Ще бъдат ли забранени дизеловите автомобили?

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13442
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Ще бъдат ли забранени дизеловите автомобили?

Мнениеот kris11 » Нед 18 ное 2018 16:58


Не знам за какво са се хванали за леките автомобили у нас, ама да спрат директно от движение камази, газки,и Зилове / да все още се движат .След Камаз или дизелова Газка е ужас. Не ,че няма разни транзити и др. баничарки димящи.




Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Ще бъдат ли забранени дизеловите автомобили?

Мнениеот silent » Нед 18 ное 2018 17:58


kris11 написа:
Водния дух1 написа:Гледам,из форума има много противници на дизелите.Като гръмнат още 5-6 коли с газ.уредби да не забранят газта по-напред или като напраскат някой данък в/у LPG,да не почнете да ревете тогава.Щом автомобила покрива еко нормите,не виждам смисъл да забраняват нещо.

От 1987г карам газ с малко бензин.Не съм гръмнал още и съм жив, въпреки ,че желание нямам.
Карал съм на газ когато имаше данък , но не съм го плащал. Много съм преливал газ от сини бутилки и пършинги с помпа. Ни съм гръмнл ни съм се запалил. Спазвал съм технологичните изисквания за преливане. Ти няма как да ги знаеш.
Дизел кога покрива екологични норми - никога . Застани зад запален дизелов двигател , дори и с катализатор пак дразни дишането и мирише. А пък тунингованите дизели при ускоряване битер от Трабант 4, 4,5м кола 10 м черен дим , ако е у ред .Ако не е сив дим тровещ всичко наоколо.

Това не е вярно новите дизели покриват актуалните еко норми. Ако застанеш зад ауспуха на един дизел Евро 6 ще дищаш доста по-добре отколкото зад една бензинка с Евро4. В затворено помещение ако вкараш една бензинка с евро4 и я оставиш да работи ще ти е гадно да дишаш след няколко минути ако вкараш дизел с Евро6 най много да ти се изпотят очилата....отделен е въпроса какво още има в газовете или колко са изправни SCR катализаторите им или ДПФ филтрите ако ги има...
Така че за мен решението не е забрани а стриктен и безпощаден контрол върху това автомобилите да покриват заводските си еконорми без значение какво евро имат или нямат...и който автомобил е неизправен да бъде лищен от право да се движи до последващо успешно преминаване на контролен преглед и влизане в нормите за изгорелите газове...ако това се случи половината автомобили ще отпаднат автоматично от движението другата половина ще махен чиповете ще връща софтуер катализатори и ДПФ ..това е нещото което ще има ефект върху екологията а не забраните и вдигането на данъците...


Потребителски аватар
toraborat
Мнения: 934
Регистриран на: Пет 19 апр 2013 22:09
Автомобил: VW Bora
Двигател: ASZ 2002
Местоположение: София

Re: Ще бъдат ли забранени дизеловите автомобили?

Мнениеот toraborat » Нед 18 ное 2018 18:40


Екология без воля не става, мислиш в белите държави от налагане на задължения са се подобрили... В БГ още си събират на есен боклуците на купчина и си ги палят есенно време... Добре ли е?


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Ще бъдат ли забранени дизеловите автомобили?

Мнениеот muns61 » Нед 18 ное 2018 20:19


Особено ако евро 6 печката е в процес на регенерация.


Потребителски аватар
dalgia-73
Мнения: 423
Регистриран на: Пет 16 юли 2010 17:00
Автомобил: VW Touran
Двигател: BKC
Местоположение: Силистра

Re: Ще бъдат ли забранени дизеловите автомобили?

Мнениеот dalgia-73 » Нед 18 ное 2018 20:26


silent написа:
kris11 написа:
Водния дух1 написа:Гледам,из форума има много противници на дизелите.Като гръмнат още 5-6 коли с газ.уредби да не забранят газта по-напред или като напраскат някой данък в/у LPG,да не почнете да ревете тогава.Щом автомобила покрива еко нормите,не виждам смисъл да забраняват нещо.

От 1987г карам газ с малко бензин.Не съм гръмнал още и съм жив, въпреки ,че желание нямам.
Карал съм на газ когато имаше данък , но не съм го плащал. Много съм преливал газ от сини бутилки и пършинги с помпа. Ни съм гръмнл ни съм се запалил. Спазвал съм технологичните изисквания за преливане. Ти няма как да ги знаеш.
Дизел кога покрива екологични норми - никога . Застани зад запален дизелов двигател , дори и с катализатор пак дразни дишането и мирише. А пък тунингованите дизели при ускоряване битер от Трабант 4, 4,5м кола 10 м черен дим , ако е у ред .Ако не е сив дим тровещ всичко наоколо.

Това не е вярно новите дизели покриват актуалните еко норми. Ако застанеш зад ауспуха на един дизел Евро 6 ще дищаш доста по-добре отколкото зад една бензинка с Евро4. В затворено помещение ако вкараш една бензинка с евро4 и я оставиш да работи ще ти е гадно да дишаш след няколко минути ако вкараш дизел с Евро6 най много да ти се изпотят очилата....отделен е въпроса какво още има в газовете или колко са изправни SCR катализаторите им или ДПФ филтрите ако ги има...
Така че за мен решението не е забрани а стриктен и безпощаден контрол върху това автомобилите да покриват заводските си еконорми без значение какво евро имат или нямат...и който автомобил е неизправен да бъде лищен от право да се движи до последващо успешно преминаване на контролен преглед и влизане в нормите за изгорелите газове...ако това се случи половината автомобили ще отпаднат автоматично от движението другата половина ще махен чиповете ще връща софтуер катализатори и ДПФ ..това е нещото което ще има ефект върху екологията а не забраните и вдигането на данъците...

