Трябва ли зимните гуми да са задължителни ?

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen

За или против задължителните зимни гуми

Да , трябва да станат задължителни със закон
130
75%
Не , достатъчно е да са с добър грайфер.
12
7%
Не съм длъжен да ги сменям ако зимата е суха и мека.
23
13%
Разчитам на шофьорските си умения , независимо от гумите.
8
5%
 
Общо гласове: 173
Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19114
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Трябва ли зимните гуми да са задължителни ?

Мнениеот stefan4o » Вто 09 яну 2018 8:57


Да, сред нас има и лауреати, дето и с летни гуми през снега пердашат, разчитайки на уменията си. Други пък се осланят на грайфера... и така.




Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13422
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Трябва ли зимните гуми да са задължителни ?

Мнениеот kris11 » Вто 09 яну 2018 9:36


Mодераторите - мисля ,че е крайно време за :lock
То не бяха обиди, пререкания ...


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19676
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Трябва ли зимните гуми да са задължителни ?

Мнениеот Vlad777 » Вто 09 яну 2018 9:46


Доста обиди се изписаха тук. Реално всеки си има мнение.

Анкетата показва, че 3/4 от хората във форума предпочитат да са задължителни зимните гуми. Доста убедителен резултат.

Противниците на задължителните зимни гуми засега могат да са доволни, че това се гласува тук, а не в Парламента.


Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18715
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Re: Трябва ли зимните гуми да са задължителни ?

Мнениеот hooligans » Чет 11 яну 2018 1:00


viksanlg написа:Дали става гумата пластмаса желязо или каквото и да е за над 500 к нямам една катастрофа по моя вина , а само 3 подирания и то леки благодарение на опита и рефлексите ми. Когато си купувам зимни гуми за по-вече от 15 години купувам премиум марки, защото преди това се убедих, че с евтините по мое мнение след втората година са за боклука, но когато решавам, че нямам желание да шофира особено последните 2-3 години и да искам да си припаля колата 10 пъти през зимата на хубави време, много ми е странно как хора като теб са готови с квалификациите и обидите. Знакът М - за модератор се надявам да ти е даден с друга по доблест на цел, а не да обиждаш инакомислещите, само защото можеш да да му сложиш модул и да запълни "мъжкото" си самочувствие!
Ако беше по прочел предишните ми мнения може би можеше и да ме разбереш. Аз се имам за съвестен гражданин и пак повтарям, че никога не бих излязъл с летни гуми в насрана зимна обстановка и причината е, че просто няма и да искам да спра на някой заледен баир във Варна и на съвета ми да лежи не дай си боже някоя жертва, но да карат всички в един кюп за зимни гуми не е правилно. Само в моя вход има 6 такива автомобила, които хората като мен ги карат в хубаво време и карат подчертавам според правилника, а не по-бързо от колкото могат да мислят...
Все още си мисля, че ако имаш някакво мъжко самочувствие и доблест би се извиниш за думите си и то не заради това дали написаното е истина, а заради това дали е правилно модератор да постъпва така и примера, който дава!


Ако е така, както си го написал, извинявай! Разбери ме и мен, писнало ми е от хора с летни гуми през зимата, които тръгват прекалено бавно и вместо да минат 10 коли на зелен светофар, минават по 3-4.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 98 госта