Не си купувайте лагери Glyco не струват!

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
pe6kata
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3009
Регистриран на: Чет 24 май 2007 16:49
Автомобил: passat corrado
Двигател: AAA и АBV turbo
Местоположение: Елхово

Re: Не си купувайте лагери Glyco не струват!

Мнениеот pe6kata » Вто 21 ное 2017 21:14


Всички случаи, които са ми известни, глико на вр6 са приключвали в рамките на 30—300км. Аз лично изкарах 1000км преди да ми изхлопа вала.
Има некачествена серия, която се правила в Турция, ако не бъркам. А цената е извънредно висока, доближава се до цената на перформънс лагерите за този мотор. Аз карам с кинг рейсинг на турбомотора, атмосферния ми е с оригиналните, ако трябва да ги сменям ще сложа колбеншмит. Никога глико на вр6.




Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8337
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Не си купувайте лагери Glyco не струват!

Мнениеот samo_pechka » Вто 21 ное 2017 21:29


Мале и Колбеншмидт, с други не бих рискувал


Потребителски аватар
Darkbound
Мнения: 257
Регистриран на: Сря 02 сеп 2015 13:10
Автомобил: Golf 4 V6 204HP 4Motion
Двигател: BDE

Re: Не си купувайте лагери Glyco не струват!

Мнениеот Darkbound » Сря 22 ное 2017 0:30


golfmk1 написа:Ти турбиниран ли си?


Не, мотора е сток. Вероятно ще турбинирам в бъдеще, за това сега ще сложа нови бутала, ковани биели и р36 лагери, и елиминирам всякакви възможни проблеми долу... надявам се... но както и да е, идеята беше, глико поне от моя опит до момента, не стават за нищо, поне на моя двигател... ама от тва което чувам явно не е само на моя... а и очевидно нямам проблем там след като колбеншмида си издържаха и поне си стояха в черупките, гликото като разглобяваме и направо падаха или оставаха на вала, но нито 1 не излезе с черупка и двата пъти.


golfmk1
Low rider
Мнения: 5546
Регистриран на: Сря 12 ное 2008 8:31
Автомобил: OLD
Двигател: OTO
Местоположение: СТАРА ЗАГОРА

Re: Не си купувайте лагери Glyco не струват!

Мнениеот golfmk1 » Сря 22 ное 2017 7:16


Според мен бъркате някъде или както казва Пешката на тези мотори не държат.


Потребителски аватар
zografski
Мнения: 2588
Регистриран на: Сря 25 мар 2009 18:10
Автомобил: Golf IV V6 4Motion
Двигател: AUE 2001
Местоположение: Sofia

Re: Не си купувайте лагери Glyco не струват!

Мнениеот zografski » Сря 22 ное 2017 10:39


ами аз за сега само черупките сменям... дано няма ядове, пък ако има след време... ще го имам в предвид и ще се взима др марка...


Потребителски аватар
Darkbound
Мнения: 257
Регистриран на: Сря 02 сеп 2015 13:10
Автомобил: Golf 4 V6 204HP 4Motion
Двигател: BDE

Re: Не си купувайте лагери Glyco не струват!

Мнениеот Darkbound » Сря 22 ное 2017 12:38


golfmk1 написа:Според мен бъркате някъде или както казва Пешката на тези мотори не държат.


Винаги има вероятност ние да бъркаме нещо, или по-скоро сега да сбъркаме, само че предишните два пъти когато мотора е отварян, са го правили два различни "майстора", и двамата да са объркали едно и също нещо, все с Глико лагери... не знам... ще се разбере скоро


golfmk1
Low rider
Мнения: 5546
Регистриран на: Сря 12 ное 2008 8:31
Автомобил: OLD
Двигател: OTO
Местоположение: СТАРА ЗАГОРА

Re: Не си купувайте лагери Glyco не струват!

Мнениеот golfmk1 » Сря 22 ное 2017 13:05


Darkbound написа:
golfmk1 написа:Според мен бъркате някъде или както казва Пешката на тези мотори не държат.


Винаги има вероятност ние да бъркаме нещо, или по-скоро сега да сбъркаме, само че предишните два пъти когато мотора е отварян, са го правили два различни "майстора", и двамата да са объркали едно и също нещо, все с Глико лагери... не знам... ще се разбере скоро

Мисълта ми е, че аз други марки(колбеншмид евентуално) не бих си сложил.Явно на шестаците не карат.Друго логично обяснение нямам.


Потребителски аватар
pe6kata
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3009
Регистриран на: Чет 24 май 2007 16:49
Автомобил: passat corrado
Двигател: AAA и АBV turbo
Местоположение: Елхово

Re: Не си купувайте лагери Glyco не струват!

Мнениеот pe6kata » Сря 22 ное 2017 16:25


Darkbound написа:
golfmk1 написа:Според мен бъркате някъде или както казва Пешката на тези мотори не държат.


Винаги има вероятност ние да бъркаме нещо, или по-скоро сега да сбъркаме, само че предишните два пъти когато мотора е отварян, са го правили два различни "майстора", и двамата да са объркали едно и също нещо, все с Глико лагери... не знам... ще се разбере скоро


преди да мина на рейсинг лагери, карах с оригинални лагери, като от два мотора свалих долните черупки (или горните, да не бъркам,едните се износваха повече) и сглобих един комплект. Лагери на близо 25 години и се караха на турбо :exclaim
Тук коментираме нови лагери.
За подмяната им няма голяма философия.

