Трябва ли зимните гуми да са задължителни ?

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen

За или против задължителните зимни гуми

Да , трябва да станат задължителни със закон
130
75%
Не , достатъчно е да са с добър грайфер.
12
7%
Не съм длъжен да ги сменям ако зимата е суха и мека.
23
13%
Разчитам на шофьорските си умения , независимо от гумите.
8
5%
 
Общо гласове: 173
gugun4u
Мнения: 531
Регистриран на: Сря 21 авг 2013 11:16
Автомобил: VW Golf 5
Двигател: 1.9 TDI 2007
Местоположение: София

Re: Трябва ли зимните гуми да са задължителни ?

Мнениеот gugun4u » Пон 08 яну 2018 21:36


Простата разлика в мисленето. На повечето (не всички) хора в нормалните страни, като му кажеш препоръчително - означава задължително, каквото и да е. Тука като му кажеш препоръително, не те чува, като му кажеш задължително - "ти ли ще ми кажеш"... после защо сме в класациите, най - зле това, най - зле онова ... Човека му пречи, да сложи зимни гуми през зимата... другия му пречи да работи, докато е на работа, третия си загражда улица да строи...




fighter-interceptor
Мнения: 317
Регистриран на: Пон 09 дек 2013 20:57
Автомобил: Golf 4
Двигател: AHW 2000
Местоположение: София

Re: Трябва ли зимните гуми да са задължителни ?

Мнениеот fighter-interceptor » Пон 08 яну 2018 21:44


Колеги,според мен, а и е видно от много от постовете,по-горе,лоша ни културата на шофиране,а голяма простотията,каквото е положението и във всички сфери на живота в така наречената ни държава.Гумите,състоянието на колата и т.н. са важни неща,но са след това.


Потребителски аватар
gergeto
Мнения: 3344
Регистриран на: Нед 10 апр 2011 18:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Трябва ли зимните гуми да са задължителни ?

Мнениеот gergeto » Пон 08 яну 2018 21:45


Преди няколко години в един късен октомврийски ден се прибирах от София към Шумен . Бях с 4 всесезонни Дебика , задните 2 -последен сезон -4-5 мм. грайфер. На излизане от Сф започна ситен дъжд , на Витиня вече валеше мокър сняг на едри парцали . През това време ме изпревариха много автомобили , но 2 от тях доста бързо и неразумно . На няколко пъти и моята задница показа признаци на нестабилност като понастъпех газта. През няколко км. по надолу видях в канавката и 2 -те коли които ме изпревариха на тунелите. Единият - БМВ беше на таван , заради обезопасяването на участъка се наложи да мина много бавно и видях на това " отаванено " БМВ - 4 хубави , перфектни....летни гуми. Продължих си пътя и ако щете ми вярвайте докато се прибера до Шумен капризите на времето изредиха 4 -те сезона на годината. Прибрах се на полуотворен прозорец на колата.

Та колкото и малка България да сме - климата ни е разнообразен и капризен и не мога да се съглася с компромиси като : Аз карам само еди в кой си Южен регион , тук сняг няма , тъй че ....бля-бля. И магистрала Хемус е по- зимна и на север , ама миналата зима бедстващи коли и бедствено положение беше на Тракия и в почти безснежните Бургаска и Ямболска области.


Потребителски аватар
$100
Мнения: 942
Регистриран на: Нед 18 мар 2012 20:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Трябва ли зимните гуми да са задължителни ?

Мнениеот $100 » Пон 08 яну 2018 21:59


Ако зимните гуми станат задължителни по закон и КАТ глобяват 50лв, ще стане като със светлините - ярък светъл летен ден, но те глобяват, защото така било по закон и полицаите формално правят каквото трябва. Ще има същата ситуация с глобени в Петрич за летни гуми при +23 градуса. Какво ще стане обаче при един друг подход: КАТ не глобяват, караш на своя преценка. Обаче, ако през зимата направиш ПТП и си с летни гуми, застрахователят да отказва плащане на ГО. Хайде тогава да видим кой ще рискува да кара с летни. Ако наистина кара малко, само в града и внимателно може да си струва да спести зимните гуми.


gugun4u
Мнения: 531
Регистриран на: Сря 21 авг 2013 11:16
Автомобил: VW Golf 5
Двигател: 1.9 TDI 2007
Местоположение: София

Re: Трябва ли зимните гуми да са задължителни ?