Подкрепям с две ръце. С. Риск да се смята за спам разбира се.


batVenci
Мнения: 919
Регистриран на: Пет 09 дек 2011 19:55
Автомобил:
Двигател:

Re: Ще бъдат ли забранени дизеловите автомобили?

Мнениеот batVenci » Нед 18 ное 2018 20:36


Атаката срещу дизела дойде от САЩ, главно за защита на тамошната бензинова автоиндустрия. Разбира се, техните пет литрови бензинови ве-осмаци, не са по екологични от атакуваните двулитрови дизели на Фолксваген...


Потребителски аватар
Курт Деликуртев
предупреждение за БАН
Мнения: 2116
Регистриран на: Нед 17 сеп 2017 12:40
Автомобил: Passat Variant 2001
Двигател: AWT
Местоположение: Филибето майна/ Щурград

Re: Ще бъдат ли забранени дизеловите автомобили?

Мнениеот Курт Деликуртев » Нед 18 ное 2018 20:45


batVenci написа:Атаката срещу дизела дойде от САЩ...


Точно, аз лично виждам начин да обезцениш акции на световен концерн, за да си ги напазаруваш евтинжос, за съжаление не разпалагам със статистически данни в подкрепа на твърдението ми.


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7821
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Ще бъдат ли забранени дизеловите автомобили?

Мнениеот hooligan_sk » Нед 18 ное 2018 23:43


muns61 написа:Особено ако евро 6 печката е в процес на регенерация.


:th_up :mhihi :mhihi :mhihi


Потребителски аватар
110afn
Мнения: 1894
Регистриран на: Нед 25 окт 2009 13:55
Автомобил: Audi A6
Двигател: AFN
Местоположение: Враца

Re: Ще бъдат ли забранени дизеловите автомобили?

Мнениеот 110afn » Пон 19 ное 2018 0:15


И какво се случва, когато евро 6 печката е в процес на регенерация?


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11920
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Ще бъдат ли забранени дизеловите автомобили?

Мнениеот К.Одаджийски » Пон 19 ное 2018 7:44


Гори саждите дето ги е събирала екологично в тръбите


Потребителски аватар
110afn
Мнения: 1894
Регистриран на: Нед 25 окт 2009 13:55
Автомобил: Audi A6
Двигател: AFN
Местоположение: Враца

Re: Ще бъдат ли забранени дизеловите автомобили?

Мнениеот 110afn » Пон 19 ное 2018 11:18


то ясно. Мисълта ми е, че при изправен автомобил евро 6 нищо не се случва отзад, без значение топъл, студен, в регенерация или не :deal


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Ще бъдат ли забранени дизеловите автомобили?

Мнениеот muns61 » Пон 19 ное 2018 12:33


Дизел с филтър и без филтър може да онагледим с двама пушачи. Единият си тръска пепелта и гаси фасовете в пепелника, а другия - където свари. Обаче онзи съвестния, вместо да изтръска пепелника в кошчето за боклук, го изсипва под твоя прозорец, като излезе от къщи.


Потребителски аватар
110afn
Мнения: 1894
Регистриран на: Нед 25 окт 2009 13:55
Автомобил: Audi A6
Двигател: AFN
Местоположение: Враца

Re: Ще бъдат ли забранени дизеловите автомобили?

Мнениеот 110afn » Пон 19 ное 2018 12:51


не ти се получи този път :deal

по бих го сравнил обикновена цигара с новите без катран и по-точно какво поглъща пушача в случая


Потребителски аватар
quattro^^
Мнения: 1662
Регистриран на: Пет 05 окт 2007 20:52
Автомобил: audi a6 c5
Двигател: AJL
Местоположение: Пловдив

Re: Ще бъдат ли забранени дизеловите автомобили?

Мнениеот quattro^^ » Пон 19 ное 2018 13:54


Курт Деликуртев написа:
batVenci написа:Атаката срещу дизела дойде от САЩ...


Точно, аз лично виждам начин да обезцениш акции на световен концерн, за да си ги напазаруваш евтинжос, за съжаление не разпалагам със статистически данни в подкрепа на твърдението ми.

Те па се трепат да търсят европейски нафтови миксери.Гледайки го конкретно тука в бг, колко процента от хората могат да си позволят евро6 да карат и поддържат?За мен лично е добре да се ограничат старите дизели, каквото и да говорите на десет годишен дизел отзад мирише на бившия ми афн...в бг всяка еко система е проблем и когато създаде проблем е ненужна.През 2-3 теми се говори за егр-и, катализатори дпф, фапове и мапове :icon_lol па после много ви били убави нафтите...били са да някога и преди 500к +.Разбирам да ги защитавате ама на половината нафти им за изкормени еко булшитите и са с чипчета, на всяко натискане зад тях е все едно карах в горящо сметище ае нема нужда.


Mishonti
Мнения: 1834
Регистриран на: Пон 21 ное 2011 15:14
Автомобил: C220
Двигател: CDI 2007
Местоположение: Бургассс

Re: Ще бъдат ли забранени дизеловите автомобили?

Мнениеот Mishonti » Пон 19 ное 2018 15:08


Много точно казано.
Аз нямам приятел с дизел, който да не го е чипосал, махнал ДПФ-а, не знам си още какво и да не пуши като комин. И то някои от колите са по 20К+ и под 10 годишни.
Какво остава за убитите Голфове и Пасати за по 4 хил леа на по 500+ К км....



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: deas и 59 госта