Отписват автомобили със сериозни неизправности

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8287
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Отписват автомобили със сериозни неизправности

Мнениеот Stivi » Чет 26 окт 2017 13:51


инжектопляктор написа:
Stivi написа:Дали пък не е бил с газова....такива имат навика да се самозапалват :wink

Колега, теб май те е яд, че нямаш възможност да сложиш газова.
Колите с газови не се самозапалват.

Яд ме е ша знаеш,как пък не са го измислили да се слага газ на новите дизели /не гледай аватара той е от сантиментален спомен/ че да се облажа и аз от евтинията :Mr Green Fun Иначе колкото пъти по телевизията споменат за изгорял в движение или взривил се автомобил все е бил "газиран",така че ти куца информацията ,което е логично щом и ти си от "икономисващите" icon_idea




Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Отписват автомобили със сериозни неизправности

Мнениеот инжектопляктор » Чет 26 окт 2017 14:33


dobrin написа:А за това коя кола какво трябва и не трябва да има това е отделен въпрос. Важното е дали отговаря на техническите изисквания за съответния автомобил и дали е в изправност.

Колега, става въпрос, че се притеснявам от жонглирането с неясни понятия като "техническа неизправност", "сериозна повреда".
Ако приемат нещо такова, трябва да се изясни ясно и конкретно.
Например - норми на вредните газове еди си колко пъти над нормата за конкретната категория автомобил..Или спирачна система, която не подсигурява блокирането на колелата или с по-малко от еди си колко хиляди нютона спирачна сила.
Например, аз си признавам, че съм минавал технически преглед с неизправна ръчна спирачка. Направо съм лъгал системата, като ми каже "дръпни ръчната" и аз натискам педала на спирачката. Но паркинг спирачката не прави автомобилът опасен за движение по пътищата. Никой не спира с паркинг спирачка и тя е само да държи колата на място.Което като я поставиш на скорост - същата работа върши. Направих го като бях с предната кола, където в дисковите апарати е комбинирана ръчна. Не можах да оставя колата на трупчета седмици, че да ги изпратя за рециклиране.
Stivi написа:Иначе колкото пъти по телевизията споменат за изгорял в движение или взривил се автомобил все е бил "газиран",така че ти куца информацията ,което е логично щом и ти си от "икономисващите"

Колега, това са глупости. Изгорял в движение или взривил се двигател не може да има без катастрофална техническа неизправност. В повечето случаи говорим за теч на газ и искра, поради което газта се пали под капака.
Ти ако вярваш на всичките глупости, които говорят по телевизията...
И да, на новите дизели може да се сложи газ, но се кара на смес от газ и бензин и икономията е много по-малка, отколкото бензинов двигател само на газ.


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Отписват автомобили със сериозни неизправности

Мнениеот icoico » Чет 26 окт 2017 17:08


инжектопляктор написа:...това са глупости. Изгорял в движение или взривил се двигател не може да има без катастрофална техническа неизправност. В повечето случаи говорим за теч на газ и искра, поради което газта се пали под капака.
Ти ако вярваш на всичките глупости, които говорят по телевизията...


Кабел от инсталацията, окъсил след опиране на изпускателен колектор и оттам подпалил маркуч на газовия инжекцион. Не че нещо, ама един такъв го гасих...щото и пожарогасител не носеше :rolleyes

P.S. От темата за ГТП пунктовете:

някой си написа:Аз така ходих веднъж в един пункт...някакъв мрънкялник: колата имала лош външен вид.. (е точно заради теб ще я китосвам и боядисвам - дали?), пък нямала странични огледала (моя си работа - законът не го забранява).
И още 1000 театри ми игра - вика, тръшка се.. Асен Блатечки ще му завиди!...


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Отписват автомобили със сериозни неизправности

Мнениеот Iezekil » Чет 26 окт 2017 21:09


Странно,но аз знам само за самозапалени дизели...Приветствам всякакви мерки за екология и безопасност... и дупе да ни е яко.


Потребителски аватар
goppa
VW експерт
VW експерт
Мнения: 7635
Регистриран на: Вто 04 сеп 2012 19:25
Автомобил: Sharan
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Отписват автомобили със сериозни неизправности

Мнениеот goppa » Чет 26 окт 2017 21:56


Нa късото съединение не му пукa зa горивнaтa системa нa aвтомобилa.
Имa достa трошки по пътищaтa. Не знaм сaмо зaщо ни трябвa евродирективa зa дa ги спрем.


Потребителски аватар
Piqndurnik
Мнения: 561
Регистриран на: Сря 04 сеп 2013 12:01
Автомобил: Passat Variant
Двигател: CBAB 2010
Местоположение: около Мюнхен

Re: Отписват автомобили със сериозни неизправности

Мнениеот Piqndurnik » Пет 27 окт 2017 9:18


инжектопляктор написа:... Обаче знаеш, че ще стане така, че хората с пари ще си плащат отново фиктивно и ще им се разминава, а такива като мен за някакви дреболии ще ги изнудват...

Не виждам какво пречи на "хората с парите" да си поддържат колите в изправност. Явно не са парите.


