Транзитни номера от КАТ Пловдив

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
Георги.Цонев
Мнения: 1
Регистриран на: Пон 10 юли 2017 15:48
Автомобил:
Двигател:

Транзитни номера от КАТ Пловдив

Мнениеот Георги.Цонев » Пон 10 юли 2017 15:57


Здравейте,колеги.
Закупих кола нов внос,голф 4 от град Лом.Живея в Пловдив и искам да докарам колата до тук,за да я регистрирам.
За целта ми трябват транзитни номера от КАТ Пловдив.
От това,което научих,процедурата е следната:
-Вадя си гражданска отговорност
-Отивам в КАТ Пловдив с гражданската и документите на колата и там си вадя транзитките.
Не разбирам няколко неща:
1.Гишето за транзитни номера същото ли е с това,на което минават хората,които регистрират МПС т.е опашката същата ли е,като тези,които са закарали колите да ги регистрират,защото знам,че е ужас и коли почват да се редят от 5 часа сутринта.
2.Каква е цената на издаването и съответно на номерата,за да знам какво да очаквам.
Благодаря предварително за отговора,ако има такава тема,извинявам се за притеснението!




Потребителски аватар
anger
Мнения: 787
Регистриран на: Пон 07 мар 2005 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Транзитни номера от КАТ Пловдив

Мнениеот anger » Пон 10 юли 2017 20:22


Здравей, колега!
Преди месец си регистрирах новия мотор, само по документи (беше си и си остана с пловдивска регистрация). Та, в отделението за пререгистрация издаваха и транзитни номера. Това е, като застанеш срещу централния вход, отляво има едно помещение. Минава се бързо, ако отидеш следобяд, аз бях готов за половин час. Имаше към 20 - на човека, че и климатик работеше в помещението! :)
Какви документи ти трябват не знам, но е добре да си направиш копия и каквото ти поискат, да го представиш. Също така на място можеш да платиш с карта, така ще спестиш повторно редене на опашка, както и банкови такси.
Но си мисля, дали не е по - редно да ти изкарат транзитните номера от Лом, да не правиш гит - гел. Те точно затова и са транзитни, както в Германия жълтите номера служат само за вътрешни преминавания.


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: Транзитни номера от КАТ Пловдив

Мнениеот Водния дух1 » Пон 10 юли 2017 20:32


Колега,ако си купил колата от Лом,що трябва транзитните номера да са от КАТ-Пловдив? Според мен трябва да са от КАТ от града от който си я купил или ако няма от областния град към който принадлежи нас.място.Аз примерно миналата година като купих голфето от Монтана,там ми издадоха транз.номера и си я докарах до Русе. Даже след като се уверих,че документите са редовни (понеже макар и за тр.номера колата се проверява документално) и ми дадоха тр.номера в ръцете ,тогава я платих.За цената не мога точно да си спомня-не беше повече от 50 лв.Освен тр.номера ,ще ти издадат и голям временен талон.


barutchiev
Мнения: 561
Регистриран на: Пет 29 май 2015 18:12
Автомобил: VW BORA
Двигател: AUS 2000

Re: Транзитни номера от КАТ Пловдив

Мнениеот barutchiev » Пон 10 юли 2017 20:49


@Георги.Цонев, колега можеш да си вземеш и оттам транзитните номера. Дори някои автокъщи ги предлагат (като после им ги връщаш по куриер). Само да не забравиш, след като си я регистрираш в Пловдив, че трябва да отидеш отново във фирмата за гражданската за допълнителния анекс с вече регистрирания номер.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 62 госта