Автокаско - къде във Варна?

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
goforit
Мнения: 89
Регистриран на: Чет 19 юли 2012 10:47
Автомобил:
Двигател:

Автокаско - къде във Варна?

Мнениеот goforit » Вто 26 сеп 2017 14:04


Здравейте,
За пръв път ми се налага да се занимавам с автокаско и се чудя къде да го направя. Прочетох по темите, че е най-добре да отида при някой брокер и той ще ме насочи, а и при проблем ще мина по-лесно така.

Някой може ли да препоръча брокер във Варна или къде да си направя каско. Други съвети също приемам като за начинаещ :D




Потребителски аватар
stanislav33
Мнения: 120
Регистриран на: Вто 05 окт 2010 13:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Автокаско - къде във Варна?

Мнениеот stanislav33 » Вто 26 сеп 2017 17:19


Аз не минавам през брокер, а отивам директно в офис на застрахователната компания. Избираш си в коя ще се застраховаш, намираш офисите в сайта и отиваш директно там. Лично аз каското на колата го правя в Армеец и поне към момента не мога да се оплача, доволен съм от тях. При тях бях и с предишната кола, по която имах доста щети - приеха ми ги всичките, затова след като я продадох застраховах и тази пак при тях.


Потребителски аватар
Re5Pec7
Мнения: 1290
Регистриран на: Чет 06 дек 2007 13:37
Автомобил: Passat B5 V6
Двигател: AQD
Местоположение: Варна

Re: Автокаско - къде във Варна?

Мнениеот Re5Pec7 » Сря 27 сеп 2017 7:34


Препоръчвам ти да използваш брокер. Освен, че ще те насочи и помогне, при евентуална щета ще ти защитава интереса. Брокерите знаят кое как да напишат, за да си доволен при евентуална щета.

На Лично съобщение ти пускам телефонен номер на моя брокер, препоръчан от приятели, от който съм много доволен.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8295
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Автокаско - къде във Варна?

Мнениеот Stivi » Сря 27 сеп 2017 13:04


Re5Pec7 написа: Брокерите знаят кое как да напишат, за да си доволен при евентуална щета.

И какво точно ще напише брокера ? Да не би той да разглобява колата за да се опишат всички щети които не се виждат при първоначалния оглед ? Ако компанията е читава няма значение какъв ти е брокера,да не говорим че в повечето случай при щета те пращат в ликвидационния център където попълваш документите и се гледа колата,а брокера няма никакво участие ! Естествено има и изключения,но да не се заблуди колегата ,че ако се тресне само трябва да звънне на брокера и после само да чака ремонта или парите :a045


Потребителски аватар
viksanlg
Мнения: 893
Регистриран на: Пет 10 авг 2012 18:46
Автомобил: Пасат б3 Лада Калина
Двигател: пб
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Автокаско - къде във Варна?

Мнениеот viksanlg » Сря 27 сеп 2017 19:47


Препоръчвам ти Новис брокер във Варна на Владидислав 95 или 97 беше в локалното.Шефа е и адвокат по застрахователно право.Когато съм имал проблеми със сервизите или застрахователите той ми е помагал до сега няколко пъти.


goforit
Мнения: 89
Регистриран на: Чет 19 юли 2012 10:47
Автомобил:
Двигател:

Re: Автокаско - къде във Варна?

Мнениеот goforit » Пон 02 окт 2017 11:08


Благодаря Ви за мненията, колеги! Като реша окончателно ще пиша :)

А вярно ли е, че в случай на кражба, ако нямам аларма ще пия една студена вода и няма да видя нищо от каското?


Потребителски аватар
nikolay_ss
Мнения: 1011
Регистриран на: Чет 02 яну 2014 7:02
Автомобил: Touareg 7P6
Двигател:

Re: Автокаско - къде във Варна?

Мнениеот nikolay_ss » Пон 02 окт 2017 11:12


До колкото съм запознат на повечето места за да ти направят каско, изискват колата да има аларма.
Само недей да правиш в Булстрад, доста хора се опарихме.


villystyle
Мнения: 163
Регистриран на: Сря 12 сеп 2012 16:08
Автомобил: VW Passat B6 2.0 FSI variant
Двигател: BLR 2005
Местоположение: София

Re: Автокаско - къде във Варна?

Мнениеот villystyle » Пон 02 окт 2017 11:25


В ДЗИ е указано или аларма или имобилайзер - така че ако имаш монтиран фабричен имобилайзер (то май от новите след 2004-2005г. няма такава да няма) няма грижи. Където и да правиш Каското първо питай дали искат или не според общите им условия аларма, щото ако нямаш, а пък те изискават при една кражба на кола пиеш една студена вода - а тъпото е че при огледите не ти казват нищо и ако не знаеш ........


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19695
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Автокаско - къде във Варна?

