Малки петна по-колата след гланциране от автомивка?

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
Свилен.Киров
Мнения: 5
Регистриран на: Сря 22 ное 2017 7:33
Автомобил:
Двигател:

Малки петна по-колата след гланциране от автомивка?

Мнениеот Свилен.Киров » Сря 22 ное 2017 10:33


Здравейте,предната ми тема изчезна,моля модератора да прояви разбиране имам нужда от съвет голяма беля ли стана.
23847847_1517029798385568_1212810162_o.jpg

23874455_1517029808385567_1573063104_o.jpg

23874488_1517029788385569_1954798704_o.jpg

23847037_1517029885052226_1601830432_o.jpg


Петната са от нанасяне на гланц от мивка на самооблусжване , и наново миене на колата след 2-3ч ...и за тия 2седмици изминали я мих още 4-5 пъти последния път на автомивка и почти не се забелязват но мисля да я пастирам с нещо на 3M като това http://www.carbon.bg/%D0%BC%D0%B0%D0%B3 ... %82%D0%B0/
Общо взето голяма бела ли стана с лака ,нещо... някой да е имал като моя проблем?
Мерси за отделеното внимание.




Потребителски аватар
Pet_rov
Мнения: 4412
Регистриран на: Сря 08 май 2013 16:16
Автомобил: Passat Variant B4
Двигател: ADZ 1996
Местоположение: Шумен

Re: Малки петна по-колата след гланциране от автомивка?

Мнениеот Pet_rov » Сря 22 ное 2017 16:38


Не се вижда добре на снимките, но ако се е обелил лакът, никакво пастиране няма да помогне.


Потребителски аватар
vanesto
Мнения: 6175
Регистриран на: Пон 23 фев 2009 16:14
Автомобил: Octavia 3 FL+Golf 4 Variant
Двигател: DGTE 2018+AHF 1999
Местоположение: Varna

Re: Малки петна по-колата след гланциране от автомивка?

Мнениеот vanesto » Сря 22 ное 2017 16:51


И на мен ми се вижда, че е паднал лака, ако е така, нищо не помага.


Потребителски аватар
Свилен.Киров
Мнения: 5
Регистриран на: Сря 22 ное 2017 7:33
Автомобил:
Двигател:

Re: Малки петна по-колата след гланциране от автомивка?

Мнениеот Свилен.Киров » Сря 22 ное 2017 17:41


Не знам дали е лака по скоро си мисля ,че е остатъчен кръгли бели петна от гланца който беше нанесен и трудно се махнаха,поне така си мисля аз.Виждал съм какво е да пада лака на преден капак на кола по принцип.
Сега кви са вариантите,все пак мисля да я пастирам наново тъй като по принцип уж 3M са добра марка и "възстановява " лака?Или направо утре ще мина през 2-3 автобояджии да видим как ще ме извъртят и кво ше кажат ...


Потребителски аватар
goppa
VW експерт
VW експерт
Мнения: 7635
Регистриран на: Вто 04 сеп 2012 19:25
Автомобил: Sharan
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Малки петна по-колата след гланциране от автомивка?

Мнениеот goppa » Сря 22 ное 2017 18:52




Потребителски аватар
Свилен.Киров
Мнения: 5
Регистриран на: Сря 22 ное 2017 7:33
Автомобил:
Двигател:

Re: Малки петна по-колата след гланциране от автомивка?

