Вместо бензин ми заредиха нафта!

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
vili_gti
Мнения: 167
Регистриран на: Пет 04 мар 2011 18:00
Автомобил: Golf 2 RWD 1.8T NOS
Двигател: 1.8T
Местоположение: Sofia

Re: Вместо бензин ми заредиха нафта!

Мнениеот vili_gti » Нед 13 авг 2017 23:03


cecoa1 написа:
vili_gti написа:Не е в интерес на обекта да вади дубликат и това е ясно и обяснимо. Ако клиента си е взел бона няма нужда от съгласието на касиерката или който и да е служител.

Няма значение в какъв интерес е, а какви са му задълженията според закона.
И наистина, няма нужда от съгласието на персонала, може да се направи и въпреки него по определен ред.
Който е виновен трябва да си носи отговорността, а не да бЕга по тъча.
Не взимането на касовия бон, не е кой знае какво престъпление, особено на бензиностанция, а и не си длъжен да го пазиш.
Затова като кажеш, че не са ти издали бон, а сами са документирали с камера, че си зареждал там, нямат голям избор освен да ти издадат дубликат, да си видят грешката и да те обезщетят по някакъв начин.(И пак са имали късмет, че на Трабант, а не някоя скъпа и сложна бангия).
Като не искат, данъчни, и/или https://kzp.bg . И колкото по-често си търсят хората правата, толкова по-правилно ще е отношението на предлагащите стоки и услуги.

И жената заредила нафтата, ако не я уволнят ще има едно на ум - най-малкото, че като си сгрешил е по-добре да се извиниш както можеш, вместо да лъжеш.

ПП: Съмнява ли се някой, че барем касиерката и който е дал достъп до кадрите от камерата, не са си изяснили истината поне за себе си?! Няколко човека да те баламосват, лъжат и мажат...
Директно съм ги изблъфирал, че колата ми се е счупила тотално(установено впоследствие) и ще ги скъсам от жалби, и ще им цитирам как... А ако са толкова тъпи да не се стреснат, бих си осъществил заплахата.

И какви са задълженията че не разбирам нещо?
Не взимането на касов бон си е в твой ущърб не виждам защо говорим че е престъпление, а този запис от камерата няма сигурно повече да го види никой (ще кажат че е изтрит вече най вероятно и така излизат моментално от положение) и имайки предвид че и бона не е у теб не виждам какви претенции може да имаш!!!
Дори и дубликат да извадят едва може да докажеш че самия дубликат ти принадлежи на теб - не виждам как може да стане след като и запис няма да има. Ти просто черно на бяло не фигурираш никъде, така че не виждам как някой би ти се извинил или някой би бил уволнен. Освен това ако приемем хипотетично че имаш бон + запис не виждам как ще уволнят служителката или биха я наказали по какъвто и да е начин, след като тя каже че ти си и казал "20лв нафта моля" да ти сипе. Камерите разговора между вас не го записват, така че си умрял прав. Честно казано всичко това звучи меко казано несериозно и наивно. За жалбите с които мислиш да ги скъсаш няма да коментирам, просто не виждам на какво може да се опреш особено като не е и на момента. Друг път гледай какво ти сипват и какво плащаш!!! Сега пий една студена вода и се радвай че колата е здрава




cecoa1
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1838
Регистриран на: Пет 22 апр 2011 20:21
Автомобил: Passat 4motion[откраднат вече]
Двигател: AVF

Re: Вместо бензин ми заредиха нафта!

Мнениеот cecoa1 » Пон 14 авг 2017 9:57


Задължени са всички да си вършат работата както трябва. Което включва да съдействат за изясняване на случая, включително и с дубликат на бележка.
А черно на бяло и камера ще трябва да извадят за да докажат, че клиента лъже и въобще не е бил там. Фискалната информация от бензиностанциите отива и в НАП. Клиента е бил и със свидетел - съпругата му. Каква е вероятността да е тръгнал на път и да е поискал нафта?! Ако е нарочно да ебава бензиностанцията би си взел бележката. А и при връщането му, са казали че са сипали бензин, а не че той им е казал да е нафта. Това пак пред свидетел.
Охранителна камера не винаги може да се манипулира от дребните служителит, а нагоре случаят едва ли е докладван, та записа вероятно си стои. Най-малкото от тази дата и час, нещо трябва да е снимано. Липсите на запис точно за когато трябва, могат и да не са в полза на фирмата.
Дори и без камера, само по дата и час, номер на колонка и сума за която е заредено, могат да се проверят нещата.
А бележка мога да си взема от първия заредил нафта за 20лв, или да мина с друга кола да заредя за да взема същата бележка. Тогава ще ползват камерата да докажат че не е тая кола, значи могат да я ползват и когато се окаже, че касовият им апарат е отчел продажба за толкова пари, на тази колонка, в конкретно време.
Въобще логиката не предполага, че потребител ще троши излишни усилия и нерви да се жалва, ако наистина не е ощетен. Затова и тезата на клиента при жалби в КЗП се приема за истина, до доказване на противното от доставчика на стоки или услуги.