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Отписват автомобили със сериозни неизправности

Мнениеот forski » Пет 27 окт 2017 9:28


Не са парите, при положение че "хората без пари" си ги поддържаме в почти перфектно техническо и визуално за годините си състояние, което не изисква почти никакви кой знае какви ангажименти от страна на собственика! Единственото което трябва да направи е да не бъде мърляч, което се оказва най трудната задача :smile


Потребителски аватар
hi4umir4uu
Мнения: 181
Регистриран на: Вто 23 юни 2009 13:28
Автомобил: Passat b7
Двигател: EcoFuel
Местоположение: София

Re: Отписват автомобили със сериозни неизправности

Мнениеот hi4umir4uu » Пет 27 окт 2017 9:30


Защото на хората с парите не им пука и не им се занимава да си подържат колата, ако стане беля и те са виновни, изведнъж става така, че другия не е спазил я скорост, я пътна обстановка, я нещо друго. Във всички закони има поставени думички, благодарение на които да се облагодетелстват хората с парите, за които е важно да изглеждат гъзари... Разбирасе има и хора с много пари, които си държат на колите и вещите и ги подържат, не слагам всички под един знаменател, но обикновенно дупетата са разни новобогаташчета, готови на всичко, за да бъдат забелязани.


Потребителски аватар
Piqndurnik
Мнения: 561
Регистриран на: Сря 04 сеп 2013 12:01
Автомобил: Passat Variant
Двигател: CBAB 2010
Местоположение: около Мюнхен

Re: Отписват автомобили със сериозни неизправности

Мнениеот Piqndurnik » Пет 27 окт 2017 10:32


Дърветата край пътя и те не се съобразяват с пътната обстановка: не съм забелязал да се отместват пред S-Klasse.


Потребителски аватар
ALESYZ
Мнения: 1155
Регистриран на: Пет 27 апр 2007 19:13
Автомобил: BMW 525d
Двигател: M57D25 -01

Re: Отписват автомобили със сериозни неизправности

Мнениеот ALESYZ » Пет 27 окт 2017 12:20


Поредната малоумна акция. Проблема първо е на ниво съзнание, после ГТП, после да ви пази Господа на пътя.


Потребителски аватар
hi4umir4uu
Мнения: 181
Регистриран на: Вто 23 юни 2009 13:28
Автомобил: Passat b7
Двигател: EcoFuel
Местоположение: София

Re: Отписват автомобили със сериозни неизправности

Мнениеот hi4umir4uu » Пет 27 окт 2017 12:29


Така е да. Но докато не започнат да глобяват и да бъркат сериозно в джоба, ниво съзнание ще е ...


Потребителски аватар
bobocamaro
R.I.P
Мнения: 7510
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 16:21
Автомобил: Golf 3 GTI
Двигател: 2E
Местоположение: София

Re: Отписват автомобили със сериозни неизправности

Мнениеот bobocamaro » Чет 09 ное 2017 10:36


Почна да се дрънка, по преса и радио, за все пак някакви 7 броя мобилни газанализатори.
И да, контрольорите ще ги разнасят из града, за начало София, и ще "замерват" емисии.
По-скоро е прелюдия за въвеждане на еко-винетка.
Грухтарите са алчни: спрат ли старите коли - спира и всяка стотинка изскубана от собствениците им.
Грухтарите няма да допуснат това.


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Отписват автомобили със сериозни неизправности

Мнениеот forski » Чет 09 ное 2017 10:57


Пиар-пръдни се изпускат ежедневно в публичното пространство. Целта, да се разшумули покрай поредната евро директива, и начина по-който институциите симулирайки дейност я покриват!
Не знам какво ще спират и какво ще пускат, излязох пред офиса и направих две снимки на колите пред мен .... то няма такива морги, няма такова чудо. Това трябва наред да се изрива с голямата фадрома!
Прикачени файлове
IMG_20171109_105858.jpg
IMG_20171109_105926.jpg

Последна промяна от forski на Вто 14 ное 2017 16:58, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
ALESYZ
Мнения: 1155
Регистриран на: Пет 27 апр 2007 19:13
Автомобил: BMW 525d
Двигател: M57D25 -01

Re: Отписват автомобили със сериозни неизправности

Мнениеот ALESYZ » Вто 14 ное 2017 16:47


А Ладите, Жигулите и всякакви подобни, по кой евростандарт ще ги мерим? Щото още се движат.


ma_in
Мнения: 147
Регистриран на: Нед 27 апр 2008 18:27
Автомобил: Passat B2 _ Passat B5 _ Octavia 2
Двигател: JN _ ACK _ BMM
Местоположение: София

Re: Отписват автомобили със сериозни неизправности

Мнениеот ma_in » Вто 14 ное 2017 18:37


ALESYZ написа:А Ладите, Жигулите и всякакви подобни, по кой евростандарт ще ги мерим? Щото още се движат.

Те заводски нямат. Идеята е ако от завода колата е излязла по някакъв стандарт да го покрива и на прегледа. Нямам идея колко точно ще го покрие, дори и катализаторите да са изправни, но принципно съм твърдо ЗА такава идея.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 40 госта