Мнениеот gugun4u » Пон 08 яну 2018 22:24


Ще карат на своя преценка, защото са умни, като направят ПТП ще плаща гаранционния фонд. Гаранционния фонд ще съди умника, но често, той няма да има достатъчно средства да си плати. Така на гаранционния фонд ще му трябват повече пари и ще вдигнат нашата гражданска за да може да се попълва със средства :D Откъдето и да го погледните "умниците" цакат нормалните по един или друг начин.


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6119
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: RE: Re: Трябва ли зимните гуми да са задължителни ?

Мнениеот ktamen » Пон 08 яну 2018 22:30


joro_kem написа:ktamen, що си въобразявяш, че можеш да ми пишеш по този начин? щот пребиваваш в ЛОНДОН ли? айде седни си кротко на дупето и се пери някъде другаде! никъде не съм писал, че си престъпник. спазвай нормалния тон, инак ще жънеш квото си посял!
п.п. не си прави труда да ми отговаряш!

Пак си забравил да си изпиеш хапчетата :mhihi или може би си сбъркал дилъра :mhihi
Желанието, на такива като теб, за задължителни зимни гуми, означава че искаш такива като мен да станат закононарушители :exclaim
ПП Всеки който може да си купи билет до Англия, може да пребивава там колкото си иска. Билети има и по двайсетина лева. Направо ще се пръсна от гордост, че някак си съм съумял да събера такава крупна сума и да си купя билет :mhihi

ПП2 Сетих се за още нещо, което ми харесва там, не е свързано с гумите, но е показателно колко различно разсъждават там.
Лондон е пълен с просяци, които спят на улицата, в самия център. Постлал си на тротоара един юрган и се завил с още един, излежава се и хич не му пука за хилядите, които минават покрай него. И никой не го закача, уважават правото му на избор, щом му е кеф да си живее така - негова си работа. Мен никак не ме кефят такива просяци, ама много ме кефи, че уважават правото им сами да правят своя избор.


gugun4u
Мнения: 531
Регистриран на: Сря 21 авг 2013 11:16
Автомобил: VW Golf 5
Двигател: 1.9 TDI 2007
Местоположение: София

Re: Трябва ли зимните гуми да са задължителни ?

Мнениеот gugun4u » Пон 08 яну 2018 23:09


Ти се опитваш да му обясниш, че с тон и половина желязо, хлъзнало се по гнястта, става обществено опасен за хората покрай него, той ти говори за спящи просяци, които им било кеф да са просаяци. Случая е безнадежден...


Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18715
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Re: Трябва ли зимните гуми да са задължителни ?

Мнениеот hooligans » Пон 08 яну 2018 23:24


viksanlg написа:hooligans:За мен ти си олигофрен, който прави задръстванията...


Никога не съм правил закъсвания ,а като изразяване на мнеия аз мисля че ти си педераст но не го разпространявам...



При температура под 7 градуса лятната гума е като пластмаса! Пък ти си мисли за мен каквото искаш...


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8290
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Трябва ли зимните гуми да са задължителни ?

Мнениеот Stivi » Пон 08 яну 2018 23:25


:c010 май е време за катинара,че стана мазало :a045


Потребителски аватар
viksanlg
Мнения: 893
Регистриран на: Пет 10 авг 2012 18:46
Автомобил: Пасат б3 Лада Калина
Двигател: пб
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Трябва ли зимните гуми да са задължителни ?