сигурно знам за 10-на случая на прецакани валове на вр-и с глико. Факт е, че из америка масово ги ползват. А де...


golfmk1
Low rider
Мнения: 5546
Регистриран на: Сря 12 ное 2008 8:31
Автомобил: OLD
Двигател: OTO
Местоположение: СТАРА ЗАГОРА

Re: Не си купувайте лагери Glyco не струват!

Мнениеот golfmk1 » Сря 22 ное 2017 17:08


Само такива продавам(на VR не съм продавал) :a045


Потребителски аватар
fly_free
Мнения: 479
Регистриран на: Пет 15 юни 2007 10:17
Автомобил: т5
Двигател: вrr
Местоположение: София
Контакти:

Re: Не си купувайте лагери Glyco не струват!

Мнениеот fly_free » Чет 23 ное 2017 14:51


Колега ,при нормална работа на мотора- лагерите са предназначени за този мотор, изправна маслена помпа, качествено масло валът не би трябвало да докосва лагерите,а тези деруги по черупките са от маслено гладуване- или неподходящо/менте/ масло ,или неправилно стягане -малка хлабина между вала и черупката. Некачествените лагери се отлюспват ,а не задират.


Потребителски аватар
Darkbound
Мнения: 257
Регистриран на: Сря 02 сеп 2015 13:10
Автомобил: Golf 4 V6 204HP 4Motion
Двигател: BDE

Re: Не си купувайте лагери Glyco не струват!

Мнениеот Darkbound » Чет 23 ное 2017 21:57


fly_free написа:Колега ,при нормална работа на мотора- лагерите са предназначени за този мотор, изправна маслена помпа, качествено масло валът не би трябвало да докосва лагерите,а тези деруги по черупките са от маслено гладуване- или неподходящо/менте/ масло ,или неправилно стягане -малка хлабина между вала и черупката. Некачествените лагери се отлюспват ,а не задират.


Както казах, и двата комплекта лагери (глико и колбен) са биле в еднакви условия.. дори бих казал, че колбена е бил в малко по-лоши условия тъй като гликото беше в 0-6000км на маслото, а колбен 6000-12000км :) виж може и от стягане да е дошла разликата, колбена аз го стягах точно по спецификации, двата майстора (с двата отделни комплекта глико, включително и 1 комплект основни) кво са правили преди мен не знам.

П.С. Маслената помпа е чисто нова SWAG.


Потребителски аватар
fly_free
Мнения: 479
Регистриран на: Пет 15 юни 2007 10:17
Автомобил: т5
Двигател: вrr
Местоположение: София
Контакти:

Re: Не си купувайте лагери Glyco не струват!

Мнениеот fly_free » Пет 24 ное 2017 9:17


А с какво масло? По принцип винаги след смяна на лагери ,сегменти се слага ново качествено масло и след 500-1000 км се сменя. Колбеишмидт продават един пръчици за проверка на хлабината между лагера и вала.


Потребителски аватар
pe6kata
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3009
Регистриран на: Чет 24 май 2007 16:49
Автомобил: passat corrado
Двигател: AAA и АBV turbo
Местоположение: Елхово

Re: Не си купувайте лагери Glyco не струват!

Мнениеот pe6kata » Пет 24 ное 2017 9:29


Значи лагери, сегменти - все тая, задължително смяна на маслото. Интересни принципи имаш.


Потребителски аватар
Spas
Модератор
Модератор
Мнения: 3690
Регистриран на: Нед 09 сеп 2007 11:51
Автомобил: VW Golf 2
Двигател: 1800 RP
Местоположение: София

Re: Не си купувайте лагери Glyco не струват!

Мнениеот Spas » Пет 24 ное 2017 11:45


Glyco е марка лагери за първо вграждане на много автомобили. Всички проблеми, които имате са от некачествена стока, менте и т.н. Ако си ги поръчаш от доказан вносител, караш с правилното масло и имаш налягане на маслото, няма да има никакви проблеми. :th_up


Потребителски аватар
pe6kata
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3009
Регистриран на: Чет 24 май 2007 16:49
Автомобил: passat corrado
Двигател: AAA и АBV turbo
Местоположение: Елхово

Re: Не си купувайте лагери Glyco не струват!

Мнениеот pe6kata » Пет 24 ное 2017 12:58


Така е. Но:

Във случаите, за които споменах, моторите не са били счупени, а се ревизират с цел подготовка за натоварвания(мощности) много над фабричните. А лагерите финишират още в процеса на разработване.
Аз лично не мога да си обясня какво точно ги съсипва и какво толкова менташко може да се направи. Реално между вала и лагера има масло, т.е. не трябва да има досег, както колегата по-горе спомена.

Факт е, че покритието на лагера се разпада, черупката е деформирана при демонтаж...
Качествени масла, задължително за такива коли уред за налягане на маслото, излишно е да споменавам даже...Интересното е че до последно си държи налягане.

За тънки сметки и пестене не може и дума да става, при положение, че в тунинг на мотора се набиват хиляди левове. Аз моите съм ги купувал от ауто плюс и цената никак не е била ниска.

До неотдавна нямаше реално перформънс лагери за вр6. ACL не правеше (странно защо при толкова масов за тунинг мотор). Имаше фирми, основно в САЩ, които предлагат допълнително покритие на обикновени лагери (обикновено глико), но такива не съм пробвал.Сега кинг прави рейсинг серия,както споменах. Всеки преценя с какво да кара. Аз с глико на вр6 не бих рискувал, при положение че си е обикновен лагер, отделно и че цената му е над 2 пъти по спомен над колбеншмит.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 42 госта