Мнениеот Свилен.Киров » Сря 22 ное 2017 19:53


Да колега за жалост късно се осведомих за някой работи.Но съм оптимист ,че след миене на автомивка ползване на добър препарат не менте,не силно концентириран и направен като хората,и търкане с четка петната са 99% махнати и не личат почти,само под определен ъгъл.И си мисля ,че е остатък от гланца ли или с квото напръсках голфето тогава.И ми дава надежда че лака не е повреден защото не се лющи на петната където е имало, както съм гледал по коли на приятели и т.н.
Едно мнение на един друг съфорумник :

"Вчера бях спрял в подземния паркинг на нова бизнес сграда. След няколко часа като се върнах видях, че колата е оплескана с нещо бяло като мляко. Оказа се, че от тавана на целия паркинг капе вода, която се просмуква през плочата, замазката и разните бои. Следите, които е оставила по колата са като варовикови отлагания. Сега се пробвах да ги махам, но почти не става. Дори и по стъклото петната съвсем малко се чистят то с голямо търкане. Дайте някакви идеи за чистене, защото на мен ми хрумва единствено цялостно пастиране и то ако не е повреден лака."

Както при мен си личат от др ъгъл
"Петна от вар,цимент и т.н. само оцет ги оправя-чисти ги по-бързо,защото после нямат махане,остават да личат петна като се гледа под някакъв ъгъл. "

А със валтера съм съгласен с всичко останало но това с водата да речем че е била варовита(варовик) или прекалено голяма конкцентрация на котлен камък но като цяло шанса от това да се е скапала при мен е по-малък поне така си мисля

"valtera_
Кара Фиат

Регистриран на: 30 Юли 2009
Мнения: 116
Местожителство: София, ж.к. Овча Купел

Мнение Пуснато на: Сря, 12 Авг 2015 09:43:03 Отговорете с цитат


Момчето каза, че се е получило от водата, може и от препарата да има малко, но най-вече от водата. Обясниха ми, че тъй като не съм я подсушил от капките са се получили петната, защото водата, която използват по тези автомивки тип "левче" (не знам дали всички, просто казвам какво ми казаха) била някаква пълна с химия, а те мият колите с питейна вода. Момчето каза, че от не питейна вода е виждал как останалите капки, ако не е подсушено, така разяжда/попива в стъклото, че няма после оправия.
Та рискувах и я измиха пак безконтактно, после я подсуши хубаво и колата светна, единствено само по предния капак останаха леко почти незабележимо като очертания, където бяха белите засъхнали капки, но каза че след няколко измивания ще се махнат сигурно, и поне пича каза, че не съм прецакал боята, пък дали е така времето ще покаже. И също на слънце след това като карах видях, че по предното стъкло има останало малко като неизмито.
Според мен и препарата, който са сложили на автомивката, където се получи проблема, е бил доста концентриран и в комбинация с водата се е получил този проблем.
В крайна сметка мисля само предния капак евентуално да го пастирам/полирам на проблемните места, после цялата кола да я мина с вакса/финиш слой и след това само с вода да се мие колата. Мисля да спра с безконтактното миене, че имам и доста хромирани части, а те с времето, доколкото разбрах, потъмняват от безконтактното."


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Малки петна по-колата след гланциране от автомивка?

Мнениеот muns61 » Сря 22 ное 2017 20:42


Каква е колата?


Потребителски аватар
Свилен.Киров
Мнения: 5
Регистриран на: Сря 22 ное 2017 7:33
Автомобил:
Двигател:

Re: Малки петна по-колата след гланциране от автомивка?

Мнениеот Свилен.Киров » Чет 23 ное 2017 9:54


Golf 4 тъмно син


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7820
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Малки петна по-колата след гланциране от автомивка?

Мнениеот hooligan_sk » Чет 23 ное 2017 12:06


Обикновени варовикови петна. Махат се с фина паста, не е драма. С миене - трудно, най-много да си надраскаш боята, ако търкаш прекалено.


Потребителски аватар
Свилен.Киров
Мнения: 5
Регистриран на: Сря 22 ное 2017 7:33
Автомобил:
Двигател:

Re: Малки петна по-колата след гланциране от автомивка?

Мнениеот Свилен.Киров » Чет 23 ное 2017 13:34


Благодаря ти колега.Даваш ми кураж , но се реших и без това да я пастирам че имам други драскотини с 3M ако е хубаво времето тия дни.Снощи четох доста направо ми пушеше главата като цяло.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Burner_inc, rld и 56 госта