По фаровете ще ги познаете ...

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
ALESYZ
Мнения: 1155
Регистриран на: Пет 27 апр 2007 19:13
Автомобил: BMW 525d
Двигател: M57D25 -01

Re: По фаровете ще ги познаете ...

Мнениеот ALESYZ » Сря 29 ное 2017 15:51


Stivi написа:
Водния дух1 написа:Ако фаровете са регулирани правилно и със десет ксенона да са си светят накъдето трябва.

Вервай си :thumb_down

Явно си вярва и не знае, че ксенон се слага на фарове с лупи. Прави ми впечатление, че масово напоследък се кара с вкл. халогени и не знам това нова мода ли е какво ли, след като са изрично забранени в закона, при липса на съответните условия.




Потребителски аватар
stefarata
Мнения: 1894
Регистриран на: Нед 13 сеп 2009 10:56
Автомобил: Seat Alhambra 7M
Двигател: AFN 1998
Местоположение: Карнобат

Re: По фаровете ще ги познаете ...

Мнениеот stefarata » Сря 29 ное 2017 15:58


Гъзария си е на халогенки постоянно, качва поне 15 коня. Прави голфа да изглежда като Туарег


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8293
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: По фаровете ще ги познаете ...

Мнениеот Stivi » Сря 29 ное 2017 18:47


stefarata написа:Гъзария си е на халогенки постоянно, качва поне 15 коня. Прави голфа да изглежда като Туарег

Няма друго обяснение за тази простотия !


Потребителски аватар
beuchat
Мнения: 1934
Регистриран на: Вто 20 май 2008 21:01
Автомобил: 1990 Golf 2
Двигател: 1.6 EZ
Местоположение: Ямбол

Re: По фаровете ще ги познаете ...

Мнениеот beuchat » Сря 29 ное 2017 19:27


Още по-голямата газария-син ксенон на халогените :mhihi
Аз умишлено на Зафирата на бащата съм ги направил жълти с фолио,при мъгла и проливен дъжд да светят по-добре заради жълтото,а те ми слагат син ксенон...


Потребителски аватар
Ivotomov1
Мнения: 127
Регистриран на: Вто 06 дек 2016 20:26
Автомобил: VW TOUAREG
Двигател: 3 2008
Местоположение: София

Re: По фаровете ще ги познаете ...

Мнениеот Ivotomov1 » Сря 29 ное 2017 21:19


В софия окръг като като се раминавам с коли ми се струва че много карат с един фар на къси, другият на дълги какъв е смисъла.
Идеята е да не сменят на къси като се раминават,или много мърлячи с изгорели крушки ,или какво ?


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12790
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: По фаровете ще ги познаете ...

Мнениеот Zdravko Zankov » Сря 29 ное 2017 23:04


Така беше в Румъния преди няколко години.


Потребителски аватар
$100
Мнения: 942
Регистриран на: Нед 18 мар 2012 20:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: По фаровете ще ги познаете ...

Мнениеот $100 » Чет 30 ное 2017 0:24


1. Много хора изобщо нямат понятие как светят и как са им настроени фаровете. Купили са колата на 8-15 годишна възраст и фаровете са каквито са. Единствено могат да кажат дали крушките за къси, дълги и габарити са здрави. И аз включително не мога да гарантирам, че фаровете ми са оптимално насочени.

2. Вярно е, че по фаровете може да ги познаеш. Като видиш нормални жълти фарове, значи човекът вероятно е нормален, възможно и да е посредствен. Видя ли обаче ярки бели фарове (лед или каквото са) знам, че имам насреща си самонадеян тъпак. Освен ако не е купил колата така от предния собственик-тъпак. "Много хубаво ми светят на къси, направо нямам нужда от дълги и Изобщо Не Дразнят другите" - сигурен е човека, защото така му се иска.

3. Встрани от темата наскоро карах зад един льольо, който си беше сложил светодиодна лента над задния номер. Свети здраво, не че номера се чете по-лесно, но зад колата си има осветление като пред входна врата. Иначе габаритите му мръсни и мъждукащи, но откъм осветление на номер е "добре". Ясен е синдромът "какво да си купя За колата", нещо по възможност евтино и ефектно.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13429
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: По фаровете ще ги познаете ...

Мнениеот kris11 » Чет 30 ное 2017 17:14


$100 написа:Видя ли обаче ярки бели фарове (лед или каквото са) знам, че имам насреща си самонадеян тъпак.

Хайде малко по-скромно и без обиди. Например Занговите ламБи Филипс Хстрийм светят бяло , а са си Н4 с +130% 55/60Вт Аз съм с такива.


Потребителски аватар
M3ntata
Мнения: 843
Регистриран на: Нед 07 юни 2015 16:02
Автомобил: Golf MK4 4motion
Двигател: V5 AGZ

Re: По фаровете ще ги познаете ...

Мнениеот M3ntata » Чет 30 ное 2017 19:46


Нека и аз да поспоря има право за всичко, само не разбирам защо мислите, че само в България не караме на светлини през деня. На всякъде в Европа карат без никакви светлини тук таме някой да си е пуснал фаровете и тези с по новите автомобили които имат автоматични дневни светлини което си е БАШ габаритни светлини. Та и аз по някога пускам само габарити какъв е проблема, множество пъти съм минавал пред постове и не мисля, че биха могли да ми кажат нещо. Не знам в закона да има задължение за къси светлини. А иначе да винаги съм със светлини и си пускам (ако не съм) фаровете много по рано от колкото автоматичните. :wink

Каква е разликата в двата случая ?
Изображение
Изображение


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: По фаровете ще ги познаете ...

