Полицейска корупция

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
lord_aggo
Мнения: 185
Регистриран на: Сря 18 ное 2009 13:43
Автомобил: VW Passat B8
Двигател: 2016 DFCA
Местоположение: Sofia

Полицейска корупция

Мнениеот lord_aggo » Нед 24 дек 2017 10:27


Здравейте колеги,

Пиша Ви относно очевадна схема в която са замесени полицейски служители и служители на фирма “дринк енд драйв.еу”.
След събиране в семейни приятели вчера вечерта, където пих две чаши уиски, реших като съвестен гражданин и шофьор да си извикам дринк енд драйв за да закарат мен и моята приятелка до вкъщи. До тук всичко наред - след кратка консултация с гугъл попаднах на фирма “дринк енд драйв.еу”. Обадих им се и ме информираха, че до 10 минути ще са на адреса.
Дойдоха сравнително бързо и потеглихме към заветния адрес в Младост 4, София. През цялото време, колата, която докара шофьора ми се движеше зад нас, което е нормално.
Пристигнахме и помолих шофьора да спре пред бариерата на гаража ми. Платих му по живо по здраво 28 лв и ми направи впечатление, че много чевръсто се изниза подтичвайки. Аз се качих зад волана за да вкарам колата си в гаража (става дума буквално за 15 метра разстояние) и не щеш ли от никъде изникна полицейски джип на буркани, който директно спря зад мен.
Тук е момента да кажа, че моя гараж се намира в междублоково пространство в Младост 4, което е много откъснато и шанса там да има полиция, която да проверява за шофьори употребили алкохол е практически нулев, тъй като това реално е паркинг. Естествено, още преди да са си тръгнали момчетата от дринк енд драйва, полицаите зададоха класическия и редовен въпрос “и ся кво правим?”
След като им признах, че съм пил и че реално съм дошъл до гаража си с услуга за шофьори употребили алкохол, започна философското разсъждаване как дори 2 метра не трябва да се шофира и т.н.
Всичко приключи с допълнителни 30 лв за господата полицаи.
За мен схемата е очевадна - викаш дринк енд драйв, колата която те следва уж да си вземе шофьора звъни на конкретен полицейски патрул с когото си “имат приказка”, те те издебват докато си паркираш колата и хоп - вместо 30 лв даваш 60 или там колкото ти се откъснат от душата - скубането е сериозно.

Яд ме е, че им дадох пари, но да ми вземат книжката точно преди началото на празниците за това, че си паркирам колата пред гаража е несериозно.
Пиша ви това за да имате едно на ум, когато си викате дринк енд драйв.

:censored2




Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8110
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Полицейска корупция

Мнениеот Bai Sando » Нед 24 дек 2017 10:48


Направо са си комбина. :wink
Това е идеален случай за "Господари на ефира".Да им направят една скрита камера с поставено лице и да им лъсне наглата схема в цяла България.


Потребителски аватар
nii
Незабравим член
Мнения: 4204
Регистриран на: Пон 24 яну 2005 13:33
Автомобил: Golf 2 Automatic
Двигател: RP
Местоположение: кръчмата
Контакти:

Re: Полицейска корупция

Мнениеот nii » Нед 24 дек 2017 11:14


Това ли е сайта?...
Прикачени файлове
Screenshot_20171224-111341.png


Потребителски аватар
lord_aggo
Мнения: 185
Регистриран на: Сря 18 ное 2009 13:43
Автомобил: VW Passat B8
Двигател: 2016 DFCA
Местоположение: Sofia

Re: Полицейска корупция

Мнениеот lord_aggo » Нед 24 дек 2017 11:22


Не,

Ето тези бяха - http://www.drinkdrive-sofia.eu/


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8290
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Полицейска корупция

Мнениеот Stivi » Нед 24 дек 2017 11:26


Жалки нещастници,и едните и другите :twisted


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12769
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Полицейска корупция

Мнениеот Zdravko Zankov » Нед 24 дек 2017 11:30


Боклуци жалки.
Само за заплати реват.
Смрадове,свещи си купят с тия пари.


Потребителски аватар
$100
Мнения: 942
Регистриран на: Нед 18 мар 2012 20:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Полицейска корупция

Мнениеот $100 » Нед 24 дек 2017 11:52


Излиза, че тия дринк-енд-драйв си провалят дейността от лакомия. Но може собствениците да не знаят, а шофьорчетата да си докарват допълнителни доходи. Вземи препрати съобщението до собственика на конкретната фирма, да знае ако случайно е в неведение.