Мнениеот Vlad777 » Пон 02 окт 2017 12:44


Stivi написа:И какво точно ще напише брокера ? Да не би той да разглобява колата за да се опишат всички щети които не се виждат при първоначалния оглед ? Ако компанията е читава няма значение какъв ти е брокера,да не говорим че в повечето случай при щета те пращат в ликвидационния център където попълваш документите и се гледа колата,а брокера няма никакво участие ! Естествено има и изключения,но да не се заблуди колегата ,че ако се тресне само трябва да звънне на брокера и после само да чака ремонта или парите :a045

Ако брокерът няма никакво участие - това не говори добро за него. icon_idea

Ето какво прави моя брокер:
- Следи ми всички застраховки и ми се обажда какво имам да плащам
- При щета, според ситуацията, дава насоки как да се процедира с КАТ, двустранни протоколи и т.н., като според нуждата идва и на място
- Присъства на завеждането на щети и дава съвети как точно да формулираш какво се е случило, за да няма вероятност да се хванат за някоя "подробност" и да откажат щета застрахователите
- Присъства на огледите, особено при по-комплексни щети
- Препоръчва и се занимава с ремонта в доверения сервиз
- Предоставя заместващ автомобил, за времето на престой на автомобила в сервиз за отсраняване на щети.

Това ако е нищо - здраве му кажи! И всичкото това е безплатно за клиента, защото цената на застраховката е еднаква, дали я плащаш директно на застрахователя или на брокера.


Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1630
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Автокаско - къде във Варна?

Мнениеот MMX » Пон 02 окт 2017 15:54


А кой е казал, че в клона на ЗК тоя дето прави застраховката не е пак "брокер" и не може да каже/направи изброените неща?


Потребителски аватар
Pichaga
Антиспамър №1
Антиспамър №1
Мнения: 16285
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:57
Автомобил: Opel Zafira B
Двигател: Z19DT
Местоположение: София
Контакти:

Re: Автокаско - къде във Варна?

Мнениеот Pichaga » Пон 02 окт 2017 16:00


брокери в офисите на ЗК няма
има в представителства
но винаги е по добре брокер, защото представителя работи само с една компания, тази на която е представител
Моят брокер, прави същото като на Владо, апропо


Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1630
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Автокаско - къде във Варна?

Мнениеот MMX » Вто 03 окт 2017 16:14


Ами щом си си избрал ЗК, какво те бърка, че представителят работи само с нея? Винаги съм си правил Каско в клон на ЗК при един и същи "представител" или просто служител. Не мисля, че ако някой от SDI или какъвто и да е независим брокер се обади по някаква щета в централата на тая ЗК ще му обърнат повече внимание отколкото на техен човек. Едно е техен служител да каже "тоя ни е постоянен клиент от 10г" друго е някакъв брокер да се прави на загрижен.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19695
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Автокаско - къде във Варна?

Мнениеот Vlad777 » Вто 03 окт 2017 16:39


1. СДИ само като име са брокер, реално услугата им нищо не струва - събирачи на пари и се оправяш сам.
2. Всеки си има глава на раменете да си решава. Мен нищо не ме бърка - аз съм си уредил идеално нещата.
3. Като стане сериозна щета, тотал/грабеж/кражба и стане дума за много пари, тогава кой кого познава няма значение. Има значение какви документи имаш и какво пише в тях. Лично проверено.
4. Допълнителните услуги, които съм описал по-горе няма кой застраховател да ти ги предложи.


Потребителски аватар
viksanlg
Мнения: 893
Регистриран на: Пет 10 авг 2012 18:46
Автомобил: Пасат б3 Лада Калина
Двигател: пб
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Автокаско - къде във Варна?

Мнениеот viksanlg » Вто 03 окт 2017 17:30


Vlad777 :th_up


Потребителски аватар
aneliks
Мнения: 20
Регистриран на: Пет 22 мар 2013 22:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Автокаско - къде във Варна?

Мнениеот aneliks » Пет 06 окт 2017 23:05


Vlad777 написа:Ето какво прави моя брокер:
- Следи ми всички застраховки и ми се обажда какво имам да плащам
- При щета, според ситуацията, дава насоки как да се процедира с КАТ, двустранни протоколи и т.н., като според нуждата идва и на място
- Присъства на завеждането на щети и дава съвети как точно да формулираш какво се е случило, за да няма вероятност да се хванат за някоя "подробност" и да откажат щета застрахователите
- Присъства на огледите, особено при по-комплексни щети
- Препоръчва и се занимава с ремонта в доверения сервиз
- Предоставя заместващ автомобил, за времето на престой на автомобила в сервиз за отсраняване на щети.

Това ако е нищо - здраве му кажи! И всичкото това е безплатно за клиента, защото цената на застраховката е еднаква, дали я плащаш директно на застрахователя или на брокера.


Кого като брокер използваш в град София.
Благодаря.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 50 госта