Мнениеот icoico » Чет 30 ное 2017 19:56


M3ntata написа:...На всякъде в Европа карат без никакви светлини тук таме някой да си е пуснал фаровете и тези с по новите автомобили които имат автоматични дневни светлини...


Карат там, където не са задължителни. Все още :rolleyes

M3ntata написа: ...Не знам в закона да има задължение за къси светлини...


ЗДвП Чл. 70.(3)През деня моторните превозни средства се движат с включени светлини за движение през деня или с къси светлини.


П.С. Кой казва, че не караме със светлини? Повечето светят като турски камион по рамазан :mhihi


Потребителски аватар
$100
Мнения: 942
Регистриран на: Нед 18 мар 2012 20:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: По фаровете ще ги познаете ...

Мнениеот $100 » Чет 30 ное 2017 20:13


kris11 написа:
$100 написа:Видя ли обаче ярки бели фарове (лед или каквото са) знам, че имам насреща си самонадеян тъпак.

Хайде малко по-скромно и без обиди. Например Занговите ламБи Филипс Хстрийм светят бяло , а са си Н4 с +130% 55/60Вт Аз съм с такива.

Написал съм ярки бели фарове. Ако с бели H4 светиш нормално, не влизаш в описанието. Но каже ли някой, че късите му светят толкова хубаво, че няма нужда от дълги работата е ясна (само на него не му е ясно как свети насреща).


Потребителски аватар
M3ntata
Мнения: 843
Регистриран на: Нед 07 юни 2015 16:02
Автомобил: Golf MK4 4motion
Двигател: V5 AGZ

Re: По фаровете ще ги познаете ...

Мнениеот M3ntata » Чет 30 ное 2017 20:19


Мога да дам пример за Белгия и Франция не знам дали са задължени там, но най вероятно. Това название "включени светлини за движение през деня" го разбирам за дневни светлини или както е при по старите коли габарити.


Потребителски аватар
$100
Мнения: 942
Регистриран на: Нед 18 мар 2012 20:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: По фаровете ще ги познаете ...

Мнениеот $100 » Чет 30 ное 2017 20:25


Баш габарити трябва да се искат. Ако е толкова светло, че не ги забелязваш значи просто няма нужда от светене. Легендата, че на къси колата се вижда от 1-2км, а без - от 500-1000м е доста тъпа. Вярно, че може да го забележиш отдалече, но толкова далече не те касае има ли някой или няма. За сметка на това при светнали фарове когато е по-наблизо не можеш да прецениш точно колко близо е. Но властите като не могат да направят нещо съществено гледат да отбележат, че са направили някаква промяна с тъпи изисквания. При подобни дискусии винаги съм задавал въпороса "в САЩ задължително ли е да караш на къси по светло?". Без да знам точния отговор мога да кажа "не" и вероятността да съм в грешка е доста малка. Е да ама те са изостанали, те имат строга съдебна система, имат право да притежават оръжие и ред други доводи.


Потребителски аватар
ivo_555
Мнения: 1913
Регистриран на: Чет 21 яну 2010 11:16
Автомобил:
Двигател:

Re: По фаровете ще ги познаете ...

Мнениеот ivo_555 » Чет 30 ное 2017 20:51


Абе да ти кажа, дневните светлини на новите коли баш не са хич като габарити, много по ярко светят, дори вечер може да не се усетиш, че не си включил фаровете. А когато играят ролята и на габарити, като се включат фаровете светлината им намаля.


Потребителски аватар
ALESYZ
Мнения: 1155
Регистриран на: Пет 27 апр 2007 19:13
Автомобил: BMW 525d
Двигател: M57D25 -01

Re: По фаровете ще ги познаете ...

Мнениеот ALESYZ » Пет 01 дек 2017 14:03


Какво общо има как било в Белгия, Франция или където и да е другаде? Сякаш в България си нямаме закон, който да урежда този въпрос. Ами icoico е цитирал закона, за какво повече говорим? Дневни светлини не значи габарити, (както му се иска на някой), а именно дневни светлини, с които са оборудвани повечето от по-новите автомобили. А тези, които нямат такива, по-старите автомобили, карат с къси светлини. Но така като гледам, никой не го интересува какво пише в закона, всеки е философ и има закон, измислен от него самият и важащ за него, ама и на другите го налага даже понякога. Това го виждам във форума, пък на пътя е страшно. То не са ксенони на халогени, то не са нерегулирани къси, които светят като дълги, не са изгорели лампи, които няма кой да смени, ..... ко да изброявам повече. Всеки ден минавам по около 40 км по тъмно и ако ви кажа колко коли карат с вкл. халогени, колко с изброените по-горе симптоми, то е страшно, не, ами страшно. Ако повече изпълнявахме един просто написан текст, вместо излишно да философстваме, може и по-добре да стане положението, знае ли човек. ЗДВп е един от законите, които са като врата в полето.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: BlackSpot, filizka и 235 госта