Санкции за премахнат катализатор и права тръба?

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Gesha15
Мнения: 8
Регистриран на: Чет 27 апр 2017 17:43
Автомобил:
Двигател:

Санкции за премахнат катализатор и права тръба?

Мнениеот Gesha15 » Пон 31 юли 2017 9:23


Здравейте, знам, че има много писано по темата, но предвид скорошните "затягания на мерките" искам да попитам за актуална информация. Каква е вероятността при пътна проверка полицаите да се заядат за катализатор? Могат ли да ме глобят или да ми свалят номерата? При технически преглед санкции има ли при положение, че е регистрирана с катализатор? Имат ли някаква връзка с НАП при което да пратят информация и да ми увелчиат данъка?




Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Санкции за права тръба?

Мнениеот icoico » Пон 31 юли 2017 10:08


Gesha15 написа:Здравейте, знам, че има много писано по темата, но предвид скорошните "затягания на мерките" искам да попитам за актуална информация.1. Каква е вероятността при пътна проверка полицаите да се заядат за катализатор?2. Могат ли да ме глобят или да ми свалят номерата? 3.При технически преглед санкции има ли при положение, че е регистрирана с катализатор?4. Имат ли някаква връзка с НАП при което да пратят информация и да ми увелчиат данъка?


По реда на въпросите:
1 -Практически никаква, освен ако колата ти не включва комшийските аларми при форсиране.
2 -Могат да те глобят и спрат от движение.
3 -Би трябвало изобщо да не можеш да минеш преглед, но в 99 процента от случаите няма да имаш никакъв проблем...засега :rolleyes
4 -Това е единственото /почти/сигурно нещо, което няма как да се случи.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13429
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Санкции за премахнат катализатор и права тръба?

Мнениеот kris11 » Пон 31 юли 2017 21:19


дано да те спрат от движение поне за 1 година заради рева от генерацията ти.

P.P.Към колегите писали по-долу . Май четете през ред. Не видяхте ли в заглавието ПРАВА ТРЪБА :screwy

Последна промяна от kris11 на Вто 01 авг 2017 9:23, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
plameney
Мнения: 397
Регистриран на: Вто 25 май 2010 21:46
Автомобил: Passat B5 1.6
Двигател: ARM 2000
Местоположение: Асеновград
Контакти:

Re: Санкции за премахнат катализатор и права тръба?

Мнениеот plameney » Вто 01 авг 2017 0:34


Без катализатор много ли се вдига шума?На пасат б3 катализатора е изтърбушен,видях го като му сменях ламбдата.Колата не е по-шумна от пасат б5 с катализатор и изправна генерация.


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Санкции за премахнат катализатор и права тръба?

Мнениеот forski » Вто 01 авг 2017 7:33


Ако се направи както трябва, нивото на шум не се повишава. Махал съм катализатор и на дизел, и на бензин, при бензина само го изтърбушихме, и върнахме катализаторното гърне. Проблема беше че между определени обороти резонираше.
След като сложихме резонансно гърне, нещата се оправиха. На бензинова кола повече не бих премахвал катализаторите, освен ако няма някакви сериозни запушвания, или друг вид проблеми по-системата. Ако колата си върви, и работи нормално не ги пипай!


Потребителски аватар
lubo007
Мнения: 1231
Регистриран на: Вто 31 окт 2006 18:56
Автомобил: GOLF 5 TDI
Двигател: BKC
Местоположение: Пловдив

Re: Санкции за премахнат катализатор и права тръба?

Мнениеот lubo007 » Вто 01 авг 2017 14:39


kris11 написа:дано да те спрат от движение поне за 1 година заради рева от генерацията ти.

P.P.Към колегите писали по-долу . Май четете през ред. Не видяхте ли в заглавието ПРАВА ТРЪБА :screwy

АКО Е ДИЗЕЛ, няма да е фрапиращ ревът а по скоро плътен. няма нужда да го спират от движение



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: goppa, jordan17772 и 80 госта