Проблем с гражданска отговорност и старите талони.

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Проблем с гражданска отговорност и старите талони.

Мнениеот silent » Пет 22 дек 2017 14:16


За съжаление в края на годината в последните работни дни човек отива да си направи нова застраховка гражданска отговорност вади старият хартиен талон и получава отказ. С този талон не може да се направи застраховка понеже КАТ цитирам "не ги признават" и съответно номерата на тези талони не са въведени в електронната им система а всеки застраховател преди да разпечата полица се свързва със системата на КАТ. Както винаги някой дебел мърляч в КАТ е казал бе я не ги вкарвайте тези талони да се оправят. Е питам защо в Гърция още си карат колите с номерата от 80те години нас ни караха 2 пъти да ги сменяме а сега тихомълком ще ни карат да се редим пак по гишета че и да плащаме нови талони. Като са нередовни да издадът нови без пари и без да се редим по служебен път. Аз лично съм отвратен от хората народа държавата и всичко. Това е поредната простотия поредното създаване на проблеми на обикновените хора поредното изнудване когато реално проблем няма.
След като в един офис на SDI отказаха да се занимават с мен и ме изпратиха да си сменям талона в КАТ в друг офис се намери една жена която се захвана с проблема и след доста усилия почти час успя да ми направи застраховка в една от застрахователните компании. Така или иначе нямах избор само там можаха явно там по някакъв начин заобикалят системата. Така че колеги дерзайте. Дано вие да нямате мойте премеждия но не отлагайте до последния ден застраховката. А за догодина явно ще трябва да се сменят талони. Системата в нашата шибана държава смачлва обикновенния човек и явно няма да имаме избор и ще сменяме талони.
Междувпрочем застраховките са по-скъпи вече с около 30лв.

Да добавя че имам фиш за 20лв за невключени фарове издаден на 8.4.2017 който е платен онлайн на 9.4.2017.
В системата на КАТ до момента стои неплатен. Тръгнали мърлювците да регулират и контролират движението. Те не могат задниците си да намерят камо ли нещо да направят за хората.




Потребителски аватар
nero
Мнения: 3119
Регистриран на: Чет 19 май 2005 12:08
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем с гражданска отговорност и старите талони.

Мнениеот nero » Пет 22 дек 2017 15:17


Пълни глупости за стария талон и отказа да ти направят застраховка. Системата си го приема без проблем. Така ще е докато куцо и кьораво прави застраховки, а за sdi няма какво да ги коментирам дори...голяма реклама -голямо нещо...а вътре работят хора без да знаят елементарни неща.


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6059
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем с гражданска отговорност и старите талони.

Мнениеот DoH_KuXoT » Пет 22 дек 2017 15:32


В SDI ми обясниха, че гражданската ще ми е 540лв защото съм имал два автомобила на мое име, звънях на съответния застраховател и ми обясниха, че няма такива глупости и това е бъг в системата на SDI, за който доста хора сигнализират напоследък... та в този ред на мсили това със стария талон са си техни дивотии.


Потребителски аватар
Karaboev
Мнения: 380
Регистриран на: Нед 28 авг 2011 9:47
Автомобил: Mercedes s350L Diplomatic
Двигател: M272
Местоположение: G.Oriyahovitza

Re: Проблем с гражданска отговорност и старите талони.

Мнениеот Karaboev » Пет 22 дек 2017 16:24


Проблема е следния. Понеже трябва да се впишат данни като максимално тегло на автомобила киловати и други данни които ги има само на големия талон и искат него когото си със стария талон. А относно броя на колите имам 4 коли и гражданската ми не се променя. Ако си млад шофьор тогава е доста нагоре


Потребителски аватар
nero
Мнения: 3119
Регистриран на: Чет 19 май 2005 12:08
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем с гражданска отговорност и старите талони.

Мнениеот nero » Пет 22 дек 2017 16:34


Karaboev написа:Проблема е следния. Понеже трябва да се впишат данни като максимално тегло на автомобила киловати и други данни които ги има само на големия талон и искат него когото си със стария талон. А относно броя на колите имам 4 коли и гражданската ми не се променя. Ако си млад шофьор тогава е доста нагоре


Така...никъде за леките автомобили не се иска максимално тегло и киловати...

Няма как да ти искат голям талон ако си със стария защото просто ти имаш само този-нямаш друг било то и голям.

И да ако имаш повече от 3 автомобила на твое име в една компания веднага излиза завишение за брой автомобили и повярвай ми няма да го махнат просто ей така.


Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Проблем с гражданска отговорност и старите талони.

Мнениеот silent » Пет 22 дек 2017 16:39


Колега Неро не е баш така говорих и с друг човек който това му е работата и е много вътре с нещата та и той потвърди за проблем който за момента и той заобикаля но не знае докога ще е така ...заобикаля защото системата на кат не приема номерата на хартиените талони....и всичко това е станало сега октомври или ноември...


