: София

Фиш за превишена скорост.Виновен без вина

Мнениеот golfmaniak666 » Съб 08 юли 2017 21:47


Случката е следната.Преди 3 седмици си продадох колата.Човека дойде огледа я и пойска да направи едно кръгче.ОК.Направи го хареса я плати я и я прехвърлихме.Да но по време на кръгчето го е щракнала камера и снимката идва при мен.На нея ясно си личи че не съм аз.Обадих му се и той обеща да го плати.Да но не го направи.Сега съм в филм и не знам какво да правя аз.А лошото е че нямам излишни пари за глупости.Някой може ли да ми даде съвет как да постъпя.Явно варианта да го плати и всичко да е ок отпада.Да отидем до кат и да каже че е карал той също.




Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6150
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Фиш за превишена скорост.Виновен без вина

Мнениеот ktamen » Нед 09 юли 2017 2:39


Пробва ли да кажеш в КАТ кой е карал?
Някой ми беше разправял, че ченгетата са го накарали да каже кой е шофьора каращ колата му, щото на снимката ясно се виждало, че не бил той.


Потребителски аватар
Xaxy
Мнения: 1568
Регистриран на: Вто 03 мар 2015 16:57
Автомобил: Passat B5 1999
Двигател: AFN 1.9 TDI 110

Re: Фиш за превишена скорост.Виновен без вина

Мнениеот Xaxy » Нед 09 юли 2017 5:47


Нали колата е била на твое име тогава? Значи ти ще си го платиш,защо не си се качил и да го наблюдаваш как е карал.. То по тази логика,като ми дойде честитка с 13 км над ограничението от миналия месец,и приятелката ми караше и какво? Отидох и си го платих като поп,тях не ги интересува кои е карал,щом дотогава колата е била на твое име ти трябва го платиш,щом купувача на колата отказва. Голяма ли е сумата?


Потребителски аватар
dalgia-73
Мнения: 423
Регистриран на: Пет 16 юли 2010 17:00
Автомобил: VW Touran
Двигател: BKC
Местоположение: Силистра

Re: Фиш за превишена скорост.Виновен без вина

Мнениеот dalgia-73 » Нед 09 юли 2017 6:48


Как,ще дадеш кола да се пробва без да си там бе
човек.На един приятел от такава проба кандидат купувача му върна автомобила със издухана гарнитура и не я взема естественно.


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Фиш за превишена скорост.Виновен без вина

Мнениеот icoico » Нед 09 юли 2017 8:02


Xaxy написа:...Отидох и си го платих като поп,тях не ги интересува кои е карал,щом дотогава колата е била на твое име ти трябва го платиш,щом купувача на колата отказва...


Интересува ги, колкото и да е странно. За съжаление, "даването" на колата от собственика на случайни хора си остава предимно негова собствена отговорност...

ЗДвП Чл. 189(5) (Нова - ДВ, бр. 10 от 2011 г., изм. - ДВ, бр. 101 от 2016 г., в сила от 21.01.2017 г.) Електронният фиш по ал. 4 се връчва на лицето по чл. 188, ал. 1 или 2 с препоръчано писмо с обратна разписка или чрез длъжностните лица на определените от министъра на вътрешните работи служби за контрол, при осъществяване на функциите и правомощията им. В 14-дневен срок от получаването му собственикът заплаща глобата или предоставя в съответната териториална структура на Министерството на вътрешните работи писмена декларация с данни за лицето, извършило нарушението, и копие на свидетелството му за управление на моторно превозно средство. На лицето, посочено в декларацията, се издава и изпраща електронен фиш по ал. 4 за извършеното нарушение. Първоначално издаденият електронен фиш се анулира.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8293
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Фиш за превишена скорост.Виновен без вина

Мнениеот Stivi » Нед 09 юли 2017 8:39


Ами не е без вина,а вината се изразява в глупостта да имаш доверие на непознат,така че....пиеш една студена вода и следващия път мислиш повече :a045


Потребителски аватар
lokva
Мнения: 832
Регистриран на: Сря 07 яну 2009 20:34
Автомобил: Passat 3c
Двигател: CBAB 2008
Местоположение: Гоце Делчев Hamburg

Re: Фиш за превишена скорост.Виновен без вина

Мнениеот lokva » Нед 09 юли 2017 9:21


Отивате в КАТ с договора за покупко продажба. В него има данните на копувача . Казвате , че не сте карали вие а той. Ако на снимката се вижда лицето му сте ок. Ако ли не си заплащате за грешката и следващият път едно на ум


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: Фиш за превишена скорост.Виновен без вина

Мнениеот Водния дух1 » Нед 09 юли 2017 21:25


Много зависи в КАТ какво ще предприемат-при положение,че ясно се вижда ,че не си ти.Говори с началника на КАТ и му изясни ситуацията.Иначе,според закона си ''в чувала''


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6150
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Фиш за превишена скорост.Виновен без вина

Мнениеот ktamen » Нед 09 юли 2017 21:57


Закона вече са го цитирали с червено няколко поста по горе. Там няма никви чували. Съвсем логично, което е крайно рядко за бгзаконите, е казано какво да се направи за да се плати глобата от истинският виновник.


Потребителски аватар
IceHeart
Мнения: 369
Регистриран на: Пон 28 мар 2011 20:43
Автомобил: Golf IV
Двигател: 1.8 AGN
Местоположение: ๏̯͡๏

Re: Фиш за превишена скорост.Виновен без вина

Мнениеот IceHeart » Пон 10 юли 2017 11:00


Ако колата е прехвърлена в същия ден на пробата, правиш си копие на договора от нотариуса, и я пращаш на Кат. Ако не стане и така, си плащаш.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 224 госта