Вместо бензин ми заредиха нафта!

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
niki_k
Мнения: 249
Регистриран на: Съб 25 окт 2014 6:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Самоков

Вместо бензин ми заредиха нафта!

Мнениеот niki_k » Пет 11 авг 2017 7:08


Да Ви споделя,колеги случка от преди около месец.Тръгвам с Трабант за София от Самоков,жена,дете,багаж.Спирам на бензиностанция"Петрол"/на изхода на града преди кръговото от дясно/.Служителката пита,аз отговарям-бензин 95 за 20 лв.Хваща тя пистолета,аз сипвам червено двутактово масло и без да погледна какво налива ми сипва след като сложих маслото.Давам и директно 20лв.и потеглям.Минавам 700-800м.и колата трака,прекъсва и гасне.Преди да угасне гледам отзад бял дим.Отначало помислих,че има вода в бензина,отвивам утайника под резервоара и го изсипвам на асфалта-замириса ми на нафта,пипам с пръсти-мазно,та мазно.Викам колега с кола и въже и обратно на бензиностанцията!"Как,сипах Ви бензин"-отговора на"служителката".А защо се мазнее и мирише на нафта и колата не върви-е моя въпрос,пак свалям утайника и демонстрирам какво са ми сипали,лошото е че не съм си взел касов бон!Казах им че ще източа пред тях горивото и нека го пратят на експертиза да видим какво е!Искам си касовата бележка,но на нея пише вида гориво-не ми я дават.Влизаме вътре и гледаме камерата/тя гледа отпред номера на колата,колонката остава вдясно и се вижда най близкия пистолет с маркуча,а другите 2 не се виждат от този ъгъл.Най-далечния е за бензин,а тези вдясно два за нафта.Не може да се определи от кой пистолет от двата не виждащи се добре е сипано,но тя си твърди,че е сипала бензин,от което ми се вдигнаха нервите/и на жената/,и се опънаха доста като ми заявиха,че без касова бележка нищо не мога да им направя.Най ме е яд да ме гледат в очите и да ме лъжат,много добре мога да различа нафта от бензин.Споделям това с вас за да гледате какво Ви сипват и винаги си взимайте касовия бон.Дано и тези от бензиностанцията за напред си отварят очите,че на някой друг може да не му издържат нервите!




barutchiev
Мнения: 561
Регистриран на: Пет 29 май 2015 18:12
Автомобил: VW BORA
Двигател: AUS 2000

Re: Вместо бензин ми заредиха нафта!

Мнениеот barutchiev » Пет 11 авг 2017 7:20


Да ти кажа, от отдавна не са ме зареждали. Взимам си пистолета и го правя сам. Не заради невярата, ами в повечето (и то от най-големите вериги) бензиностанции слагат по едно момче на 8-10 колонки. В по-натоварени часове пускат и втори. Ако ги чакам да дойдат....


niki_k
Мнения: 249
Регистриран на: Съб 25 окт 2014 6:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Самоков

Re: Вместо бензин ми заредиха нафта!

Мнениеот niki_k » Съб 12 авг 2017 15:08


То и аз колега предпочитам и обикновено зареждам сам,ама имала глава да пати!


cecoa1
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1838
Регистриран на: Пет 22 апр 2011 20:21
Автомобил: Passat 4motion[откраднат вече]
Двигател: AVF

Re: Вместо бензин ми заредиха нафта!

Мнениеот cecoa1 » Нед 13 авг 2017 10:01


На камерата се вижда на коя колонка в колко часа си заредил. Информацията от бележката се пази в апарата. Заплашваш ги, че ще си пуснеш жалба за не получена/неиздадена касова бележка. Ако и тогава се дърпат, наистина им пусни. Те сега са комбина, но като им се наложи да избират кой е виновен - касиерката или тази която е заредила колата, няма да са толкова единодушни :mrgreen


Потребителски аватар
vili_gti
Мнения: 167
Регистриран на: Пет 04 мар 2011 18:00
Автомобил: Golf 2 RWD 1.8T NOS
Двигател: 1.8T
Местоположение: Sofia

Re: Вместо бензин ми заредиха нафта!

Мнениеот vili_gti » Нед 13 авг 2017 10:24


Касиерката пък каква вина може да има? Тя единствено получава парите и връща ресто - не сипва тя горивото. Вината според мен си е в клиента, че не си е взел касовия бон след заплащането на горивото и така той няма как да докаже че вината е в тях, дори и камерите са могли да откажат да му покажат в този случай служителите на бензиностанцията.


cecoa1
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1838
Регистриран на: Пет 22 апр 2011 20:21
Автомобил: Passat 4motion[откраднат вече]
Двигател: AVF

Re: Вместо бензин ми заредиха нафта!

Мнениеот cecoa1 » Нед 13 авг 2017 11:36


Информацията от касовия бон се съхранява в касовия апарат. При необходимост може да се провери, но касиерката е отказала. Може да се извади дубликат на касовия бон.

Грешки стават, но въпроса е за отношението.


