Полиране на фарове без шлайфане- с мокри кърпички.

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Полиране на фарове без шлайфане- с мокри кърпички.

Мнениеот silent » Вто 26 сеп 2017 7:16


Здравейте, наскоро попаднах на реклама за полиране на фарове предполагам по химичен път, но понеже съм тома неверни да попитам някой дали е пробвал продукта от линка-Car Headlight Lens Restoration System Repair Kit Clear Lights Restore Wipes UV ? Продава се и от нашенец някъде по Бургаско.
http://www.ebay.com/itm/Car-Headlight-L ... 2694908973
Бих искал да разбрера дали в действителност върши работа или просто ще ми махне комарите от стъклата.




Потребителски аватар
Ivo_Dinkov
Мнения: 1352
Регистриран на: Вто 28 дек 2004 10:54
Автомобил: Audi Quattro Turbo
Двигател: BGB
Местоположение: София/Плевен
Контакти:

Re: Полиране на фарове без шлайфане- с мокри кърпички.

Мнениеот Ivo_Dinkov » Вто 26 сеп 2017 8:47


С една дума- НЕ. Временен резултат в резултат на филм, нанесен от кърпичката. Като се отмие, пак си за полиране и фолиране/лакиране.


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Полиране на фарове без шлайфане- с мокри кърпички.

Мнениеот forski » Вто 26 сеп 2017 8:55


Върши работа следното, купуваш си по 50гр. от трите пасти на 3М абразивна, средна, и полир, купуваш си полираща гъба с накрайник за винтоверт, ако нямаш взимаш винтоверт на заем, зареждаш му двете батерии, и след един час игра и две бири, фаровете ти са като нови!
Пастите ги разсипват във всеки бояджийски магазин по-колкото грама искаш, аз с по 50гр. имам за 3 полирания, общо като пари с бирите 25-30лв.
Някой преди това жулят на вода със шкурка, аз ги направих само с пастите и станаха като нови, ако ти се играе ги мини и водно с 1200 или по-ситна.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Mariana P и 117 госта