Ще бъдат ли забранени дизеловите автомобили?

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Mishonti
Мнения: 1834
Регистриран на: Пон 21 ное 2011 15:14
Автомобил: C220
Двигател: CDI 2007
Местоположение: Бургассс

Re: Ще бъдат ли забранени дизеловите автомобили?

Мнениеот Mishonti » Сря 28 фев 2018 17:17


Как ще ми го докажеш? 20 годишния вунящ барутник с развалено турбо и дюзи, който мирише та се нетрае, отделя по-малко вредни газове от моята кола? Ти сериозно ли?




Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1629
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Ще бъдат ли забранени дизеловите автомобили?

Мнениеот MMX » Сря 28 фев 2018 17:34


Думата се пише "вонящ" с О. Миризмата е гадна, но това не гарантира замърсяване. Бензина по принцип мирише почти приятно, което не значи, че е полезен.


Потребителски аватар
Vidol Nikolov
Мнения: 2148
Регистриран на: Чет 22 яну 2009 12:22
Автомобил: Jetta 1.6
Двигател: PN
Местоположение: ---

Re: Ще бъдат ли забранени дизеловите автомобили?

Мнениеот Vidol Nikolov » Сря 28 фев 2018 17:36


Истината е, че при редовен технически преглед паркът ще се редуцира на 80процента. Това ръжда по кошове, калници, всякакви размери гуми без шарка вкл джанти не за съответната кола като цолаж, това разни кулери стърчащи като радиатори от всяка трета барака без съответната техническа оценка и одобрение, това прави, криви и какви ли не тръби с и без катализатор, това изпуснали амортесиори, нерегулирани фарове.... чадещи и димящи дизели и какви ли не бараки на 5_10_15_20+ години ...всичко като не мине преглед, и ни ще си говорим за дизелови забрани и тяхната актуалност у нас, ни за задръстване, ни за сини, зелени и други зони.


Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1629
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Ще бъдат ли забранени дизеловите автомобили?

Мнениеот MMX » Сря 28 фев 2018 17:44


Не знам дали е съвпадение, но откак около 2005г започна масовото даване на кредити се пренасели с коли. Куцо и сакато тегли колкото дават и купува. 2003-2004 можех да спирам във В.Търново по центъра по всяко време къде ли не без да е имало платени паркинги. Сега хем вземат пари и пак претъпкано.


Потребителски аватар
HYUGO
Мнения: 40
Регистриран на: Сря 07 апр 2010 9:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: В.Търново

Re: Ще бъдат ли забранени дизеловите автомобили?

Мнениеот HYUGO » Сря 28 фев 2018 17:50


Така е градски, защото в двора на старото военно има една ЯМА, а можеше да се направи един голям паркинг и да се разтовари малко положението баш по главната улица и т.н.


Потребителски аватар
Курт Деликуртев
предупреждение за БАН
Мнения: 2116
Регистриран на: Нед 17 сеп 2017 12:40
Автомобил: Passat Variant 2001
Двигател: AWT
Местоположение: Филибето майна/ Щурград

Re: Ще бъдат ли забранени дизеловите автомобили?

Мнениеот Курт Деликуртев » Сря 28 фев 2018 20:35


Mishonti написа:Дано и тука ги забранят час по-скоро.


Няма на какво основание да ги забраняват, най-малко в България може да стане :mhihi !

В Германия постепенно ще изтласват старите дизели ( от Евро 5 надолу) от големите градове, като Щутгарт, Дюселдорф, Кьолн и други, но в малките градчета и в селските райони няма никакъв шанс, няма значение дали са на 15, 20 или повече години.


Потребителски аватар
joker
Мнения: 5889
Регистриран на: Вто 21 ное 2006 10:38
Автомобил: Golf 3 Variant _Golf4 Variant
Двигател: 1800 ABS _1900 TDI AHF
Местоположение: Варна

Re: Ще бъдат ли забранени дизеловите автомобили?

Мнениеот joker » Чет 01 мар 2018 11:06


Истината е,че никой не измерва ВСИЧКИ вредни емисии,а само нитрозните газове и въглеродния окис....да сте чували за нива на 3,4-дибензпирен???А Нива на цианиди????Малко несериозно е,че дизелът с черен дим замърсява повече от невидимите газове на бензина(например нитрозните газове)....особено,ако гори и масло...samo_peshka е направил най-точния анализ!Корпоративни интереси...нищо повече!Уж се грижат за чистия въздух на София пък искат Топлоцентралите да горят боклука(разбирай пластмаси)??????!!!!!......парица-царица!


Потребителски аватар
w_smith
Мнения: 2191
Регистриран на: Сря 27 апр 2005 15:31
Автомобил: Skoda Octavia 1U_Golf 3
Двигател: ALH 2005_AHU 1997
Местоположение: София
Контакти:

Re: Ще бъдат ли забранени дизеловите автомобили?

Мнениеот w_smith » Чет 01 мар 2018 11:53


Mishonti написа:Как ще ми го докажеш? 20 годишния вунящ барутник с развалено турбо и дюзи, който мирише та се нетрае, отделя по-малко вредни газове от моята кола? Ти сериозно ли?

Само помисли колко харчи бензинов осмак и колко четирицилиндров дизел (в общия случай най-разпространените), веднага би следвало да си обясниш някои неща. А и не знам защо сравняваш кола в полуразпад и кола в изрядно техническо състояние (да приемем че твоята е такава). Аз също съм за, неизправни коли да не се движат по улиците. Но на общо основание да се забранят дизелите защо на някой му "вуняло" от коли готови за вторични суровини, дай малко по-сериозно, моля.

