По фаровете ще ги познаете ...

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13418
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: По фаровете ще ги познаете ...

Мнениеот kris11 » Нед 19 ное 2017 16:49


nikolay_ss написа: според мен оправия няма с такива, докато не почнат да се правят проверки специално за подобни неща. Които не вярвам да станат факт скоро.

Мен ме кефи ГАИ /КАТ /в Русия : допълнително слаган ксенон , кенгуратник / булбар/, изведен ауспух над покрива на джип,"скрит" заден номер.. = спиране от движение.
Ще започнат и смяна на номерата = с чип




Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8288
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: По фаровете ще ги познаете ...

Мнениеот Stivi » Нед 19 ное 2017 17:51


Много ми е интересно това,че в много постове чета как си пускали фаровете за мъгла щото по-добре виждали дупките :eek Колата ми е нова,няколко пъти вечери съм пускал тези фарчета за проба,и освен малко по-силна светлина на 50см встрани от гумите друга разлика не забелязвам,та ми е интересно как така с халогенките ще видиш по добре дупка преди да си тряснал в нея !?


Потребителски аватар
beuchat
Мнения: 1931
Регистриран на: Вто 20 май 2008 21:01
Автомобил: 1990 Golf 2
Двигател: 1.6 EZ
Местоположение: Ямбол

Re: По фаровете ще ги познаете ...

Мнениеот beuchat » Нед 19 ное 2017 18:11


nikolay_ss написа:Най-големия кеф е като ти се лепне някой отзад с рефлекторен фар и вътре набичил ксенон, а отделно на това си пуснал и халогените които също са с ксенон, само защото тъпата му глава си мисли че изглежда много яко. Както и да е... според мен оправия няма с такива, докато не почнат да се правят проверки специално за подобни неща. Които не вярвам да станат факт скоро.

Има,има.Една вечер се прибирахме от Велико Търново с няколко приятелчета и зад нас кара Мерцедес А класа на дълги и вади очите на шофьора.В колата имаше едно джобно фенерче и с него му светнахме през задния прозорец в очите.Явно имаше някаква повреда във фаровете и му работиха само къси и дълги едновременно,защото си спря нацяло фаровете на 5-6 секунди,за да ни покаже,че има неизправност.Та ако пътувате нощем и имате този проблем с някой олигофрен,препоръчвам този метод :mhihi .


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: По фаровете ще ги познаете ...

Мнениеот icoico » Нед 19 ное 2017 20:31


nikolay_ss написа:Най-големия кеф е като ти се лепне някой отзад с рефлекторен фар и вътре набичил ксенон, а отделно на това си пуснал и халогените които също са с ксенон, само защото тъпата му глава си мисли че изглежда много яко. Както и да е... според мен оправия няма с такива...


Попътните са лесни. Пускам го напред и профилактично му паля за няколко секунди всичките шест фара изотзадзе, обикновено схващат намека :mhihi

Stivi написа:... освен малко по-силна светлина на 50см встрани от гумите друга разлика не забелязвам,та ми е интересно как така с халогенките ще видиш по добре дупка преди да си тряснал в нея !?


Това ни е редовна тема за дракане в колата. Всеки път обяснявам на жената, че и да вижда прекрасно дупките на пет метра пред колата файдата е никаква, освен това силно осветеното петно току пред капака унищожава нощното зрение и практически нищо не виждаш отвъд него, но всуе. :banghead За щастие добре знае, че катаджиите обичат лесните фишове при пуснати фарове за мъгла.


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11895
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: По фаровете ще ги познаете ...

Мнениеот К.Одаджийски » Нед 19 ное 2017 21:02


icoico написа:
nikolay_ss написа:Най-големия кеф е като ти се лепне някой отзад с рефлекторен фар и вътре набичил ксенон, а отделно на това си пуснал и халогените които също са с ксенон, само защото тъпата му глава си мисли че изглежда много яко. Както и да е... според мен оправия няма с такива...


Попътните са лесни. Пускам го напред и профилактично му паля за няколко секунди всичките шест фара изотзадзе, обикновено схващат намека :mhihi

.

Описанието отговаря точно на колега с който се засякохме по Петрохан тази вечер. Ксенон на рефлекторен фар, ксенон на фаровете за мъгла и всичкото това сле 30 км мъгла, респективно електрожените му бяха нахвърляни с калчица. Напарво ми извади очите през огледалата. При първа възможност му дадох десен мигач за да ме изпревари. Набих му дългите отзад, ега се сети що, той взе да спира насред пътя, явно искаше да се биеме сигурно :screwy


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8288
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: По фаровете ще ги познаете ...

Мнениеот Stivi » Нед 19 ное 2017 23:22


К.Одаджийски написа:При първа възможност му дадох десен мигач за да ме изпревари. Набих му дългите отзад, ега се сети що, той взе да спира насред пътя, явно искаше да се биеме сигурно :screwy

Номера е да пуснеш дългите преди да те изпревари,така хем ще му свети огледалото хем ти си "невинен" ....."...ми те така си ми светят..." :mhihi


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11895
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: По фаровете ще ги познаете ...

