Ще бъдат ли забранени дизеловите автомобили?

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
Курт Деликуртев
предупреждение за БАН
Мнения: 2116
Регистриран на: Нед 17 сеп 2017 12:40
Автомобил: Passat Variant 2001
Двигател: AWT
Местоположение: Филибето майна/ Щурград

Re: Ще бъдат ли забранени дизеловите автомобили?

Мнениеот Курт Деликуртев » Чет 29 ное 2018 20:56


Знам, затова го написах това горе, в Германия всеки 3-ти нов автомобил е SUV- замърсител, а тенденцията отива към всеки втори! Но те са най-големите замърсители и е естествено да почнат да режат при тях.




Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8385
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Ще бъдат ли забранени дизеловите автомобили?

Мнениеот samo_pechka » Пет 30 ное 2018 11:10


Най-големия замърсител МПС е един голям пътнически кораб ( и всички други такива круизни кораби покрай него ) на може би 4 години, него да спрат. Да видиш какви емисии има нали...какво хвърля на ден в атмосферата.


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Ще бъдат ли забранени дизеловите автомобили?

Мнениеот Iezekil » Пет 30 ное 2018 11:25


Е,те товарните на мазут са цветя и рози.И да,СУВ убива планираните намаляния на емисии при автомобилите.Както казах и преди,ще дойде време да се възродят дизелите,ще се усетят ама късно.


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7821
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Ще бъдат ли забранени дизеловите автомобили?

Мнениеот hooligan_sk » Пет 30 ное 2018 11:25


В международни води всеки товарен кораб бичи на мазут и бълва невероятни количества гадости. Превключват на други двигатели на нафта или газ, когато влизат в територията на пристанищата.


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Ще бъдат ли забранени дизеловите автомобили?

Мнениеот Iezekil » Пет 30 ное 2018 11:27


Мазута го спират от 2020г


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8385
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Ще бъдат ли забранени дизеловите автомобили?

Мнениеот samo_pechka » Пет 30 ное 2018 12:03


Как ще се спира?! Все си мислех, че това е "резултатът" , частичен отпадък от преработката на нефта... Къде ще отива тогава това чудо?


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Ще бъдат ли забранени дизеловите автомобили?

Мнениеот Iezekil » Пет 30 ное 2018 12:39


На мен пък ми прилича на суров продукт,ама кво разбирам аз.Как ще го спират-минават само на дизел.Зетя е механик на кораб,той ми каза.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6155
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Ще бъдат ли забранени дизеловите автомобили?

Мнениеот VWGT » Съб 01 дек 2018 9:36


има и е-танкери вече. най-големият от тях прексрваше ... въглища


Потребителски аватар
Курт Деликуртев
предупреждение за БАН
Мнения: 2116
Регистриран на: Нед 17 сеп 2017 12:40
Автомобил: Passat Variant 2001
Двигател: AWT
Местоположение: Филибето майна/ Щурград

Re: Ще бъдат ли забранени дизеловите автомобили?

Мнениеот Курт Деликуртев » Съб 01 дек 2018 10:14


samo_pechka написа:Как ще се спира?! Все си мислех, че това е "резултатът" , частичен отпадък от преработката на нефта... Къде ще отива тогава това чудо?


Нефтът е суровина за повечето пластмаси, но те също са замърсител.


kurt 2
Мнения: 117
Регистриран на: Чет 01 мар 2012 8:36
Автомобил: Polo fun
Двигател: AXR 2005

Re: Ще бъдат ли забранени дизеловите автомобили?

Мнениеот kurt 2 » Пон 10 дек 2018 23:20


Изчетох 12 стр. тема,но не можах да си отговоря на един чисто прагматичен въпрос-ако сега трябва да купувам СУВ/лека кола втора ръка и смятам да го/я карам примерно още 7-8 год.-с какъв двигател трябва да е:дизел или бензин/газ?Или в контекста на темата -най-добре хибрид?


Georgi Vutov
Мнения: 248
Регистриран на: Пон 27 сеп 2010 15:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Varna

Re: Ще бъдат ли забранени дизеловите автомобили?