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6119
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Вместо бензин ми заредиха нафта!

Мнениеот ktamen » Пон 14 авг 2017 10:29


Ти в коя държава живееш?
Пробвал ли си да подадеш жалба в КЗП?
А да си чувал по телевизора някви приказки за съдебни реформи и прочее чесане на езици?


Потребителски аватар
vili_gti
Мнения: 167
Регистриран на: Пет 04 мар 2011 18:00
Автомобил: Golf 2 RWD 1.8T NOS
Двигател: 1.8T
Местоположение: Sofia

Re: Вместо бензин ми заредиха нафта!

Мнениеот vili_gti » Пон 14 авг 2017 11:40


cecoa1 написа:Задължени са всички да си вършат работата както трябва. Което включва да съдействат за изясняване на случая, включително и с дубликат на бележка.
А черно на бяло и камера ще трябва да извадят за да докажат, че клиента лъже и въобще не е бил там. Фискалната информация от бензиностанциите отива и в НАП. Клиента е бил и със свидетел - съпругата му. Каква е вероятността да е тръгнал на път и да е поискал нафта?! Ако е нарочно да ебава бензиностанцията би си взел бележката. А и при връщането му, са казали че са сипали бензин, а не че той им е казал да е нафта. Това пак пред свидетел.
Охранителна камера не винаги може да се манипулира от дребните служителит, а нагоре случаят едва ли е докладван, та записа вероятно си стои. Най-малкото от тази дата и час, нещо трябва да е снимано. Липсите на запис точно за когато трябва, могат и да не са в полза на фирмата.
Дори и без камера, само по дата и час, номер на колонка и сума за която е заредено, могат да се проверят нещата.
А бележка мога да си взема от първия заредил нафта за 20лв, или да мина с друга кола да заредя за да взема същата бележка. Тогава ще ползват камерата да докажат че не е тая кола, значи могат да я ползват и когато се окаже, че касовият им апарат е отчел продажба за толкова пари, на тази колонка, в конкретно време.
Въобще логиката не предполага, че потребител ще троши излишни усилия и нерви да се жалва, ако наистина не е ощетен. Затова и тезата на клиента при жалби в КЗП се приема за истина, до доказване на противното от доставчика на стоки или услуги.

Човек ти от Марс ли падаш? Кажи ми честно наистина ли мислиш че ще ти върнат 20-те лева или просто пишеш, за да се намираш на приказка. Вариянт евентуално е да си им редовен клиент, да ги познаваш и да те съжалят най-малкото.
Наясно ли си че тези записи вече ги няма най-вероятно, защото в периода 14-30 дни всичко ново записано започва да се пише върху старото. Твоя случай гледам не е много от скоро.
И пак ти казвам дори и да има запис и да се вижда ВСИЧКО на него, и дори да си е в теб касовия бон това пак не променя много картинката. Аудио запис НЯМА и никой не може да докаже какво си пожелал да ти сипят. Пак ти казвам винаги могат да те прецакат ако искат, както важи и че винаги могат да ти върнат парите ако искат. Аз лично си зареждам сам колата винаги (от лични съображения), мия си сам стъклата и гумите също си ги помпам сам и нямам проблем. Също така винаги си взимам касовия бон като зареждам, но теб явно те е домързяло да се наредиш на опашката и ти е било по-лесно да ги хвърлиш на пълнача отвън, поне да беше погледнал барем какво ти сипват докато си висиш там, а на всичко отгоре сега хленчиш за 20лв. и може би очакваш някой да те съжали или незнам. Не мислиш ли че се оплакваш като 15-годишна ученичка!!! Я се стегни малко!!!


cecoa1
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1838
Регистриран на: Пет 22 апр 2011 20:21
Автомобил: Passat 4motion[откраднат вече]
Двигател: AVF

Re: Вместо бензин ми заредиха нафта!