Мнениеот К.Одаджийски » Пон 20 ное 2017 7:40


Ами не, не искам да преча на когото и да било. Принципно си възстанових фаровете и светят прекрасно за 30 годишни фарове, регулирани са правилно и макар, че бях натоварен, късите не пречат, но дългите ще ти опържат очите сигурно. Аз го реших за себе си де, ако ще пътувам в неделя, или рано сутринта или вечер след 22ч. Това не се търпи с тия фарове вече.


Потребителски аватар
ALESYZ
Мнения: 1155
Регистриран на: Пет 27 апр 2007 19:13
Автомобил: BMW 525d
Двигател: M57D25 -01

Re: По фаровете ще ги познаете ...

Мнениеот ALESYZ » Пон 20 ное 2017 11:26


Преди време имах Golf 3 с Inpro фарове с лупи. И ксенон на късите 6000 и на дългите 5000. По един селски път ми се лепна една Лада с ксенон на рефлекторите. Извади ми очите. Намалих и го пуснах да мине отпред. И като му светнах с всички светлини отзад, онзи тръгна да бяга. Нямаше други коли на пътя, та го подгоних и сигурно отнесох всички майни, ама и си плати за гяволията. Сега не ме интересува кой свети отзад, имам auto dip функция на огледалата, стават зелени и светлината се неутрализира. Обаче на тия отпред мисля да монтирам най-силните лампи на дългите и да им светна по-добре, белким не виждат, та услуга да им направя нали.


Потребителски аватар
Omilron
Мнения: 129
Регистриран на: Вто 04 ное 2014 10:36
Автомобил: VW Passat b3 3a2 35I
Двигател: 1992 ABS
Местоположение: София

Re: По фаровете ще ги познаете ...

Мнениеот Omilron » Пон 20 ное 2017 12:13


И аз колега си сложих такова огледало, но проблема са тия отсреща :confused


Потребителски аватар
beuchat
Мнения: 1931
Регистриран на: Вто 20 май 2008 21:01
Автомобил: 1990 Golf 2
Двигател: 1.6 EZ
Местоположение: Ямбол

Re: По фаровете ще ги познаете ...

Мнениеот beuchat » Пон 20 ное 2017 18:02


Пресни впечатления от днес сутринта по тъмно,по магистрала Тракия посока Пловдив.Гаден дъжд.Всеки втори пуснал халогените и дългите,и кара така постоянно.Фенерът не беше днес в мен,ама се замислям за диодна крушка на секцията на стопа за мъгла,с еквивалентна консумация на обикновената крушка с нажежаема жичка,т.е доста силна :twisted .


Потребителски аватар
polovera_9n3
Мнения: 1916
Регистриран на: Съб 17 авг 2013 22:39
Автомобил: VW POLO TDI
Двигател: BNM 2007
Местоположение: Кърджали

Re: По фаровете ще ги познаете ...

Мнениеот polovera_9n3 » Вто 21 ное 2017 0:03


Когато някое НЛО кара зад мен и ме трови, започвам да го тровя и аз, като пускам оная червена лампа за мъгла отзаде- стопа е кристален и тва свети ама мнооого яко.... :beer


Потребителски аватар
Voluminer
Мнения: 342
Регистриран на: Сря 03 авг 2016 14:00
Автомобил: Vw Passat B3
Двигател: 2e
Местоположение: Ловеч

Re: По фаровете ще ги познаете ...

Мнениеот Voluminer » Вто 21 ное 2017 2:42


И аз така правя когато някой кара на дълги зад мен. Червената лампа за мъгла бърка в мозъка. :mhihi


Потребителски аватар
bobocamaro
R.I.P
Мнения: 7510
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 16:21
Автомобил: Golf 3 GTI
Двигател: 2E
Местоположение: София

Re: По фаровете ще ги познаете ...

Мнениеот bobocamaro » Вто 21 ное 2017 9:28


Случвало ми се е един два пъти, в яка тъмница, да присветна на насрещното МПС мислейки си, че кара на дълги.
Та в тези няколко пъти си бяха камиони каращи си на къси.
Как се разбира ли, ами присветва и той: с неговите дълги и с 4 до 6 ловни прожектора на тавана и те в паралел с дългите.
Ми запомняш магазина, просто :mhihi
Та това с надсветяването пак не е гаранция, не знаеш що за кинаджия кара срещу тебе. :mhihi
P.S.
Oня ден си вървех по Левски и некакво копеленце мръсно светкаше със зелено лазерче, вътре от тролея.
Светкаше по пешеходците, за малко да ми намери очите.
А спирката далече, не мога да го стигна да се кача да му избия зъбите и да глътне лазерчето.
Изобщо, масово, българина е супер боклук и заслужава само в адски мъки да живее. И му се получава, всъщност.


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: По фаровете ще ги познаете ...

Мнениеот Водния дух1 » Вто 21 ное 2017 18:12


Едно време отиваме за Търново със един приятел (с москвето) и един зад мен кара на дълги с лада .Намалям,ама и той намаля.Приятеля ми откъде извади фотоапарат и като му свена със светкавицата ,оня отби и повече не го видях...Та на всяко действие си има противодействие...Ако фаровете са регулирани правилно и със десет ксенона да са си светят накъдето трябва.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8288
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: По фаровете ще ги познаете ...

Мнениеот Stivi » Вто 21 ное 2017 18:15


Водния дух1 написа:Ако фаровете са регулирани правилно и със десет ксенона да са си светят накъдето трябва.

Вервай си :thumb_down



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Burner_inc, rld и 62 госта