Мнениеот Georgi Vutov » Вто 11 дек 2018 9:16


Между другото корабите са едни от най-малките замърсители , на фона на промишлените заводи и милиардите коли по света


Zinoto
Мнения: 1873
Регистриран на: Чет 07 фев 2008 0:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Велико Търново

Re: Ще бъдат ли забранени дизеловите автомобили?

Мнениеот Zinoto » Вто 11 дек 2018 9:58


И аз се чудя в каква кола би трябвало да вложи човек пари в България. Ако сме страна от Северна Европа, отговора вече е ясен - електрическа! Тук на Балканския полуостров няма нищо сигурно, както обикновено. Очакванията, че цените на дизелите ще паднат не се случват, явно поради повишеното търсене от цяла Източна Европа, а и нашите джамбази просто, ще печелят като за последно и няма да усетим намаление. Според мен след няколко години изведнъж под натиска на Европа нашите политици ще забранят без хората да имат време за реакция всичко под евро 5. Ще въведат истински контрол по пунктовете за ГТП и няма да може да се мине без работещ ДПФ филтър. Така, че примерно сега решаваш да си купиш SUV да кажем Фолксваген Тигуан 2007 - 2008г. евро 4 за около 9000 лева. След Х години /най-вероятно 2/ се решава, че без евро 5 нямаш право да влизаш в София и други големи градове, след още някоя година няма да можеш да се движиш изобщо. Тази кола не става и за в гората и освен за скрап или паметник пред блока. Нека да видим и други мнения, но според мен ако си купуваш дизелова кола в перспектива повече от 4-5 години е грешка. Аз лично за себе си освен да си карам старите коли колкото мога не виждам смисъл да харча пари за по-нова кола, която няма да мога да карам. На запад нещата стават постепенно и стандарта на живот и заплащането позволяват на хората да се преориентират. А тук всичко става от днес за утре. Дори и да останем някакъв остров и да няма тотални забрани ми направи впечатление, че много производители не предлагат дизели за доста модели още от 2015 година. Например лидер в дизеловите двигатели като Пежо. Така, че феновете на дизела май ще трябва да се връщаме към бензиновия мотор.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6155
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Ще бъдат ли забранени дизеловите автомобили?

Мнениеот VWGT » Вто 11 дек 2018 10:10


Много се наплашихте ... у нас подобни забрани няма да има и след 10 години ... да не кажа никога.

Естественият ход на събитията (спряното производство на дизели) ще изпревари регулациите в българия.

България има много по-големи проблеми със замърсителите, които се ползват за отоплемние, отколкото с колите.
Обаче всякаква регулация към колите и кюмбетата ще има огромна политическа цена, а ние нямаме политик (с топки), който да го направи. Така че ... не го мислете толкова.

Аз съм много фен на електрички и хибриди, но в момента у нас няма условия дори за тях. Само за много големи ентусиасти са.


Потребителски аватар
Крисчън
Мнения: 147
Регистриран на: Чет 16 юли 2015 20:19
Автомобил: VW Passat
Двигател: AVF
Местоположение: София

Re: Ще бъдат ли забранени дизеловите автомобили?

Мнениеот Крисчън » Вто 11 дек 2018 10:17


Освен да се фанеме да направим една фабрика за дизеле и да произвеждаме аналог на най-добрия автомобил на всички времена - Дизеловото Фау-Ве!


Zinoto
Мнения: 1873
Регистриран на: Чет 07 фев 2008 0:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Велико Търново

Re: Ще бъдат ли забранени дизеловите автомобили?

Мнениеот Zinoto » Вто 11 дек 2018 11:23


https://www.vesti.bg/evropa-gotvi-nov-u ... la-6089796 Ако мине това ние няма как да не го спазим, като членове на ЕС. Да му мислят тези, които сега си купуват нови или почти нови дизелови коли и бизнесите, които разчитат на добрия стар дизелов двигател.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: alpinab и 285 госта