Полицейска корупция

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
eminem94
Мнения: 666
Регистриран на: Вто 20 юли 2010 18:51
Автомобил: Audi A4 B5 Avant
Двигател: AVG
Местоположение: София-град
Контакти:

Re: Полицейска корупция

Мнениеот eminem94 » Пон 25 дек 2017 12:02


Като човек,който съм работил в доста от дринк-едн-драйв-ите Мога да затвърдя,че тази схема ме съмнява да е истинска.Мен са ми правили 3 пъти проверка за алкохол и наркотици на смяна (като шофьор на ДНД) . Имайте впредвид,че ако са били с брандирана кола на която пише Дринк енд Драйв е ясно ,че са видели,че използвате услугата. А тичайки към служебната кола има доста смисъл,защото адресите летят и всеки изпуснат клиент е по малко от заплащането на шофьора на ДНД.




kcv
Мнения: 10
Регистриран на: Пон 07 дек 2009 15:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Полицейска корупция

Мнениеот kcv » Пон 25 дек 2017 12:55


:mhihi

Защо ли винаги, кат се на@каме, търсим вина в другите?

:c010


Потребителски аватар
joker
Мнения: 5889
Регистриран на: Вто 21 ное 2006 10:38
Автомобил: Golf 3 Variant _Golf4 Variant
Двигател: 1800 ABS _1900 TDI AHF
Местоположение: Варна

Re: Полицейска корупция

Мнениеот joker » Чет 28 дек 2017 11:19


Никой никого не е карал да се качва на колата пиян...рискът си е твой.Автопроишествие става и за 2 м....например без да видиш(на пияна глава) блъскаш на задна или при маневра човек в тъмното(примери мноооого!).....Дори и само да запалиш ДВГ полицаите имат право да ти съставят акт....Вместо ди ги хулиш вземи да им благодариш,че едва ли си бил с под 1.2 промила....с всички последствия освен финансовите.Така,че те просто са ти направили подарък,който не е трябвало да правят!А ти просто трябваше да си мълчиш виновно,а не да викаш на всеослушание.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8292
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Полицейска корупция

Мнениеот Stivi » Чет 28 дек 2017 11:28


Абе знаех си аз ,че това е форума на светците,направо си е хранилище на кадри за правосъдната система,толкова всички са принципни и безгрешни :mhihi Предлагам да се открие колегата пияница дето гази хора в двора си,и да се убие с камъни ! А на доблестните полицаи спасили обществото от него, да се даде по една туба нафта/бензин,та да не се налага да си ги крадат... :Mr Green Fun

Последна промяна от Stivi на Чет 28 дек 2017 11:32, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8292
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Полицейска корупция

Мнениеот Stivi » Чет 28 дек 2017 11:31


-

Последна промяна от Stivi на Чет 28 дек 2017 11:32, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6059
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Полицейска корупция

Мнениеот DoH_KuXoT » Чет 28 дек 2017 11:31


Като студент работех Дринк енд Драйф имали сме случай, подобен на твоя, човека държеше той да си паркира в гаража, казахме му , че не е проблем ние да паркираме, той обясни, че вътре било тясно и само той можел, качи се с тръгването си забърса колата, ние още бяхме там и дойде патрулка от някъде, нормална ситуация, полицаите през нощта това им е работата да навестяват съмнителни хора, видят ли дринк енд драйф и смяна на шофьори, то ситуацията е ясна и не се изпуска. Въпрос на личен избор е да се качиш да си паркираш колата пил.
п.с. както каза колегата по-горе не е нужно да караш, дори не е нужно да си запалил двигателя, стоиш ли на шофьорското място и има ключ се водиш водач и подлежиш на всички проверки касаещи водач на МПС - правоспособност, употреба на алкохол, наркотични и упойващи вещества...


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Полицейска корупция

Мнениеот icoico » Чет 28 дек 2017 12:04


Stivi написа:Абе знаех си аз ,че това е форума на светците...