Последна промяна от w_smith на Нед 18 ное 2018 17:19, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
Благовест
Мнения: 2117
Регистриран на: Нед 02 яну 2011 22:38
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: Ще бъдат ли забранени дизеловите автомобили?

Мнениеот Благовест » Чет 01 мар 2018 12:17


Предвид многократното увеличаване на трафика в градовете е много по-лесно да се набележи той като основен замърсител.
Каква е вУнята на изгоряло масло или антифриз от бензинов двигател ?! :mhihi
Не всички дизели са неизправни.
И не мога да разбера как може да има заблудени хора,мислейки че зимата ще се диша чист въздух със спиране на дизеловите автомобили. :screwy За неизправните няма две мнения по въпроса.
Не може/м да бъдат сравнявани примерно дизелов ДВГ с примерно 1000 км месечно градски пробег с комина на комшията,който пуши 18 ч. на денонощие в продължение на няколко месеца зима.


Mishonti
Мнения: 1834
Регистриран на: Пон 21 ное 2011 15:14
Автомобил: C220
Двигател: CDI 2007
Местоположение: Бургассс

Re: Ще бъдат ли забранени дизеловите автомобили?

Мнениеот Mishonti » Чет 01 мар 2018 12:23


Добре, не съм го написал правилно - да се спрат неизправните коли от движение, което е най-правилно. В същото време това се равнява на 80%от дизелите по пътищата.
От моята кола не мирише, за разлика от някой 4 цилиндров дизел, дори и изправен.


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Ще бъдат ли забранени дизеловите автомобили?

Мнениеот forski » Чет 01 мар 2018 13:01


Ако трябва да се спрат неизправните коли в БГ това означава не 80% от дизелите, а 80% от всички превозни средства които се движат в държавата, без значение на какво гориво! И моята кола според моите виждания е изправна, ама защото аз така съм си решил, и защото не ми се наливат повече пари в нея :biggrin


Потребителски аватар
joker
Мнения: 5889
Регистриран на: Вто 21 ное 2006 10:38
Автомобил: Golf 3 Variant _Golf4 Variant
Двигател: 1800 ABS _1900 TDI AHF
Местоположение: Варна

Re: Ще бъдат ли забранени дизеловите автомобили?

Мнениеот joker » Чет 01 мар 2018 21:11


Колеги....колко от нас могат да си позволят нова кола???...Аз с 32 г трудов стаж и 10 дипломи не мога(всъщност мога ,ако се заробя с лизинга и го оставя в "наследство" на детето си като гушна букета :death ).....80% от честните хора в България също не могат...Ето това е проблема...бедността на българина.....а не неизправните коли....


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12793
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Ще бъдат ли забранени дизеловите автомобили?

Мнениеот Zdravko Zankov » Чет 01 мар 2018 21:16


Подкрепям.
Колега,доста отдавна не съм чел Ваши мнения във форума.


Потребителски аватар
joker
Мнения: 5889
Регистриран на: Вто 21 ное 2006 10:38
Автомобил: Golf 3 Variant _Golf4 Variant
Двигател: 1800 ABS _1900 TDI AHF
Местоположение: Варна

Re: Ще бъдат ли забранени дизеловите автомобили?

Мнениеот joker » Пет 02 мар 2018 11:18


Темата не е кой е виновен....просто за пореден път проблема се поставя лъжливо и с цел финансова изгода на определени малочислени групи обсебили живота ни...А дали ще си поддържаме старите автомобили изправни е въпрос на самоуважение и техническа култура .....Аз лично продължавам да си карам с удоволствие колите от аватара ми, като незабавно отстранявам дори и най-малката неизправност-то затова на 25 г. ми Golf-ABS май много малко оригинални части му останаха....виж по "новия" ми 19 г дизел AHF почти нищо не съм пипал....


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13433
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Ще бъдат ли забранени дизеловите автомобили?

Мнениеот kris11 » Пет 02 мар 2018 11:43


samo_pechka написа:Крис, защо караш на газ ? Честно обаче! Заради екологията или заради цената/разходите? Ако е последното: представи си цената на газта да стане равна на бензина? Ще кажеш не може да стане, но представи си за момент, с какво би карал ? Слагаш ръката на сърцето и казваш :)
..
П.п. не толерирам разбира се състоянието на споменатия от теб дизелов автомобил....


Карам на газ от 1987г Познат моряк ми донесе ГУ, платих си митото / не помня колко беше/, монтирах си я , минах узаконяване.
Не знам дали помниш , но по него време имаше данъл за ГУ - само 450 лв годишно, за да не ти излиза евтино.
През 90 та и газ и бензин нямаше, пробиха ми резервоара /на Фиат 125 лесно - 1 леген и 1 шило- надигаш за задна броня и подлагаш/ .Карах само на газ и в студено време с термоса или шише с гореща вода изпарителя.
Сега защо съм на газ - 1. во ,че е по-евтино.
2- ро но не маловажно по-добро поведение на газ
. Потегляне на 2 ра, вървене с малко подаване на газ на по-висока предавка без присецвания / удобно за град/.
3. ADY на газ / може и на бензин да го има / на равно на 2,3 ск. само си подава леко газ без да се пипа педал и си поддържа бавна скорост - пак много удобно в градски условия/
4. бензина не е бензин по норми / вода , керосин и др./Разхода от Германия до Б-я при зареждане с родно гориво скочи с 1,5л/100км при един и същи стил на каране и скорост.


Да бях афектиран много от споменатия по-горе автомобил, но като писах ,че нищо не се вижда зад него си беше истина.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: deodriver и 74 госта