Потребителски аватар
vili_gti
Мнения: 167
Регистриран на: Пет 04 мар 2011 18:00
Автомобил: Golf 2 RWD 1.8T NOS
Двигател: 1.8T
Местоположение: Sofia

Re: Вместо бензин ми заредиха нафта!

Мнениеот vili_gti » Нед 13 авг 2017 15:18


Не е в интерес на обекта да вади дубликат и това е ясно и обяснимо. Ако клиента си е взел бона няма нужда от съгласието на касиерката или който и да е служител. Никой няма да си признае от обекта че се е "насрал", използвал е и това че клиента няма касов бон и затова казвам, че пропуска си е в клиента. Абсолютно недоказуемо е че клиента изобщо е сипвал на този обект при този сценарий и затова "ходи доказвай че нямаш сестра"


Потребителски аватар
vladovelin
Мнения: 1323
Регистриран на: Чет 27 дек 2007 11:18
Автомобил: Golf3 GTI
Двигател: 2E 1994
Местоположение: Пазарджик

Re: Вместо бензин ми заредиха нафта!

Мнениеот vladovelin » Нед 13 авг 2017 18:05


Преди много години един германец влиза в България през Калотина, спира след това да зареди Трабанта и му го напълнили с чист бензин, а не двутактова смес.След няколко километра двигателя му блокира. Пътна помощ го докара в сервиз Изток в София.Настаниха го в Хотел Плиска. За няколко часа направиха основен ремонт на двигателя и на сутринта си получи колата и продължи към морето.

Всичко това стана за сметка на Петрол.


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6151
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Вместо бензин ми заредиха нафта!

Мнениеот ktamen » Нед 13 авг 2017 18:45


vladovelin написа:Преди много години

Трябваше да споменеш, че това е било по Бай Тошово време.
Сега наистина е недоказуемо, пък и да се докаже, че са му сипали нафта кво ще се промени :rolleyes
Ще му платят неустойка ли :mhihi


Потребителски аватар
stefarata
Мнения: 1894
Регистриран на: Нед 13 сеп 2009 10:56
Автомобил: Seat Alhambra 7M
Двигател: AFN 1998
Местоположение: Карнобат

Re: Вместо бензин ми заредиха нафта!

Мнениеот stefarata » Нед 13 авг 2017 19:19


Нямаш ли касова бележка пиеш студена вода


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: Вместо бензин ми заредиха нафта!

Мнениеот Водния дух1 » Нед 13 авг 2017 19:47


Аз ,пък не помня,кога по бензиностанциите са продавали двутактова смес :screwy


Потребителски аватар
Sarafov_03
Мнения: 425
Регистриран на: Съб 17 окт 2015 12:00
Автомобил:
Двигател:

Re: Вместо бензин ми заредиха нафта!

Мнениеот Sarafov_03 » Нед 13 авг 2017 19:51


Никога.


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6151
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Вместо бензин ми заредиха нафта!

Мнениеот ktamen » Нед 13 авг 2017 20:16


Чувал съм, че преди 80та е имало такова чудо и в България.


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Вместо бензин ми заредиха нафта!

Мнениеот muns61 » Нед 13 авг 2017 21:04


Имаше го на места и 80-те години.
До автора - добре, оплака се. Друг път си вземай касовата бележка и гледай какво ти сипват.


cecoa1
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1838
Регистриран на: Пет 22 апр 2011 20:21
Автомобил: Passat 4motion[откраднат вече]
Двигател: AVF

Re: Вместо бензин ми заредиха нафта!

Мнениеот cecoa1 » Нед 13 авг 2017 21:10


vili_gti написа:Не е в интерес на обекта да вади дубликат и това е ясно и обяснимо. Ако клиента си е взел бона няма нужда от съгласието на касиерката или който и да е служител.

Няма значение в какъв интерес е, а какви са му задълженията според закона.
И наистина, няма нужда от съгласието на персонала, може да се направи и въпреки него по определен ред.
Който е виновен трябва да си носи отговорността, а не да бЕга по тъча.
Не взимането на касовия бон, не е кой знае какво престъпление, особено на бензиностанция, а и не си длъжен да го пазиш.
Затова като кажеш, че не са ти издали бон, а сами са документирали с камера, че си зареждал там, нямат голям избор освен да ти издадат дубликат, да си видят грешката и да те обезщетят по някакъв начин.(И пак са имали късмет, че на Трабант, а не някоя скъпа и сложна бангия).
Като не искат, данъчни, и/или https://kzp.bg . И колкото по-често си търсят хората правата, толкова по-правилно ще е отношението на предлагащите стоки и услуги.

И жената заредила нафтата, ако не я уволнят ще има едно на ум - най-малкото, че като си сгрешил е по-добре да се извиниш както можеш, вместо да лъжеш.

ПП: Съмнява ли се някой, че барем касиерката и който е дал достъп до кадрите от камерата, не са си изяснили истината поне за себе си?! Няколко човека да те баламосват, лъжат и мажат...
Директно съм ги изблъфирал, че колата ми се е счупила тотално(установено впоследствие) и ще ги скъсам от жалби, и ще им цитирам как... А ако са толкова тъпи да не се стреснат, бих си осъществил заплахата.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Мikk и 96 госта