Мнениеот cecoa1 » Пон 14 авг 2017 12:07


ktamen написа:Ти в коя държава живееш?
Пробвал ли си да подадеш жалба в КЗП?
А да си чувал по телевизора някви приказки за съдебни реформи и прочее чесане на езици?

ВЕрно е, не живея в България.
И докато 95% от хората махват с ръка, дори когато нередности ги засягат конкретно и лично, ще е по-добре да не живея в България.

Нито ще има по-добра система, нито я заслужаваме, щото ни мързи дори да си търсим правата.

Само ми е чудно, ако беше някоя чисто нова колица за 200 бона, с последващ ремонт също за няколко хилядарки, плюс неудобството на собственика, дали пак така щяха да се размина нещата с махване на ръка?
Ама тука нали Трабант, придвижване и ремонт - с помощ от приятел, та разходите в пари почти никакви, а времето и нервите ни не струват колкото на баровеца, щото сме втора ръка хора може би???
Или просто щото знаят че едни хора ще се оставят да ги баламосват, а други не.
Въпроса е принципен, иначе за всичко някой може да каже "Е, кво толко е станАло?!".

ПП: И коментатора за 15 годишната ученичка.... Аз въобще не съм автор на темата, и ако това се беше случило на мен нямаше да пиша теми и да чакам акъл, а щях да съм си последвал съветите и получил обезщетение. И не, не става въпрос за 20лв, а за цена на ремонт на потрошена кола например.


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6119
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Вместо бензин ми заредиха нафта!

Мнениеот ktamen » Пон 14 авг 2017 13:50


Щеше да получиш обезщетение, но не и в България :exclaim :exclaim :exclaim
Не ми отговори дали си търсил някога КЗП, но явно не си. Иначе щеше да знаеш, че това са просто една групичка чиновници, дето нямат нито права, нито желание да свършат нещо полезно.
Ако пусналият темата иска обезщетение, най-реалистичният вариант е да иде с АК-47 на тази бензиностанция или още по-добре в КЗП. Той явно няма подобни намерения, както и болшинството български граждани и затова му остава за пореден път да се ориентира към синия кран на чешмата.......
Преди да обвиняваш някой, че е пасивен и не си търси правата, няма да е зле да се информираш какви реални възможности има да си търси правата.
ПП Преди няколко години си купих телефон от Техномаркет, потрябва ми гаранцията, ама не я открих, телефонът беше купен онлайн и със сигурност можеха да ми издадат дубликат, ама......
Преди година си купих печка и хладилник от Технополис, и като ми потрябва гаранцията не открих касовата бележка. Отидох в магазина и попитах, казаха, че ще ми се обадят след половин час и действително се обадиха и ми дадоха дубликат и всичко беше точно. Не е трудно да се досетиш, че вече ще обикалям отдалеч Техномаркет и ще си купувам от Технополис. За съжаление нямам друг начин да помагам да се оправят нещата в България. А да разчиташ на КЗП или български съд.............. Такава мисъл може да мине само на човек, който не е имал вземане-даване с тях :exclaim


cecoa1
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1838
Регистриран на: Пет 22 апр 2011 20:21
Автомобил: Passat 4motion[откраднат вече]
Двигател: AVF

Re: Вместо бензин ми заредиха нафта!

Мнениеот cecoa1 » Пон 14 авг 2017 16:19


Като не се оплачеш, пък съвсем няма шанс да ти помогнат, дори и да могат и да са почнали да го правят.
Казуса не е толкова заплетен, има телефон на КЗП, нищо не струва да се обясни с две приказки случая и да кажат има ли смисъл да се пуска жалба. Има ли жалба, трябва да има отговор, иначе сами си режат клона.


Потребителски аватар
vili_gti
Мнения: 167
Регистриран на: Пет 04 мар 2011 18:00
Автомобил: Golf 2 RWD 1.8T NOS
Двигател: 1.8T
Местоположение: Sofia

Re: Вместо бензин ми заредиха нафта!

Мнениеот vili_gti » Пон 14 авг 2017 19:00


Ами и аз още се чудя защо при толкова разплетен казус не си се обадил да се оплачеш при положение че и телефона им имаш, пък и да няма смисъл ти си пусни пак жалба, нали отговор ще получиш - това е като размяна на картинки от турбо дъвките едно време. Важното е клона да не е отрязан.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: bongoo и 61 госта