Потребителски аватар
tomata
Мнения: 483
Регистриран на: Нед 11 юни 2006 18:21
Автомобил: VW Passat B5 Alhambra
Двигател: AWT AWC
Местоположение: Пазарджик

Re: Полицейска корупция

Мнениеот tomata » Нед 24 дек 2017 14:40


Като неискаш корупция, да беше духал дрегера. За следвощшят път си хвани 2 таксита и няма да имаш проблем


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8290
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Полицейска корупция

Мнениеот Stivi » Нед 24 дек 2017 15:30


tomata написа:Като неискаш корупция, да беше духал дрегера. За следвощшят път си хвани 2 таксита и няма да имаш проблем

Мнението ти е меко казано неуместно /и написано неграмотно/ ! Или си мислиш ,че колегата е щял да сгази поне две невръстни дечица докато си вкарва колата в двора посред нощ /след като си е платил да му я закарат до там/,та си е заслужил куките да му скроят капан ? А те вместо да го раздават рекетьори ,да бяха отишли да дебнат тези ,които през това време разбиват коли за да гепят касетофона, или направо да я откраднат цялата! Ама е по-лесно /и доходно/ да вземеш от редовния гражданин вместо да гониш боклуците...нали !


Потребителски аватар
toraborat
Мнения: 934
Регистриран на: Пет 19 апр 2013 22:09
Автомобил: VW Bora
Двигател: ASZ 2002
Местоположение: София

Re: Полицейска корупция

Мнениеот toraborat » Нед 24 дек 2017 15:57


Обикновенно ти я паркират и ти не трябва изобщо да се качваш, странно ми е всеки път патрулката да дебне и я хване един на 100, я не.


Потребителски аватар
gergeto
Мнения: 3344
Регистриран на: Нед 10 апр 2011 18:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Полицейска корупция

Мнениеот gergeto » Нед 24 дек 2017 16:20


Абе баш си е постановка - на буркан да го спрат колегата -значи са били сигурни че е в нарушение. Аз съм слизал и съм сядал в колата на работещ ДВГ , на 2-3 ракии ( май някакви шумове се бяха появили , та ги слушахме) , до мен спря полицейска патрулка , дори единия слизайки пита проблем ли има -няма начин да не ме е усетил че съм пил.Единствено каза че се надява че няма да тръгна да тествам колата из града. Това беше . Обаче в случая на колегата -да му е в покой колата , пред адреса му , а те да го спрат на буркан...тц , схема отдето и да я погледнем.


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Полицейска корупция

Мнениеот icoico » Нед 24 дек 2017 16:33


gergeto написа:Абе баш си е постановка - на буркан да го спрат колегата ...тц , схема отдето и да я погледнем.


Интересно откъде ще са знаели, че той сам ще реши да си вкарва колата в паркинга? Иначе и на мен ми се е случвало два-три пъти да ме издебнат полицаи по малките часове от паркинга на някое заведение. Буркани, палки, въпроса "да вадим ли дрегера или...", вадене на дергера и после раздяла поживо- поздраво, без да генерираме корупция. Даже единия път ги домързя и да го извадят. Дрегера де :mhihi :mhihi

П.С. Сега ми мина през ума...полицаи с джип? И се е отървал само с 30 лева за алкохол? Тия са били някакви фалшиви :rolleyes


Totis
Мнения: 17
Регистриран на: Сря 16 ное 2016 23:29
Автомобил: WV golf 4 bmw 320d
Двигател: APF
Местоположение: Ямбол
Контакти:

Re: Полицейска корупция

Мнениеот Totis » Нед 24 дек 2017 17:38


Тема за чесане на езици.


Потребителски аватар
gergeto
Мнения: 3344
Регистриран на: Нед 10 апр 2011 18:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Полицейска корупция

Мнениеот gergeto » Пон 25 дек 2017 9:06


icoico написа:П.С. Сега ми мина през ума...полицаи с джип? И се е отървал само с 30 лева за алкохол? Тия са били някакви фалшиви


Има нещо много гнило наистина и бих посъветвал автора да потърси някои отговори в полицията .


Потребителски аватар
$100
Мнения: 942
Регистриран на: Нед 18 мар 2012 20:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Полицейска корупция

Мнениеот $100 » Пон 25 дек 2017 10:46


Нищо чудно бурканите да са били за да не се вижда добре колата и като се стресне жертвата да не мисли по въпроса дали са истински полицаи. Реални полицаи, ако вземат 30лв, да дадат поне 10лв на другите за посочената жертва какво им остава - по 10лв на човек за несигурна работа (я стане я не).



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 81 госта