Потребителски аватар
nero
Мнения: 3119
Регистриран на: Чет 19 май 2005 12:08
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем с гражданска отговорност и старите талони.

Мнениеот nero » Пет 22 дек 2017 16:46


silent написа:Колега Неро не е баш така говорих и с друг човек който това му е работата и е много вътре с нещата та и той потвърди за проблем който за момента и той заобикаля но не знае докога ще е така ...заобикаля защото системата на кат не приема номерата на хартиените талони....и всичко това е станало сега октомври или ноември...


Това ми е работата и на мен. Всичко започна на 10,11,2017 вечерта и продължи няколко дни докато се настроят повечето неща. На 13,11,2017 всички застрахователи имаха затруднения в издаването на полици ГО, дори някои спряха напълно да издават полици ГО като ДЗИ например.


Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Проблем с гражданска отговорност и старите талони.

Мнениеот silent » Пет 22 дек 2017 16:50


Освен да обобщим ако някой от София има проблеми и не може да се оправи с гражданската да те търси теб....защото аз днес обикалях и се нервих и ми загубиха сума ти време и нерви....


Потребителски аватар
Karaboev
Мнения: 380
Регистриран на: Нед 28 авг 2011 9:47
Автомобил: Mercedes s350L Diplomatic
Двигател: M272
Местоположение: G.Oriyahovitza

Re: Проблем с гражданска отговорност и старите талони.

Мнениеот Karaboev » Пет 22 дек 2017 18:50


Извинявам се за объркването, имах предвид малките талони от една част, с тях имах проблем скоро не искаха да ми правят гражданска точно защото от Кат искали тези данни за максимално тегло киловати и др работи. За хартиените си мислех че вече отдавна ги няма


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Проблем с гражданска отговорност и старите талони.

Мнениеот Iezekil » Пет 22 дек 2017 19:47


Аз от бая години поръчвам по нета и получавам по Спиди застраховката,не са ми виждали талона в SDI и едва ли имат хабер какво представлява....


Потребителски аватар
$100
Мнения: 942
Регистриран на: Нед 18 мар 2012 20:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Проблем с гражданска отговорност и старите талони.

Мнениеот $100 » Пет 22 дек 2017 21:07


silent написа:Да добавя че имам фиш за 20лв за невключени фарове издаден на 8.4.2017 който е платен онлайн на 9.4.2017.
В системата на КАТ до момента стои неплатен. Тръгнали мърлювците да регулират и контролират движението. Те не могат задниците си да намерят камо ли нещо да направят за хората.

В интерес на истината тия системи (по-скоро анти-системи) дето не отчитат правилно не са ги правили "катаджии", полицаи или нещо подобно, а мърльовци с претенции за "високи технологии".

По въпроса с ГО - отиди в нормална ЗК и пробвай там.


Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Проблем с гражданска отговорност и старите талони.

Мнениеот silent » Съб 23 дек 2017 8:27


Iezekil написа:Аз от бая години поръчвам по нета и получавам по Спиди застраховката,не са ми виждали талона в SDI и едва ли имат хабер какво представлява....

Тази промяна с талона е от ноември. В момента на сайта на СДИ когато застраховаш онлайн има добавено поле в което да въведеш номера на талона. Новите талони са само с цифри старите с буква и по-малко цифри и от там получаваш един голям МУЙ....


Потребителски аватар
santo_trafficante
Мнения: 7159
Регистриран на: Сря 21 дек 2005 11:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Проблем с гражданска отговорност и старите талони.

Мнениеот santo_trafficante » Съб 23 дек 2017 19:04


silent написа:
Iezekil написа:Аз от бая години поръчвам по нета и получавам по Спиди застраховката,не са ми виждали талона в SDI и едва ли имат хабер какво представлява....

Тази промяна с талона е от ноември. В момента на сайта на СДИ когато застраховаш онлайн има добавено поле в което да въведеш номера на талона. Новите талони са само с цифри старите с буква и по-малко цифри и от там получаваш един голям МУЙ....

Отиваш в КАТ София и за 10 кинта си сменяш талона с новия. Старите талони ГО се пуска през "схема" но от гар. фонд не се кефят на това и има глоби.


Svetlix
Мнения: 1195
Регистриран на: Вто 08 авг 2006 19:30
Автомобил: Passat B5 1999
Двигател: 1.9 TDI AFN
Местоположение: Плевен

Re: Проблем с гражданска отговорност и старите талони.

Мнениеот Svetlix » Съб 23 дек 2017 19:30


nero написа:...а вътре работят хора без да знаят елементарни неща.


За парите които дават на служителите си - прекалено много дават и знаят.


Потребителски аватар
beuchat
Мнения: 1933
Регистриран на: Вто 20 май 2008 21:01
Автомобил: 1990 Golf 2
Двигател: 1.6 EZ
Местоположение: Ямбол

Re: Проблем с гражданска отговорност и старите талони.

Мнениеот beuchat » Нед 24 дек 2017 13:10


Канал трябва ли да се минава при смяна на талона?



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 179 госта