Абе, светци. Просто описаната схема

lord_aggo написа:...За мен схемата е очевадна - викаш дринк енд драйв, колата която те следва уж да си вземе шофьора звъни на конкретен полицейски патрул с когото си “имат приказка”, те те издебват докато си паркираш колата и хоп - вместо 30 лв даваш 60 или там колкото ти се откъснат от душата - скубането е сериозно...


издиша отвсякъде. Освен ако не си представиш как участниците в нея са си разделили по седем лева и петдесет стотинки и са се разотишли доволни :Mr Green Fun


vandu
Мнения: 697
Регистриран на: Пон 30 юни 2014 10:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Полицейска корупция

Мнениеот vandu » Пет 29 дек 2017 10:04


И аз съм на мнение че за 7,50 на човек никой няма да се занимава. По-скоро са видели автомобила на ДД и са се досетили каква е работата.

ПС: сигурен ли си че тези са били от КАТ ? Щото в малките улички най-често минават от охранителна полиция.


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11917
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Полицейска корупция

Мнениеот К.Одаджийски » Пет 29 дек 2017 10:09


DoH_KuXoT написа:Като студент работех Дринк енд Драйф имали сме случай, подобен на твоя, човека държеше той да си паркира в гаража, казахме му , че не е проблем ние да паркираме, той обясни, че вътре било тясно и само той можел, качи се с тръгването си забърса колата, ние още бяхме там и дойде патрулка от някъде, нормална ситуация, полицаите през нощта това им е работата да навестяват съмнителни хора, видят ли дринк енд драйф и смяна на шофьори, то ситуацията е ясна и не се изпуска. Въпрос на личен избор е да се качиш да си паркираш колата пил.
п.с. както каза колегата по-горе не е нужно да караш, дори не е нужно да си запалил двигателя, стоиш ли на шофьорското място и има ключ се водиш водач и подлежиш на всички проверки касаещи водач на МПС - правоспособност, употреба на алкохол, наркотични и упойващи вещества...

Хмм, пиян си, влизаш в колата, палиш, пускаш си парното и седалката и заспиваш. Не се движиш, не могат да те глобят


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6059
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Полицейска корупция

Мнениеот DoH_KuXoT » Пет 29 дек 2017 10:21


К.Одаджийски написа:
DoH_KuXoT написа:Като студент работех Дринк енд Драйф имали сме случай, подобен на твоя, човека държеше той да си паркира в гаража, казахме му , че не е проблем ние да паркираме, той обясни, че вътре било тясно и само той можел, качи се с тръгването си забърса колата, ние още бяхме там и дойде патрулка от някъде, нормална ситуация, полицаите през нощта това им е работата да навестяват съмнителни хора, видят ли дринк енд драйф и смяна на шофьори, то ситуацията е ясна и не се изпуска. Въпрос на личен избор е да се качиш да си паркираш колата пил.
п.с. както каза колегата по-горе не е нужно да караш, дори не е нужно да си запалил двигателя, стоиш ли на шофьорското място и има ключ се водиш водач и подлежиш на всички проверки касаещи водач на МПС - правоспособност, употреба на алкохол, наркотични и упойващи вещества...

Хмм, пиян си, влизаш в колата, палиш, пускаш си парното и седалката и заспиваш. Не се движиш, не могат да те глобят

В автомобила има място на водача и място за пътници. Като ще спиш на топло има други седалки.


ttip
Мнения: 139
Регистриран на: Вто 20 сеп 2016 18:24
Автомобил: GOLF
Двигател: CAXA

Re: Полицейска корупция

Мнениеот ttip » Пет 29 дек 2017 10:23


Седнал пиян да кара, доброволно дал подкуп да не го глобят/отнемат книжката и после реве по форумите за полицейска корупция и че дринк енд драйв му били виновни! Виновен си само ти, седнал си пиян да караш!


