Полицейска корупция

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8292
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Полицейска корупция

Мнениеот Stivi » Съб 30 дек 2017 13:51


Хайде моля ви ударете вече катинара, че не се издържа ! Някои хора тук пишат все едно са вегани ,а темата е "Как да изкормим заклано прасе" :mhihi




Потребителски аватар
inspektora
Мнения: 362
Регистриран на: Пон 19 яну 2015 21:22
Автомобил: Honda CR-V
Двигател: i_ctdi N22A2 2008
Местоположение: Варна

Re: Полицейска корупция

Мнениеот inspektora » Съб 30 дек 2017 14:17


Преди време и аз си вкарвах колата в гаража в пийнало състояние, защото има дърво отпред и жена ми не може. Да, обаче мой познат изгоря така с 6 месеца без книжка преди години. Оттогава не го правя. Щом си извършил нарушение, трябва мъжки да си понесеш последствията. Не защитавам полицаите, много ми е ниско мнението за тях, но щом си дал рушвет и ти ставаш част от корупцията. Дано тази дискусия да повлияе на повече хора да спазват правилата, а не да се оплакват от полицията, която така или иначе е длъжник на обществото.


Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Полицейска корупция

Мнениеот silent » Съб 30 дек 2017 14:59


Напълно споделям последното менение...


Потребителски аватар
$100
Мнения: 942
Регистриран на: Нед 18 мар 2012 20:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Полицейска корупция

Мнениеот $100 » Съб 30 дек 2017 18:31


gergeto написа:Ами то по логиката на закона отговорност трябва да носи и момчето от дринк ен драйв , което е карало колата , щото е предоставил за управление автомобил на лице употребило алкохол.

"Предоставил" означава да даде своята кола. В случая на него са я предоставили. Така че за никаква отговорност не може да се говори.


Потребителски аватар
ALESYZ
Мнения: 1155
Регистриран на: Пет 27 апр 2007 19:13
Автомобил: BMW 525d
Двигател: M57D25 -01

Re: Полицейска корупция

Мнениеот ALESYZ » Сря 03 яну 2018 17:19


Колеги, нищо не казвам, но ето ви ситуация, разказана ми от мой познат. Същият е главно действащо лице. Накратко, почерпил се с приятели и седналда кара и да се прибира. Не щеш ли, видял буркани в огледалото и вместо да спре, защото знае, че акта не му мърда, дал газ и избягал. Спира колата пред блока, излиза и в този момент идват полицаите. Почва разправията, карат го да духа на дрегера, нашия обаче смело им заявява, че не са го хванали на пътя в колата, да кара или да е вътре и не могат нищо да му направят по тази точка. За преследването, ясно. Според неговите думи, пуснали са го. Според закона обаче как е. Според мен, не си ли в колата, даже и последната да работи, нищо не могат да ти направят и виждам резон в разказа му по тази точка.
По темата, като те хванат в нарушение, понеси си последствията като мъж, иначе ставаш част от това, за което се възмущаваш, а нямаш право. След като си в кацата с ла@ната или излизай оттам или не се оплаквай.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6154
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Полицейска корупция

Мнениеот VWGT » Сря 03 яну 2018 18:30


ако е бил извън колата, не знам как ще докажат, че той е карал ... но собственика на колата ще го отнесе. В тези случай санкциите мисля че бяха по-тежки (или най-малкото равни) като да са те хванали с алкохол.
друг е въпросът, че на ченгетата не им се занимава ... докато губят време да гонят михаля с тоя, изпускат пачките на пътя.

а за частната собственост е точно така ... дори няма значение чия е собствеността, за пример мога да дам паркингите на магазините ... да сте видяли ченгета да влязат и да глобят някой спрял на инвалидно място, или извършил друго нарушение на ЗДвП? Не, защото там ЗДвП не важи.


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Полицейска корупция

Мнениеот icoico » Сря 03 яну 2018 18:58


VWGT написа:ако е бил извън колата, не знам как ще докажат, че той е карал ... но собственика на колата ще го отнесе...


Няма как собственикът да го отнесе, ако не е бил хванат пиян шофьор. Впрочем историята ми се вижда малко невероятна или поне не-чак-дотам-точно преразказана. Ако, за да се отървеш от вземане на книжката за алкохол беше достатъчно просто да излезеш от колата сигурно щяха да хващат само онези, които са толкова пияни, че не могат да си отворят вратата и да се изтъркалят навън :mhihi


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12788
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Полицейска корупция

Мнениеот Zdravko Zankov » Сря 03 яну 2018 19:04


VWGT написа:
а за частната собственост е точно така ... дори няма значение чия е собствеността, за пример мога да дам паркингите на магазините ... да сте видяли ченгета да влязат и да глобят някой спрял на инвалидно място, или извършил друго нарушение на ЗДвП? Не, защото там ЗДвП не важи.

Да.
Познат са го изрисували на 30.12.200лв. На Кауфланд.
Викам му,на инвалидно ли беше спрял?
Да казва,от къде знаеш?


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Полицейска корупция

Мнениеот icoico » Сря 03 яну 2018 20:38


VWGT написа:...а за частната собственост е точно така ... дори няма значение чия е собствеността, за пример мога да дам паркингите на магазините ... да сте видяли ченгета да влязат и да глобят някой спрял на инвалидно място, или извършил друго нарушение на ЗДвП? Не, защото там ЗДвП не важи.