Мнениеот viksanlg » Вто 09 яну 2018 0:20


Дали става гумата пластмаса желязо или каквото и да е за над 500 к нямам една катастрофа по моя вина , а само 3 подирания и то леки благодарение на опита и рефлексите ми. Когато си купувам зимни гуми за по-вече от 15 години купувам премиум марки, защото преди това се убедих, че с евтините по мое мнение след втората година са за боклука, но когато решавам, че нямам желание да шофира особено последните 2-3 години и да искам да си припаля колата 10 пъти през зимата на хубави време, много ми е странно как хора като теб са готови с квалификациите и обидите. Знакът М - за модератор се надявам да ти е даден с друга по доблест на цел, а не да обиждаш инакомислещите, само защото можеш да да му сложиш модул и да запълни "мъжкото" си самочувствие!
Ако беше по прочел предишните ми мнения може би можеше и да ме разбереш. Аз се имам за съвестен гражданин и пак повтарям, че никога не бих излязъл с летни гуми в насрана зимна обстановка и причината е, че просто няма и да искам да спра на някой заледен баир във Варна и на съвета ми да лежи не дай си боже някоя жертва, но да карат всички в един кюп за зимни гуми не е правилно. Само в моя вход има 6 такива автомобила, които хората като мен ги карат в хубаво време и карат подчертавам според правилника, а не по-бързо от колкото могат да мислят...
Все още си мисля, че ако имаш някакво мъжко самочувствие и доблест би се извиниш за думите си и то не заради това дали написаното е истина, а заради това дали е правилно модератор да постъпва така и примера, който дава!


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6119
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Трябва ли зимните гуми да са задължителни ?

Мнениеот ktamen » Вто 09 яну 2018 0:46


gugun4u написа:Ти се опитваш да му обясниш, че с тон и половина желязо, хлъзнало се по гнястта, става обществено опасен за хората покрай него, той ти говори за спящи просяци, които им било кеф да са просаяци. Случая е безнадежден...

И по БТВто на културата тъй казаха :th_up


Потребителски аватар
joro_kem
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3923
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 7:11
Автомобил: Octavia I Tour Octavia III FL
Двигател: AXR DFFA
Местоположение: Пловдив

Re: RE: Re: RE: Re: Трябва ли зимните гуми да са задължителни ?

Мнениеот joro_kem » Вто 09 яну 2018 6:53


ktamen написа:Пак си забравил да си изпиеш хапчетата :mhihi или може би си сбъркал дилъра


Не, ландън мен, ти си объркал и форума, и човека. Допреди последния ти пост мислех, че си просто с по-ограничени умствени възможности, но след него съм убеден, че си добре оформен и комплексиран тъпак. И с тоя темп най-доброто предстои [emoji6]
п.п. извинявам се на автора за откровения спам в темата


Потребителски аватар
polovera_9n3
Мнения: 1916
Регистриран на: Съб 17 авг 2013 22:39
Автомобил: VW POLO TDI
Двигател: BNM 2007
Местоположение: Кърджали

Re: Трябва ли зимните гуми да са задължителни ?

Мнениеот polovera_9n3 » Вто 09 яну 2018 8:03


Казвам какво правя аз. Тая зима карам с гуми зимни 3ти сезон, но са на не повече от 3000км и имат още 10мм грайфер. Грайфера е като кашкавал. Не са само гумите. Лятото където карам с 90 100км/ч, при зимни условия не карам с повече от 40 50км/ч. Който си мисли, че като има премиум марка зимни гуми може да кара така, както през лятото... лека му пръст предварително... :death Много хора си мислят- бе няма сняг, ще си карам с летните...и... здравей лампоооо...Има нещо, което се казва лед... има и още едно по-гадно... черен лед- там и зимна гума не помага. Така, че ако водача на колата не се съобразява със зимните условия мислейки си че е велик, щото е купил премиум марка гуми, явно главата му е като вътре в гумата- КУХА.... :beer


Потребителски аватар
viksanlg
Мнения: 893
Регистриран на: Пет 10 авг 2012 18:46
Автомобил: Пасат б3 Лада Калина
Двигател: пб
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Трябва ли зимните гуми да са задължителни ?

Мнениеот viksanlg » Вто 09 яну 2018 8:21


:th_up


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Трябва ли зимните гуми да са задължителни ?

Мнениеот Iezekil » Вто 09 яну 2018 8:54


Анкетата показва ясно какво мислят хората.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 89 госта