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8292
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Полицейска корупция

Мнениеот Stivi » Пет 29 дек 2017 10:39


Заключвайте я тая тема че само глупости се пишат icon_idea А иначе колегата не е трябвало да им дава нищо,рекетьорчетата не са те спрели в движение ,а седнал в колата ! Ами студено ти е било и си искал да пуснеш парното да се стоплиш,да ги видим боклуците по кой член и алинея ще ти напишат акт /ако изобщо са имали тези права/ ! И понеже са знаели че по принцип нищо не могат да ти направят ,са се съгласили на 30лв колкото да не са капо :censored2
А пък да кажеш че някой е "седнал да кара пиян" като поредния моралист отгоре, на човек който си е платил да му докарат колата до пред гаража след две питиета е,да ме извините- крайно тъпо изказване !


ttip
Мнения: 139
Регистриран на: Вто 20 сеп 2016 18:24
Автомобил: GOLF
Двигател: CAXA

Re: Полицейска корупция

Мнениеот ttip » Пет 29 дек 2017 10:57


Точно пък ти пишеш най-големите глупости, вземи се спри!


Потребителски аватар
joker
Мнения: 5889
Регистриран на: Вто 21 ное 2006 10:38
Автомобил: Golf 3 Variant _Golf4 Variant
Двигател: 1800 ABS _1900 TDI AHF
Местоположение: Варна

Re: Полицейска корупция

Мнениеот joker » Пет 29 дек 2017 11:02


Да....да караш пиян (макар и 15 м) и да се оплакваш наистина е глупост!А черната статистика е безмилостна....Вчера във Варна по невнимание жена бе блъсната от собствената си кола.Преди три години пред очите ми шофьор на лек автомобил се самопрегази и впоследствие почина от травмите(фрактура на гръбначен стълб),на една от нашите сестри за 2 м на заден ход потрошиха краката и т.н....15 м могат да бъдат фатални...особено в нетрезво състояние...Та такива ми ти глупости от мене, стареца!Пиша ги за да не те слушат младите във форума....и да ти съчувстват..

Последна промяна от joker на Пет 29 дек 2017 11:03, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6059
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Полицейска корупция

Мнениеот DoH_KuXoT » Пет 29 дек 2017 11:03


Stivi написа:Заключвайте я тая тема че само глупости се пишат icon_idea А иначе колегата не е трябвало да им дава нищо,рекетьорчетата не са те спрели в движение ,а седнал в колата ! Ами студено ти е било и си искал да пуснеш парното да се стоплиш,да ги видим боклуците по кой член и алинея ще ти напишат акт /ако изобщо са имали тези права/ ! И понеже са знаели че по принцип нищо не могат да ти направят ,са се съгласили на 30лв колкото да не са капо :censored2
А пък да кажеш че някой е "седнал да кара пиян" като поредния моралист отгоре, на човек който си е платил да му докарат колата до пред гаража след две питиета е,да ме извините- крайно тъпо изказване !

Полицаите са винаги двама , единия е свидетел, там не е като да им напишеш във форума , абе аз да се стопля бе рекетьорчета , айде да Ви видя по кой член ще ме глобите... Как си представяш проверка, при която автомобила е в движение с пиян водач ? В движение единия полицай скача в другия автомобил, докато снимачен екип ги снима през цялото време и заснема пробата за алкохол на управляващия автомобила водач ? Винаги си спрял, единия полицай свидетества че си управлявал автомобила, пише се акт и т.н. Не мога да разбера защо се опитваш да изместиш темата към своята неприязън към полицията ? Автора си е написал всичко, пил, карал, дал рушвет. Ама колко бил карал, ама колко бил пил, ама тоя бил в схема, оня бил светец, другия не бил...То имаше тема преди време за колега дето му писаха акт, че свалил колата от автовоза и я покарал по една улица до местния кат без номера и го спрели и пак надаваше вой, защо, ама как. Има си закони и който реши, че може леко да не ги спази трябва да е готов и късмета да му изиграе номер и да попадне на лошите полицаи. Който не кара, той не нарушава законите, светци няма, номера е да не те хванах или ако те хванат да си поемеш отговорността.

Последна промяна от DoH_KuXoT на Пет 29 дек 2017 11:04, променено общо 1 път.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 99 госта