ЗДвП написа:Чл. 1. (1) Този закон урежда правилата за движение по пътищата, отворени за обществено ползване
Чл. 2. (1) Отворен за обществено ползване е всеки път, условията за използване на който са еднакви за всички участници в движението. Лицата, стопанисващи пътища, които не са отворени за обществено ползване, са длъжни да ги обозначат.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6154
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Полицейска корупция

Мнениеот VWGT » Сря 03 яну 2018 22:55


хм, това е първият случай за който чувам :) може и да се е променило нещо, но преди време съм говорил със стопани на подобен "обществен" паркинг на търговска верига ... както и съм попадал на такива теми:
https://www.lex.bg/forum/viewtopic.php?t=60033


а тази е по повод на кога седейки в спряла кола се водиш водач и кога не
https://www.lex.bg/forum/viewtopic.php?t=51725


Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Полицейска корупция

Мнениеот silent » Съб 06 яну 2018 10:53


За неспиране на полицейска стоп палка оставаш без книжка за 6месеца....плюс глоба....ако приятелят ти не може да каже кажекой е карал го отнася като собственик на автомобила...при всички обстоятелства аз бих се срамувал вместо да се гордея с това че съм бил пиян и ме е гонила патрулка...а това че мус е е разминало обеснява защо полицията има толкова доверие в обществото зашо никой не я взема насериозно...защо оня дето изтрепат 6 човека 8 години не могат да го намерят и защо всичко е сбъркано в тая държава...щото ако беше нормална държава освен че щяха да му вземат книжката на твоя приятел да му нашият една глоба щеше и да преспи едно денонощие в ареста за изясняване на самоличност....а ако е още по нормална държава и един бой щеше да отнесе...щото тоя евроориентиран и затънал в ориента народ само от тояга разбира


Потребителски аватар
lord_aggo
Мнения: 185
Регистриран на: Сря 18 ное 2009 13:43
Автомобил: VW Passat B8
Двигател: 2016 DFCA
Местоположение: Sofia

Re: Полицейска корупция

Мнениеот lord_aggo » Съб 13 яну 2018 12:07


Пичове,

Понеже виждам, че стана дискусия, искам да изясня няколко неща:

1. Темата я пуснах за цел да предупредя други колеги, които е възможно да изпаднат в подобна ситуация
2. Не се имам за светец, нарушил съм закона, пък било то и за 5 метра. И до ден днешен ме е яд, че им дадох пари, но на изречение ".. Ами освен да мятаме ези/тура да видим дали ще ти вземем книжката" на бъдни вечер реагирах по-скоро импулсивно. Като се качих вкъщи и обмислих ситуацията ме хвана яд.
3. Полицаите със сигурност не бяха КАТ - бяха в сив грейт уол, 4ма на брой.
4. Съгласен съм, че когато човек е пил, не трябва да се качва. Причината поради която не позволих да ми паркират колата е, че съм чувал за всякакви схеми - просто не исках да виждат къде ми седи колата; Живеем в такава държава, че не знаеш утре като се събудиш дали ще си я намериш там където си я оставил.
5. След тази случка говорих със собственик на дринк енд драйв компания, който ми обясни, че едва ли има схема. По-скоро, ако полицаите са наблизо и видят, че те следва кола на дринк енд драйв се закачат веднага, за да видят точно за това - дали човека все пак се качва да паркира и да муфтят пари. Каза, че това е честа практика.

Поздрави и бъдете здрави :)

:beer


Потребителски аватар
gergeto
Мнения: 3344
Регистриран на: Нед 10 апр 2011 18:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Полицейска корупция

Мнениеот gergeto » Съб 13 яну 2018 17:18


lord_aggo написа:3. Полицаите със сигурност не бяха КАТ - бяха в сив грейт уол, 4ма на брой.


Не е трябвало да им даваш пари , не могат да ти вземат книжката , само КАТ имат право да ти наложат санкция.


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Полицейска корупция

Мнениеот icoico » Съб 13 яну 2018 17:52


lord_aggo написа:...3. Полицаите със сигурност не бяха КАТ - бяха в сив грейт уол, 4ма на брой...


Грейт Уол, доколкото зная са колите на Гранична Полиция. Четирима полицаи верно ли ти взеха 30 лева? :gruebel


Потребителски аватар
gergeto
Мнения: 3344
Регистриран на: Нед 10 апр 2011 18:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Полицейска корупция

Мнениеот gergeto » Съб 13 яну 2018 18:03


icoico написа:
lord_aggo написа:...3. Полицаите със сигурност не бяха КАТ - бяха в сив грейт уол, 4ма на брой...


Грейт Уол, доколкото зная са колите на Гранична Полиция. Четирима полицаи верно ли ти взеха 30 лева? :gruebel


Може би единият от полицаите не е бил корумпиран и " цепят оборота " на три... :mhihi
А иначе какви бяха разпознавателните надписи на колата - гранична полиция , полиция , жандармерия и т.н.
Щото и НУГ са със сини буркани ...



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: kamaza11 и 203 госта